Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Prasowe fakty, realne zyski i straty

Prasowe fakty, realne zyski i straty

Money.pl / 2006-09-18 17:47
Komentarze do wiadomości: Prasowe fakty, realne zyski i straty.
Wyświetlaj:
Ripley Holden / 2006-09-19 01:40 / Bywalec forum
Ha, ha, ha...
"Zajmuje sie rynkiem zawodowo i w moim
towarzystwie juz od dawna sie o tym mowi"
Się popłakałem ze śmiechu. Jesteś jeszcze lepszy niż Kenobi. Ale to w sumie bardzo sympatyczne z Waszej strony, że obaj tak bezinteresownie ostrzegacie nas biednych leszczyków.
Dobranoc wszystkim
warren buffet / 2006-09-19 00:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
moi drodzy ide spac. jutro znow piekny dzien. dobranoc
Soros Invest / 2006-09-19 00:11
No to niedlugo sie szykuje zwala.... bedziecie plakac... jeszcze gora 2 miesiace.. zapamietajcie moje slowa, jeszcze je wspomnicie, mowie wam, zajmuje sie rynkiem zawodowo i w moim towarzystwie juz od dawna sie o tym mowi, mamy ku temu powazne przeslanki wiec pograjcie na wyniki kwartalne a potem to chyba tylko opcje i futures(opcjonalnie krotka sprzedaz), na akcje nie ma co spogladac... Pozdrawiam
Kenobi / 2006-09-19 00:40 / Uznany malkontent giełdowy
Dwa miesiące? To chyba taka podpucha, żeby ludziska poczuły się bezpieczniej. Po konsolidacji nie będzie wzrostów, tylko korekty spadków. Oczywiście będą różne cuda, dla wprowadzenia publiczności w błąd i szastania pieniędzmi emerytow i drobnych ciułaczy, żeby zrobić wrażenie, że jednak rośnie, i za wszelką cenę ratować sytuację, ale na wiele się to nie zda, co najwyżej odbiorą akcje od swych "naturalnych partnerów zagranicznych". A jak się ludzie zorientują, że nie zarabiają tylko tracą, to szybciutko zabiorą pieniążki i nie będzie czym szastać.
warren buffet / 2006-09-19 00:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
2 miesiace ? przez 40 sesji jeszcze zarobku a zarobku :)
jędrzej / 2006-09-19 00:19 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Napisz to chłopcze z rana - może kogoś nastraszysz. O tej porze to tu są same stare wygi.
Soros Invest / 2006-09-19 00:23
no no "stare wygi" a to dobre, czlowieku gielda to dla ciebie pewnie tylko hobby, i do tego zaloze sie ze grasz tylko na polskiej i to na akcjach - zenujace, wierz mi pracowalem na nyse i mam nieco inne spojrznie na swiat
warren buffet / 2006-09-19 00:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
przewidziales maj ? pewnie tak
jędrzej / 2006-09-19 00:16 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Jak czytam takie naganiackie posty, to chcę wołać: kupujcie póki czas!!! Z tej konsolidacji jest tylko jedno wyjście - północ!!!
Soros Invest / 2006-09-19 00:21
mylisz sie - do 1800 zejdziemy spokojnie, a potem nowe szczyty 3800, 4000 itd
Navigare----- / 80.55.129.* / 2006-09-19 00:25
w czasie majowych spadkow na forum onetu "udzielał" sie naganiacz spadków o nicku "optymista1750" .Jak widać wieszczył zjazd o 50 pktów nizej niz Ty. Oczywiscie szanujemy was wszystkich....
warren buffet / 2006-09-19 00:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jakby to bylo takie proste... a maj tez przewidziales ?
Kenobi / 2006-09-19 00:57 / Uznany malkontent giełdowy
Przecież już w marcu w komentarzach z giełdy pisano o likwidowaniu pozycji przez zagranicę i grożącym załamaniu, coż to znów za tajemnica, o której nie wiedzieli "uznani?
Soros Invest / 2006-09-19 00:24
nie tylko ja, jak jestes w tej branzy to wiesz nieco wczesniej niz inni
Soros Invest / 2006-09-19 00:26
nawet wy mogliscie to przewidziec, trzeba bylo patrzec uwaznie na ruchy japonii, "uznani gracze gieldowi" na pewno wiedza o co chodzi :-)
warren buffet / 2006-09-19 00:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to fundusze nie mialyby 15% w plecy na paru dniach... zwarz na to co mowisz. tam też są spece. kontrakty na S i maja na 0. a nie plecy i plecy, ehh
Soros Invest / 2006-09-19 00:31
wiesz na swiecie istnieje wiele funduszy, przktycznie tylko kilkanascie z nich moze wywolac takie spadki jak w maju
warren buffet / 2006-09-19 00:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no wlasnie. ale mozna bylo sie zabezpieczyc. a nie. euforia. ale ty wiedziales. gratuluje. to co. mowisz za 2 miesiace zjazd ? 1800 ? za gleboko. rynek nie da tak zjechac. bardzo bym chcial
Soros Invest / 2006-09-19 00:42
za dwa miesace sie zacznie, 1800 osiagniemy nieco pozniej
jędrzej / 2006-09-19 01:32 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Fajnie, dzięki za info. Sprzedam wszystko jak będzie 2800, a odkupię przy 1800... no i potem sprzedam przy 3800.

