Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pracownik w Polsce to wciąż przede wszystkim koszt, a nie cenny zasób

Pracownik w Polsce to wciąż przede wszystkim koszt, a nie cenny zasób

Wyświetlaj:
Yo / 82.160.207.* / 2015-05-26 15:03
Że się zapytam panie tzw expercie - ile kosztuje darmowy niewolnik, że jest tak nie wyobrażalnie drogi jak twierdzisz za kasę krwiopijców?
boger / 83.12.166.* / 2015-05-26 13:39
Jest pan teoretykiem nie mającym styczności z realiami Pisze pan o naruszaniu praw przez pracodawców. Radze napisac o ich obowiązkach jako pracownikach. U mnie w firmie pracują ludzie po 15 --20 lat ale tez jest dużo ludzi którzy pracują 1 lub 2 miesiące.bo maja gdzies prace. A ZASZDA JEST JEDNA MUSISZ WYKONAC PRACE ZA KTORA CI PLACE. a jeżeli nie to musisz odejść. PRACUJESZ PAN W BUDZETOWCE I TO WIDAAC Z DALEKA. ODOR.
Grażyna765 / 78.10.82.* / 2015-05-29 16:23
A ci co pracują miesiąc lub dwa to jaką dostają umowę? Bo mnie na umowę o dzieło nie chciałoby się pracować dłużej. Gdybym miała składki, płatne urlopy, ubezpieczenie itp to szanowałabym swojego pracodawce. Ale jakie warunki, takie rezultaty...
annnn / 89.70.149.* / 2015-05-26 09:55
"Nie wiem, jak jest w korporacjach, nigdy w nich nie pracowałem." Po tym zdaniu przestalem czytac artykul. "Ekspert" wypowiada sie na temat z którym nie mial stycznosci. Taki typ wspolczesnego wykladowcy na uczelniach, ktory uczy jak mam wykonywac zawod o ktorym tylko czytal w ksiazkach.
normalny polak / 217.99.42.* / 2015-05-26 08:04
Bełkot socjalistyczny od Pana profesora żyjącego na budżetu Państwa.
inny polak / 83.21.230.* / 2015-05-26 09:07
Socjalizm panuje w Szwecji, przeanalizuj sobie i nie operuj pojęciami o których nie masz pojęcia.
cyps-albo-zyps / 80.216.127.* / 2015-05-25 23:39
Do neoliberalnego wyzysku skutecznie przyczyniają się też studia nazywane szumnie "zarządzanie i marketing", gdzie uczy się przyszłych menedżerów modnych bzdur wyczytanych w książkach guru, proponujących złote i prostackie recepty doskonałości. Brak dialogu krytycznego podczas zajęć skutecznie ogłupia studentów i każe im wierzyć w ładnie opakowane, ale zupełnie niehumanitarne i przeekonomizowane koncepcje zarządzania.
Emigrantka / 80.189.115.* / 2015-05-25 23:33
NIE PLACCIE SWOIM WLASNYM PRACOWNIKOM, NIE BEDZIECIE MIELI W KONCU KLIENTOW :P
Lorra / 87.206.43.* / 2015-05-25 23:16
Praca ludzka to dobro. Wartość.
Ale w Polsce pracy ludzkiej się nie szanuje. I jest największy problem.
Pracodawcy bogaca się kosztem swoich pracowników. Nie podnoszą im wynagrodzenia, chociaż firma rozwija się i przynosi coraz większe zyski. Bo nie dostrzegaj pracy ludzkiej wartości. Uważają, że to oni zbudowali firme, a ludzie....mozna ich wymienić na innych. Nie dostrzegają, że bez ludzkiej pracy byliby co najwyżej jednoosobowym przedsiębiorcą.

A ludzie po to tworzą wspólnoty, by mogły powstawać wysoko zorganizowane struktury, m.inn. przedsiębiorstwa. I wszyscy powinni się szanować.

