Forum Forum podatkowePIT

Praca w Norwegii, konto i giełda w Polsce

Praca w Norwegii, konto i giełda w Polsce

gambeta / 88.90.79.* / 2012-10-14 10:05
Witam. Od 5 lat uzyskuję dochody z pracy w Norwegii, ale posiadam konto w Polsce, na które przelewam pieniądze. Uzyskuję też dochód z polskiej giełdy, który co roku rozliczam PIT 38. Usłyszałem jednak, że w takim przypadku muszę złożyć deklarację w Polsce pomimo zerowego dochodu. Nieświadomie tego nie robiłem przez 5 lat. Jaką maksymalną karę otrzymam?
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
gambeta / 88.90.79.* / 2012-10-14 20:47
Już mam. Troszkę to pogmatwane było i źle zrozumiałem. Ogólnie jest tak, że dochód z Norwegii podlega opodatkowaniu w Polsce, ale zgodnie z umową "bla bla bla" jest z niego zwolniony. Trochę to dziwnie napisane, ale ogólnie nic nie trzeba składać. Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
gambeta / 88.90.79.* / 2012-10-14 13:54
Wyczytałem to na paru stronach różnych kancelarii podatkowych itp. Chodzi tylko o obowiązek złożenia zeznania. Płacić nic nie trzeba. Było coś o prośbach o zmianę interesów publicznych, czy podatkowych. Poszukam i wkleję linki wieczorem.
belladonna / 2012-10-14 17:25 / Tysiącznik profesjonalny
A na pewno dotyczyło to Norwegii?
Bo jak polski rezydent będzie cały rok pracował w Holandii, USA, to ma obowiązek złożyć zeznanie, więc przy zagranicznych istotne jaki kraj oraz z czego dochody :)
belladonna / 2012-10-14 12:35 / Tysiącznik profesjonalny
Norweskie dochody z pracy są zwolnione z podatku w PL, więc wykazanie ich w zeznaniu = podatek zero. A skoro nie podlegają opodatkowaniu w PL nie ma obowiązku ich rozliczania nie mając INNYCH DOCHODÓW OPODATKOWANYCH WG SKALI w PL. Dochody z giełdy nie łączy się z dochodami z pracy, bo one są opodatkowane wg stawki 19% (nie skali) i od tego jest PIT-38.
Ciekawi mnie od kogo to usłyszałeś :)

Najnowsze wpisy