Dobry plan?
orzeł / 2006-09-19 00:56 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
w jaki dzień może w....................... poniedziałek:) !
warren buffet / 2006-09-19 08:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysle ze we wtorek :)
Navigare----- / 80.55.129.* / 2006-09-19 00:15
ja p*********, kolejny nawiedzony :)))
Navigare----- / 80.55.129.* / 2006-09-19 00:16
p i e r d z i e l e pod gwiazdkami jest :))
warren buffet / 2006-09-18 23:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"""2006-06-10 20:29:08 | *.*.*.* | warren buffet
strasznie niskie ??????????????????????????????? kghm po 88 zl jest strasznie niskie ?? 3
lata temu bylo po 10 zl :-)""


oj głupi. trza bylo tysiaka brać a nie marudzić :D
KANE niezal. / 83.30.15.* / 2006-09-18 23:42
nasdaq liże 2340 - skomentujesz to Strokuś, czy nie trzeba tego komentować?
Pójdzie jeszcze w górę, czy nie pójdzie? Trzymasz jeszcze swoja pozycję Strokuś, czy stoisz z boku?
Atlantis Ocean / 83.26.139.* / 2006-09-18 23:37
Kto jutro wchodzi w ferrum?? Czy nie myslicie ze info o posiadaniu akcji przez romana k. nie zostalo juz zdyskontowane(tak jak bylo na hutmenie)? Prosze o porade, nie wiem co robic
jędrzej / 2006-09-19 00:12 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ja akurat kupiłem we czwartek na górce po 51,50 (koszmar). Mam nadzieję, że odrobię.
Wydaje mi się jednak, że wchodzenie jutro będzie dalece nieodpowiedzialne. Jeśli otworzy się luką to potem może już nie wzrastać zbyt dynamicznie, czyba że wywołają euforię.
Jednym słowem: RULETKA /rosyjska/
warren buffet / 2006-09-18 23:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zdyskontowane na poziomie5%, moze 8% ale nie 50% ( jesli do tego dojsc ma)
warren buffet / 2006-09-18 22:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
2006-10-10

EFEKT - wypłata dywidendy (50 groszy na akcję)
LEASCO - proponowany termin podziału akcji w stosunku 1 na 2,5
INTERNET GROUP - WZA w sprawie emisji od 26,05 do 26,2 mln akcji
gabrik / 2006-09-18 22:53 / portfel / Wierny Forumowicz
ostatnie słowo na temat moich 800 punktów, jest to raczej potencjalny max ruchu wig 20 po wybiciu z konsolidacji mało realny? Absolutnie nie.
Wiem bo już JĘDRZEJ kazał mi iść do egzorcysty że pukacie się pewnie w czoło ale tak to sobie wydumałem (a kierunek jeszcze jest niewiadomy bo zależy od surowców i USA oraz.......chin ale to już STROKI lepiejby zobrazował
jędrzej / 2006-09-18 23:45 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Gabrik, to był żart!
Fakt, że nie wierzę w takie drastyczne ruchy bo:
1. jeśli w dół, to tylko z dużą dynamiką, a do tego brak rozgrzewki (bo do bessy nie ma podstaw).
2. jeśli w górę, to raczej powoli do końca roku - ale to nikogo nie zdziwi i nie będzie żadnym wybiciem (przyczyna ta sama - brak gorących łbów).

Dlatego pytałem skąd ta liczba? Z analizy technicznej, czy po prostu przeczucie (psie czucie)?
Kenobi / 2006-09-18 23:49 / Uznany malkontent giełdowy
Stąd, że nie ma absolutnie żadnych powodów do kontynuacji hossy.
jędrzej / 2006-09-18 23:58 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A to akurat nie jest prawda, tylko wyssany z palca frazes!
Jak chcesz dyskutować to trzymaj się faktów i konkretów.
Kenobi / 2006-09-19 00:23 / Uznany malkontent giełdowy
To jest wlaśnie doskonały przykład wyssanego z palca frazesu.
jędrzej / 2006-09-19 00:49 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Czyli frazesem jest mój zarzut, że twój post to frazes? Zajrzyj do słownika.
Do tego w życiu bardzo rzadko są tak klarowne sytuacje o jakich piszesz: że nie ma "absolutnie żadnych powodów", albo, że coś jest "absolutnie pewnie". Nawet w fizyce i matematyce pewność jest rzadkim stanem.
Kenobi / 2006-09-19 00:53 / Uznany malkontent giełdowy
Jest już późno i nie myślisz, z wyjątkiem swojej jednej wymarzonej tezy, że musi rosnąć, bo masz akcje i boisz się stracić. Rozumiem, że umiesz tylko grać na wzrosty i stąd Twój problem.
jędrzej / 2006-09-19 01:16 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Fakt, trudno na akcjach zarabiać przy spadkach (jeśli spadają te które masz). Ale nawet wtedy można znaleźć takie, które rosną.
W sierpniu (miesiącu spadków) dało się dobrze zarobić na Kablach i Hutmenie. Owszem staram się grać na wzrosty, czyli wybieram akcje które rosną nawet gdy cały rynek (uśredniony) osuwa się w dół.

