Forum Forum prawnePracy

praca na czarno

praca na czarno

ala0407 / 2008-01-20 16:42
Czy pracodawca majacy w swojej firmie pracownika na czarno moze poniesc za to jakies konsekwencje?Jaki organ moze przeprowadzic kontrole takiego pracodawcy? Ilosc przepracowanych godzin jest udokumentowana na kartach dnia firmy.Czy pracownik ktory nie otrzymal umowy rowniez moze poniesc jakies konsekwencje?
Wyświetlaj:
mucha666 / 93.154.172.* / 2012-04-19 23:27
Sorki ale to ze do skarbówki mnie może podkablować to wiem, ale mi chodzi, o to czy jak pójdzie ze mną do sądu to czy może w jakiś sposób wcisnąć kit z tym co wyżej nap.
baciorka93 / 2012-04-19 10:52 / -
oczywiscie, z emoze poniesc za to konsekwencje...
wiwan / 2012-04-19 11:15
I wbrew temu, co tu w wątku już napisano, pracownik też musi liczyć się z konsekwencjami. Np. gdy pracę podjął jako zarejestrowany bezrobotny. Jak również wobec fiskusa- z powodu nieujawnionego dochodu,a co za tym idzie niepłaconego PIT.
mucha666 / 93.154.172.* / 2012-04-18 22:12
Witam, od jakiegoś czasu dorabiam sobie z ojcem w garażu naprawiając auta. Ostatnio robiłem lanosa z wylatanym silnikiem . Facet powiedzial ze chce mieć wymieniony rozrzad olej i zregenerowaną głowice. Ojciec mu powiedział że na pewno bedą jeszcze pierscienie do wymiany. Nie chciał to olaliśmy sprawę. Po skończeniu pracy silnik chodził o niebo lepiej jednak wiadomo do szcześcia pewnie trzeba było by silnik zmienić. Przyjechał klient i powiedział że ja mu auto rozwaliłem bo coś stuka chociaż stukało i przed naprawą i jerzeli nie wymienimu mu silnika to pujdzie z nami do sądu i auto da do aso żeby mu silnik zmienili na mój koszt. Ludzie poradzcie czy on naprawde moze isc do sądu i naściemniać że ja go uszkodziłem. Facet twierdzi jeszcze że cały czas był serwisowany i ostatnie dwa lata nie był w serwisie. z góry dzieki za odp.
Alex_Andersson / 2008-01-21 08:42
konsekwencje tylko pracodawca - Państwowa Inspekcja Pracy może nawet złożyć wniosek do Sądu o orzeczenie grzewny do 30.000 zł. Ponadto takie wykroczenie sankcjonuje Urząd Skarbowy i ZUS
przewodnick / 2008-01-20 18:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pracownik nie poniesie konsekwencji. Tymi sprawami zajmuje się Inspekcja Pracy
ala0407 / 2008-01-20 21:46
Bardzo dziekuje. Pozdrawiam

Najnowsze wpisy