Polski przedsiębiorca to pyszałek. Pycha i próżność to główne cechy polskiego kapitalisty.
Obserwator_rynku_pracy / 77.253.203.* / 2015-05-25 21:57
A dlaczego tak jest, ponieważ koszty produkcji są bardzo wysokie. Wpływają na to także wysokie ubezpieczenia pracownika przez pracodawcę oraz pazerny państwowy system podatkowy. Moim zdaniem należałoby wprowadzić zasadę, że pracownik sam opłaca swoje ubezpieczenie (dbałby wtedy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo)sam opłaca także wszelkie szkolenia (przecież to jego kapitał)oraz należałoby wprowadzić liniowy system podatkowy. Wówczas można by podwyższyć płace pracownikom i zwiększyłyby się inwestycje, co w rezultacie obniżyłoby bezrobocie. Także bezwzględnie należałoby zwiększyć interwał na różnego typu kontrole przedsiębiorcom, oraz sprawozdania , bo to zabiera im tylko czas i jest nieprodukcyjne ...
c.e.s. / 178.252.25.* / 2015-05-26 00:02
Wasze pracodawcze lamenty, od których słuchania już żałość na Was bierze, przypominają mi narzekania właściciela auta, że ono nie chce jeździć bez paliwa, a to przecież koszt. Na dodatek trzeba je serwisować, opłacać kierowcę, wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC i jeszcze każą przestrzegać jakiś idiotycznych przepisów, w tym tak nielubianych ograniczeń prędkości. A to przecież moje auto - krzyczy właściciel - za moje pieniądze, a tu zabraniają mi z niego korzystać tak, jak mi się podoba!
Kazik968 / 213.146.54.* / 2015-05-25 23:05
P***** piera!!!!!
Pracowników w naszym kraju traktuje się jak tania siłę roboczą.Właściciel firmy lata samolotami a pracownika ledwie stać na rower. Taki to ten Polski kapitalizm.
Ale odbije się to czkawką polskim kapitalistą i zagranicznym także szybciej niż myślą. Ludzie w końcu zagotują, a wtedy rzeź Galicyjska to przy tym co tu będzie się działo to mały pikuś!
Obserwator_rynku_pracy / 77.253.203.* / 2015-05-26 19:13
Rzeźniku nie strasz nie strasz bo się zes...z
Ale w pierw pomyśl co piszesz, tu samo rozgoryczenie nie wystarczy. A najlepiej załóż sam firmę, to pogadamy ...
Kazik968 / 212.106.27.* / 2015-05-28 07:51
Jak ja miałem własna firmę to Ciebie pewnie jeszcze na świecie nie było!!!
Obserwator rynku pracy / 77.253.203.* / 2015-05-29 17:10
Jeśli masz > 70 to i owszem.
Założona przeze mnie firma do dzisiaj świetnie funkcjonuje i się rozwija a ludzie są zadowoleni.
Dzisiaj uczę biznesu młodych takich jak ty ...
annia 1234567 / 31.61.136.* / 2015-05-25 21:44
przestańcie oszukiwać ludzi obciążenia podatkowe, składki na zachodzie nie są niższe niż w Polsce a wręcz w większości krajów wyższe, a tam opłaca się dać pracownikowi wynagrodzenie a u nas jałmużnę. Pracownicy to koszty to niech pracodawcy pracują sami przekonają się czy pracownik to tylko koszt a może jednak zysk
Emigrantka / 80.189.115.* / 2015-05-25 23:28
Przyjedz do UK I zapłac mi moje wynagrodzenie za moja pracę :P Zobaczymy czy cie stać na brytyjskiego pracownika cwaniaro...
Jerry / 89.230.84.* / 2015-05-25 20:45
bardzo trafnie oddaje istote naszych czasow
Henryk 4563 / 178.37.55.* / 2015-05-25 20:43
Dodam jeszcze że to państwo dodatkowo wspomaga bogatych. Np. Ostatnio fundusz ochrony środowiska dofinansował arcelor mital kwotą 8 mln, to przecież nasze pieniądze, mieszkanie dla młodych czyli wspomaganie deweloperów zamiast budować mieszkania komunalne, kasa dla "swoich" wycieka z naszej kasy rzeką.
były pracownik L / 37.152.19.* / 2015-05-25 19:10
Kiedy pracowałem w firmie LEK jedna pani dyrektor wyszła tak kiedyś przed zebranych pracowników i powiedziała, że dla firmy jesteśmy tylko kosztem... Na szczęście pracowało tam wielu ludzi normalnych i inteligentnych, więc dało się przeżyć mimo tak ciężkiego oskarżenia.
Tomy861 / 94.158.143.* / 2015-05-25 18:50
Za duża jest u nas w Polsce przepaść między zarobkami prezesów a szarymi ludźmi. W takiej np. Holandii milionerów można policzyć na palcach a większość ludzi zarabia dość podobnie i w podobnych warunkach mieszka. Tak powinno być i u nas. Tam prezes może zarabiać 3-5 razy tyle co pracownik a u nas i i 10 i 20 razy więcej. Tam np. masz diesla albo samochód na LPG, tzn dużo jeździsz, to zaraz płacisz większy podatek, żebyś za dobrze na tym nie wyszedł. Ja wiem, że to jest może zbyt socjalistyczne podejście ale działa i się sprawdza.
Tomy831 / 94.158.143.* / 2015-05-25 18:40
Moim zdaniem jedną z form buntu jest wyjazd za granicę. Nie tylko lepsze zarobki są przyczyną wyjazdów ale również inny stosunek do pracownika i względny spokój o pracę i w pracy.
Realista / 193.151.115.* / 2015-05-25 17:39
To jakiś socjalistyczny bełkot rodem z PRL. Ludzie z krajów socjalistycznych uciekają do kapitalistycznych. Czy z Kuby uciekają ludzie do USA czy odwrotnie? Niech ten Pan realizuje swoje pomysły za swoje pieniądze a nie sięga po cudze pieniądze. Zwiekszcie liczbę przedsiębiorców /czyli - zwiększcie liberalizm gospodarczy, aby mogli się rozwijać/, to będą walczyć o pracowników a pensje pójdą w górę. Jak jeden pracodawca jest w mieście ze strukturalnym bezrobociem to sie dziwicie, że ludzie mało zarabiają? Lewactwo doprowadziło do kryzysu w Grecji. Nie chce tego u nas. Liberalne gospodarczo Chiny rozwijają sie średnio 10% rocznie w ciągu 30 ostatnich lat. Z rozdawnictwa PKB nie przyrasta...
Emigrantka / 80.189.115.* / 2015-05-25 23:31
Gdzie masz kapitalizm? Porownujesz USA do Europy? Meksykanie uciekaja do USA bo tense własnie kraj zrobil z ich kraju taka masakre razem z mafia, ze juz wola byc w Stanach niewolnikami niz zyc w Meksyku... Gdzie masz kapitalizm w Europie? Chyba tylko na Słowacji I Polsce, czy Litwie, bo w pozostałych krajach opieka spoleczna nawet gdy nei pracujesz pozwala ci na normalne zycie a nie na zdechniecie na ulicy...

Najnowsze wpisy