Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pracownik w Polsce to wciąż przede wszystkim koszt, a nie cenny zasób

Pracownik w Polsce to wciąż przede wszystkim koszt, a nie cenny zasób

Wyświetlaj:
wtf? / 152.160.7.* / 2015-05-24 05:36
w P(r)L dalej sie mysli po komunistycznemu a zwlaszcza na uczelniach. Ciekawe ile generacji zejdzie zanim zaczniue sie myslec w sposob wolnosciowy a nie post-komunistyczny.
qwewqe / 93.107.201.* / 2015-05-24 04:12
Chodzi o to, że przeciętny pracodawca, który osiągnął jakiś większy bądź mniejszy sukces, ZMUSZONY sytucją musi zatrudniać dodatkowe osoby, które są dla niego kosztem w sensie, że pieniądze im płacone mogłby iść do jego kieszeni. Wydaje mi się, że problem leży bardziej w firmach "rodzinnych" czy jak kto woli "prywaciarzy". Korporacje mają zazwyczaj z góry ustaloną hirarchie, która narzuca na każdego pracowania pewne obowiązki i prawa, na które zreszta godzisz sie przyjmując prace w korpo. .Wiadomo, że im niżej w hierarchii jesteś tym więcej obowiązków a mniej praw, ale nikt nie broni pjąć się wyżej i zdobywać coraz to więcej praw. Osobiście mam szczęście pracować sam na siebie i gdy potrzebuje to zatrudniam dodatkowe osoby, którym zapewniam godne warunki pracy za godne pieniądze - ok 8-10 tys, luźne godziny pracy, ważne aby zadania byłe wykonane. Myśle, że gdyby chociaż część pracodawców zrozumiała, że bycie pracodawcom to coś więcej niż tylko dawanie zadań, i to że pracodawca jest dla pracownika nie na odwrót to nie jeden by się zdziwił jak dobre - lepsze - wyniki by osiągał, niezależnie od dziedziny. Podsumowująć: daj pracownikowi warunki wykraczające poza to w jakich sam byś chciał pracować, dostęp do nanjnowszych narzędzi i kursów aby mógł się rozwijać i do tego godnie zapłać to zobaczysz co to znaczy niezawody a do tego wydajny i zarabijący na siebie i na Ciebie pracowanik, szczęśliwy pracownik!
twt / 89.70.203.* / 2015-05-24 04:25
Szczęśliwy niewolnik...bujdy piszesz...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
qwewqe / 93.107.201.* / 2015-05-24 04:33
Skoro dla Ciebie praca jest niewolnictwem to nie pracuje, leż na kanapie i oglądaj TV - jeżeli Cię tylko będzie na to stać. Nikt nikogo nie zmusza do takiego życia, sprzedaj wszystko wyjedź na wieś czy gdziekolwiek poza miasto i znajdź swoj własny kawałek ziemi i sprobój być samowystarczalny. Poznasz co to ciężka praca i pewnie prędko zachcesz być "niewolnikiem", a już napewno po paru razach jak Natura da ci w kość. Nie lubie i ciężko mi słuchać ludzi pieprzących takie głupoty, że praca dla kogoś to niewolnictwo. Bądź wolny, zacznij żyć po swojemu, wróć za pół roku i stwierdzisz, że warto było to daj mi znać może i wtedy sam też będe tak chciał, ale narazie pozostane na swojej scieżce, ciężko pracując na siebie i od czasu do czasu dając szczęście paru "niewolnikom", którzy o dziwo sami czasami pytaj "Kiedy będziesz miał następne zlecenie ?". Jakieś dziwne te niewolnictwo w tych czasach...
majka822 / 85.221.210.* / 2015-05-24 07:53
Jeszcze dużo przed nami żeby dorównać krajom cywilizowanym jesteśmy w chaosie ten który jest na szczycie dyktuje warunki a najczęściej jest to Pan Cham któremu wszystko wolno i za nic nie ponosi odpowiedzialności zdarzają się rzetelni ale bardzo rzadko Prawo u nas jest dla przestępców Powiedzenie prawo jest po to aby je łamać " sprawdza się. Cz w nasze państwo to nie patologia
aaass / 94.254.133.* / 2015-05-24 07:01
Jasne bo tak kochają tę zlecenia że mogą tyrać za frajer i być zadowoleni zrozum małpo że każdy powinien mieć swoje prawa a nie tylko obowiązki. Nie płacenie pracownikowi godnych pieniędzy i olewanie jego praw to jest upokarzanie świnio zrozum to
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tesia / 213.238.99.* / 2015-05-24 11:03
W Polsce nie płaci się za wykonaną pracę, wysokość płacy zależy od tego ilu frajerów jest wstanie podjąć pracę za taką płace.Ta sama firma za taką samą pracę w dwóch miastach Polski płaci różne pensje, bo w jednym mieście bezrobocie jest niższe niż w drugim i frajerów trochę mniej.Wysokość płacy jest skalkulowana na na ile frajer jest sfrustrowany i jest w stanie ją wykonać i jeszcze przeżyć.
Jarosław.21 / 5.172.247.* / 2015-05-24 17:46
Niestety masz rację. Pracodawcy płacą tylko tyle za ile znajdą chętnych do pracy.
Naiwny518 / 216.232.39.* / 2015-05-24 03:40
Polska to syf to nie jest kraj dla normalnych uczciwych ludzi zawsze byly i beda przegiecia jak nie w lewo to w prawo kosztem szarego naiwnego obywatela ktory naiwnie wierzy w lepsze jutro i jak zwykle budzi sie z reka w nocniku.
jacki513 / 162.229.124.* / 2015-05-24 04:51
Chyba nie wiesz jak to wyglada w USA,zwlaszcza w polskich ,,biznesach,, pseudo biznesach :(
Super Gluon / 94.254.129.* / 2015-05-24 02:58
W wolnej Polsce bedziemy takimi lewakami chodniki wycierac! Co na publicznej uczelni robi ten marksista? Kpi z ludzi?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
laszka / 84.61.53.* / 2015-05-24 07:09
ten pan mówi tak jak jest niestety smutna to prawda
robert543 / 85.193.252.* / 2015-05-24 02:48
Zgadzam się w dużej części z materiałem przedstawionym przez Profesor Andrzej Szahaja.
Tylko idiota nie potrafi czytać miedzy wierszami i nic nie zrozumiał z tej wypowiedzi.
Państwo ,żeby funkcjonować powinno mieć jasne i jawne zasady współpracy i relacji Pracodawca - pracownik.Państwo -obywatel .
Jeśli tych zasad nie ma to znaczy ,że obywatele są manipulowani przez władzę rządzącą.
nina23 / 91.221.215.* / 2015-05-24 06:42
Zgadzam sie z Toba w 100 %
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Blondi prawdziwy / 95.49.208.* / 2015-05-24 02:42
"Pracownik w Polsce to przede wszystkim koszt...." Panie "profesorze" dobrze się pan czuje? Wychodzi na to, że ci wstrętni kapitaliści są takimi idiotami, że dopłacają z własnej kasy do zatrudnianych pracowników....Albo piorą pieniądze z handlu narkotykami i tylko dlatego zatrudniają ludzi bo potrzebują robić jakieś koszty żeby ich nie nakryli...Kto temu "profesorowi" płaci za jego złote myśli? Pewnie jedyna słuszna i sprawiedliwa partia......
M525 / 93.107.201.* / 2015-05-24 04:09
Chyba jednak Pan Profesor przerasta Cię o kilka poziomów. Chodzi o to, że przeciętny pracodawca, który osiągnął jakiś większy bądź mniejszy sukces, ZMUSZONY sytucją musi zatrudniać dodatkowe osoby, które są dla niego kosztem w sensie, że pieniądze im płacone mogłby iść do jego kieszeni. Wydaje mi się, że problem leży bardziej w firmach "rodzinnych" czy jak kto woli "prywaciarzy". Korporacje mają zazwyczaj z góry ustaloną hirarchie, która narzuca na każdego pracowania pewne obowiązki i prawa, na które zreszta godzisz sie przyjmując prace w korpo. .Wiadomo, że im niżej w hierarchii jesteś tym więcej obowiązków a mniej praw, ale nikt nie broni pjąć się wyżej i zdobywać coraz to więcej praw. Osobiście mam szczęście pracować sam na siebie i gdy potrzebuje to zatrudniam dodatkowe osoby, którym zapewniam godne warunki pracy za godne pieniądze - ok 8-10 tys, luźne godziny pracy, ważne aby zadania byłe wykonane. Myśle, że gdyby chociaż część pracodawców zrozumiała, że bycie pracodawcom to coś więcej niż tylko dawanie zadań, i to że pracodawca jest dla pracownika nie na odwrót to nie jeden by się zdziwił jak dobre - lepsze - wyniki by osiągał, niezależnie od dziedziny. Podsumowująć: daj pracownikowi warunki wykraczające poza to w jakich sam byś chciał pracować, dostęp do nanjnowszych narzędzi i kursów aby mógł się rozwijać i do tego godnie zapłać to zobaczysz co to znaczy niezawody a do tego wydajny i zarabijący na siebie i na Ciebie pracowanik, szczęśliwy pracownik!
Nick321 / 88.156.38.* / 2015-05-24 04:54
Fajny pracodawca-analfabeta, co pisze "bycie pracodawcom", a nie- bycie pracodawcą.
wojtek1a / 89.68.53.* / 2015-05-24 09:40
Oczywiście - a czego się spodziewałeś? pracowałem w wielu prywatnych firmach i tylko w dwu właścicielami nie byli analfabeci :) i co ciekawsze firmy tworzyli i rozwijali pracownicy - w sumie chwała im za to, że chociaż sami tępi to potrafili wykorzystać inteligencję innych. A co do szacunku i traktowania pracownika uczciwie i godnie - tego nie spotkałem nigdzie....
M525 / 109.79.249.* / 2015-05-24 19:20
Rozumiem, że problemy z ortografią, przypadkowe czy też wynikające z niewiedzy robią ze mnie analfabete. Gratuluje, mentalność na poziomie podstawówki "Dostałeś pałe z kartkówki więc jesteś głupi i nic nie osiągniesz" ;) Dam Ci więcej powodów do zjechania mnie, jak słabym jestem pracodawcom - w 3 klasie gimnazujm miałem 11 jedynek na semestr i ledwo udało mi się zdać do technikum, do którego zresztą dostałem sie dzięki znajomością, bo nie miałem wystarczającej ilości punktów aby się dostać. Pójde nawet o krok dalej i powiem Ci, że po pół roku te technikum rzuciłem, zrobiłem sobie przerwe od szkoły, bo mi się nie chciało i szkoła mnie męczyła. Teraz jako człowiek szczęśliwy, bez wykształcenia wyższego, ale po maturze, w wieku 24 lat zarabiam wystarczającą ilość pieniędzy aby od czasu do czasu zatrudnić kogoś i zapłacić uczciwie i należycie za wykonaną prace. I uwierz mi, nie potrzebuje znać wszystkich niuansów języka polskiego. Jeżeli uwarzasz, że to jest tak potrzebne i czujesz się w tym dobry to znajdź swój sposób na zarabianie na tym pieniędzy, a nie żałośnie wylewać swój żal jak ktoś musi być tępym i głupim pracodawcą skoro popełnia błędy ortograficzne.

A kto ma tworzyć i rozwijać firme ? Oczywiście, że pracownicy, od tego są. Pracodawca ma pomysł, ma pieniądze i wystarczająco dużo oleju w głowie aby pomysł zacząć realizować, a pracownik, na takich czy innych zasadach ma go stworzyć i później rozwijać, za to ma płacone. Ja płace uczciwie i godnie, daje komfort pracy za, jaki już powiedziałem, 8-10 tys na miesiąc i chyba nikomu nie wychodzi więcej jak 40h pracy w tygodniu plus w tym czasię mają zapewnione wszystko aby było im jak najlepiej. Gdyby wszyscy byli takie marudy i wszędzi by węszyli spisek to bym właśnie przez skype dyskutował z jakimś hindusem, który wykonałby tą samą prace, w krótszym czasie za 3x mniejsze pieniądze i nie patrzałby na to czy robie błędy ortograficzne czy nie ;) Mógłbym być nawet półgłowkiem, ważne abym płacił za wykonaną prace.
zgredzik / 90.192.188.* / 2015-05-24 02:34
niezdrowe stosunki pomiędzy pracodawcą a pracownikiem?-a czy w zyciu prywatnym jest lepiej gdzie na codzien panuje agresja i lekcewazenie innych!!niejednej osobie podpierajacej sie dyplomem sloma prostaka z butow wychodzi i gdy ktos taki na nieszczescie szefuje innym to mamy to co mamy
AS555 / 68.67.1.* / 2015-05-24 01:24
O jakim neo-liberaliźmie pan mówi?? czy pan w ogóle wie co mówi? Cały przemysł sterowany odgórnie przez państwo, wszędzie koncesje, pozwolenia ograniczenia 80% naszych ciężko zarobionych pieniędzy płacimy pasożytniczej, próżniaczej klasie urzędniczej , która hamuje ludzkiej inicjatywy i pan to nazywa neoliberalizmem. To znaczy żyjemy w innym kraju, jestem marynarzem jeżdżę trochę po świecie,obserwuję,analizuję i czytam i jakoś mi nie wychodzi, że ten kraj jest liberalny, to raczej forma "kapitalizmu kompradorskiego" polecam definicję Króla felietonu SM. To jest czerwony populizm, bardzo groźny dla naszej wolności.Przerabiam to już od 53 lat,kiedy skończy się ten koszmar.
AS555 / 68.67.1.* / 2015-05-24 01:06
Panie profesorze to jaka recepta, społeczna gospodarka rynkowa, czyli dyktatura biurokracji i ciemniaków, równy podział biedy, zamiast przyznam nierównego podziału bogactwa i zero nadziei dla biednych, że kiedyś ich los się poprawi. Nie wierzę w te bzdury, to jest dokładnie to co jest teraz, bo chyba nie normalny zdrowy kapitalizm. Nie chodźmy znowu na skróty, powróćmy do "źródła bogactwa narodów". Nie słuchajmy ulepszaczy dobrego, bo znów obudzimy się z ręką w nocniku.A pan tym wszystkim rozumiem będzie w stanie zarządzać???? Dziękuję mam już 53 lata i dość tych socjalistycznych eksperymentów i nowej "drogi do niewolnictwa"
fakt_man / 93.105.190.* / 2015-05-24 00:57
Polska leży w centrum Europy i to tutaj rozgrywały się największe wojny światowe, tutaj biły się mocarstwa, tutaj gwałcono na potęgę Polskie kobiety, tutaj dziadkowe przeżyli dwie wojny światowe.

I w tym stresie, strachu, lęku, wariactwie mieli wychować normalne dzieci?

Wszyscy jesteśmy w głębi upośledzeni. Dlatego nie porównuj się do Amerykanina, którego całe pokolenia żyły w pokoju i luksusie.
Jowita 121L / 5.172.247.* / 2015-05-24 00:41
Brawo z tą pocztą absolutnie się zgadzam i społeczeństwo to zauważyło od początku. Poczta Polska , firma z tradycjami, przede wszystkim ma lokale , zatrudnionych pracowników i oby tylko nie podkopywali pod nią dołków. Ale cóż z listy wpływowych ludzi na gospodarkę od 1-10 pan Rafał Brzoska był na 5-tym obok nazwiska Soros, Bieńkowska 1-sze, a Tusk ostatnie 10-te. To jakby obrazuje co dzieje się z gospodarką naszego kraju i kto na to wpłynął. Naczelni wiedzieli, że piją , lulki palą i rozwalają kasę zawalając przyszłość kopalń i KGHM-u. Jakoś nic z tym nie zrobili - to był ich obowiązek (za to brali pieniądze).
wildturkey / 1.126.49.* / 2015-05-24 00:38
Pan profesor poglady ma nieco zwietrzale. Podobnie gdybal sobie Marks i Engels. Zgoda jednak co do managerow. Pracownik powinien byc traktowany w sposob szczegolny "piorkim oo jajach bukiem po plecach". Zadowolony pracownik jest bardziej wydajny. Dlatego w krajach anglosaskich do genetalnego dyrektora sprzatwczka zwraca sie per ty. Pozostaje jeszcze kultura stosunkow miedzy ludzkich. To cos o czym Polacy wiedza i o czym duzo mowia ale niestety nie stosuja na codzien. Dlatego mysle iz oodczas corocznych wizyt w kraju ojczystym podziwiajac zmiany ktore w Polsce zachodza czesto mam wrazenie iz jestem w wilczym stadzie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
LRR / 37.248.254.* / 2015-05-24 00:48
Powinienes sie raczej wypowiadac o krajach radzieckich niz anglosaskich, niewiele wiesz o nich, jak widac, jak wiekszosc twoich rodakow jestes ekspertem we wszyskich dziedzinach.
wolnorynkowiec / 87.205.153.* / 2015-05-24 00:23
Prosta recepta na wzmocnienie państwa. Każdy prawdziwy wolnorynkowiec to wie:Zlikwidować Kodeks Pracy i wszelkie tzw. przywileje pracownicze. Zlikwidować pensję minimalną. Wprowadzić możliwość płacenia pracownikom w formie ekwiwalentu towarowego np. w żywności. Zlikwidować ograniczenia wiekowe w zatrudnianiu - dzieci, jeśli zgodzą się rodzice też mogą pracować. Zlikwidować obowiązek szkolny. Oto recepta na bogactwo i sukces.
Aristo576 / 5.172.247.* / 2015-05-24 01:28
CHYBA NIE CZYTAŁEŚ TEGO ARTYKUŁU PAZERNY DO GRANIC PSEUDO-PRZEDSIĘBIORCO! To przez takich jak ty ten kraj umiera, byle się nachapać co, a inny niech zdycha z głodu bo wielmoż łaskawie może rzuci kawałek suchego chleba po 12h pracy. Tfu!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wolnorynkowiec / 87.205.153.* / 2015-05-24 00:16
Uważam, że najlepszą formą organizacji jest własność prywatna. Dlatego należy jak najszybciej sprywatyzować państwo polskie. Polska powinna być własnością prywatną gdyż jak wiadomo tego typu formy są najlepiej zarządzane. Pan Szahaj jest ohydnym lewakiem.
killer mike / 130.255.154.* / 2015-05-24 00:11
brednie ! budownictwo państwowe = korupcja , patologia - mielibysmy pelno murzyńskich osiedli.
Powodem całego zla sa koszty pracownicze - urlopy , zusy , podatki - wszystko to , co zamiast dla pracownika idzie do kasy państwa.
i tyle w tej kwestii
libertarianin605 / 87.205.153.* / 2015-05-24 00:20
Zgadzam się. Zlikwidować Kodeks Pracy i wszelkie tzw. przywileje pracownicze. Zlikwidować pensję minimalną. Wprowadzić możliwość płacenia pracownikom w formie ekwiwalentu towarowego np. w żywności. Zlikwidować ograniczenia wiekowe w zatrudnianiu - dzieci, jeśli zgodzą się rodzice też mogą pracować. Zlikwidować obowiązek szkolny.

Najnowsze wpisy