Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pracownik w Polsce to wciąż przede wszystkim koszt, a nie cenny zasób

Pracownik w Polsce to wciąż przede wszystkim koszt, a nie cenny zasób

Wyświetlaj:
Blondi prawdziwy / 95.49.208.* / 2015-05-23 16:34
Panie profesorze szkoda, że nie zauważył pan, że takie państwa jak Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy i inne, gdzie jest dużo socjalu w celu ugłaskania biedniejszej części społeczeństwa są w gigantycznym kryzysie i z tego kryzysu nie mogą się wydobyć ciągnąc w dół resztę Europy? Taki kraj jak USA również dostaje zadyszki od kiedy zaczął zwiększać socjal wprowadzając np powszechne ubezpieczenie zdrowotne. Czy zauważył pan, że w najszybciej rozwijającym się kraju - Chinach nie ma nawet emerytur? Mamy do wyboru: mniejszy socjal i rozwój kraju lub większy socjal i zastój w rozwoju. Większy socjal obiecuje nam PiS, co cieszy biednych, ale jest groźne dla rozwoju kraju. A że biednych jest dużo, więc chcą kasy tu i teraz, co skończyć się może tak jak w Grecji.
poprawny / 91.146.199.* / 2015-05-23 16:57
ale bzdury piszesz. USA dostają zadyszki bo zwiększyli wydatkina na ub. zdrowotne. Większej głupoty nie słyszałem. Niemcy wcale nie dostają zadyszki. Czy wiesz dlaczego w Niemczech nie było czegoś takiego jak minimalna płaca? Niedawno dopiero została wprowadzona. Otóż pracodawca niemieckie sądzi że jeżeli ktoś świadczy pracę powinien być odpowiednio wynagrodzony i do głowy by mu nie przyszło żeby człowieka oszukać. Czy wyobrażasz coś takiego w Polsce?
Blondi prawdziwy / 95.49.208.* / 2015-05-23 17:53
Pracowałem w Niemczech u bardzo miłego gościa, był super szefem, płacił na czas. Kiedy miałem wrócić do kraju zaprosił mnie na kolację, zdrowo popiliśmy za jego pieniądze. Ale ostatnią wypłatę otrzymałem nie w gotówce, tylko czekiem do zrealizowania W Polsce, bo podobno w kasie gotówki nie było. Czek był bez pokrycia.....W jakim ty świecie żyjesz? Niemcy też kradną i oszukują, cofają liczniki samochodów, dają w łapę za przedłużenie rejestracji niesprawnego auta, tylko niektórzy w Polsce uważają, że tam same anioły mieszkają...
obserwator3 / 31.183.197.* / 2015-05-23 16:55
Blondi prawdziwy wtłumacz np mnie bezrobotnemu, bez mieszkania co mi po rozwiniętej polsce??? ,,Głupcze gospodarka......,, -co mirównież poniej ???? Głupcze jeden........
Blondi prawdziwy / 95.49.208.* / 2015-05-23 17:43
W rozwiniętej Polsce szybciej dostaniesz dobrze płatną pracę. Jeżeli jesteś bezrobotny a w pełni sił fizycznych i umysłowych, to powiem brutalnie: nie chce ci się pracować, bo uważasz, że za mało płacą, albo nie chce ci się ruszyć z miejsca np do innego miasta, nie mówiąc już o zagranicy. Ja kiedyś byłem bez mieszkania, nie miałem kłopotów z pracą, ale płacili wszystkiego 2000 zł na miesiąc. Pojechałem za granicę kilka razy, kupiłem działkę, po powrocie na stałe pracowałem na etacie a po fajrancie dodatkowo 4 - 6 godzin na własnej budowie. Teraz mieszkam i żyję godnie, czego i tobie życzę. Ale ty chyba nie lubisz się pocić i zapier..lać.....Wolisz czekać aż ci ktoś da. A są tacy, którzy obiecują gruszki na wierzbie, ale tych gruszek nie zobaczysz.....
ping_pong / 89.79.232.* / 2015-05-23 16:48
Jaki ty jesteś naiwny. Byłeś chociaż w Chinach? Pewnie nie - to pojedź tam i zobaczysz ten kraj szczęśliwości - ale nie w centrum Szanghaju, Pekinu czy Hongkongu - pojedź dalej.Piszesz o czymś czego w ogóle nie znasz. Nie zabieraj więc głosu. Ludzie nie chcą w większości socjalu. Sami chcą zapracować na siebie ale pracując za godne pieniądze i bez wszechobecnego poniżania tak jak to jest aktualnie w naszym kraju.
