Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Praca w Polsce. Blisko połowa aktywnych zawodowo Polaków ma umowę o pracę

Praca w Polsce. Blisko połowa aktywnych zawodowo Polaków ma umowę o pracę

Wyświetlaj:
w******** obywatel / 91.239.36.* / 2015-11-04 09:04
K**** obudzili sie od lat wiadomo ze polak polaka dyma j**** za 11 zł brytto na umowach śmieciowych
4456 / 37.131.160.* / 2015-11-04 08:39
Czytając tę statystykę od końca wychodzi, że AŻŻŻŻŻŻŻ 51 % Polaków aktywnych zawodowo nie ma umowy o pracę na czas nieokreślony. Czyli ponad połowa.
francik359 / 83.1.90.* / 2015-11-04 08:38
w sandomierskim szpitalu wykwalifikowany pracownik techniczny 35 lat pracy na 3 zmiany w niedziele i święta zarabia 1600zl na ręke.jak k...a życ pani kopacz
cnbvcn / 83.11.52.* / 2015-11-04 09:42
Ale za to lekarz za jeden dyżur w pogotowiu kasuje od 1800 do 2400. Gdzie jakieś normalne korelacje, uczciwość??? Brak. Jedni niewolnicy, drudzy PANY - ot państwo zbudowane przez komuchów z SLD,PO,PSL.
ryne / 83.17.105.* / 2015-11-04 08:29
Takie artykuły budzą we mnie wręcz agresję !! Ludzie wolą śmieciówki od umowy o pracę, a pewnie bo jak na umowie (na czas określony) proponują mu wynagrodzenie z kawałku etatu a praca na cały etat + potrzeby pracodawcy, to co ma pracować za darmo !!! Poza tym uzupełnijcie te dane o małe firmy, te zatrudniające poniżej 9 osób i jednoosobowa działalność. ale nie bo wtedy by wyszło, że umowy o pracę to ma 15% . Przecież nawet administracja zatrudnia na śmieciówki. Niedawno pisali o firmie zatrudniającej ponad 200 osób, gdzie umowę o pracę miał tylko prezes!! Tusk postawił tezę ożyciu na zielonej wyspie a pismaki za wszelką cenę usiłują to udowodnić. Poza tym za rok napiszą podobny artykuł tylko w danych uwzględnią już małe firmy i stwierdzą, że za PiS pogorszylo się, że za tuska to była zielona wyspa szczęśliwośći, a teraz pustynia. Artykuł podobny do tego o tym że reforma dzięki reformie urzędów pracy spadło bezrobocie. To co pozatrudniali w tych urzędach bezrobotnych czy co . Odtrąbiono to jako sukces na skalę światową, a przecież tal naprawdę nic się nie zmienilo tyle, że urzędy powykreślały ludzii z ewidencji. Manipulacja i kłamstwa !!!
lwik / 178.43.67.* / 2015-11-04 08:20
Zatrudnić na tzw umowe śmieciową Henrykę Bochniarz tzw. prez konfederacji pracodawców polskich za 9 zł na godzinę i 14 godzin nz dobę była członkinię PZPR-u Zarobi na pewno duzo
ryne / 83.17.105.* / 2015-11-04 08:19
Takie artykuły budzą we mnie wręcz agresję !! Ludzie wolą śmieciówki od umowy o pracę, a pewnie bo jak na umowie (na czas określony) proponują mu wynagrodzenie z kawałku etatu a praca na cały etat + potrzeby pracodawcy, to co ma pracować za darmo !!! Poza tym uzupełnijcie te dane o małe firmy, te zatrudniające poniżej 9 osób i jednoosobowa działalność. ale nie bo wtedy by wyszło, że umowy o pracę to ma 15% . Przecież nawet administracja zatrudnia na śmieciówki. Niedawno pisali o firmie zatrudniającej ponad 200 osób, gdzie umowę o pracę miał tylko prezes!! Tusk postawił tezę ożyciu na zielonej wyspie a pismaki za wszelką cenę usiłują to udowodnić. Poza tym za rok napiszą podobny artykuł tylko w danych uwzględnią już małe firmy i stwierdzą, że za PiS pogorszylo się, że za tuska to była zielona wyspa szczęśliwośći, a teraz pustynia. Artykuł podobny do tego o tym że reforma dzięki reformie urzędów pracy spadło bezrobocie. To co pozatrudniali w tych urzędach bezrobotnych czy co . Odtrąbiono to jako sukces na skalę światową, a przecież tal naprawdę nic się nie zmienilo tyle, że urzędy powykreślały ludzii z ewidencji. Manipulacja i kłamstwa !!!
aneczkaskierniewice / 83.4.32.* / 2015-11-04 08:14
w moim 40 000 miescie standartem jest umowa na najnizsza krajowa a reszta pod stolem, tylko co w sytuacji choroby albo zajscia w ciaze??? ale prywatne firemki zatrudniajace do kilku osob inaczej nie beda funkcjonowac
Jakub995 / 89.76.25.* / 2015-11-04 08:00
Miałem okazję popracować 3 lata we Francji, gdzie byłem traktowany jak rodowity Francuz. Lekka praca, miła atmosfera, nikt nie wie co to stres, organizacja pracy perfekcyjna, przełożony kulturalny i rozumiejący potrzeby pracownika, żadnego pośpiechu, 35 -cio godzinny tydzień pracy. Raj na ziemi - bardzo chętnie wstawałem rano i uśmiechnięty szedłem do pracy. O zarobkach to nawet nie wspomnę - było mnie stać na bardzo wiele. Oczywiście perfekcyjnie znałem język francuski.....Niestety musiałem ze względów rodzinnych wrócić do Polski, gdzie podjąłem pracę.........Nie dość, że zarabiałem tyle, że nie starczało na jedzenie chociaż pracowałem po 300 godzin miesięcznie to wszystkie normalne warunki pracy które poznałem pracując na zachodzie w Polsce były koszmarem. Potworny stres spowodował, że stałem się alkoholikiem. Rozpadła mi się cudowna rodzina -w domu byłem gościem, i to gościem zrujnowanym psychicznie......W Polsce nie można normalnie pracować - tutaj są tak okropne warunki pracy, że emerytura powinna przysługiwać po 20 latach pracy. Pracując praktycznie 2x więcej i 2 razy wydajniej zarabiałem w kraju 5 razy mniej niż we Francji oczywiście licząc wartość nabywczą wynagrodzenia.....Rozpacz...to co zrobiono z Polakami to jest straszne - staliśmy się zwierzętami dla których liczy się tylko żarcie na które i tak bardzo ciężko jest zapracować, I jeszcze jest duże bezrobocie..........Na szczęście uratował mnie bardzo dobry kolega. Będąc już właściwie wrakiem "podał mi rękę "i w wyjechałem do Canady. Odżyłem, przestałem pić bo znalazłem ponownie sens życia, gdzie praca to tylko niewielki, chociaż miły wycinek egzystencji na który składa się głównie radość z życia, rodziny, przyjemności , pasje i zainteresowania. Wróciłem do żywych, bo w Polsce byłem już trupem......Z niewolnika stałem się ponownie cieszącym się z życia człowiekiem.....Piszę to, dla tych, którzy gniją w kraju nie znając normalnego życia i zostając w Polsce do emerytury(czy będzie ?) zawsze będą niewolnikami. ..... Perfekcyjna znajomość języka, fachowość i Twoje życie będzie pełne radości i zadowolenia.Pozdrawiam
maaaatya / 88.199.162.* / 2015-11-04 07:25
I co z tego, że mam umowę o pracę skoro stawka jest bezczelnie niska?
jarosławpolskęzbaw / 178.43.19.* / 2015-11-04 07:48
Zmień pracę albo otwórz własny interes - będziesz mógł zatrudniać innych i płacić im bezczelnie wysokie stawki.
gienekh20 / 213.155.178.* / 2015-11-04 07:17
49%+8%+2% = 59% pracujących. To daje obraz rzeczywistego bezrobocia w tym kraju.
etc. / 194.165.48.* / 2015-11-04 09:31
Nie zrozumiałeś, pytano tylko osoby aktywne zawodowo. To nie są dane o skali zatrudnienia, tylko o formach zatrudnienia. W dalszej części artykułu są wszystkie udzielone odpowiedzi (suma wynosi 106%, może to kwestia zaokrągleń).
ASE / 91.223.33.* / 2015-11-04 07:59
Gienek, doczytaj artykuł zanim coś napiszesz !
jarosławpolskęzbaw / 178.43.19.* / 2015-11-04 07:46
Przeczytaj coś więcej niż nagłówek, geniuszu. Kilka linijek niżej masz wyjaśnione następne 40%. Jesteś głupi dziedzicznie, czy chodziłeś na jakieś specjalne kursy?
Bla! / 217.173.8.* / 2015-11-04 00:44
I to mają być co, dobre wyniki? Trzeba caały czas dążyć do jak najlepszych, anie jarać sie, co najwyżej i zwłaszcza na tle europy średnimi wynikami...
Łukasz605 / 82.176.18.* / 2015-11-04 00:18
CBOS to łgarze taka fabryka kłamstwa z rządowego i manipulacji społeczeństwa.Niech sobie do kosza te swoje badania wsadzą ,bo tylko do tego się nadają nie pokrywają się z faktami, a fakty są takie,że większość ludzi pracuje przez agencje pracy i na okres próbny!!!
drake / 176.105.141.* / 2015-11-03 23:17
Polacy w Polsce wytwarzają czterokrotnie więcej za czterokrotnie mniejsze pieniądze w porównaniu do krajów zachodnich - normalnych pod względem zarobków.

Co tutaj więcej pisać? Wszystko jasne!
POlska tylko dla PO / 101.175.36.* / 2015-11-03 23:06
Jaki wyzysk - Kopacz mowila ze srednia placa to 6 tys . Za PO nie bylo wyzysku narod POlski cieszyl sie z dobrobytu Naszego . Gospodarka Polski zaczela przeganiac Niemiecka dobrobyt nasz wszedzie odczuwalismy , POlak byl coraz bogatszy wszystko robilismy zeby zylo nam sie jeszcze lepiej . A wy tu piszecie takie glupoty ze POlak byl wyzyskiwany .
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy