Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Praca w Niemczech. Polacy niemile widziani?

Praca w Niemczech. Polacy niemile widziani?

Money.pl / 2011-03-31 17:25
Komentarze do wiadomości: Praca w Niemczech. Polacy niemile widziani?.
Wyświetlaj:
98rvupg / 94.231.236.* / 2011-04-30 15:41
Granic raczej nie przesuną . Po co ? Chociaż, kto wie, nadadzą obywatelstwo tym, co wyjechali i tym co mieszkają na Ziemiach Zachodnich ( jak ja) i nagle powstanie land Prusy. Zresztą Prusacy był to ( i jest ) niemiecki narodzik mieszany, złozony z Poaków i Niemców, którzy wymiezali się fizycznie i językowo Np.sląski dialekt języka niemieckiego - nie mylić ze śląskim słowiańskim ). Rzeczywiście, nasza ojczyzna jest tam, gdzie jest nasz chleb. Przecież patriotyzmem nikt się jeszcze nie najadł. Najpierw jesteśmy ludzmi, pózniej Polakami, Niemcami itd. Polacy z zaboru pruskiego również przesiedlali się do Zagłębia Ruhry, do Berlina, Saary. Wbrew wszystkiemu, Niemcy aż tak strasznymi zaborcami nie byli. Wielkopolska np. miała super rozwinięte rolnictwo i zwano ją "spichleżem Niemiec". Za 100 lat przybędzie Niemców z polskimi nazwiskami, a tych i tak już nie brakuje. Oczywiście wolałbym ,aby Polska odrodziła się, była bogata, nikt nie wyjeżdżał. Ale nie będę czekał na to 200 lat. Nie dożyję tego, a życie mam jedno. Dlatego wyjadę ( juz raz wyjechałem, wróciłem z przyczyn rodzinnych ), tylko jeszcze nie wiem do jakiego kraju. Winne temu sa wszystkie rządy po 1989 roku. Bez wyjątku. Zamiast przygotować sie na taką ewentualność, jak wyjazdy, nic nie zrobili w tym kierunku, zadnych ułatwień ekonomicznych, nic. zauważyliście, ze obecny rząd również kompletnie nie próbuje zaradzić kolejnej fali wyjazdów ? oczywiście PIS też niczegoby nie zrobił.Ani PSL, ani SLD. o kant pewnej części ciała to wszystko rozbić ! AUFWIEDERSEIN !
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-03-31 19:28
Polacy niemile widziani w Niemczech to zrozumiałe zjawisko. Chętnych na wyjazd do pracy w Niemczech to nie tysiące ale miliony. Co jest grane? Czy w Polsce jest tak duży przyrost naturalny, że nie starcza miejsc pracy? Nie, to nie to. Czy Polska jeszcze ciągle odbudowuje się po wojnie? Nie, też chyba nie to. Czy polski rząd jest okrutną dyktaturą, że obywatele muszą uciekać aby ratować życie? Hmm, nie to też nie pasuje. Co jest więc przyczyną wyjazdu tylu ludzi, dwadzieścia lat po upadku komuny i 65 lat po wojnie? Może nieudolność gospodarowania krajem przez ludzi za to odpowiedzialnych? Tak, to mi pasuje. Następnym pytaniem byłaby prośba o wskazanie partii, która tak źle sprawuje rządy. Czy obecna PO, czy poprzedni PiS czy może ktoś inny? W tym momencie doszliśmy do punktu, w którym zaczyna się sprzeczka. Otóż nie jesteśmy pewni i nie potrafimy stwierdzić z całą pewnością czyja to jest wina. Z dnia na dzień coraz więcej ludzi decyduje się na wyjazd ale nie wychodzi tak łatwo teraz bo Niemcy już nie chcą tylu Polaków. Miliony ludzi znający swoje potrzeby, mających swoje ambicje, ciągle porównujących się do tych co wygladają na lepszych i do miejsc gdzie byli i widzieli, że tam jest lepiej, pewnego dnia i dzięki internetowi pewnego dnia, mogą zacząć swoją rewolucję. Byc może w tej chwili na terenie Polski jest już przewaga ludzi w wieku produkcyjnym, którzy chcieliby wyjechać aby poprawić swoje życie a nie mogą z różnych względów np braku znajomości języka, rozstania z rodziną lub uczucia patriotycznego. Okazuje się, że w obecnej Polsce może dojść do identycznej mentalności społecznej jaka istniała przed rozbiorami. W tamtejszych czasach społeczeństwa na ziemiach polskich były tak skłócone, że nic się nie dało zrobić a więszość nie widziała w zaborach nic złego a nawet poprawę swojej doli. Co będzie jak za parę lat zdesperowani ludzie zażądają referendum o chęci przesunięcia granic. Po co mają jeździć do Niemiec, męczyć się bez rodzin jak łatwiej będzie przesunąć granicę niemiecką na wschód, dostosować się do przepisów, przyjąć obyczaje, nawet nauczyć się języka niemieckiego a najważniejsze poprawić swoje zarobki i całe życie. Powyższy scenariusz jest bardziej realny niż niektórzy sądzą.
dioda / 83.24.208.* / 2011-04-01 21:36
Tak ten scenarjusz jest realny. Rozmawiam z bylymi wspolpracownikami ktorzy wyjechali z kraju a przyjezdzaja do Polski na urlopy.
Basta ! / 82.177.194.* / 2011-03-31 19:16
Pracowici Polacy w Niemczech są MILE WIDZIANI. Lenie, złodzieje i oszuści nigdzie nie sa mile widziani.
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 17:49
To Donald z Merkel sie Całują. Sam to widziałem.

Z kąd w takim razie takie Obawy???
JanuszPOlikot / 2011-03-31 17:25 / Tysiącznik na forum
"Wiceminister spraw zagranicznych Jan Borkowski podejrzewa, że część obywateli Niemiec i Austrii może patrzeć nieprzychylnie na nowych pracowników, ze względu na utrudnioną sytuację na rynkach pracy tych państw w powodu kryzysu."....................Kolejny czarny PR.......POlacy zostańcie w kraju do wyborów.....a POtem możecie jechać.

I tyle ten rząd nieudaczników ma do zaproponowania młodym,wykształconym , dużych miast .....czytającym GW, słuchającym TOK FM....i oglądającym TVN......zadłużonym we frankach i wykolegowanych w sprawie OFE......
JanuszPOlikot / 2011-03-31 17:55 / Tysiącznik na forum
Acha POminąłem ......... jeszcze z roszczeniami żydowskimi.......

Najnowsze wpisy