Blondi prawdziwy / 95.49.208.* / 2015-05-23 17:20
Masz w zupełności rację: ludzie nie chcą socjalu, tylko chcą dostać więcej pieniędzy DO RĘKI i chcą tymi pieniędzmi sami dysponować! Żeby komuś coś "dać" to najpierw trzeba mu zabrać np poprzez duże podatki. Potem ci co "dają" zostawią dużą porcję dla siebie czyli dadzą mniej temu, któremu zabrali. Korwin Mikke, często to tłumaczył, ale do niektórych to nie dociera. Nie jestem jego zwolennikiem bo często bredzi, ale czasami ma rację!
old jazzmen / 213.17.227.* / 2015-05-23 16:42
wolno każdemu bredzić,ale...Pomyłka w ocenie.Tam gdzie więcej pozytywnego człowieczeństwa,tam jest spory socjal.Kryzys jest przez kapitalism,który jest naturalną formą zwyrodnienia.To kapitalizm jest przyczynkiem,głównym kryzysu,a nie socjal.Ale jak ktoś pragnie i jest przekonany to niech wierzy w cud neoliberalizmu.Formy,którą trzeba wyplenić jak zaraze.
Blondi prawdziwy / 95.49.208.* / 2015-05-23 17:10
Więcej "pozytywnego człowieczeństwa" oferuje pan Doo...da - wcześniejsze przechodzenie na emeryturę, aby ludzie mogli się nic nie robieniem nacieszyć, dzieci należy później posyłać do szkoły, aby miały szczęśliwe dzieciństwo, podnieść pensje i emerytury aby wszystkim się lepiej żyło. Inaczej mówiąc: mniej i krócej pracować, więcej zarabiać! Jestem za, tylko skąd wziąć na to pieniądze? Odpowiadają: opodatkować markety i zwiększyć ściągalność podatków! Jak opodatkują, to będą wyższe ceny......Debilizm ekonomiczny.....Ale ciemny lud to kupi.....
Blondi prawdziwy / 95.49.208.* / 2015-05-23 16:47
Duży socjal to już mieliśmy za komuny: mieszkania "za darmo", wczasy "za darmo", inne rzeczy "za darmo" i jak to się skończyło? Przecież za to wszystko ktoś w końcu musi zapłacić!
adem / 78.8.102.* / 2015-05-23 16:32
Korwin Mike chetnie by do nich strzelal
wr52 / 82.177.213.* / 2015-05-23 16:31
Nasza Polityka jest taka jak Radia Wolna Europa walcząca o wolność i wywalczyli ale znależli się na bruku nie potrzebni dobrze by tak stało się z naszymi politykami = idą w tym samym kierunku tyle ze w dobrobycie własnym
Wsza / 46.231.157.* / 2015-05-23 16:30
Święte słowa !! DOPUKI PRACODAWCY nie zrozumieją ze PRACOWNIK jest podmiotem to tak długo młodzież BEDZIE EMIGROWAC a Polska BEDZIE sie ZWIJAC ,!!!! I żadna "polityka pro rodzinna NIC TU NIE POMOŻE .........
wolnorynkowiec / 194.156.44.* / 2015-05-23 16:30
1. Likwidacja kodeksu pracy
2. Likwidacja płacy minimalnej
3. Likwidacja tzw. umów o pracę
4. Wprowadzenie możliwości zapłaty pracownikowi tzw. ekwiwalentem towarowym np. w ziemniakach
5. Zlikwidowanie ograniczeń wiekowych w zatrudnianiu: jeśli tylko rodzice wyrażą zgodę - dzieci również mogą pracować.
6. Zlikwidowanie obowiązku szkolnego.

To podstawowe postulaty, które doprowadzą do szybkiego wzrostu gospodarczego Polski. Jestem zwolennikiem wolnego rynku.
mzakrzewski / 5.172.247.* / 2015-05-23 17:46
Również likwidacja emerytur, publicznej służby zdrowia, bezpłatnej edukacji, prawo do narkotyków,
więzienia za długi, przywrócenie kary śmierci, kary publicznych dybów, obcinania ręki za kradzież,chłosty za cudzołóstwo.
perm / 185.26.182.* / 2015-05-23 16:57
Zaproponuj swojemu pracodawcy, aby płacił tobie ziemniakami, albo jeśli sam jesteś przedsiębiorcą, to rozliczaj się z klientami w np. cebuli, nie tak tobie płacą. Po co mi taki wzrost gospodarczy, skoro nie mam z niego czerpać profitów dla siebie i swojej rodziny. Chociaż zakładam, że to co napisałeś, to raczej prowokacja jakiegoś nastolatka.
Glabzdr / 77.254.55.* / 2015-05-23 16:29
Typowo kłamliwe wypociny lewaka. Powodem obecnego zła nie jest kapitalizm, ale socjalistyczny kapitalizm kreowany przez układ magdalenkowy. To on powoduje, że gospodarka leży na łopatka i jest duże bezrobocie. A jak jest duże bezrobocie to podaż pracownika przewyższa popyt i pracodawca może z nim robić co chce.
Zuza 61 / 83.24.184.* / 2015-05-23 16:28
Doskonały tekst na dzisiejszy dzień. Dzisiaj temat, jutro odpowiedź.
sdrew / 155.158.247.* / 2015-05-23 16:28
W JAKIM KAPITALIŹMIE W POLSCE???!
W Polsce nigdy nie było kapitalizmu. Mamy za to SOCJALIZM pod różnymi postaciami i dlatego jest bieda i bezrobocie. Ale Polak-Szarak nie wyobraża sobie życia bez "darmowej" szkoły i bez "darmowej" służby zdrowia....
No to jest jak jest....
sam się zaloguj / 83.27.149.* / 2015-05-23 17:50
W Polsce jest przede wszystkim grabież i dlatego jest bieda. Złodzieje z dawnego i nowego nadania mają się świetnie. Przecież Jeden Pan powiedział, że to było 25 złotych lat
Geminus1960 / 188.127.24.* / 2015-05-23 17:46
Do sdrew : ani KAPITALIZM ani SOCJALIZM... W Polsce panuje ustrój FEUDALNY. Jest klasa bogatych wyzyskiwaczy i pracowników-niewolników. Ci pierwsi ustalają sobie miesięczne apanaże ok 30-50 tys miesięcznie (plus słuzbowe auta nie bylejakie, tankowane na koszt firmy)Mają grupę sługusów (tzw, poganiaczy) którym płacą w miarę przyzwoite pesje, ale wymagają od nich bezwzględności w tzw. zarządzaniu klasa niewolników. Niewolnikom płacą albo najniższą krajową, albo ciut więcej, ale pracy przydzielają niejednokrotnie na półtora etatu. Udają ze nie widzą że pracownicy-niewolnicy - aby podołać przydzielonym obowiązkom - pracują po godzinach, zabierają pracę do domu.... A jak zwracają uwagę na nadmiar obowiązków, słyszą : "jak się nie podoba, możesz się zwolnić; na twoje miejsce jest 10 chętnych". I co? Pójdziesz do PiP ? Przecież PiP siedzi w kieszeni u PRACODAWCY-FEUDAŁA. Mamy niby-wolność od 25 lat, ale to jest wolność jedynie dla wybranych; dla cwaniaczków, hohsztaplerów, wyzyskiwaczy. Czasem zdarzy się uczciwie traktujacy ludzi pracodawca, ale to mało zauważalne wyjątki.
Andycc / 195.225.246.* / 2015-05-23 17:11
Jakbyś zarabiał 1000 zł na miesiąc, bo niektórzy tak zarabiają, to ciekawe czy byś wysyłał dzieci do prywatnej szkoły i leczył się prywatnie.
Borovik6 / 178.180.246.* / 2015-05-23 16:28
Co za kretynizmy. To jakis marksistowski belkot, psudointelektualny populizm. Myslem ze po PRL, doswiadczeniach socjalizmu narodowego a potem bolszewickiego, w Polsce bynajmniej nikt takich bzdetow nie bedzie mial czeknosci pisac. Czy ludzie z USA emigruja na Kube czy odwrotnie? Porownajcie Kube i Chile. Jest wlasnie tak jak teierdzi ten pan ze nie jest: "Im mniej państwa tym lepiej, im mniej regulacji, tym lepiej, im mniej podatków, tym lepiej, im mniej wydatków socjalnych, tym lepiej, im mniej praw pracowniczych, tym lepiej. Liczy się tylko konsumpcja indywidualna, konsumpcja zbiorowa jest socjalistyczną fanaberią – stąd tak wielki opór w USA przed rozwojem transportu publicznego.Własność prywatna jest zawsze efektywniejsza od wszelkiej innej, w każdej dziedzinie (stąd dążenie do prywatyzacji służby zdrowia czy edukacji). Każdy zasługuje na swój los, jeśli przegrał, to znaczy, że za mało się starał. Nie ma czegoś takiego jak dobro wspólne ani sprawiedliwość społeczna. Wszelkie nierówności są uzasadnione i dobre. Konkurencja jest lekiem na całe zło. Przypływ podnosi wszystkie łódki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Tommygun / 83.11.144.* / 2015-05-23 16:39
Sama prawda. Socjalizm to cywilizacyjny regres a nie postęp. Trzymaj się Borovik6, jeszcze wolność nie umarła póki my żyjemy!
Kryśka Maryśka / 109.243.25.* / 2015-05-23 16:37
Czy Microsoft transferuje zyski poza granicę USA ?
Pozdrawiam.
prawdziwek6 / 89.79.232.* / 2015-05-23 16:33
Ograniczony Boroviku - bredzisz trzy po trzy. Prawdopodobnie należysz do grupy tych wyzyskiwaczy, którzy w różny sposób dorwali się do pieniędzy i władzy nad innymi i wypisujesz brednie gamoniu.
wr52 / 82.177.213.* / 2015-05-23 16:25
Nauczyliśmy się latać jak ptaki,nauczyliśmy się pływać pod wodą jak ryby ,teraz musimy się nauczyć życ jak ludzie G.B Show
Bozena W. / 89.228.241.* / 2015-05-23 16:24
sama prawda w tym wywiadzie,bardzo dobrze pan ujał to co sie dzieje w Polsce i miedzy ludzmi dlatego mamy dosyc wszystkiego i zamykamy sie w sobie emeryt dzisiaj z wypracowana przez 4o lat niby emerytura jest traktowany jak niepotrzebny smiec nawet w rodzinach bo ma stare meble,stare ciuchy i tak w ogóle po co tam chodzić na herbatke przykre to wszystko.
socjal / 159.205.73.* / 2015-05-23 16:23
Dać emerytury po 60-latkom na zwolnione miejsca zatrudniać młodych bezrobotnych. Byloby sprawiedliwe, a nie trzymać w pracy do 67 lat staruszków a młodych bez pracy.
eme / 212.96.241.* / 2015-05-23 16:40
Ludzie czy wyście poupadali na głowy? Bez obawy, nikt nie będzie zatrudniał 67 latków, już 50 latkowie to zbędny balast.
Pracodawcy zwalniają ludzi którzy zostają bez prawa do pracy, zasiłku i oczywiście nędznej emerytury, a wy się szykujecie pracować do 67 lat?
Czy wy się jeszcze nie zorientowaliście że wiek 67 lat to wiek kiedy ZUS dopiero przejmie wypłacanie świadczeń/emerytur, a nie wiek w którym wy naiwni chcecie przechodzić na emerytury?
rewer / 95.48.245.* / 2015-05-23 16:22
To samo mówili POlscy politycy w restauracji Sowa & przyjaciele.
2opcje / 159.205.73.* / 2015-05-23 16:18
Polska nie dorosła do kapitalizmu. Polska wróci w objecia Putina, socjalizm sie znowu odrodzi, albo w Polsce narodzi sie patriotyzm narodowy.

Najnowsze wpisy