Pisałem już - nie obawiam się o kasę, ale to chyba jasne że chcę zarobić. Nie dlatego jednak spieram się z Tobą, że sądzę iż spadków nie będzie. Będą i spadki i wzrosty, a akcje niektórych spółek dadzą zarobić. Ja chcę, żebyś ze swoich katastroficznych wizji wysnuł dla mnie bardziej konkretne wnioski: ile spadnie i jak długo to potrwa?
Bo hasło "będzie spadać bo musi" to jest właśnie pusty frazes.
Kenobi / 2006-09-18 23:41 / Uznany malkontent giełdowy
Kto się jeszcze będzie pukał, to się okaże. Dobrze sobie wydumałeś, choć określanie poziomów do ilu spadnie nie jest do przewidzenia.. Ludzie co prawda kierują się jakimiś wskazaniami AT, ale ona mówi co się wydarzyło dopiero po fakcie. Jak widać po napływających danych sytuacja staje się mocno niepokojąca. Jak poczytałem sobie dzis opracowania n.t. gwałtownego załamania napływu kapitału do USA oraz rynku nieruchomości, to widzę to gorzej niż do tej pory myślałem. Jak wiadomo rynki zwykle fałszywie interpretują w pierwszym momencie rożne informacje (tak jak złodziej wychodzi z towarem powolutku ze sklepu i dopiero zaczyna biec jak jest już na ulicy), pokazują po jakimś czasie jak naprawdę jest. Dzisiejsze dane n.t. spadku produkcji w Unii, wysokiego deficytu obrotów bieżących, wspomnianego dopływu kapitału do cierpiącej na chroniczny niedobór gospodarki USA i na koniec indeks stowarzyszenia firm budujących domy (kolejny już raz gorszy niż oczekiwano, na najniższym poziomie od 1991 r.) świadczą o poważnych problemach, ktgore wkrótce się ujawnią z całą okazałością. Widać, po wykresach indeksów amerykańskich jak o 19.30 nastapiło załamanie wzrostów i wyciąganie w końcowce, aby uratować dobre wrażenie (jak zwykle tłum sugeruje się - O, Stany na zielono!). I o to chodzi, żeby złapać trochę czasu i nagonić frajerow, żeby dokończyć dystrybucję akcji. Widać to po nagłym wzroście metali, chociaż wiadomo, że podaż rośnie, a popyt spada. Jak widać po stratach hedge fund Amaranth, w podobnej sytuacji mogą być wkrótce inne i na głowie stają, aby się jeszcze przez trochę uratować i cały czas robić wrażenie, że nic się nie dzieje, a leszcze - jak widać po pytaniach różnych nowicjuszy na forum - przyniosą swoje oszczędności na giełdę albo do funduszy, łudząc się dużym zarobkiem reklamowanym wszędzie, jak to zwykle bywa w końcówce hossy.
jędrzej / 2006-09-18 23:54 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A jak zapatrujesz się na to, że te złe dane przyniosą dobrą wiadomość w postaci powstrzymania podnoszenia stóp przez FED (prawdopodobnie trwałego)?
Poza tym ostatnio trąbili, że niemiecka gospodarka ruszyła.
Do tego może się zdarzyć, że recesja w Stanach (i m.in. wysokie koszty pracy) spowodują napływ inwestycji do Polski (patrz: DELL).

Moim zdaniem brakuje podstaw do fundamentalnej bessy. Co nie oznacza, że nie możemy spaść conieco.
Nadal jestem przekonany, że Polska gospodarka może się rozwijać wbrew ogólnoświatowej recesji, a może nawet dzięki niej.
Wszystko pod warunkiem, że w grę nie będzie wchodził aspekt psychologicznego zagrożenia wojną z muzułmanami.
Kenobi / 2006-09-19 00:19 / Uznany malkontent giełdowy
Te stopy, to taki temat zastępczy, bo jak wiadomo ich działanie ujawnia się po 12 - 18 miesiącach. Poza tym problem inflacji nadal istnieje, a ostatnie CPI pokazały tylko spowolnienie wzrostu, bazowa w skali rocznej osiągnęła najwyższy poziom od wielu lat, a jak nie podniosą stóp to kapitał nie tylko przestanie napływać do Stanów, ale, zacznie odpływać. Jak zawali się tam gospodarka, to wszystkie ucierpią. Dell, to już 90% produkcji montuje w Chinach. I co z tego? Nic się nie będzie rozwijać, bo są tacy, którzy sami mają problemy z nadprodukcją, więc nie będa sobie hodowali konkurencji. Ta jak w NRD - wpakowali ponad bilion euro w infrastrukturę, a problemy jak były, tak pozostały(a co znaczy przy tym te marne kilkadziesiąt miliardow euro?). Będą inwestycje, ale w infrastukturę, w ochronę środowiska, likwidację rolnictwa (zalesiania), ale nie w produkcję. A jak rząd chciałby pomoc swoim firmom, to już po łapkach - nie wolno. Owszem wykorzysta się tanią siłę roboczą (jeśli jeszcze taka całkiem nie wyemigruje) dla powiększenia zysku korporacji zagranicznych i poprawienia ich sytuacji konkurencyjnej. A jak się przestanie opłacać, to się pójdzie bez skrupułów np. do Bangladeszu, bo tam będzie jeszcze taniej. Tak jak dziś przenosi się ze Stanów czy Zach. Europy nie przejmując się zwalnianymi tam pracownikami.
jędrzej / 2006-09-19 00:30 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Sorry Kenobi, ale piszesz nielogicznie. Odpowiedz na pytania:
1. Dokąd odpłynie kasa z USA ???
2. Dlaczego DELL otwiera u nas fabrykę ???
3. Czy rozwój infrastryktury nie może być zyskowny ???
4. Czy powiększanie zysku korporacji jest złe dla gospodarki ???
5. Co korporacje zrobią z wypracowanym, powiększonym zyskiem ???
6. Dlaczego już dziś nie korzysta się z supertaniej siły roboczej z Bangladzeszu ???

Moim zdaniem piszesz pod z góry ustaloną tezę, nie interesuje Cię analiza faktów.
Kenobi / 2006-09-19 00:49 / Uznany malkontent giełdowy
Tam skąd przypłynęła. O Dellu już pisałem. Jak widać po rentowności firm budowlanych, które praktycznie są podwykonawcami swoich zagranicznych właścicieli, to kiepski zarobek (nie wiem jak u właścicieli). Kraj na dorobku ma inne priorytety. Jest dobre dla gospodarki kraju pochodzenia korporacji, bo tam płyną zyski. Korzysta się, ale potrzeba jeszcze rozwoju infrastuktury, chodzi też o ominięcie barier celnych.
jędrzej / 2006-09-19 01:02 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
1. A skąd przypłynęła, bo nie wiem? Nie sądzisz jednak, że odpłynie tam gdzie zyski mogą być większe?
2. Co pisałeś o DELLu? Że ma fabryki w Chinach? To dlaczego nie otwiera w Bangladeszu?
3. Czyli będą kraje (pochodzenia korporacji i właścicieli), które zarobią? Wię nie grozi nam globalna recesja, tylko regionalna?
4. No ale pisałeś, że budowa infrastruktury jest nieopłacalna - to jak z tym Bangladeszem? Może jeszcze trzeba tam nieco cywilizacji (uniwersytety, stabilizacja religijno-polityczna... może jeszcze klimat zmienić na umiarkowany)

Sorry, ale nie mogę się połapać:
1. Ma być ogólnoświatowa recesja bo upadają Stany
2. Kapitał odpływa z USA w niebyt (do Rosji, do Chin, do Azji ???)
3. Rozwój infrastruktury przynosi krajowi same straty, a zyskują zagraniczni właściciele.
4. Zagraniczni właściciele wytransferowują zyski z Polski na zachód (do kraju pochodzenia), ale tam nie mogą ich inwestować z powodu ogólnoświatowej recesji, więc wycofują je tam skąd przyszły (czyli gdzie?)

To są dyrdymały! Wynika z nich, że twoim zdaniem rozwój gospodarki prowadzi do jej upadku.
Kenobi / 2006-09-19 01:11 / Uznany malkontent giełdowy
Właśnie poziom pytań świadczy o tym, że nic nie rozumiesz,a próbujesz teoretyzować i swoje wydumane bzdury próbujesz włożyć w moje usta i wyciągasz z nich wnioski. Doskonale. Pozostawiam Cię z Twoimi rozbudowanymi tezami i antytezami, bo forum pęknie. Dobranoc.
jędrzej / 2006-09-19 01:20 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Czyli jak zwykle unikasz konkretnych odpowiedzi. Bo albo jak kiedyś pisałeś "masz za mało danych" żeby powiedzieć konkretnie ile spadnie i jak długo to potrwa, albo pytania są za głupie (adekwatnego powiedzenia, nie muszę przytaczać?)
Randy / 195.187.66.* / 2006-09-19 10:47
Strasznie mi się podoba Wasza dyskusja. Piszę to bez ironii :-)
risky-rainmaker / 2006-09-18 23:50 / Ostatni Optymista
Aż strach to czytać....bo co się może przyśnić tej nocy...wrrrrr
Kenobi / 2006-09-18 23:54 / Uznany malkontent giełdowy
Muszę powiedzieć, że to samo czułem jak czytałem to o czym tylko zamarkowałem temat, bo musiałbym tu pisać do rana.
KANE niezal. / 83.30.15.* / 2006-09-18 23:31
możesz mieć rację, ale ta racja byłaby trochę przewrotna :)
KANE niezal. / 83.30.15.* / 2006-09-18 23:49
potencjalny max. ruch wig20 - z tym się zgodzę, że jest to realne, nawet prawdopodobne :)

bo piłka jest jedna, a bramki dwie..
jędrzej / 2006-09-18 23:56 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Mylisz się: na GPW jest jedna bramka, a piłki conajmniej dwie :-)
KANE niezal. / 83.30.15.* / 2006-09-19 00:48
nie wiesz o czym ja piszę, prawda? ale swoje trzy grosze wszędzie wtykasz, pisząc często bzdury
jędrzej / 2006-09-19 01:06 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To był żart. Czemu się irytujesz? Jeśli piszę bzdury, to mnie popraw. Będę wdzięczny.

pozdrawiam
Tato / 2006-09-18 23:20 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Nie wiem, czy pamiętacie, że pod koniec sierpnia, jak sie nie moglismy przebić przez 3 tys. Mundek wieszczył nam wtedy falę C i 2300 . .
Dzisiaj jesteśmy w miarę stabilnie powyżej 3 tys, obroty rosną na wzrostach, nie było większej zwałki mimo 15 września. Dla mnie to sygnały, że nie jest taki słaby ten rynek jakby niektórzy go widzieli. Ostrożnośc zalecana, ale jako bardziej prawdopodobne obstawiam wybicie w górę
jędrzej / 2006-09-18 23:59 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Dobrze pamiętam, bo się z nim założyłem że nie spadniemy poniżej 2800 i miałem rację.
Kenobi / 2006-09-18 23:45 / Uznany malkontent giełdowy
Zwyczajne oreagowanie spadków, a nie żadne wzrosty. jak obroty rosną, to wiadomo, że w takich sytuacjach akcje przejmują tzw. słabe ręce, a co się potem dziewje, to znamy z historii giełd.
jędrzej / 2006-09-19 00:06 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No ale Ty cały sierpień wieszczyłeś spadki i co? Rosło! Dzięki temu odrobiłem część majowych strat.
A to że kiedyś spadnie, to żaden news. Powiedz kiedy i jak głęboko - sprawdzimy czy się znasz choć odrobinę na gospodarce. Bo ktoś kto grał na kontraktach według twoich wskazówek - nieźle umoczył!
Kenobi / 2006-09-19 00:29 / Uznany malkontent giełdowy
Taak się trzęsiesz po wpakowaniu się w akcje na górce, że nawet nie zauważyłeś, że właśnie sierpień był miesiącem spadków (z wyjątkiem window dressing). Po ich korekcie przychodzi czas na kolejną falę spadkową. A im mocniej wyciągną jeszcze, tym mocniej spadnie.
jędrzej / 2006-09-19 00:42 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Chcesz powiedzieć, że straszyłeś nas spadkiem do poziomu 2960 ??? Trzeba było od razu napisać, że chodzi Ci o spadeczek, nie spadek.
Na bardzo wielu spółkach jednak rosło. Do tego przed nami FED i kolejny window dressing... i tak w kółko.

Nie uważam, że będzie stale rosło, ale i nie będzie stale spadało - a fundamentom niewiele do tego. Na GPW rządzi spekuła i emocje.

Aha: wcale się nie trzęsę, wiem co robię i ile ryzykuję. Mimo wszystko dobrze się bawię.
Navigare----- / 80.55.129.* / 2006-09-18 23:25
No własnie. A propos co sie dzieje z Mundkiem? Nie widać go wcale ostatnio...
Tato / 2006-09-18 23:29 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
I to jest coś czego nie rozumiem, przecież wiadomo, że każdy z nas może się mylic, ale czemu się do tego nie przyznać . . .
Jak spadniemy do 2300 to obiecuję, że napiszę łkając ile straciłem. . .
Inna sprawa, że Elliota zawsze mozna jasno wykreślić jak juz jest po wszystkim . .
warren buffet / 2006-09-18 23:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak samo mowie. i powtorze jeszcze raz. 3400 PKC
risky-rainmaker / 2006-09-18 23:27 / Ostatni Optymista
Warren...no żesz się chłopie zdecyduj....wczoraj wieszczyłeś krach...a dziś 3400 PKC....Jeszcze pomyśle ,że jesteś kobietą...(ale ze mnie szowinista :))))
warren buffet / 2006-09-18 23:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
aha. nie nie. ja wiem ze spadniemy. ale nie tak szybko. pierw wzrosty nawet na 3400. spokojnie.
risky-rainmaker / 2006-09-18 23:33 / Ostatni Optymista
Czyli Twoja wiedza jest taka....jak moja...napewno kiedyś umrzemy....:))))
warren buffet / 2006-09-18 23:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dokladnie. a to bedzie bolesne. narazie widze przesłanki ku wzrostom. ale spadniemy na bank
warren buffet / 2006-09-18 23:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
3400 i mi styknie. potem czekam. nie wierze w 3800
Tato / 2006-09-18 23:26 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Dlaczego???, wtedy dopiero zacznie sie właściwa 3 fala, wtedy to trzeba będzie zastawić żonę/męża . .
chyba, że Ty mówisz Warren wtedy o kupnie PKC ;-)))))
warren buffet / 2006-09-18 23:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja tam po takich cenach nie zastawiłbym oj nie :)
brydzia / 2006-09-18 22:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
widzicie wykres kruszwicy po atykule o braku rzepaku i podnoszeniu cen
a pamiętam jak rolnicy na kruszwicę kiedyś psioczyli że ich wykorzystuje , rola się odwróciła
brydzia / 2006-09-18 22:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
a prawdziwe grzanie może być na gancie - ale to jest Ela S i spekulacja - dla mniej zorientowanych
slaw / 2006-09-18 22:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Czy miałaś kiedyś EFEKT albo go analzowałaś - ktoś kiedyś o nim pisal i zaczynam sie przyglądać i czytać zaległee infa.
brydzia / 2006-09-18 22:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
ta spółka nigdy mnie nie interesowała , przeważnie interesują mnie spółki z tak zwaną
znaną marką
warren buffet / 2006-09-18 22:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ela nie wie co to akcja ( moze teraz wie )

to tak jak na moja mame bym se rachunek zalozyl...
brydzia / 2006-09-18 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
ktoś jest mózgiem ktoś figurantem
gabrik / 2006-09-18 22:31 / portfel / Wierny Forumowicz
wiesz dlaczego kontrakty jak Ty mówisz rządzą? Arbitraż arbitrażem ale powód jest bardziej prozaiczny według wyznawców teorii(do których się zaliczam) kopniętego kwadratu wybicie nastąpi max w ciągu 4- 6 sesji (to już moja teoria) i ludzie nie chcąc stracić "paru" punktów juz zajmują pozycję (jedna strona oczywiście zarobi mniej ale to ryzyko giełdowe)
brydzia / 2006-09-18 22:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
i własnie przez kontrakty mam opór przed włożeniem większej gotówki
bo powinno rosnąć , ale te smrody mogą w każdej chwili zdołować rynek pod byle pretekstem
gabrik / 2006-09-18 22:41 / portfel / Wierny Forumowicz
brydzia wiesz zapewne jak najprościej pokonać przeciwnika ?Trzeba go dobrze poznać
slaw / 2006-09-18 22:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Tylko po co zarobią na kontraktach stracą na arbitrażu- dobrze kombinuję?? Ja mysle ze dla nich o wiele bardziej opłacalne jest takie bujanie rynkiem - bo zarobią i na jednym i na drugim.
gabrik / 2006-09-18 22:38 / portfel / Wierny Forumowicz
jeśli powinno rosnąć to będzie rosło....
brydzia / 2006-09-18 22:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Orle mam nadzieję że dzisiaj na twoich spółkach było gorzej ale nie masz mi za złe że w weekend tak o nich napisałąm
bo taki Pan Warren albo Riscy to by mnie z ziemią zównali
Pozdrawiam tych dwóch asiorów również
risky-rainmaker / 2006-09-18 23:29 / Ostatni Optymista
Oj już nie przesadzaj...:))) Najpierw bym pokrzyczał....poźniej przytulił...niebyłoby tak źle....
warren buffet / 2006-09-18 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
asior nr 1 cie bardzo poważa. asior nr 2 niech sie sam wypowie
risky-rainmaker / 2006-09-18 23:33 / Ostatni Optymista
A dlaczego Ty jesteś Asior nr 1?
slaw / 2006-09-18 22:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Pan Warren to co robimy z tą alchemią
warren buffet / 2006-09-18 22:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dokupujemy oczywiscie po 44 zł
risky-rainmaker / 2006-09-18 23:31 / Ostatni Optymista
Dokupujemy....mimio ,że to"kotlet odgrzewany" dla nie których....ale każdy ma inne podniebienie...i naszczęście żołądek inny ;))
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-18 22:28
http://finance.yahoo.com/columnist/article/richricher/9775 polecam dla wszystkich graczy ku przestrodze tez
warren buffet / 2006-09-18 22:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Kiosaki. czytalem jego wszystkie ksiazki
slaw / 2006-09-18 22:39 / Uznany Gracz Giełdowy
a coś wiecej mozna?? bo nie czytałem
warren buffet / 2006-09-18 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zyciowy chłop. choc realia pod USA. ogolnie o zarabianiu, mentalnosci czlowieka.
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-18 22:35
"Prophecy" jest szczegolnie wazna to co tam opisane moze sie spelnic szybciej niz sie zdaje
warren buffet / 2006-09-18 22:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
swoją drogą - dobry gosc. najlepiej podobała mi sie bogaty ojciec - biedny ojciec
badylarz / 2006-09-18 22:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dobry wieczór,

Moja córeczka właśnie zasnęła z uśmiechem na ustach. Odbieram to jako dobry znak na jutro. A2 - przeczytałem Twoje poprzednie posty. Dzięki za pamięć. PND - chyba wiem co mam zrobić :-)
gabrik / 2006-09-18 22:21 / portfel / Wierny Forumowicz
a ja swoje w tym tygodniu koniec konsolidacji w którą stronę? A to już inna bajka............
slaw / 2006-09-18 22:31 / Uznany Gracz Giełdowy
kruca ja starej daty inestor jestem i ciągle uznaję przewage kasowego nad terminowym ale widać świt sie zmenia albo ja sie starzeję.
A tak na marginesie - mam nadzieje że kot jeszcze żyje))
gabrik / 2006-09-18 22:39 / portfel / Wierny Forumowicz
jak widać jeszcze dycha ale już końcówka jego męk ;-)
slaw / 2006-09-18 22:21 / Uznany Gracz Giełdowy
powiedz jak oszacowałeś to 800 pkt
gabrik / 2006-09-18 22:25 / portfel / Wierny Forumowicz
SŁAW jest tu paru fachowców więc nie będę się ośmieszał (ale nie z kosmosu)...............STROKUS na CRB 300 obronione.....czekamy dalej
warren buffet / 2006-09-18 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jakby tak padlo 2300 to calą ochrone wlewam na akcje
warren buffet / 2006-09-18 22:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to sprzedam moje akcje. w ochronie niech se lezy co se lezy. a ja bym pozbyl sie moich akcji. i czekal :)
warren buffet / 2006-09-18 22:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ps. zawsze wyjscie jest. lubie myslec przy piwie (hyhy)
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy