Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pracodawcy chcą zmiany kodeksu pracy

Pracodawcy chcą zmiany kodeksu pracy

Money.pl / 2016-01-03 10:24
Komentarze do wiadomości: Pracodawcy chcą zmiany kodeksu pracy.
Wyświetlaj:
GallAntonin / 46.169.230.* / 2016-01-03 13:01
Dla przedsiębiorców stratą jest w ogóle płacenie pracownikom. A po co im prawa pracownicze? Najlepiej by też nie płacili podatków od swojej działalności. Tylko zastanówmy się nad istotą, czyli udziałem płac w koszcie wytworzenia produktu. Na Zachodzie sięga od 20-30%, a u nas? 8-10%. Tam zwolnić od tak pracowników nie można, u nas można było bez problemu nie martwiąc się, czy mają za co utrzymać siebie i rodzinę. Pozbycie się przez pracodawcę pracownika w istocie było łatwiejsze, jak pozbycie się zbędnej maszyny, gdyż odsprzedaż takowej wiąże się ze znaczną stratą. W związku z tym każdy zakup musi odbywać się bardzo rozważnie. Co do pracowników, to już niekoniecznie. Wiele firm MOŻE płacić więcej, ale jak nie musi, to nie płaci, by nie psuć rynku. Znam z autopsji takie przypadki. Np austriacka firma 20 lat temu kupiła zakład. Miała na wszystko wyznaczony fundusz. Na fundusz płac miała środki, których wcale nie wydała, bo zorientowali się, że założone kilkakrotnie niższe od austriackich płac i tak były za wysokie. Cena zbytu produktu, jaki był produkowany w Polsce była taka sama, jak analogicznego w Austrii, ale udział płac w koszcie wytworzenia wynosił 8%, a w cenie zbytu znacznie, znacznie mniej. I tak się robi interesy. W Polsce koszty pracy są bardzo niskie, a podatki od niej procentowo są na poziomie średniej europejskiej. Jednak kwotowo są wręcz symboliczne, bo bazę tworzą nasze niskie płace. Rząd PO założył, że musi powstać klasa średnia, która musi się dorobić szybko kapitału. Przedsiębiorca oszczędza, ale najłatwiej oszczędzać na kosztach pracy rąbiąc pracowników. Tylko czy o to chodzi?
MIchał donald / 87.248.74.* / 2016-01-03 13:21
Nie masz za grosz pojęcia o pracy na zachodzie chłopie wiec nie mydl oczu... Czemu nie powiesz ze na zachodzie urlop jest bezpłatny, czemu nie dodasz ze przerwy są bezpłatne, zapominasz wspomnieć również że na zachodzie pracownik może przyjść jednego dnia na 10 godzin a drugiego na 6 lub 4 dni po 10 godzin a piątek wolny, wspomnieć by też należało że nie ma coś takiego jak dodatki za pracę w niedzielę i święta. A twoje gadanie o tym że pracownika nie można zwolnić jest śmiechu warte bo dostają tak jak u nas wypowiedzenie i w 14 dni go nie ma - często nie przychodzi już do pracy żeby nie narobić bałaganu. Na zachodzie owszem szanuje się bardziej pracownika ale przede wszystkim szanuje się pracodawce...
petru831 / 31.182.91.* / 2016-01-03 14:10
gdzie tak jest jak piszesz - konkrety proszę , coś słyszałeś ale nie do końca?
GallAntonin / 46.169.230.* / 2016-01-03 13:44
Ja porównywałem głównie koszty pracy pracownika na Zachodzie i u nas w koszcie wytworzenia produktu. Twoje wymądrzanie się nie ma prawie nic wspólnego z moją wypowiedzią. A Kodeks Pracy w Polsce nie jest przestrzegany i zarówno czas pracy, jak i prawa pracownicze są łamane nagminnie, zwłaszcza w małych firmach. Nawet umowy okresowe przedłużano na zasadzie przepisania umowy poprzedniej z wstawionym nowym terminem ukończenia. Pracownik oddawał starą umowę i dostawał "nową".
GallAntonin / 46.169.230.* / 2016-01-03 13:37
O którym państwie mówisz? Liczba świąt w Państwach na Zachodzie Europy jest nawet większa, jak u nas. Urlopy i świadczenia społeczne są w Niemczech, we Francji, w Austrii nieporównywalnie większe, jak u nas. Za bycie bezrobotnym dostaje się tyle, że da się wyżyć. Przerwy w pracy nie są płatne? Mówisz o przerwach w ciągu dnia na sjestę? W tym czasie stać ich na pójście na obiad do dobrego baru. W Austrii podatki od pracy są takie, że stanowi to 100% wynagrodzenia pracownika.
Neon1234 / 91.211.102.* / 2016-01-03 13:00
Z tym kodeksem i tak pracownik jest niewolnikiem, co będzie jak pracodawcy jeszcze bardziej będą mogli wyzyskiwać pracowników ? Obecnego nikt nie przestrzega więc o to tyle szumu ?
GallAntonin / 46.169.230.* / 2016-01-03 12:55
A im ciągle mało. Z Kodeksu Pracy niewiele zostało, a i to niby za dużo? Pracownik jest i tak już zeszmacony....
miki 1960 / 79.185.80.* / 2016-01-03 12:53
banda nowobogackich zlodziej jeszcze im malo pracowalem w tym zlodziejskim kraju za 1300 zl od 10 lat pracoje u norwega za konkretne pieniadze i stac mnie na szystko
KrzysztofP / 89.171.201.* / 2016-01-03 12:53
Nie "zmienić" tylko zlikwidować! W innych krajach śmieją się, że mamy komunistyczny kodeks pracy, który narzuca wszystko co się da pracodawcom.
mer99 / 94.251.246.* / 2016-01-03 12:52
CENĄ ZADOWOLENIA BOGATYCH SĄ ŁZY BIEDNYCH.JAK PRACODAWCY ZMIENIĄ KODEKS PRACY TO RATUJ SIĘ KTO MOŻE.
Szyderca642 / 77.253.12.* / 2016-01-03 12:43
Dale kombinujcie barany z Lewiatanów czy innych bandyckich związków a będziecie szukać pracowników w śród ciapatych ale ci nie są głupi by pracować za takie ochłapy jakie dajecie obecnie swoim pracownikom , miliony ludzi wyjedzie z tego syfu i dna płacowego i ciekawe kto będzie pracował
ja-jurek / 37.8.218.* / 2016-01-03 12:54
A politykierzy maja nadzieję że sprawę załatwi becikowe i przyrost naturalny.
Tylko że przyrost może i się zwiększy ale ludzie będą stąd emigrować,bo za takie "płace"nikt tu nie będzie robił.
Szyderca642 / 77.253.12.* / 2016-01-03 13:21
ewentualne 500 zł czy becikowe nie załatwi przyrostu !!!!! jedynie godne zarobki pozwalające na utrzymanie rodziny i stabilizacja może to zmienić póki co za 1280- 1350 zł netto rodziny się nie utrzyma za to ciężko siebie samego utrzymać !!!
Cyrk8 / 83.21.133.* / 2016-01-03 12:35
Pracodawca daje prace,a pracownicy generują zyski firmy.Więc pracodawca nie robi łachy żeby zapewnić pracownikowi odzież roboczą,socjal i dobre WYSOKIE WYNAGRODZENIE.Natomiast pracodawcy(czyt.PATAŁACHY) ,biorą kredyty na auta,domy,urlopy za granicą itd..Czyste BURACTWO!!!!!.Dlatego nie żałuję jak taki Patałach bankrutuje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
res / 89.73.194.* / 2016-01-03 12:46
Tak, tak. Gdzie twoja logika? "Patałachy" okradają pracowników i biorą drogie kredyty? Z takim podejściem to w Polsce jedynym pracodawcą będzie władza.
Wkurzony / 77.253.12.* / 2016-01-03 12:33
90% pracodawców daje śmieciowe umowy zlecenia a każe pracować jak etatowym po 8-12h 5-6 dni w tygodniu pod nadzorem w wyznaczonym miejscu czyli powinna być umowa o pracę jak nic może tym się zajmijcie jakie przekręty robią Polscy wyzyskiwacze !!!!!!!!!
xvz11 / 37.47.29.* / 2016-01-03 12:46
Dzieje się tak, bo nie ma żadnej kontroli w tym zakresie. A jeżeli już jest taka kontrola to kary są śmiesznie niskie.
