Forum Polityka, aktualnościKraj

Pracodawcy mają problemy z rekrutacją pracowników

Pracodawcy mają problemy z rekrutacją pracowników

Wyświetlaj:
pola989930 / 178.183.230.* / 2012-12-20 04:58
Tak właśnie w Polsce wygląda gospodarka zasobami ludzkimi.Sam ruszyłeś głową i życzę powodzenia.Nasze urzędy pracy dostają coraz więcej kasy z budżetu i nawet nie mają uzupełnionych danych dot.zapotrzebowania na pracowników.Nawet pracodawcy,widząc tę mizerotę,już się do nich nie zwracają.Ale wystarczy wyguglować firmy rekrutujące na naszym rynku i ściągnąć na swoją pocztę ich oferty.Dojdziesz do kilkudziesięciu dziennie ofert.Moja córka tak zrobiła i przez internet aplikowała do czterech firm,za pośrednictwem rekrutera.W każdej przeszła rozmowy kwalifikacyjne i wszędzie dostała pracę.Po jakiego więc diabła min.Kosiniak Kamysz topi pieniądze w UP,skoro to nieroby,bez inwencji.Lepiej dorzucić kasy firmom rekrutacyjnym,by potworzyły filie w małych miastach i zdać się na nie.Są naprawdę profesjonalni i co ważne życzliwi,ale na rozmowie wycisną z delikwenta soki.Czy trudno w ministerstwie o prosty pomysł i wylanie na bruk bufonowatych urzędasów,by nauczyli się,po co tam są i za co biorą pieniądze.Oni nie wywiązują się ze swoich obowiązków,więc odpada umotywowanie wypowiedzenia pracy.
mike935 / 85.24.223.* / 2012-12-19 20:47
Jestem studentem dopiero pierwszego roku IT, ale robiłem dużo pozaszkolnych projektów przed studiami. Chciałem pracować jako specjalista ds wdrożeń systemów tej firmy, ale wiadomo było że specjalista to ten który ma doświadczenie, a ja go nie miałem. Niemniej jednak napisałem do polskiego(!) oddziału tej firmy i (co było do przewidzenia) zostałem kompletnie spuszczony z prądem rzeki. Napisałem więc do niemieckiego oddziału i w odpowiedzi dostałem informacje nt skąd mogę zdobyć doświadczenie aby móc pracować w tej firmie. Już mysłałem, ze temat był zamknięty gdy po 2 tygodniach dostałem kolejnego maila od Niemców z prośbą o bardziej szczegółowe opisanie moich projektów. Po wymianie kilku maili dostałem zaproszenie na rozmowe, a nastepnie oferte w postaci pracy jako programista, czyli na innym stanowisku niż specjalista ds wdrożeń systemów, ale z informacją że nic nie stoi na przeszkodzie abym w trakcie pracy w firmie uczył się obsługi ich prodktów aby potem otrzymać pożadane stanowisko.
Dodatkowo gdy dyr. operacyjny dowiedział się że mam zamiar kontynuować studia co wiązałoby się z tym, że miałbym dużo mniej czasu dla firmy, ku mojemu zdziwieniu nie posłał mnie w cholere tylko pochwalił i jedyne co się zmieniło to forma zatrudnienia z umowy o prace na umowe zlecenie (i rozliczanie od ilosci przepracowanych godzin, a nie stawka miesieczna). Zakładam, że w Polsce dostałbym ultumatum "praca albo studia".
uidhdfoijdhsfh / 46.113.158.* / 2012-12-13 12:18
Polacy gdyby mogli opuściliby ten kraj bo przeciętna praca a nawet ta najmniej opłacana w Polsce, daje w innym kraju co najmniej godne życie a nie klepanie bidy i słuchanie ciągłych narzekań. Niestety większość z nas ma tu rodziny, dzieci - dlatego trudno się wyrwać i trzeba zasuwać za marne grosze - choćbyś miał kilka dyplomów i opanowane 3 języki.
Jedrzej67 / 2012-11-20 14:11
Znalezienie świetnego specjalisty może rzeczywiście nastręczać trudności, zwłaszcza jeżeli firma szuka jednocześnie oszczędności w wynagrodzeniach
fdsgfdgdsfgfdg / 46.113.158.* / 2012-12-13 12:20
szukać oszczędności = szukać wykształconego i dobrego specjalisty - jelenia do pracy no a z tym to trudno dlatego nie dziwię się rekrutacje są tak problematyczne
brutal / 217.171.48.* / 2012-11-20 13:56
za darmo byscie chcieli roboli i tu jest problem pijawki
Cezar Wielki / 2012-11-20 14:08 / Bywalec forum
Dlatego powinni wprowadzić te pomysł dotyczący agencji które będa rekrutować pracowników na zlecenie pracodawców!! Jak dla mnei ten pomysł własnie jest szansą na znalezienie pracy dla większości bezrobotnych.
Redakcja forum / 2012-11-19 12:58 / Administracja forum
Zapraszamy, wygraj koszulkę albo kubek:
http://www.money.pl/forum/konkurs-najlepsze-spolki-tygodnia-t3328314.html

