Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Pozytywna sesja na warszawskiej giełdzie

Pozytywna sesja na warszawskiej giełdzie

orzech / .* / 2005-02-24 18:35
Komentarze do wiadomości: Pozytywna sesja na warszawskiej giełdzie.
Wyświetlaj:
orzeł / .* / 2005-02-26 08:44
i czym tu się podniecać?:)
orzeł / .* / 2005-02-26 09:22
wracamy więc do sedna - czy dzielenie kasy na akcje wig 20 i tkz resztę w obliczu aktualnej sytuacji ma sens czy nie !? MOim zdaniem bezwzględnie tak !!!!!!!!!!!!! Osobiście 58 % moich skromnych środków zainwestowanych mam w akcje wig 20 - tj bank + branża inf. a resztę podzieloną na pozostałe maluszki różnej maści:) jakie już wiecie ! dzięki temu nie tylko ryzyko jest mniejsze ale również potencjalny zysk pewniejszy !Przez jakiś czas podobnie jak Wy poszukiwałem perełek i wiem jak to się kończy ze człowiek w końcu ze smutkiem obserwuje jak mu rynek ucieka i już:) Owszem uda się raz może dwa ale kolejne 2 czy 3 nie i juz pozamiatane. Bo zazwyczaj szukanie perełek obarczone jest dużo większym ryzykiem. NIe powiem bo za jakąś tam niewielką kwotę również próbuję czasem coś wyszukać ale to bardziej dla adrenaliny niż relanej szansy zysku.Jeszcze jedno - bardzo podoba mi się filozofia dżeja że trzeba być przekonanym do sensowności danego zakupu i w związku z tym należy kupować za całość i nie rozdrabniać się. POwiem Wam jak to widzę - myślę że każdy kupujący akcje Wy ja itd jeśli cokolwiek kupuje to dlatego że jest do tego przekonany czyż nie ? A o dziwo nie zawsze udaje nam się zarobić czyż nie ? I to koniec reszta w myślach waszych się rozegrać może!ps pojawia sie uczucie rozgoryczenia i żalu wobec samego siebie kiedy kupiło się getin po 2.3 i 2.46 i sprzedało po 3.46 nia za całą kwotę tylko 1/10 ale cóż gdy się kupiło cóś innego i zjechało -15% to radość niesłychana że nie za całe pieniążki:)i tak to u mnie działa
orzeł / .* / 2005-02-26 09:24
pisząc Wy troszkę się rozpędziłem - oczywiście nie wszyscy tak robicie moje drogie giełdowe robaczki! tak czy inaczej wszystkim życzę powodzenia
dżeju / .* / 2005-02-26 13:42
orzeł, wpadłem dziś do pracy tylko po to, żeby z tobą popolemizować, dasz wiarę? :)jak już pisałem, czy rozdrabniając portfel czy nie, zmagasz się ze swoją psychiką. ja do tej pory rozdrabniałem, z marnym skutkiem. natomiast spółki, które miałem w portfelu, urosły i to znacznie (Getin, Stalprofil, Kruk, EPN, nawet Manometry gdybym przetrzymał a nie wystraszył sie spadku z 90 do 70 to dziś jeździłbym merolem). niestety, zwykle nie wytrzymywałem i sprzedawałem jak nie rosło przez jakiś czas lub jak spadło o kilka-nascie %, a rosło coś innego. co do ryzyka, pies jest pogrzebany w dwóch rzeczach: 1. kupić trzeba naprawdę dobrą spółkę (analiza fundamentalna), tak żeby nawet jak kupisz na górce i trochę spadnie, nie bać się i przeczekać. oczywiście trzeba śledzić informacje, prognozy, dynamikę wynikow i zachowanie rynku w ogóle2. kupić w dobrym momencie (analiza techniczna), czyli w zaczynającym się trendzie wzrostowym, ew. w jakiejś formacji wzrostowej, przy wzroście obrotów itd.Oczywiście, zawsze istnieje ryzyko wtopy o 15%, ale po to właśnie analizujesz żeby to ryzyko ograniczyć. no i są sławetne stop-lossy. poza tym w pewnej chwili musisz zrealizować zyski bo rosnąć nie może w nieskończonośćco do szukania perełek czyli przeskakiwania z kwiatka na kwiatek (co w przypadku orła jest cokolwiek trudne do wykonania, he, he) to też jest kwestia psycheno kończe już bo ktoś napisał o boryszewie a ja właśnie w piątek kupiłem