fajek / 37.248.254.* / 2016-01-03 12:26
w sprawie kodekst pracy neich pracodawcy sie ustosunkuja a nie ustalajom sobie jak chca kodekst pracy wziasc sie za pracodawcow prywatnych w tym kraju jakie umowy smieciowe daj i postawic ich w pion wrescie morze pis to zrobi zajmei sie pracownikami i godzina konkreta placy za prace
~ reginka / 84.205.14.* / 2016-01-03 12:16
KODEKS PRACY KIEDY JA BYŁAM PRACODAWCĄ OBOWIĄZKOWO MUSIAŁAM ZAPEWNIĆ SWOIM PRACOWNIKOM ODZIEŻ ROBOCZĄ NA ZMIANĘ ,LETNIĄ ORAZ ZIMOWĄ ŚRODKI CZYSTOŚCI LUB EKWIWALENT ZA TE ŚRODKI CZYSTOŚCI, PŁATNE ZA NADGODZINY W WEEKEND I DODATKI ZA PRACĘ W GODZINACH NOCNYCH .NIE BYŁAM DUŻĄ PRACODAWCĄ.MIAŁAM TYLKO 12 PRACOWNIKÓW I 5 UCZNI DO PRZYUCZENIA DO ZAWODU .NIE NASTAWIAŁAM SIĘ NA WYKORZYSTANIE PRACOWNIKÓW JAK NIEWOLNIKÓW. STARAŁAM SIĘ ŻEBY PO PRZEJŚCIU PRZEZEMNIE NA EMERYTURĘ GŁOWĘ NOSIĆ WYSOKO I PATRZEĆ BYŁYM PRACOWNIKOM PROSTO W OCZY.BEZ WSTYDU.TERAZ KAŻDY PRYWACIAŻ PATRZY TYLKO ŻEBY SIĘ JAK NAJSZYBCIEJ DOROBIĆ NA GRZBIECIE INNYCH LUDZI, SAM TYLKO NARZEKA.BYĆ DOBRYM PRACODAWCĄ TO ZNACZY DBAĆ O PRACOWNIKÓW I POMAŁU PRZEZ DŁUGIE LATA SIĘ DORABIAĆ!!!!! NIE NA SZYBKO BO NIE WOLNO KRZYWDZIĆ TYCH KTÓRZY NAM POZWSLAJĄ ŻYĆ I UTRZYMÓJĄ NAS.!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
robol321 / 83.21.133.* / 2016-01-03 12:27
Brawo.Szacunek.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
res / 89.73.194.* / 2016-01-03 12:16
Najzabawniejsza jest tzw. "wysługa lat". W PL wydajność przed emeryturą wzrasta i nie dotyczy to pracowników produkcji a w zasadzie tylko i wyłącznie całą budżetówkę która zbiera z ZUSu największe apanaże. Może tak wprowadzić wysługę np. w rzemiośle? Byłoby zabawne jak za ułożenie m2 kafelek starszy Pan (po 60tce) brałby dwa razy więcej niż ten młodszy. Niestety Polacy wyszli z komunizmu ale komuna z nich wyjść nie może.
oikonomicos / 109.241.91.* / 2016-01-03 12:14
Polscy przedsiębiorcy jeszcze nie nauczyli się zarządzać i dlatego ich głos jest mało poważny. Kodeks zawiera najgorsze uregulowania dla pracownika, a pracodawca może je tylko zastosować lub zastosować bardziej korzystne. Problem z tym, że przedsiębiorcy chcieliby rozwiązań mniej korzystnych dla pracownika...bo nie umieją zarządzać personelem, planować swojej działalności, nie są innowacyjni, nie znają się na marketingu..itd. Dlaczego Kodeks miałby to wszystko uwzględniać?
ja45 / 188.246.158.* / 2016-01-03 12:14
boss związkowy niejaki Duda cós kombinuje razem z pryncypałem Jarulkiem Kaczyńskim ps, ,,prezesik''.
gość2121 / 178.252.25.* / 2016-01-03 12:11
W komisji powinni być fachowcy-praktycy a nie ludzie z tytułami naukowymi nie mający pojęcia o prawdziwych problemach ludzi pracujących na nich!!prowadząc 1-2 osobowe firmy,to wielkie wyzwanie dla tych ludzi, którzy sami muszą zarobić każdą złotówkę na ZUS,podatki i móc z zysków żyć to jest problem i kodeks pracy powinien być w tym kierunku bardziej tolerancyjny i elastyczny!!

Najnowsze wpisy