Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Praca na etacie czy wlasnej dzialalnosci prosze o pomoc

Praca na etacie czy wlasnej dzialalnosci prosze o pomoc

blady82 / 2017-11-16 17:41
Panowie mam taki problem prowadze jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza jeszcze na niskim Zusie dostalem teraz propozycje pracy w firmie na ktora zgodzilem sie i teraz pozostaje kwestia zatrudnienia.Moja dzialalnosc i tak zostaje poniewaz zajmuje sie zupelnie czyms innym .Nie moge dojsc do kompromisu z pracodawca generalnie chcialem zostac na swojej dzialalnosci bo wiem ze wtedy pracodawca idzie na kompromis i daje na zus ktory bedac nawet u niego na umowe ja i tak bede musial placic tylko mniejszy o skladke wiec zawsze zostajac na dzialalnosci i biorac to ze daje na zus jestem do przodu ale do sedna:)Przykladowo warunki ustalone na umowe o prace pelny etat 2400 netto a wiec narzucilem propozycje praca na usluge ktora ja wystawiam fv na kwote 2400+1200 zusy (jestem jeszcze na niskim wiec bylbym i tak do przodu) *19 na dochodwy wszystko bylo ok ale odezwala sie ksiegowa jego i wyszlo ze to dla niego nieoplacalne...Wg jej wyliczen umowa o prace na pelny etat przy kwocie 2400 netto to koszt pracownika calkowity wynosi 4003 zl a wiec zostalem poinformowany zeby jemu sie to oplacalo powinienem mu wystawiac fv nie wyzsza niz 3800netto. Jestem zwolniony na podst. art.113 ustawy o podatku VAT.Czy to prawda ze przy moich obliczeniach 2400+1200 zusy (jestem jeszcze na niskim wiec bylbym i tak do przodu) *19 bylby stratny i korzystenij byloby mu zatrudnic mnie na umowe??Prosze o pomoc bo nie jestem w tym biegly:)
aneta4 / 188.146.40.* / 2017-11-27 19:36
Praca na własnej działalnosci to świetna sprawa, ale wymaga od Ciebie dużego zaangażowania również w kwestie formalne. Zawsze można się zwrócić do różnych firm z prośbą o pomoc w tych kwestiach. W tym przypadku nie wiem, czy trochę nie mylisz pojęć, bo pracodawcy zawsze wychodzi korzystniej zatrudnienie kogoś na działalności.

Najnowsze wpisy