Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pracownik w Polsce to wciąż przede wszystkim koszt, a nie cenny zasób

Pracownik w Polsce to wciąż przede wszystkim koszt, a nie cenny zasób

Wyświetlaj:
malabiala / 87.205.70.* / 2015-05-23 16:56
Wkurzony- a czy mniejszość może terroryzować większość ? Idąc Twoim tokiem rozumowania, zakazane powinno być wszystko. Ja np. nie życzę sobie słodyczy w sklepach spożywczych, które zajmują 1/3 miejsca, nie życzę sobie coca coli, bo jest niezdrowa, nie zgadzam się na aborcję, ponieważ moim zdaniem to morderstwo itd. itp.
Odnośnie wyzysku i chamstwa przełożonych zgadzam się absolutnie. Jedyna firma, w której mi się dobrze pracowało była firmą szwedzką, szef też był Szwedem. Potem wymienili szefa na Polaka z konkursu i było jak w artykule powyżej. Ponieważ nie jestem osobą potulną, ,, pozbyłam się" wszystkich szefów odchodząc z pracy. Teraz mam swoją firmę, nie jest łatwo, powiem nawet, że jest bardzo niełatwo, ale jestem szczęśliwa mimo wszystko.
Wkurzony / 178.180.246.* / 2015-05-23 17:25
A co mnie obchodzi jak kto ma miec w sklepie? Przeciez to jego sklep. Albo jaki produkt sprzedaje? Moge chciec 1/3 w slodyczach i nie chciec zeby sprzedawac kole - i co z tego? Kazdy powinien byc wolny i moc robic co chce - o ile nie popelnia oczywistego przestepstwa. Sam podejmuje ryzyko, sam zbiera jego owoce. No wlasnie - czy napewno sam? Kapitalizm polega na wymianie dobr, a socjalzm na zabieraniu jednym zeby dawac innym. Kapitalizm dlatego wlasnie uczy ludzi, aby nie byc pasozytem, tylko robic cos dla innych pozytecznego. Prowadzisz firme, zaloze, ze Twoja marza, zysk dla Ciebie to powiedzmy 10%. (Tak jest u mnie). Podatki - sam dochodowy i vat - w sumie po odliczeniach - 35 %. Reszta - to pensje dla ludzi, koszty logistyczne itp. Oznacza to, ze 90 % przekazuje na innych w ramach wymiany. Musze sie niezle nameczyc, haruje 12 - 14 godzin 6 dni w tygodniu. Jeszcze chca mi dokladac podatkow? To chore, ze moja rodzina dostaje mniej za moja prace niz zabiera mi pazerne panstwo
Wkurzony / 178.180.246.* / 2015-05-23 17:31
Cd. Errata. Oczywiscie w ramach wymiany idzie tylko 55%. Przeciez to co z podatkow wsiaka niewiadomo gdzie i po co. A i jeszcze - co zrobie z tym 10% dla mnie? Przezre? Jesli nawet, to dam zarobic innym. Jezeli wiecej zostanie u mnie w kieszeni bo bedzie mniej podatkow - wiecej dam zarobic. Nieznosze populizmu, ktory oznacza tylko jedno - noszenie kolejnych bagazy za Kiepskich tego swiata.
qwaq / 89.229.45.* / 2015-05-23 17:52
Wkurzony. Świat jest pełen leworękich o baaaardzo wysokich aspiracjach. A co "umiom"? Nie wiedzom.
Wkurzony / 178.180.246.* / 2015-05-23 18:06
Dzieki Przyjacielu. To jak jakby w mroku lewactwa zobaczyc swiatelko normalnosci. Czytanie lewackiego belkotu, jaki stanowi tu 90% wypowiedzi, przyspaza mi osobliwie pewnej dozy masohistycznej rozrywki. Na zasadzie ogladania bestiarisza, pomylek ewolucji, na tej zasadzie czytam tu takie - na serio jak mysle niestety - wypowiadane brednie. No ktos pisze, ze na Pokarpaciu nie ma firm, wiec socjalizm bylby gites. Czyli lekarstwem na socjalizm ma byc wiecej socjalizmu. Goralowi naszemu umknelo, ze sytuacje jego jako pracownika zmieni tylko wielsza ilosc pracodawcow. Wiecej pracodowacow oznacza poszukiwanie pracownikow, czyli ze pensje beda musialy wzrosnac, bo za grosze do pracy nikt nie pojdzie. Czyli odejscie od socjalizmu sluzy pracownikom, bo powoduje wzrost ich pensji. Mam wrazenie po przeczytaniu wypowiedzi na tym forum, ze ujawniam jakas straszliwa tajemna prawde. I to jest najsmutniejsze.
autorek / 31.179.246.* / 2015-05-23 16:56
POLAK - to produkt odwiecznego katolicyzmu . W nas zaszczepiono dziadostwo intelektualne oparte na strachu przed piekłem , ekskomuniką i diabelskie traktowanie swojego blizniego bez szacunku do zycia i jego własnosci. Niemoralne wtracanie sie koscioła do panstwa od czasów królów do dzis . I cała masa przyczen łacznie z wtłoczeniem komunistycznego myslenia i lekcewazenia , poniewierania kazdego i wszystkiego . Efekt dzisiejsze czasy . Zobaczcie jak to sie ma u Germanów , Niemcy , Austria , Szwajcaria , Anglia , Skandynawia . Oni albo wypowiedzieli kiedys posłuszenstwo chciwosci watykanu , a u Germanów rządził kosciół ewangelicki lub protestancki i chyba luteranski. Tam stawiano na sumiennosć , słownosc, poprawność . Nie uczono tak jak w katolicyzmie wrogosci i bezczelnosci do drugiej osoby i do czyjejs własnosci . Dzisiaj widac kto u kogo chleba szuka. Tam gdzie odrobina ludzkiej twarzy i szcunku tam efektem jest dobrobyt - co prawda i tam sie po woli psuje , ale mówimy o przyczynach . Warto nad tym pomysleć . Moim zdaniem nic w POLSCE sie nie zmieni - no chyba że bogaci , politycy i urzednicy bedą sie mieli jeszcze lepiej , sa to nadzorcy nad maluczkimi . a maluczkim zostaje podwójna praca , wulgaryzmy i wódka albo emigracja .
liz / 77.65.63.* / 2015-05-23 18:03
Masz racje popieram cie w kazdym zdaniu..jedna sprawa wytłumacz to wiernym, fanatykom, tym własnie biednym, nie da się on ostatnia złotówke zaniesie do kościoła..bedzie chylił czoła przed ksiedzem..powiedz im że koscił nas okrada masz nóż w plecach, nawet jeśli bedzisz ich pracodawcą.Tam gdzie kościł tam bieda i ciemnota. Pamietacie Piknik Golgota, nie wystawiona sztuka..burdy protesty katolików gotowi byli zabić pobić..głupcy nawet nikt się nie pofatygował żeby przeczytać a przeciez ta sztuka włąśnie między innymi mówi o tym jak wykorzystywani są ludzie dokad zmierza świat...jesteśmy jak muzumanie..czy widział kto bogatego muzumanina ginącego w imie Allaha?
Koran mówi co innego a oni czynią też co innego tak samo jest z Katolikami Biblia mówi jedno a katolik robi wiadomo co... szkoda słów nerwów.Pracuje z takimi ludzmi to coś wiem ..ręce opadają..wieczne marudzenie biadolenie narzekanie ale żeby tak mózgiem ruszyć no to nie za koniecznie..za to do kościoła jak najbardziej i to jeszcze z ofiarą leci i to nie mała..może myśli że ksiądz im da..hmmm
robił do śmierci / 94.254.132.* / 2015-05-23 16:52
W tym kraju szybko nic się nie zmieni. Musi wpierw wymrzeć całe pokolenie rządzącej państwem hołota.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
artur323 / 31.174.27.* / 2015-05-23 16:52
mądrze się pan wypowiedział. ale czy my to zrozumiemy. w komunie uczono wszystkich i prawie wszystkiego -poza przekładają historia- dziś się reglamentuje naukę-awans spoleczny wręcz nie możliwy tzn. jak tatuś lekaz (bo kumuna pozwoliła mu z chlewika na szpital wyjść) tak i synek też nim być musi ale należy zablokować synka z obecnego chlewika bo konkurent, jak tatuś ciec to i synek coie-tu też ponoc konkurencja -itd
do przedsiebiorcoe
dostałeś wsparcie publiczne to i masz zobowiązania wobec spoleczenstwa
seba559 / 79.186.140.* / 2015-05-23 16:51
Trafne uwagi. Weźmy Niemcy -opiekuńczy system pomaga ludziom w życiu.
bbbbbbbb / 89.65.151.* / 2015-05-23 16:48
Ale spółdzielnie będą zakładać spółdzielcy ,a nie Państwo,albo komitety partyjne.A tak zgodnie z historią to i Lenin był spòłdzielczą własnością di czasu gdy go car Stalin nie dopadł....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
leszek1070 / 83.7.52.* / 2015-05-23 16:45
jak można twierdzić ze panuje neoliberalizm kiedy dzień wolności pdatkowej przypada w połowie roku ?!?
za samo ubezpieczenie palce co miesiac ponad tysiac zł !!!
Wkurzony / 178.180.246.* / 2015-05-23 16:42
Realizuj se pan te pomysly, ale za swoje pieniadze. Mnie prosze w to nie mieszac i swoja wizja panstwa opiekunczego mnie nie obciazac. Panstwo musi byc neutralne swiatopogladowo. Jak jeden chce krzyz w szkole a drugi nie, to nie powinno go tam byc. Jak jeden chce finansowac socjal a drugi nie, to ten co nie chce nie moze byc do tego finansowania zmuszany. Wiekszosc nie moze tyranizowac mniejszosci, narzucac jej swoich norm. Dlatego socjal powinien byc finansowany tylko przez tych, ktorzy tego chca. Jak temu panu wlamie sie do domu trzech bandytow, to moga przeglosowac demokratycznie ze zrobia mu co chca i co chca zabiara.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
medyk / 89.67.190.* / 2015-05-23 16:56
..następny wychowany w duchu ,ze wszystko mu się należy ,bo jest i to wystarczy. Tak jesteś wspaniały i nieomylny i dodam, że Twoje miejsce jest na okładce Gali lub ramówki tvnu.
zach / 84.38.109.* / 2015-05-23 16:46
chyba ie rozumiesz co czytasz ale to norma dla polaków niestety
Wkurzony / 178.180.246.* / 2015-05-23 16:51
Rozumiem ze temu panu podoba sie socjalizm a nie podoba kapitalizm. Ze jest za interwencjonizmem panstwa. Najwyrazniej jego wypowiedz zinterpretowales odwrotnie. Zalecam udanie sie do lekarza, w wariancie optymistycznym - okulisty...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Bxz / 89.77.130.* / 2015-05-23 17:26
Z tego wynika, że nic nie rozumiesz i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Łatwiejsze teksty znajdziesz w brukowcach.
Wkurzony / 178.180.246.* / 2015-05-23 17:57
Brukowce jakos dziwnie schlebiaja miernotom intelektualnym /dokladnie jak ten profesor zreszta/. Ktory brukowiec zaleca egzegeze prac Adama Smitha? Kto w brukowcach dokonuje polemik z austriacka szkola ekonomii, badz tez tym bardziej je popularzuje? Brukowce krzycza z naglowkow "biedny wyzucony z mieszkania bo nie placi" i nie wspoeraja prawa wlasnosci; nie oburzaja sie, ze wlascicielowi zajelo to tyle czasu. Zyjemy mili Panstwo w ponurej komunie, z duszacymi podatkami, z nieelastycznym, chorym prawem pracy.
M57 / 91.206.244.* / 2015-05-23 16:40
Właściwie, trafnie ujęte. I co z tego?
bari76 / 85.0.29.* / 2015-05-23 16:40
No wlasnie tylko.kto jest odpowiedzialny za dzisiejszy stan .zadnych wzorcow moralnych..jak dawniej przeskrobalo sie cos w szkole to najpierw w szkole lomot dostawal a dzis w domu..dzis jeslo narozrabia to wszystkiemu winna jest szkola..To wszyscy rodzice tak ucza dzieci jesli bedziesz kombinowal i szefowi rowek lizal to do czegos dojdziesz...A sami szefowie w polsce to ja nazywam ha..y bite gumofilcem w czolo..Sami oni wyznaja zasade "Mierny Bierny ale Wierny"Otaczaja sie takimi ludzmi by nie miec wyrzotow sumienia i okradaja klijetow i siebie nawzajem..A ludzie umiacy cos zrobic ale uczciwi sa tymi zlymi oszolomami..najczesciej zwalnianymi bo nie chcieli oszukiwac klijetow dla szefa..i zmuszanymi do emigracji
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
spintek / 95.160.242.* / 2015-05-23 16:39
Świetne spostrzeżenia Pana Profesora!!!!!!!!!!
Miałem wiele uwag i własnych przemyśleń ale uznaję, że chyba muszą minąć dwa trzy pokolenia aby odrodziła się prawdziwa klasa średnia a postsowiecka, zepsuta, zgnilizna odeszła na zawsze. Dopiero następne pokolenia wypracują nowe, zdrowe podstawy swojej egzystencji. Powodzenia Przyszłości!!!
kiton / 86.22.238.* / 2015-05-23 16:37
prawda jest taka ze jestesmy niewolnikami im wieksza korupcaj w kraju tym wiecej jestesmy oszukiwani I wmawiaja nam ze tak jest I byc musi.
ostatnia rozmowa bienkowskiej dowodzi tej tezie:tylko idiota lub zldziej pracuje za 6tys.
topytanie kim my jestesmy ponizej tej kwoty :plebs.rynsztok ...
Bronkophobic / 82.26.16.* / 2015-05-23 16:34
Odwłują dociekliwych (czytaj:niewygodnych) pracowników komisji wyborczych.

Najnowsze wpisy