Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Praca w budowlance. Wysyp ofert dla fachowców

Praca w budowlance. Wysyp ofert dla fachowców

Money.pl / 2015-10-18 12:07
Wyświetlaj:
WODNIK211 / 5.172.247.* / 2015-10-18 14:18
KTO ZA 1750 ZŁ BRUTTO CHCIAŁBY PRACOWAĆ ,NA MROZIE ,SŁOŃCU,DESZCZU,PO 10-GODZIN DZIENNIE.
qrqr / 89.64.58.* / 2015-10-18 14:25
po milionie wystarczy? przerzucajac ziemię i mieszajac piasek z cementem? albo zaprawę?
Antoniusz Wielki / 192.162.60.* / 2015-10-18 12:27
Pracujecie dla Niemca, Holendra, Brytyjczyka - wystarczy jedna decyzja i zostajecie bez pracy, zacznijcie się bać !!! o swoją przyszłość, to nie są Polscy PRACODAWCY - Rodzimi, ziomkowie !!! wasze ubezpieczenie na starość zostało roztrwonione tak jak i polski majątek, NADAL SPICIE ? NADAL WIERZYCIE PIS PO SLD czy PSL
ZK590 / 37.128.101.* / 2015-10-18 12:12
pracuje w budownictwie 40 lat. Mam 11 zl/h, w zimie częste przestoje, żadnego socjalu.
Praca w upale, w deszczu, na mrozie,na wysokości, dżwiganie ponad siły do 67 lat.
Przestrzegam każdego młodego człowieka aby nie wiązał się z tym zawodem bo to jest super niewolnictwo.
Barb / 83.30.118.* / 2015-10-18 13:30
Nie wiem gdzie pracujesz, potrzebowaliśmy hydraulika, przyszły 2 osoby za 2 godziny pracy wzięli 400 zł (po negocjacji, chcieli więcej). Teraz czeka nas remont dachu. Za 3 dni pracy (tez 2 osoby) ustaliliśmy kwotę 3000 zł + 1000 rezerwy, jakby się okazało, że trzeba zrobić coś ekstra. Kumpela remontowała łazienkę. Gostek chciał za remont 8500 zł (sama robocizna), po negocjacjach zgodził się na 7000. My za odswieżenie mieszkania (malowanie, cyklinowanie, drobne poprawki elektryczne) zapłaciliśmy 5000 zł. Jeżeli chodzi o remont dachu, wykonaliśmy ze 30 telefonów, tylko 2 firmy (dwuosobowe) mogą to zrobić w miarę szybko, pozostałe mają zarezerwowane terminy do wiosny. 4 lata temu ocieplaliśmy dach. Facetowi zajęło to 1 dzień, zapłaciliśmy mu 1000 zł. Inne ceny: wymiana pionu hydraulicznego - 1 dzień pracy, ekipa 2 osobowa, koszt 1300 zł.
Polak z turkolandu / 80.144.61.* / 2015-10-19 18:08
To prawda , nic nie potrafia a kasy chca wiecej anizeli ci Polacy na zachodzie ....budowalem dom w ostatnich latach to wiem . Plytkarze (bez zawodu wyuczonego , samouki ) i hydraulicy to juz tragedia .....wiecej w okolo zniszcza anizeli zrobia , bo drugie on wszyscy chcieliby pracowac w miesiacu jeden tydzien i zarobic 8 tys. zl . Taka jest prawda . Zwykly idiota , ktory podaje sie za malarza , bo walkiem kula po scianie .....chce 13 zl za m2 i zabezpieczenie schodow i okien przed wybrudzeniem juz extra 18 zl za godz dla jego chlopaka lub zony ...hahahha . Potrafie sobie sam wszystko zrobic , ale zdrowie z wiekiem nie pozwala . W sumie malarz (samouk ) chcial 1500 zl za wymalowanie klatki schodowej z piwnicy poprzez parter na poddasze .....co najwyzej z zabezpieczeniem schodow przed zabrudzeniem (oklejeniem tasma i folia ) to 2 dni roboty . Powiedzialem , ze po jednej scianie ale sam zrobie . On mowi , ze zarabia dziennie co najmniej 500 zl ! To jest 125 euro w Polsce ! Moja corka po studiach w Niemczech i tam na kierowniczym stanowisku zarobi duzo mniej.....bo ok.80 euro dziennie . A jeszcze placza ......to teraz pomyslcie , gdzie na swiecie wymalowanie klatki schodowej kosztuje 80-90 % miesiecznej pensji ? Tylko w Polsce .....podlaczenie rury gazowej od zaworu (znajdujacego sie juz na dzialce ) do zaworu na budynku .....dwie rury 4 m dl. razem zespawac , koszt 2 tys zl (row juz byl wykopany ) . Hydraulik , ktory u mnie zakladal grzejniki mowil , iz zarabia 25 tys. miesiecznie na czysto .....zatrudnial dwoch chlopcow ktorzy jedynie potrafili wkrecac nakretki . Kazdy tynkarz , muraz , brukarz ....ktory zatrudnia 2-3 ludzi (oczywiscie za grosze ) ma 25 tys. miesiecznie na czysto . Mimo to ludzi upokarza twierdzac , iz nie moze im wiecej zaplacic .
