Forum Forum prawnePracy

praca na umowę zlecenia i praca na pół etatu a zasiłek dla bezrobotnych

praca na umowę zlecenia i praca na pół etatu a zasiłek dla bezrobotnych

aniqa / 2013-11-19 12:01
Dzień dobry.
Mam jedno pytanie i może ktoś z Państwa będzie w stanie udzielić mi rzetelnej odpowiedzi. Od kilku lat pracuję na umowie o pracę na pół etatu (nie miałam najniższej krajowej). Od ponad roku jednak dodatkowo wykonuję pracę na umowę zlecenia ( z niej również nie osiągam najniższej krajowej. Składki mam opłacane od kwoty 500 zł) Czy w moim przypadku należałby mi się zasiłek dla bezrobotnych jeżeli łącznie z tych moich dwóch prac przekraczam najniższą krajową?
Wyświetlaj:
szklarek / 2013-11-19 12:38
TAK, o ile swego zleceniodawcę jako płatnika poinformowała Pani o tym, że łączne wynagrodzenie ( a konkretniej podstawa wymiaru ub. społecznych ) z tytułu zlecenia oraz etatu wynosi łącznie przynajmniej płacę minimalną.
I odwrotnie- pracodawcę.

Bez takiej wiedzy, każdy z tych płatników nie odprowadzał składki na Fundusz Pracy, a więc nie zostanie spełniony warunek 365 dni/ 18 mc/ płacy minimalnej jako podstawy z art. 71, ust. 1, pkt. 2 Ustawy o promocji zatrudnienia.

Zwracam uwagę, że jest to oświadczenie inne w treści niż to złożone zleceniodawcy o tym, że z etatu nie ma Pani płacy minimalnej, a które decyduje o obowiązkowym charakterze ub. społecznych (em-rent).
aniqa / 2013-11-23 12:06
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Wiele mi ona wyjaśniła i uspokoiła, bo składki miałam opłacane.

Najnowsze wpisy