Oddać głos można tylko dzisiaj, w poniedziałek 19.11
grzesiek_pac12 / 2012-11-19 13:20 / Bywalec forum
a bo wymyslają coraz bardziej idiotyczne rekrutacje i tyle, jakby nie można było po prostu podejść do tego jak człowiek, spokojnie porozmawiać i zdecydować
pola989850 / 62.152.143.* / 2012-11-19 07:10
Trzeba b.ostro skontrolować i rozliczyć urzędy pracy.Dostają kasę na szkolenia,aktywizację i cholera wie na co jeszcze.Teraz dobrze mają się jedynie urzędnicy tych instytucji.Nie mają pojęcia o potrzebach rynku,szkolenia,to sztuka dla sztuki,a pieniądze uciekają.Trzeba wyznaczyć im stopień efektywności szkoleń i pozyskania ilości miejsc pracy.Albo zmieszczą się w limicie,albo na bruk.Ich arogancja w stosunku do petentów sięgnęła szczytów Himalajów.Ich odpowiedż udzielana petentowi to głównie;na korytarzu jest lista poszukiwanych pracowników.Zdołowani takim podejściem ludzie,tracą resztki energii i poczucia własnych możliwości.To rownież powoduje utratę zaufania do państwa,które utrzymuje takie instytucje.Jeżeli nie będzie zdecydowanych sankcji wobec tych urzędników,to państwo znowu da ciała.Nie chcę być złym prorokiem,ale Ci ludzie wyjdą na ulice.Ich pierwszym żądaniem będzie zwolnienie przynajmniej 100tys.urzędasów.Wizerunek Polski w Unii jest o wiele gorszy,jak to się rządzącym wydaje.Strajki w Polsce,to nie strajki w krajach unijnych,południa Europy.Te strajki, rozwalą Rząd,parlament i banki,które zwiną żagle i uciekną z rynku.Partii w parlamencie nie da się juz pogodzić,bo nic ich nie łączy,a my już nie mamy ochoty płacić na gaże oszołomów,kolesi,aferzystów.Kryzysem światowym nie można tłumaczyć polskiego bezrobocia,bo w Polsce mamy inne uwarunkowania,a bezrobocie powstało wskutek złych decyzji zapadających na najwyższych szczeblach.W Polsce nastąpił totalny demontaż państwa i jego zasobów.Pora wystawić rachunek już,bo widzimy które służby dostają pieniądze i poszerzają swoje kadry,idąc na ilość w myśl starej zasady "mierny,ale wierny".
rwrer / 89.70.214.* / 2012-11-18 22:03
Polacy zwłaszcza młodzi to lenie i nieroby na utrzymaniu rodziców.
pola989850 / 62.152.143.* / 2012-11-19 07:38
Głupstwa Waćpan plecie.Polacy i młodzi, i starsi ryją w książkach,dokształcają się i widziałam ich prace w krajach zachodnich.Mimo wciąż pokutującej złej opinii o Polakach,przebijają ten mur niechęci.Okazują się dobrymi pracownikami i tam się dorabiają.To świadczy o ich mobilności i chęci podejmowania ryzyka.Porozmawiajcie z nimi i zobaczcie od czego tam zaczynali.Jak zagryzali zęby,aby się nie poddać.Wielu nie wytrzymało,ale to ludzkie.Tylko proszę zauważyć,że w ten sposób Polska pozbyła się ludzi prężnych,odważnych i zdecydowanych.A tacy ludzie są w tym kraju szczególnie potrzebni.Takiej straty juz się nie da odrobić.Oni nie chcieli mieć nic wspólnego z absurdami polskich,niewydolnych urzędów i nieodpowiedzialną polityką kadrową.
trupek / 83.26.139.* / 2012-12-19 22:30
Tylko kto pracuje w tych niewydolnych urzędach i nieodpowiedzialnych działach kadr, czy aby nie są to coraz częściej młodzi, wykształceni z dużych miast?
Mastodąt / 178.252.38.* / 2012-11-18 21:52
