Forum Forum finansoweKredyty

pożyczka w PKOBP dla innej osoby-pomoc

pożyczka w PKOBP dla innej osoby-pomoc

cosmicgoa / 2014-08-07 15:50
Witam ,mam pytanie ,kilka lat temu byłem żyrantem u kolegi ,który wziął pożyczkę 20tyś zł,była spłacana ,ale potem miał komornika z innej sprawy i ta pożyczka nie była spłacana (w SKOKU),rok temu musiałem podpisać ugodę i płacę na jego konto co miesiąc 500 zł,on teraz ma anulowanego na razie komornika (między czasie wziął rozwód z żoną ,ale mieszkają razem,ma alimenty 1800 zł dlatego komornik nie ma z czego ściągać pieniędzy),doszliśmy razem,bo on chce jak najszybciej to spłacić (aktualnie 16tyś zł)ale nie dostał żadnej propozycji z banków (zły BIK),moje pytanie jest takie,jak ja bym wziął pożyczkę w PKO BP na siebie i spłacił w całości w SKOKU byłoby na zero,ale chciałbym się zabezpieczyć (on deklaruje na piśmie ,że co miesiąc będzie mi płacił ratę (chcę wziąść na 5 lat),czy można poprzez notariusza taką pożyczkę zawrzeć? ile to kosztuje (mieszkam w Katowicach),czy może weksel,proszę o pomoc,czy warto mieć takie zabezpieczenie,bo raz już się na nim zawiodłem ,może jakieś namiary na w miarę niedrogiego notariusza w Katowicach lub okolicach.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: