Forum Polityka, aktualnościKraj

Pozytywna opinia komisji by odwołać szefa CBA

Pozytywna opinia komisji by odwołać szefa CBA

Wyświetlaj:
dareg / 87.207.65.* / 2009-10-09 07:51
przedwczoraj listonosz przyniósł adresowany do mnie list ze skarbówki i w dodatku przekazał go mojej teściowej !!!!

dzisiaj składam na pocztę wniosek o jego dymisję bo "odnoszę wrażenie" że jest to wykorzystywanie informacji niejawnych do walki politycznej w mojej rodzinie
POpicer / 156.17.201.* / 2009-10-09 07:45
Tuskomatołki tak okazują swoją merytorykę w słuzbie dla społeczeństwa. Społeczeństwo to oni i ich kolesie.
Bejbionbord / 82.210.157.* / 2009-10-09 06:39
Do zobaczenia przy urnach wyborczych Narodzie!
marek 19.53 / 83.24.3.* / 2009-10-08 23:50

Cichocki przypomniał słowa Donalda Tuska, który oświadczył, że odniósł wrażenie, iż w ostatnich tygodniach zachowanie Mariusza Kamińskiego jest bardzo polityczne.


Ponownie powtórzę, odnoszenie wrażenia jest mało merytoryczne, To bardzo wątpliwa argumentacja.
Ponadto każde działanie można nazwać politycznym. Wszak cała działalność państwa, rządu, samorządu, gospodarcza jest polityką.
Postawię zatem pytanie. Czy ujawnienie przestępczej działalności ministra (posła, członka rządu itd) np. kradzieży, gwałtu morderstwa jest politycznym rozrabiactwem, działaniem na szkodę państwa i obywateli.
po_press / 77.254.152.* / 2009-10-08 23:02
Okazuje sie ze jak po umoczylo sie po uszy to winien jest kaminski.
Ciekawa logikam ktora byc moze i narod kupi ale ja wiem swoje.
marek 19.53 / 83.24.3.* / 2009-10-09 00:05
Odnoszę wrażenie (też mi wolno), że sporo "narodu" ma co nieco za uszami. I wolą,by Kamiński znikną z pola widzenia. To chyba taki facet z gatunku bullterierów czy Eliotów Nessów. Nie dziwota, że w wielu budzą strach i nienawiść.
WACUŚ 13 latek / 83.10.196.* / 2009-10-08 22:55
TAK było ponoc za BIERUTA i tak dzisiaj ZNOWU JEST - to złodziejskie łajno po kraju rozlane ma w d..pie PRAWO - Stalin zachowywał wiecej POzorów !!!!
jotte / 78.8.230.* / 2009-10-08 22:47
Po cholerę te opinie,skoro Dońcio i tak ma to gdzieś?Przecież każdy kto trochę myśli to wie że w poniedziałek Kamiński zostanie zdymisjonowany.Po co ta cała szopka?.
a szkoda gadać / 83.28.80.* / 2009-10-08 22:47
Choć premier Tusk wiele mówi o pełnym wyjaśnieniu afery hazardowej, to na razie nie przybliża nas do tego


1. Czy premier Donald Tusk nie mógł wcześniej pozbawić stanowisk Zbigniewa Chlebowskiego? Od 12 sierpnia wiedział o jego kontaktach z biznesmenami od hazardu. Zawiesił go w pełnieniu funkcji dopiero po ujawnieniu sprawy przez "Rz". Premier twierdzi, że nie mógł ujawniać tajemnicy śledztwa.

2. Dlaczego minister sportu zmienił zdanie w sprawie zapisów ustawy hazardowej? Drzewiecki twierdzi, że nie potrzebował pieniędzy z dopłat na budowę obiektów w ramach Narodowego Centrum Sportu, bo rząd zrezygnował z ich budowy. Ale jak się okazuje, fundusze można było wydać na inne cele, a Drzewiecki przyciskany przez dziennikarzy stwierdził, że nie wiedział, co podpisuje.

3. Czy w sprawie afery hazardowej doszło do przecieku? Szef CBA jest przekonany, że przeciek był, bo śledzeni lobbyści nagle zmienili zachowanie, stali się ostrożni, mówili, że chodzi za nimi "KGB, CBA". Premier Tusk twierdzi, że sugerowanie przecieku to insynuacje. Tymczasem, jak ujawniła wczoraj "Rz", prokuratura nie będzie badać w osobnym śledztwie sprawy przecieku, za to w pierwszej kolejności zajmuje się wyjaśnieniem, jak tajne informacje dostały się do "Rzeczpospolitej".

4. Jeśli doszło do przecieku, to kto był jego źródłem? Według CBA informacje wyciekły z Kancelarii Premiera, a potem przez ministra Drzewieckiego albo jego współpracownika Marcina Rosoła trafiły do lobbystów. Premier Tusk odrzuca tę wersję wydarzeń. Ale wicepremier Grzegorz Schetyna przyznał w rozmowie z Moniką Olejnik w TVN 24, że był przy rozmowach premiera z Drzewieckim i Chlebowskim. Czy więc to Schetyna jest kolejnym potencjalnym źródłem przecieku, a Donald Tusk złamał tajemnicę państwową, dzieląc się z nim wiadomościami CBA?

5. Czy istnieje związek między ujawnieniem afery hazardowej a postawieniem szefowi CBA zarzutów w aferze gruntowej? Przedstawiciele rządu i prokuratura twierdzą, że nie. Ale premier Tusk oświadczył, że zarzuty wobec Mariusza Kamińskiego były gotowe w maju. Postanowienie o "przedstawieniu zarzutów wobec Mariusza K." nosi datę 9 września. Skąd premier wie, że sprawa była jasna już w maju?

Oto pytania w aferze hazardowej, na które jak najszybciej odpowiedzieć powinna nowa sejmowa komisja śledcza.
jotte / 78.8.230.* / 2009-10-08 22:52
Wreszcie jakiś merytoryczny komentarz .Dobrze piszesz .
a320 / 83.9.191.* / 2009-10-08 22:13
i komu on teraz będzie właził w pupkę
zeb / 84.10.251.* / 2009-10-08 20:36
zasłania się tajemnicą bo to jedyny sposób aby ludzie nie zweryfikowali jego słów, wszystko co robi jest podporządkowane jego chorym aspiracjom. Myśli , że gdy podporządkuje sobie służby walczące z korupcją to nikt mu nic nie zarzuci. Popełnia jednak błąd, sponsorzy odwracają się od niego, jest już nikim, w wyborach prezydenckich tylko się ośmieszy.

Najnowsze wpisy