Mam porównanie polskiego i zagranicznego pracodawcy ta sama branża podobna pensja. Tylko dla polskiego pracownik powinien być wciąż gotowy do pracy 24/7. Dla małej zagranicznej firmy jak pracuje to jest mi wszystko jedno czy pracę zrobię w 24 godziny czy w 7 tak samo mam zapłacone i ocenione. Dla polskiego niestety mam ciągłe wymówki i podkopywanie mnie przez pracodawcę i utrudnianie mi pracy bo coś jeszcze by chciał. Bardzo mnie cieszy wiadomość, że mają trudności ze znalezieniem niewolnika do pracy.
kicker / 2012-11-18 21:22
Nie wiem, czy to pracodawcy mają problemy - jednak sporo ludzi się na pracę za darmo (typu praktyki, staże....), umowy śmieciowe, niskie płace - wielu nie ma wybory, więc godzi się na takie upokarzające warunki.
Jadwiga945 / 95.49.244.* / 2012-11-18 21:17
pracodawcy są przekonani, że żyją w chinach,gdzie zatrudnia się ludzi za głodowe wynagrodzenie.Umowy śmieciowe popiera wicepremier Pawlak. Sam niech się tak zatrudni.Pracodawcy w Polsce traktują pracowników jak bezwolne bydło robocze.Młoda matka na umowie śmieciowej nie ma co liczyć na urlop macierzyński.
fgdgd / 89.70.214.* / 2012-11-18 22:08
Nie narzekać tylko brać się do roboty jak jest.Jak się nie podoba to zbierać jedzenie po śmietnikach a spać w przytułku dla bezdomnych.
aaa189 / 46.113.158.* / 2012-12-13 11:14
To się odezwał głos tego co tak zna realia rynku pracy.
Exploder / 109.173.203.* / 2012-11-18 21:16
Niedługo okaże się, że szkoła tak naprawdę ma szkolić roboty do pracy w korporacjach. I paradoksalnie wszyscy będą zadowoleni: korporacje, bo państwo (czyli wszyscy) zapłaci za wyszkolenia kadr, państwo, bo pozbędzie się problemu niedostatku miejsc pracy i roboty, bo będą miały robotę. Z drugiej strony może to i lepsze rozwiązanie, bo obecna szkoła nie uczy niczego i trzeba być naprawdę zdolnym żeby ją ukończyć bez szkody.
jan28999 / 83.25.42.* / 2012-11-18 19:32
Bo chcą za mało płacić. Dlatego przebierają w kandydatach. Jak ma dośwaidczenie - to jest za stary aby go wg pracodawcy zatrudnić> 50 lat, chce na umowę o pracę bo w przeciwnym wypadku nie dobije do 67lat do emerytury lub renty.Młodzi nie chcą pracować za 5 zł na śmieciówkę i koło się zamyka.
m-53 / 95.49.162.* / 2012-11-18 22:22
Ja to widzę inaczej.
Płacę zupełnie przyzwoicie i z pełną umową.
Ale niech mnie bóg broni przed "absolwentami".
Ci uważają, że wszystkie rozumy zjedli. Aroganccy, zarozumiali, z przerostami ego. Szczególnie jeżeli jest to pierwsze pokolenie "z dyplomem".
Wolę po zawodówce bo są gotowi uczyć się.
jhjhjhjh / 164.126.230.* / 2012-12-13 09:19
dobrze że pracodawcy mają problem bo traktują ludzi jak śmieci a Ci wykształceni bezrobotni nie dają sobie wmówić że 5 zł na godz to super hit i dlatego są niby aroganccy
weuy / 89.70.214.* / 2012-11-18 22:04

Młodzi nie chcą pracować za 5 zł na śmieciówkę i koło się zamyka.


Lepiej jest u mamy za darmo mieszkanie i jedzenie a Tata da na piwo i narkotyki.
Floyd / 2012-12-19 21:14 / Tysiącznik na forum

Lepiej jest u mamy za darmo mieszkanie i jedzenie a Tata da na piwo i narkotyki.

Jakoś trzeba usprawiedliwić własną pazerność. Zawsze to lżej na duszy.
gfdgrfg / 46.113.158.* / 2012-12-13 11:11
tak to prawda, lepiej u mamy niż u "Pana-Pracodawcy" jako poddaniec i służba co to prywatne sprawy też obskoczy bo przecież szef to szef - jemu się nie odmawia ...

Najnowsze wpisy