ZK590 / 37.128.101.* / 2015-10-18 14:25
np. za te 2 godziny pracy u ciebie trzeba było zrobić wcześniej oględziny, przygotować materiał, dojechać, pracować 2 godziny czyli sumując wyszła dniówka dla 2 osób. Odliczając, podatek, ZUS, koszty własne ILE wg ciebie zostało z twoich AŻ 400 obżałowanych złotych ? a czy jutro, pojutrze i CAŁY rok maja roboty na 2 godziny dziennie po 400 złotych ?
Polak z turkolandu / 80.144.61.* / 2015-10-19 18:19
ZK590....jakie przygotowanie materialu ? uwazasz tez , iz wszyscy w okolo sa glupi lub glupsi od ciebie ? Material ma wlasciciel budynku lub inwestor (jak go tez zwac ) .....material , to wszyscy niemal ''hydraulicy kradna , by w innym miejscu sprzedac ) . Jezeli u ciebie tak wyglada dniowka , to niezly paserny cwaniaczek z ciebie . Zadac mozesz ile chcesz , ale jeszcze potrzebna jest ta druga strona ...ktora to zaplaci .Natomiast mnie to nie interesuje czy oni jutro maja robote na 2 godz. za 400 zl.....tak postepujac , obawiam sie ze nie maja .
Barb / 83.30.118.* / 2015-10-18 15:05
Komentuję te 11 zł/h, nie mam obiekcji co do cen, takie są koszty i tyle muszę za roboty płacić (lub nie, tylko ze wtedy bedę mieć przeciekający dach i zatkaną kanalizację). Chcę też zaznaczyć, że niełatwo jest znależć fachowców, skoro na ~30 telefonów zgłosiły się tylko 2 firmy. Usługi budowlane są drogie, gdyby komuś wystarczyło 20 zł/godz (z dodatkami), pracy przy naszym domu miałby chyba na rok.
asdftttt / 46.238.231.* / 2015-10-18 17:36
Pomyśl kobieto czemu na 30 telefonów do dachu w pażdzierniku nie ma chętnych do wiosny. To jak mała i kichowa robota (remont) to się ściemnia że nie wolnych terminów. A dlaczego , ano dlatego że nic się o tej porze roku nie zarobi na dachu. A to szron do 12 godziny , a to deszcz przez tydzień ciągle, a to zaraz ciemno. Jak się przyjedzie w 3 ludzi to tylko stracą czas i paliwo i niewiele zrobią. A nie jest prawdą że nie ma zleceniobiorców bo takie bajki że można dać termin za choć kilka tygodni to tak nie ma. Bez najmniejszego problemu zawsze ludzie kogoś znajdą zdesperowanego co wezmie zlecenie od zaraz. Nie ma tak że zlecenia wiszą tygodaniami . Znikają od razu. Ja byle czego nie biorę bo nie jestem z tych co działają na zasadzie że nie płacą ludziom. A przy wiekszosci zleceń to tylko tak można działać.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy