Forum Forum prawneCywilne

Prawidłowa konstrukcja sprzeciwu do nakazu zapłaty

Prawidłowa konstrukcja sprzeciwu do nakazu zapłaty

mmaart / 90.156.122.* / 2009-01-27 14:55
Witam,,
Otrzymałem Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym wystosowany przez Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego.
"Wierzytelność dochodzona przez Powoda od Pozwanego wynika z braku zapłaty przez Pozwanego za korzystanie w ramach prowadzonej przez Pozwanego działalności gospodarczej z usług telekomunikacyjnych".

Sprawa dotyczy kwoty 80,00zł (115,09zł z naliczonymi odsetkami).

W formie pisemnej, zgodnie z Regulaminem oraz zachowując wszelkie obowiązujące terminy wypowiedzenia w dniu 31.10.2005r. zakończona została współpraca z Operatorem. Nr tel. przestał być aktywny.
Na podstawie obowiązującego w okresie współpracy z Operatorem Regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych dla Abonentów, wszystkie rachunki telefoniczne zawierały opłatę stałą płatną z góry. Wyjątkiem był pierwszy po zawarciu umowy rachunek, który obciążał także wsteczny okres rozliczeniowy. W związku z powyższym, płatność za ostatnią FV została pomniejszona o wartość brutto abonamentu za miesiąc kolejny. Żądano przecież płatności dotyczącej okresu, w którym dla numeru konta klienta i numeru telefonu nie były świadczone żadne usługi przez Operatora.
Wniesiona została reklamacja FV telefonicznie do Działu Obsługi Klienta.
W dniu 28.10.2005r. faksem ukierunkowany przez Biuro Obsługi Klienta, na adres Głównego Specjalisty ds. Rozliczeń z Klientami zostało skierowane pismo z prośbą o przesłanie korekty FV. W związku z brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi na postawie Regulaminu uznałem, że reklamacja została uwzględniona.
Dnia 31.07.2006r. zostało wystosowane do mnie pismo z Firmy Windykacyjnej, która chętnie, naliczała odsetki i kierowała sprawę do sądu. W reakcji na przedstawiony przeze mnie w dn. 04.08.2006r. dokument dot. ww. prośby o korektę FV sprawa pozostała bez jakiejkolwiek odpowiedzi.
W kwietniu 2008r. otrzymałem Wezwania do zapłaty wystosowane przez Kancelarię Prawniczą działającą w imieniu innej Spółki, która zakupiła wierzytelność.
Odpowiedzi na powyższe nie udzielałem, ponieważ jakiekolwiek żądania wraz z naliczaniem odsetek uważam za bezpodstawne.
Nadmieniam, że działalność gospodarcza została zamknięta i wykreślona z ewidencji w dn. 31.07.2007r.

Uprzejma prośba dotyczy pytań:
W jaki sposób prawidłowo wnieść sprzeciw do Sądu?
Odpisy dla Stron rozumieć jako ilość kopii?
Czy obowiązuje mnie formularz OP?
Na których z powyższych argumentów oprzeć pismo?
Czy jest możliwe przedawnienie?
Jak sprzeciwić się obciążeniu wszelkimi kosztami (opłaty skarbowe, sporządzenia odpisów i kopii dokumentów, opłat sądowych)?
Będę zobowiązany.
Pozdrawiam!

Najnowsze wpisy