Forum Forum prawnePracy

praca bez umow

praca bez umow

kruszynax / 83.14.60.* / 2007-12-14 13:24
pracuję juz dwa tygodnie nie dostałam jeszcze umowy pisemnej tzn nic n ie podpisywałam szefowa twierdzi ze trzeba jeszcze poczekać na umowę ponieważ kadry i cały zarząd mają siedzibę w innym mieście no dobra ale to mi nic nie tłumaczy z tego co wiem to warunki powinnam dostać na piśmie i pracodawca ma na to 7 dni jestem prwadopodobnie zatrudniona na umowę o prace na okres próbny ale tak naprawde to nic nie przeczytałam jeszcze tzn umwy jeszcze na oczy nie widziałam czy pracodawca może za to ponieść jakaś odpowiedzialność czy te 7 dni to max czas na przedstawienie mi warunków w formnie pisemnej bo szczerze mowiac mam juz inna prace na oku proszę o pomoc
Wyświetlaj:
Alex_Andersson / 2007-12-17 09:01
pracodawca ma OBOWIĄZEK potwierdzić zawarcie umowy o pracę najpóźniej w dniu rozpoczęcia umowy o pracę. W opisanym przez Ciebie przypadku mamy do czynienia z de facto zatrudnieniem pracownika na czarno - jest to powazne wykroczenie pracodawcy przeciwko prawom pracownika. Jeżeli masz inną prace na oku to teoretycznie możesz nie przyjść do pracy. Nic nie podpisałaś przecież :-)
Termin 7-mio dniowy, o którym piszesz był kiedyś w kp. Obecnie jest tak, jak opisałem na wstępie :-) Pozdrawiam
kruszynax / 83.14.60.* / 2007-12-14 13:25
sorry pomyliłam sie miało być bez umowy

Najnowsze wpisy