orzeł / .* / 2005-02-26 16:24
Dżejku giełdowy didżejku !Ależ tu polemiki ani śladu :)Ja się z ty wszystkim zgadzam w 110 % tyle tylko że zamiast kupić jedną której uwierzę fundamentalnie i technicznie ja kupuję 10.:)pozdrawiamps a wybór jest olbrzymi więc czemu nie wybierać:)
orzech + NWZ Boryszew / .* / 2005-02-26 00:04
[...] Uchwała Nr 4Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z dnia 25 lutego 2005rokuw sprawie: umorzenia akcji Spółki i obniżenia kapitału zakładowegoW celu zwiększenia zysku przypadającego na jedną akcję, jak również w celuuporządkowania struktury akcjonariatu oraz zadośćuczynienia wymaganiomKodeksu Spółek Handlowych odnoszącym się do akcji własnych będących wposiadaniu Spółki, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy SpółkiZakłady Chemiczne i Tworzyw Sztucznych Boryszew z siedzibą w Sochaczewiedziałając na podstawie art. 359 § 1 oraz art. 360 § 1 KSH i § 9 ust. 3Statutu Spółki postanawia:1) umorzyć 28.052.000 (słownie: dwadzieścia osiem milionów pięćdziesiąt dwatysiące) akcji zwykłych na okaziciela serii B, nabytych w drodze sukcesjiuniwersalnej i w związku z powyższym dokonać obniżenia kapitału zakładowegoSpółki o kwotę 2.805.200 (słownie: dwa miliony osiemset pięć tysięcydwieście) złotych z kwoty 11.921.250 (słownie: jedenaście milionówdziewięćset dwadzieścia jeden tysięcy dwieście pięćdziesiąt) złotych dokwoty 9.116.050 (słownie: dziewięć milionów sto szesnaście tysięcypięćdziesiąt) złotych[...]I KROPKA !!!!!!!!!!!

pp

kraicz / .* / 2005-02-25 20:48
kto chce miec niech akumuluje Getin to oznajmiam ja kraicz
orzeł / .* / 2005-02-25 19:56
portfel optymalny: pkn, tpsa, pko sa, pko bp,jakaś agorka, netia itp itd tak właśnie -- po 4,5 % wzroście w Budapeszcie tak to chyba trzeba widzieć:)
orzeł / .* / 2005-02-25 21:08
to tak dla śmiechu only
Becia / .* / 2005-02-25 19:09
Witam wszystkich. Jak myślicie, w przyszłym tygodniu korekta czy mała stabilizacja?
orzeł / .* / 2005-02-25 18:30
raport popołudniowy: 5 papiren w dół 4 w górę 1 na zero na porfeliku 0,5 % w górę ! słabizna i już
strokuś / .* / 2005-02-25 21:48
u mnie jeszcze gorzej bo +0,3% :) jedyny mocno pozytywny akcent w moim portfelu dzisiaj to Alprassytuację ratuje nieco CitiZrównoważony (po 50% dzisiejszych wzrostów BUXa i polskich obligacji)ładnie dzisiaj łykali pko bp - partiami po mln $wydaje mi się jednak, że jeszcze chwilę zajmie zanim wykupią od słabeuszy i dopiero wtedy pójdzie mocniej w górę
orzeł / .* / 2005-02-25 21:54
witaj stroke masz pko bp?
ORZEŁ / .* / 2005-02-25 22:12
MYŚLĘ ŻE DA CZADU I WRESZCIE COŚ ZAROBIE WIĘCEJ - ON STANOWI 50 % MOJEGO PORTFELA!
Giant Mistrz Giełdy / .* / 2005-02-25 16:15
Wczoraj puściłem Elektrim, żeby dokupić Polmos Lublin, a dzisiaj uciekło 27% potencjalnego zysku.Oczekując gratulacji, pozdrawiam
orzeł / .* / 2005-02-25 16:22
Witaj Giant ! Witam w klubie a już myślałem że to tylko mnie zaczyna rosnąć jak już przestaje być moje.Ależ to zawiłe:)
orzech / .* / 2005-02-25 16:27
... Mieszko, Getin, Kredyt, Prokom.... wszystko w d... mać. A Ibsys - co to go sprzedałem przedwczoraj z bólem liżąc rany... wzrósł MF !!!!!!Dołączam do klubu.
orzech / .* / 2005-02-25 23:52
MF (MotherFucker) - skrót używany w wypowiedziach na forach biurowych w USA aby nie gorszyć co wrażliwaszych uszu.
