Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pracownik w Polsce to wciąż przede wszystkim koszt, a nie cenny zasób

Pracownik w Polsce to wciąż przede wszystkim koszt, a nie cenny zasób

Wyświetlaj:
outlet / 87.78.106.* / 2015-05-23 22:19
dziekuje za Pana slowa , ktore zyja w duszy kazdego skrzywdzonego Polaka , dziekujemy , ...mam nadzieje , ze skrzywdzeni sie w koncu obudza i wspolnie bedziemy zmieniac POLSKE na lepsze i przede wszystkim potrzebujemy takich glosow , jak Pana , posdrawiam
Komunista / 141.0.13.* / 2015-05-23 22:19
Powiem za Leninem: zabraknie latarni i drzew dla burżuazji gdy będzie rewolucja.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wkurzony / 176.105.134.* / 2015-05-23 22:25
Prosze o namierzenie tego kto zamiescil komentowany wpis, i powiadominie policji. Jak widac, lewicowosc wiaze sie zawsze z ludobojstwem...
kkkkkk701 / 77.253.203.* / 2015-05-23 22:17
Myślę że nasz system kształci ludzi o mentalności pracownika który boi się sam kierować własnym losem, boi się być samodzielny, potrzebuje kogoś kto będzie za Niego myślał co ma robić, za niego opłaci podatki i ubezpieczenia, za niego zadba o jakąś emeryturę. Niestety coś za coś. Jak ktoś chce być człowiekiem wolnym to musi być samodzielny. Jeżeli droższa mu wygoda to niech będzie tym pracownikiem do końca swoich dni ale niech nie narzeka że jego pracodawca jest bogatszy.
Jaarrek / 5.172.233.* / 2015-05-23 22:15
Obserwuję od kilku lat zachowanie dyrektora i jego żony sklepu e,leclerc w Kłodzku.Są żabojadami(Francuzami)wyzywają ludzi ,obrażają ich przy klientach (a jest to supermarket),nie mają żadnych hamulców.Nie raz się zastanawiałem ile lat do odsiadki by dostali jakby się tak zachowywali we Francji,jakiej wysokości by musieli zapłacić odszkodowania.A w Polsce robią co im się podoba,pracowników traktują gorzej niż bydło za najniższą krajową.Ludzie godzą się na to bo chcą pracować ponieważ bezrobocie oficjalne to 27% a nieoficjalne jakby dodać tych co nie są zarejestrowani,pracują na śmieciówkach albo musieli wyjechać za pracą to było by ich około 70% (jakby policzyć te osoby tak jak liczą na zachodzie bezrobocie w Polsce było by bliskie 40%.
Jowita 121L / 5.172.247.* / 2015-05-24 00:32
Święta prawda. To samo dotyczy współczynników odnośnie gospodarki (czyste oszustwo): inflacja kiedy mówiono głośno 2,4%, w budżecie do rewaloryzacji przyjęto 2,14% a wykonano ją 1,6% wg wskazań europejskich banków. Tusk mówił, że nie ma kryzysu i nie będzie, no i nagle pojawiła się też zaimportowana chyba ze Szwajcarii "deflacja". To wszystko jest niewiarygodne i naciągane. Obecnie widać jak zbliża się koniec roku i marzec następnego jest miesiącem rewaloryzacji - to od razu trąbią, że inflacja maleje (dziwnie , bo ludzie odczuwają dużą inflację).
Erassmus / 213.158.222.* / 2015-05-23 22:06
Ma Pan rację.Trzeba sobie jednak uświadomić,że Polska w zasadzie nie ma elit.I poza wyjątkami nigdy ich nie miała.
pracodawca okaz na wymarciu / 31.0.0.* / 2015-05-23 21:50
Niestety jeżeli firma ma konkurencję na rynku w postaci krus-owców a także szarej strefy jeżeli
co drugi Klient chce tylko tanio lub jeszcze taniej a nie koniecznie dobrze to Pracownik który
jest w każdym Państwie największym dobrem staje się niestety tylko kosztem a firma wybiera podwykonawców ponieważ nie może zarobić na koszty.Dziki kapitalizm i chamy z dużymi pieniędzmi ze spranymi mózgami po komunistycznych realiach ( dotyczy to też młodego pokolenia które stosunek do człowieka wyniosło z domu )niszczy reszte wartoiści człoiwczeństwa
kolaps 13467 / 89.67.34.* / 2015-05-23 21:47
Ci niby przegrani ta szara stłamszona masa kiedyś powstanie i wywoła krwawą rewolucję jakie już w historii były i wtedy bogacze będą skomleć o litość a jej nie będzie jak nie było podczas ewolucji francuskiej czy październikowej .Zawsze jest jakaś masa krytyczna po przekroczeniu której zmian nie można zatrzymać i są potworne dla tych co myśleli że mogą wszystko.
wsciekly / 176.105.134.* / 2015-05-23 21:53
stlamaszona masa? W Polsce to chyba wlasciele firm - najbardziej uciskana grupa spolaeczna, zwlaszcza Ci bez KRUS.
Wkurzony / 176.105.134.* / 2015-05-23 21:41
Nie mam ochoty płacić za pomysły tego pana i jego podobnych. Jak chcą niech się zrzucają na Kiepskich. Nie chciało się nosić teczki, to trzeba nosić woreczki, prawda? Ja haruje po kilkanaście godzin na dobę, płacę horendalne podatki, żeby se jeden z drugim mógł piwsko za moje pieniądze kupowac i w telewizor gapić. A do roboty się wziąć, zeby zacisnąć! Nie marudzić, tylko wykazać sie kreatywności i pracowitością. Myślicie ze urodziłem sie genialny? Nie, zupełnie przecietny. Ale ciężko pracowałem, uczciwie. I nie widzę najmniejszego powodu, żeby mnie łupić w imie światopoglądu tego pana i tych, ktorym robić się po prostu nie chce. ps. male dzieci to inna sprawa, mowie o doroslych. Jesli jest choc jeden zawod jaki mozesz wykonac, to zero zasilkow.
gaga123456 / 37.248.254.* / 2015-05-23 22:52
Zgadzam sie w 100% ja nigdy nie płaciłabym pracownikom swojej "firmy" to za duży koszt, sam wszystko bym robił, a na miejscu pracownika powiedziałbym,byś mnie cmoknął, jaki nierząd tacy pracodawcy i taka zielona wyspa. Ci co nie byli i nie pracowali w normalnym kraju są niewolnikami w n aszej Polsce
minekra / 31.61.140.* / 2015-05-23 22:20
Matko jak dobrze ze nie musze u ciebie pracowac.. Ty masz problem.. Jestes przectawicielem gatunku.przelomu19 20wieku....uczciwie pracowales... Hm ty slyszysz co piszesz.. Jakim jestes czlowiekiem, ze masz prawo mowic o lud, iach ktorzy pracuja na ciebie... Tak na ciebie. To ich praca jest motorem dla funkcjonowania twojej firmy. Jakim prawem masz czelnos mowic ze sa. Nie uczciwi. To dzieki ich pracy placisz podatki.. Ty jestes tylko muzgiem. A oni odwalaja czarna robote... Brak szacunku dla swoich pracownikow jest najgorszym objawem pogardy dla ludzi.. Niewolnictwo sie skonczylo a ty pewnie ubolewasz nad tym
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wkurzony / 176.105.134.* / 2015-05-23 22:30
Niewolnictwo na szczescie sie skonczylo. Ludzie nieoplacani zle pracuja. A ja ze jestem "tylko muzgiem"? No chcialbym, ale niestety nie, mysle o pracy nawet chyba jak spie, ale pracuje w sensie pracy jak najbardziej doslownej kilkanascie godzin dziennie. Nie place pracy dzieki ich pracy, tylko dzieki klientom. Ich prace kupuje, jak Ty kupujesz np. samochod czy cos innego. Zreszta moi pracownicy tez sa wkurzeni, bo panstwo tez ich ostro lupi, zwlaszcza... najciezej i najlepiej pracujacych... Tylko walkonie boja sie wolnego rynku.
Jod / 95.40.6.* / 2015-05-24 00:33
Lepiej zajmij się pracami sezonowymi typu: zamiatanie liści, odśnieżanie /, o ile Twój /cyt./ "muzg" się tego nauczy...
Wkurzony / 176.105.134.* / 2015-05-24 01:08
a ten "muzg" to moj z kolei cytat z mojego adwersarza. Po co mam zbierac liscie? Poki jeszcze nie ma prawdziwej wladzy ludowej /choc malo brakuje, ingerencja panstwa jest przytlaczajaca/ ktora ludziom karze robic cos wbrew im woli. Jakbym poszedl do lisci czy sniegu, sporo ludzi straciloby prace. Ale zawisc by tak nie trzepala, prawda? Nie trzaslyby sie rączki zaciśnięte w piąstki z zawiści...
TEZA I MAMY DOWOD / 31.135.17.* / 2015-05-23 22:08
PRZECIETNY SIE URODZILES I PRZECIETNY POZOSTALES A CWANIACTWO NIE MA NIC WSPOLNEGO Z INTELIGENCJA TWOJ WPIS SWIADCZY O RACJI PROF!!!!!!!!!!!
wsciekly / 176.105.134.* / 2015-05-23 22:32
No tak. Jak Ci wejda bandyci do domu, i powiesz im ze to wszytko z Twojej pracy, to jestem ciekaw Twojej miny, jak Ci powiedza, ze masz bo jestes cwaniakiem.
Aga1972 / 78.10.221.* / 2015-05-23 22:02
sz.P.Wkurzony, chodzi o niezgadzanie sie na dojenie obywatela i brak realnych cen za usługi i towary. Mieszkanie musi kosztowac ale nie jak obecnie w Polsce, Banki łupiac odsetkami zadłuzony w nich rzad RP nie musza liczyc sie z wys odsetek od zwykłego zjadacza chleba. Mam znajoma która nadzoruje budowy i zna realne koszty i przebicia deweloperskie.Potrzeba sprzedazy tylko ok. 70 proc mieszkan z danego budynku do osiagniecia oczekiwanego zysku i spłaty kredytu.Przerażajacy jest procent obywateli RP bez jakichkolwiek oszczednosci.Rozbrojono ten kraj i wciagnieto ludzi w spirale długu zeby sie bali zaprotestowac. Aktywniejszym jednostkom pozwolono wyjechac aby nie fikali.A wołem roboczym mozesz Pan zawsze byc ale mnie wciagaj innych w te swoje potrzeby ;-)
wkurzony / 176.105.134.* / 2015-05-23 22:38
wciagam tylko chetnych - tych ktorzy chca ze mna pracowac i ktorych chce zatrudnic. Zreszta od paru lat mam staly zespol. Robimy dobrze swoja robote, dobrze zarabiamy. Dewelporzy tak dobrze maja mowisz? Nie jestem develeporem, ale mysle ze u sasiada zawsze trawa zielensza. Zreszta, niech Pan to sprawdzi, radze otworzyc firme developerska ;-).
Krzysztof Jan / 79.152.167.* / 2015-05-23 21:47
Chyba jednak nie do końca zrozumiałeś, o co chodzi. Nie wkurzaj się, tylko pomyśl. Nikt nie buduje socjalizmu, ale nic nie jest tak proste, jak twoje myślenie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wsciekly / 176.105.134.* / 2015-05-23 21:57
Oczywiscie ze nic nie jest bardzo proste. Kazdy wybor wiaze sie z kosztami. Tyle ze interewncjonizm panstwa zawsze jest per saldo zly. Powinno byc tak: zawieram z panstwem umowe na wojsko, policje, infrastrukture. Ale nie na to, zeby moje pieniadze rozdowac panu x, y, z., bo komus tak sie podoba. Niech swoje daje.
hans123 / 31.11.174.* / 2015-05-23 21:44
nie za twoje pieniądze, on pije za swoje które wypracował. To ty żyjesz na jego koszt.
Wściekly / 176.105.134.* / 2015-05-23 21:52
Nie zyje na niczyj koszt. Ciekaw jestem za to w jaki sposob zyje z kogos, kto pracowac nie lubi i "nie moze znalezc pracy". Znaleźć kogoś rozgarniętego i pracowitego, a nie zlodzieja czy filozofa - strasznie trudno. Pracownikom place ucziciwie i terminowo dobrowolnie uzgodnione wynagrodzenie. Ludzi zreszta dobrych trzeba trzymac i nawet rozpuscic, zeby do firmy przywiazac, ale roszczeniowo-leniwych czy "chorowitych" wyrzucac. Z pracownikami zreszta sam na piwo czasem skocze. Kodeks pracy to nieporzumienie, bo ogranicza zasade swobody umów - najważniejszą zasadę cywilizowanego świata.
BJP / 109.241.246.* / 2015-05-23 22:16
Mogę ci powiedzieć to samo. Dobrego pracodawcę to ze święcą szukać. Wymagania górnolotne,a jak przychodzi co do czego wychodzi , że szukają muła pasiastego byleby szefa słuchał, a ludzi którzy w wielu strefach mogą dać wsparcie niszczą kierowniki bojące się się o posadki i są zwalniani.Z takim podejściem to na grzyby możecie możecie chodzić, a nie dobrych pracowników szukać. Trochę wyczucia trzeba wykazać aby pereł nie pogubić i nie zniechęcić, a i ten na dole nie chce być szmacony tylko zadowolony. Czasem zwykła pochwała jest wabikiem ale do tego trzeba mieć IQ wyższe ni 30( do wiązania sznurówek) aby to zrozumieć. Chcecie kasy? Wszyscy chcą ale ze wzajemnym szacunkiem każ dostanie to co chce. Jeden super szefa, a drugi dobrego pracownika i taka jest prawda.
wkurzony / 176.105.134.* / 2015-05-23 22:44
w sumie sie zgadzam. Atmosfera w zespole to podstawa. Zwlaszcza jak sie wiecej siedzi w pracy niz w domu. Nie mozna szczeszic pochwal za dobra prace, choc trzeba tez opieprzyc niestety czasem jak cos zle. Bonus odpalic, choinke zrobic dla dzieci. Ja nie krzywdze moich ludzi. Nie zaluje ani grosza za ich pensje, choc ten sklad zebrac bylo naprawde ciezko. Mysle ze z czasem wszsytko sie ulozy, na zachodzie tez kiedys bylo jak u nas teraz. TYlko zeby nie majstrowac za bardzo, homo sovietkusa nie cholubic, podatki obnizyc, kodeks uelastycznic i bedzie ok.
głos rozsądku / 37.152.18.* / 2015-05-23 22:10
Biorąc pod uwagę sytuację występującą w tzw. republikach bananowych proszę zadać sobie pytanie:

Czy nie lepiej opłacać z podatków świadczenia społeczne dla osób mnie zaradnych życiowo niż z tych samych podatków płacić na miejsca w więzieniach i policję, która będzie ich ścigać gdy zaczną Was okradać?

Realia są nieubłagane: Im wyższe dysproporcje w dochodach między ludźmi,tym wyższa przestępczość. Proszę tylko porównać sobie Szwecję z Meksykiem.
wkurzony / 176.105.134.* / 2015-05-23 22:50
To teraz prosze o logiczna analize.
Co rozni Polske od Meksyku? To ze z Polski niezaradni moga wyjechac za granice do bogatych krajow, a w Meksyku nie. Niestety, narazie wyjezdzaja wszyscy. A moze dobrze byloby zatrzymac choc tych zaradnych? Niech niezaradni siedza na socjalu w Szwecji czy gdzie tam sobie chca, a u nas niech zostana ci ciezko pracujacy, kreatywni, wypracowujacy szybki wzrost PKB. Musimy dogonic zachod, nie ma miejsca na tanie sentymenty. Jak szybko nie dogonimy w PKB, to ostatni zgasi swiatlo.
guru122 / 93.105.246.* / 2015-05-23 23:55
Nie wiem czy wiesz, ale na emigracji też trzeba być zaradnym. Ci którym się nie udało wrócili do Polski i wylewają żale na forach.
Wkurzony / 176.105.134.* / 2015-05-24 01:04
napewno tak. Bardzo bym chcial zeby Ci co cos soba reprezentuja, nie sa jedynie roszczeniowymi jamochlonami, tylko osobami ambitnymi, wrocili do kraju.
hans123 / 31.11.174.* / 2015-05-23 22:01
oczywiście tak jak większo9ść z was tzw. pracodawców płacicie tylko tyle ile ile musicie czyli najniższą krajową. czy zatrudniasz u siebie samych magistrów inżynierów czy doktorów. Gdyby nie ci co mają najniższe wykształcenie to byś padł z głodu. Więc nie obrażaj pracowników fizycznych którzy tę pracę wykonują za gówniane pieniądze.
hans123 / 31.11.174.* / 2015-05-23 22:16
być może że mnie poniosło. Jestem emerytem z dochodem o którym mogłoby marzyć większość Polaków. Ale w******** mnie te obiecywania stworzenia 100 tys. miejsc pracy czy zniesienia podatków od osób najmniej zarabiających. Ile oni zaoszczędzą miesięcznie, 70 może 100 zł.Więc pomyśl na ile starczyłoby ci tych pieniędzy.
Wkrurzony / 176.105.134.* / 2015-05-23 22:57
Z tymi woreczkami - nie mozna miec do innych zalu ze sie nie jest inzynierem, magisterm czy doktorem i ze nie zarabia sie tyle co "burzuazja". w PRL place byly splaszczone, a jak sie skonczylo? Akurat ja zatrudniam faktycznie osoby z odopowienim wykształceniem, bo musze. Dla jasnosci - nie podoba mi sie ze pracownik fizyczny zarabia w Polsce 1500 a w UK tyle samo tylko funtow. Jakie na to wyjscie? Wzrost globalnego PKB w Polsce. Ulatwienia dla inwestycji, niech pracodawcy konkuruja miedzy soba o pracownikow. Zauwazcie jeden mechanizm na forum "w miesice jest jeden pracodawca i doi pracownikow". Jakby go nie bylo, byloby jednak jeszcze gorzej, ale jakby ich bylo wielu, to lepiej byloby pracownikom, prawda? A zeby bylo wiecej pracodawcow, musi w Polsce PRACODAWCOM oplacac sie robic biznes, zeby pracownik w razie zwolnienia nie myslal o sznurze czy emigracji.
andrzej K73 / 89.73.194.* / 2015-05-23 21:24
Polakom, jako narodowi plemiennemu to pasuje.W mojej wspólnocie mieszkaniowej pomimo zarządu właścicielskiego "szefem" jest administrator dumnie nazywający się zarządcą.Co ciekawe nawet członkowie zarządu wchodzą bez wazeliny administratorowi a ten kręci na boku z wybrańcami.Jaja jak berety.Ale wybaczam tym durniom bo po 50 latach PRLu i 25 latach w spółdzielni mieszkaniowej gdzie prezes był Bogiem ci biedni ludzie nie wiedzą że są właścicielami i to oni rządzą swoim majątkiem. Analogi nasuwa się gdy myślę o Polsce gdzie DEMO-kracja stała się PARTIO-kracją.Zmiany powoli widać ale z wielkim BULem.
Oczywiście pesymista / 87.207.234.* / 2015-05-23 21:21
No i mamy ciszę wyborczą! Polak, jak chce, to zawsze potrafi
hans123 / 31.11.174.* / 2015-05-23 22:20
właśnie temat zniknął i nie ma problemu.
Mienszewik / 79.163.130.* / 2015-05-23 21:20
Gdybyśmy miliony władowane w budowę stadionów włożyli w ów system, zaczęlibyśmy powoli rozwiązywać nasz problem mieszkaniowy. - ten Pan pewnie na lekcjach ekonomii czytał Lenina - NIECH ZYJE WLADZA LUDOWA I LENIN
guru122 / 93.105.246.* / 2015-05-23 23:58
Problemu mieszkaniowego w Polsce nie ma, spójrz na pustostany, są za to sztucznie zawyżone przez kapitalistycznych neolibskich spekulantów ceny mieszkań, niedostosowane do realnych zarobków 90% społeczeństwa.
Wkurzony / 176.105.134.* / 2015-05-24 02:05
jasne, chce sprzedac mieszkanie to zadzwonie zaraz do zydow zapytac sie, po ile mam je sprzedac, zeby czasem moi rodacy nie kupili za tanio ;-). Koszt okresla rynek; akurat ceny mieszkan do wynagrodzen w Polsce sa przyjazniejsze niz np. w Niemczech.
polacco / 89.228.114.* / 2015-05-23 21:15
takie myślenie nie przystoi pogrobowcom unii wolności i michnikowszczyzny.... uważają że całe życie mamy być niewolnikami... wierzę w przebudzenie rodaków i liczę na to.... tylko własna praca uczciwie opodatkowana wzmacnia Państwo..... a Państwo winno nas chronić w razie nieszczęścia.... tylko tyle iż aż tyle....
przypadkowy / 62.122.234.* / 2015-05-23 21:09
Korporacje globalisci kapitalisci maja moc istnienia doputy dopuki istnial bedzie goly zalezny pracownik usilnie pracuja nad tym by sie nie usamodzielnil z chwila rewolty gina jak po unia przegieto pale.
J.H. / 89.69.180.* / 2015-05-23 21:03
W czasie przed wyborami szczególnie można zauważyć nasilenie się różnych metod prania mózgu obywateli. Skutkuje to zniechęceniem i nie braniem udziału w wyborach. Po co kiedy i tak nic się nie zmieni na lepsze. Ot beznadzieja.
inka.de / 91.19.235.* / 2015-05-23 21:03
Pan prof. Andrzej SZAHAJ to madry i odwazny czlowiek, ktory bardzo trafnie scharakteryzowal polska rzeczywistosc.To jasne,ze w statystykach europejskch plasujemy sie zawsze na koncu przed Albania lub Rumunia. Jestesmy dziadami Europy.Tylko politycy i niektorzy pismacy udaja, ze jest fajnie.

Najnowsze wpisy