praca z art 186/7

mumi / 77.65.87.* / 2012-12-28 21:29
Witam !
Mam pewien problem i proszę o pomoc.
W czerwcu 2010 roku urodziłam córkę, w styczniu 2012powróciłam z urlopu wychowawczego i pisałam prośbę na rok o zmniejszenie czasu pracy do 1/2 etatu z KP art 186.Czy z końcem grudnia aneks do umowy wygasa i z początkiem roku mogę wrócić na cały etat?Tylko we wniosku jest czas trwania 1/2etatu.w aneksie nic nie ma.
Kadrowa mówiła mi że muszę napisać oświadczenie, że nie zamierzam dalej korzystać z art. 186 7 kp (obniżony czas pracy) jak i oświadczenie o tym, że rezygnuje z reszty urlopu wychowawczego – dopiero wtedy umowa o pracę wróci do pełnego wymiaru.
Nie rozumiem dlaczego muszę pisać że rezygnuję z urlopu wychowawczego,czy to znaczy że reszta urlopu mi przepadnie?
Wyświetlaj:
mumi / 77.65.87.* / 2013-01-02 08:40
Dzieki za odpowiedz.
w ramach wyjasnien ja nie wracam szybciej do pracy niz pisalam we wniosku.w ogole nie wiem o co chodzi ,przeciez wynagrodzenie i tak nie ulegnie zmianie.(jest to srednia z poprzednich 10 miesiecy prawda) chyba tylko urlop na rok 2013 mi sie zwiekszy do pelnych 26 dni.
coz bede musiala napisac to pismo dla swietego spokoju.ale czy trzeba rowniez zachowac date 2 tygodni?
czy moge napisac ze zgodnie z wnioskiem w ktorym pisalam czas do konca grudnia2012.o stycznia 2013 chce wrocic na caly etat?
wiwan / 2012-12-31 11:35
Ja też nie bardzo. Wygląda na to, że kadrowa chce mieć nadprogramowo podkładkę na fakt, że wraca Pani do pierwotnego wymiaru etatu, a nie z powrotem na u. wychowawczy.
Aneks w ogóle nie był wymagany- w sensie terminów i sytuacji prawnej- wystarczy Pani wniosek o powrót do pracy i obniżenie czasowe wymiaru etatu- wynika z niego, że automatycznie po upływie wnioskowanego okresu etat wraca do pierwotnego a u. wychowawczy jest nadal przerwany.

Skorzystanie z praw do obniżenia wymiaru etatu nie pozbawia przecież prawa do reszty u. wychowawczego. Co więcej możliwa jest taka sytuacja wielokrotnie- czyli kilka okresów pracy z obniżonym etatem przeplatana okresami u. wychowawczego.

Jedyną wątpliwość (różne opinie) kadrową stanowi kwestia skrócenia trwającego już okresu pracy z obniżonym etatem- czyli powrót do pierwotnego etatu wcześniej, niż we wniosku.

Najnowsze wpisy