Giant / .* / 2005-02-25 16:43
Jak mawiają " no risk- no fun". Osobiście bym preforował more fun than risk. Nic to, to chyba od orła, słońce wschodzi i zachodzi. Niedługo wiosna, będzię dłużej świecić, więc dobre czasy przed nami.Co sądzicie o Mieszko, trzymać jeszcze te cukierki czy spadać i skoncentrować się na czymś innym. Może Netia?
orzeł / .* / 2005-02-25 21:00
witaj ja sprzedałem 1/3 niedawno po 3.7 i dziś tez puściłem niewielka ilość ale to nie wynika z tego że spółka słaba - w długim terminie good tylko jak tak dalej pójdzie to nie będzie gługiego terminu:) mam jeszcze troszkę i potrzymam.Kupowałem po taniości 3.15 i 3.16 ale próbuję się rozpędzić na czymś innym i średnio mi to wychodzi:) Może z irenką pod ręke skończe swoją męke:)
hajdi / .* / 2005-02-25 17:21
natia - tak mam od 4,18 i nie narzekam no i na 7bulsa moge ponaganiac - polecam
orzech / .* / 2005-02-25 16:53
Ja trzymam. jak nie sprzedałem kiedy były powyżej 4 to teraz potrzymam. Obroty niskie od kilku sesji a więc...
orzeł / .* / 2005-02-25 15:50
ach ta Irenka znowu w Nią zainwetsowałem ........... oj będzie jak się żonka dowie :)
orzeł / .* / 2005-02-25 15:37
dzis nie czas na zwierzaki coś mi się trzoda rozpierzchła ...........ach te kruki i byki coś nie mam ręki do zwierzyny:)
orzeł dumny jak paw i głupi jak koza / .* / 2005-02-25 15:22
p********* laduje coraz niżej ja tak nisko nie lecę orły tak nisko nie latają beeeeeeeeeeeeeeee
orzeł / .* / 2005-02-25 15:20
kupcie ode mnie kruka to bardzo mądry ptak poważnie czytałem dziś w wyborczej-- nie mogę fakańca sprzedać:)
dżeju / .* / 2005-02-25 16:01
orle, Ty kruka sprzedajesz? ptak ptaka? będzie rósł długoterminowo na mój długi nosa z drugiej strony, może rzeczywiście lepiej załadować się w coś co rośnie krótkoterminowo, bo nie wiadomo jak długoja wszedłem trochę w Boryszew (wreszcie! dzięki orle za ostudzenie emocyj) i mam zamiar dokupić w poniedziałek jak jeszcze skoryguje, czego się spodziewama miedź miałem mieć i już bym coś z tego miał :(
orzech / .* / 2005-02-25 16:24
Też wszedłem trochę w Boryszew. Powinienem bardziej zwracać uwagę na WIG20 ;-)). Mój portfel jest odwrotnie skorelowany, karrrramba !!! Jak tam rośnie to u mnie wszystkie bez wyjątku papiery walą się na ryjek ;-)) Podobnie jak Giant - oczekuję gratulacji po dzisiejszej sesji :-00000 Może jak przyjdzie Pani B. to wtedy zobaczę wzrosty w portfeliku ;-)))))))))))))))
Giant / .* / 2005-02-25 18:06
Graulacje!Poza tym weekend, a ja biorę się do pracy. Trzeba gdzieś zarobić, żeby na GPW nie zarobić.
orzeł / .* / 2005-02-25 14:47
coś tak czuję że łykną te raptem 16.000 sztuk kredytu po 11 zł nie martw się Aniu:)
orzeł / .* / 2005-02-25 14:26
próbuję opchnąć kruka i dokupić irenkęjak nie opchnę i tak kupię:)
anna / .* / 2005-02-25 13:18
Sprzedałam Ciech, kupiłam TVN po 44.5, mam nadzieję, że opór na 10.95- KredBank wytrzyma :)
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy