Forum Forum ubezpieczeńInne

Praca w ubezpieczeniach AXA/ING-bardzo proszę o radę

Praca w ubezpieczeniach AXA/ING-bardzo proszę o radę

Dagmara89 / 89.74.149.* / 2013-09-04 09:31
Witam, założyłam ten topic w celu poradzenia się odnośnie pracy jako agent w firmie ubezpieczeniowej.
Mój chłopak poszedł za rozmowę kwalifikacyjną do jednej w wyżej wymienionych firm i zaproponowali mu dosyć wysokie zarobki.Kiedyś gdzieś czytałam ,że te firmy nie są uczciwe i często nie wypłacają pieniędzy.
Natomiast w firmie powiedzieli mu ,że ma pewną podstawę 2300 zł nawet jeśli sprzeda tylko 1 polisę w ciągu miesiąca. Partner się zapytał co będzie jeśli taka osoba zrezygnuje z tej polisy po miesiącu? Czy będzie musiał zwrócić zarobioną wypłatę. Oni na to ,że nie będzie musiał zwracać.
Ale przecież to się wydaje bardzo podejrzane.
Jakie zyski miałaby taka firma jeśli wypłacałaby co miesiąc 2300 zł pracownikowi , który zarobił dla tej firmy 90 zł w ciągu miesiąca,a osoba kupująca polisę zrezygnowała?
To chyba każdy mógłby tak robić z pomocą znajomych siedząc w domu. Coś mi tu źle pachnie ,a nie chciałabym żeby pracował na marne albo został wykorzystany. Bardzo proszę o wypowiedźi. Pozdrawiam. Dagmara.
Wyświetlaj:
Windykaxa / 89.67.52.* / 2015-07-23 23:43
Właśnie puściłem przelew na ponad 3000zł. Tyle musiałem oddać AXA za zaliczki na dodatek stażowy oraz w ramach zwrotu kosztów szkolenia. To nie jest praca dla każdego. Ja się nie nadawałem. 90% to telemarketing (trzeba mieć grubą skórę). Pozostałe 10% to akwizycja. Umowy są tak skonstruowane, że koszty niepowodzeń agentów są w całości na nich przenoszone. Z moich obserwacji wynika, że nie powodzi się wielu. Z 17 agentów, którzy byli w oddziale w moim czasie obecnie zostało już tylko 4. Dyrektor i menadżerowie też się pozmieniali. Zastanówcie się dwa razy zanim się z nimi zwiążecie bo prowadzenie działalności kosztuje. Moje pół roku w axa ostatecznie na duży minus
byly praconik axa / 87.207.233.* / 2014-03-25 21:23
raczej wielkie oszustwo, pracowalem w axa i moge powiedziec ze za darmo nic nie ma. jak sprzedasz i ktos zrezygnuje to automatycznie musisz poniesc koszt tego albo jesli dostajesz dodatek stazowy to naewno sie upona. ja zostalem juz oszukany i posredniak i w firmie AXA pracuja c bezosrednia podpisujac weksel, po zakonczeniu wspolpracy ponad rokufirma upmniala sie dodatek stazowy podad 3 tys plus koszt sadowe
wm19 / 89.65.231.* / 2014-08-04 21:42
Nie ma żadnych weksli a co do pracy, to jeśli tak pracowałeś jak potrafisz pisać to nic dziwnego, że ta praca była nie dla ciebie.Praca taka sama jak i pozostałych firmach ubezpieczeniowych.Nie namawiam i nie odmawiam,bo to praca dla ludzi ambitnych.Powiem tylko AXA jest OK.Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy