Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prąd zdrożeje przez ceny węgla

Prąd zdrożeje przez ceny węgla

Money.pl / 2008-09-25 09:14
Komentarze do wiadomości: Prąd zdrożeje przez ceny węgla.
Wyświetlaj:
Bernard+ / 83.4.21.* / 2008-09-25 21:10
Przeczytajcie jeszcze raz wypowiedź wiceprezesa Kompanii Węglowej „Wzrost cen węgla jest pokłosiem tego, co się dzieje na rynku z innymi towarami, a także wzrostem wynagrodzeń, wzrostem cen stali, co ostatnio obserwujemy, wzrostem cen zakupu energii elektrycznej, podatkami - mówi PAP Mirosław Kugiel, wiceprezes Kompanii Węglowej. - To jest pochodna, w związku z tym tak kształtujemy wydobycie i ceny żeby przynosiło to zyski Kompanii. " Koniec cytatu. Ależ to epokowe odkrycie - To nie wzrost cen węgla jest przyczyną wzrostu cen energii, ale wzrost cen energii zdaniem pana prezesa powoduje wzrost cen węgla. A wy poniżej piszecie coś odwrotnego? Ludzie, co było pierwsze węgiel czy prąd, bo wg pana prezesa kompanii węglowej to prąd jest niezbędny do wydobywania węgla i dlatego, że prąd drożeje to kompania musi podwyższyć ceny węgla???UWAHAHA . Jeszcze nie słyszałem nigdy takiego rozumowania i takiego logicznego inaczej uzasadnienia. A poza tym stal zdrożała a przecież stal jest niezbędna do wydobywania węgla, więc węgiel musi zdrożeć a mnie za komuny uczono w technikum, że nie można wyprodukować stali bez koksu hutniczego, więc to ceny węgla koksującego determinują ceny stali. A tu teraz nowy kompan z karczmy piwnej w kompanii węglowej ogłasza nowe odwrotne zależności pomiędzy sektorami przemysłu ciężkiego. Tak rolnicy niedługo ogłoszą o konieczności podwyższenia cen siana, bo krowy podrożały a wiadomo, że krowy muszą jeść siano oraz, ponieważ podrożały ceny skupu zboża to muszą być podniesione ceny skupu słomy i ponieważ kurczaki podrożały to trzeba podnieść ceny jajek. Ale odkrywcza wiedza ekonomiczna została zaprezentowana w wypowiedzi prezesa największego koncernu węglowego w Europie. A co każdemu wiadomo, że ponieważ jest największy to oczywiście słusznie dostaje największe dotacje i umorzenia podatków i składek ZUS, bo ma największe ujemne zyski w Europie. Cóż wielkość musi kosztować. Kiedyś słysząc takie wypowiedzi ekonomiczne sztygarów na komisji dialogu społecznego usłyszałem jak ktoś półgębkiem powiedział nie dziw się to nie są zwykli górnicy to są wysoko wykształceni w zakresie technicznej eksploatacji złóż węgla mgr inż. Ryle
Widać , że zarządzanie Kumpelmanią Węglową znów wykonują świetnie wykształceni technicznie koledzy z AGH z tytułami mgr inż. w specjalności technicznej eksploatacji złóż.
Wydawało mi się, że o ekonomii powinien decydować ekonomista?
T. / 81.190.69.* / 2008-09-25 21:08
Owszem , zdrożeje ! Ale głównie za sprawą frycowych opłat do "UE" za zezwolenia na emisję CO2 . Czyżby cwana Unia nie wiedziała jakie w Polsce są elektrownie ? Myślę , że wiedziała . Więc zamiast budować nikomu niepotrzebne stadiony sportowe i inne tego typu obiekty , niech wyłoży na budowę w Polsce elektrowni jądrowej , aby biedni Polacy nie musieli płacić przez długie lata wysokich opłat za prąd , gdzie wliczony będzie wspomniany haracz za emisję CO2. - "UE" chętnie dopłaca do jakichś imprez historycznych , okolicznościowych i innych p****** ,gdzie idą grube miliony . Natomiast tam ,gdzie dotyka bezpośrednio obywateli nie daje złamanego grosza .
Pilsener / 2008-09-25 14:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Prąd drożeje przez socjalizm - trzeba jeszcze dłużej wspierać lobby węglowe, chronić energetykę przed konkurencją i zamykać rynek na tanią energię z zagranicy - no bo przecież musi być energia centralno-katolicko-narodowa, a nie jakaś "obca" - i obowiązkowo z klucza partyjnego, bo w energetycznych supermarketach przecież nasza rodzina i partyjni działacze nie muszą pracować - gdzieś muszą, ale dlaczego nigdy w sektorze prywatnym?
Handel wyrokami 1 / 83.26.27.* / 2008-09-25 11:49
Wprost nie moge sie doczekać podwyzek cen energii.
Pragnę ich , teskie za niami .
Kiedy wreszcie nastąpią wyłaczenia prądu ???
weremes / 213.77.116.* / 2008-09-25 09:14
Tak pięknie mówił były (bardzo słusznie, że były" premier Buzek o odpowiedzialności. Tak ładnie zamykał kopalnie, zatrudniał Czechów do ich zasypywania. Myślę, że powinno go się postawić przed narodowym trybunałem sprawiedliwości. Dzisiaj nie ma winnych; tylko enigmatyczne "Prąd drożeje przez ceny węgla". A może by tak pójść po sznureczku i zobaczyć kto niszczył kopalnie, kto je restrukturyzował, zamykał, dawał i daje zarobić kolesiom ze spółek węglowych? Dzisiaj tworzymy biurka, za którymi siedzą pośrednicy sprzedający nam prąd. Ciekawe kto to na to pozwolił. Czy ja też mogę sprzedawać prąd, czy tylko niektórzy? A może zarejestruję działalność i podpiszę umowę z elektrownią i też bdę okradał naród? A propos! Ile elektrowni wybudowano po roku 89, a ile przed? To już prawie dwadzieścia lat tego "dobrobytu". Czy wybudowano pod 50% nowych elektrowni od tego czasu? Przecież nikt mi nie powie, że po WW II, mieliśmy korzystniejszą sytuację? Widziałem zdjęcia z roku 45 i widziałem z 89 i mimo natarczywej propagandy, sądzę że komuniści zaczynali prawie od nowa, a kapitaliści mieli sielankową sytuację.
kopel / 88.199.98.* / 2008-10-19 18:50
Popieram w 100%
full / 91.192.197.* / 2008-09-25 13:55
Możesz produkowac prąd. Zarejestrujj dzialalność gospodarczą i wpisz jako przedmiot działania wytwarzanie energii elektrycznej, wybuduj elektrownię (klasyczną lub wykorzystująca zasoby odnawialne), wystąp o koncesję do URE i do działa. Operator systemu kupi od Ciebie energię elektryczną po ok. 128 zł/MWh.
Pilsener / 2008-09-25 14:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W moim regionie była taka firma - zbankrutowała (na bruk poszło pół tysiąca osób), bo lobby węglowe nie życzyło sobie konkurencji i bardzo szybko zmieniono prawo. Taka to "społeczna sprawiedliwość" - firma zyskowna, zatrudnienie rośnie, ludzie mają tani prąd - ale hanysy nie dostaną 15-tek a politrucy i związkowcy nie znajdą pracy, więc taki system jest oczywiście zły.
bleszczak / 2008-09-25 09:45
Jest sposób na ceny węgla i pochodnie prądu: budowa elektrowni nie potrzebujących tego surowca. Nie ma co aż tak na Pana Buzka najeżdżać, że się tak wyrażę, bo w artykule nic nie powiedziano o zadłużeniu Kompanii ani ceny u konkurencji, eksporcie węgla i innych czynników, bez których takie ostre wypowiedzi nie maja sensu, choć zgadzam się a kolegą co do faktu kradzieży i "kręcenia wałków" na węglu i zamykaniu kopalń. Wspomnieć tylko dziwne samobójstwo posłanki podejrzanej o związek właśnie z aferą węglową, w której miała brać udział Pani Blida.
koczis / 2008-09-25 11:23
Problem w tym ze zanim elektrownie bezweglowe powstana trza wylozyc pieniadze na ich budowe. Skad? z kieszeni klientow i to doraznie. Czyli podwyzszyc ceny. Do tego dochodza ceny wegla bo przeciez trza prad wyprodukowac. Czyli zaplacic podwojna podwyzke tylko dlatego ze przedsiebiorstwa uzytecznosci publicznej sa zarzadzane nie przez manegerow tylko kolesi a przeciez nie moga upasc. Uklad idealny cieple posadki bez zadne j odpowiedzialnosci a na koncu i tak zaplaci odbiorca bo przeciez prad musi miec

Najnowsze wpisy