Forum Forum prawneCywilne

prawo autorskie na youtube

prawo autorskie na youtube

youtubek / 2013-02-13 11:07
jak to jest z tym prawem autorskim. Nagrałem sobie własny filmik i dodałem do niego muzyke która zgrałem z płyty na komputer i dodałem jako tło muzyczne. Po jakims czasie filmik został zablokowany z powodu zgłoszenia roszczeń w sprawie wykorzystania podkłądu dzwiekowego bez prawa autorskiego. Na jakiej zasadzie działa mechanizm youtuba?
Wyświetlaj:
bankierpll / 2013-06-04 09:35
Youtube miał wiele procesów z wytwórniami, studiami filmowymi, wydawcami itd. Ostatecznie z większością zawarł kompromis - zaimplementowali mechanizmy rozpoznające muzykę i obraz (mniej lub bardziej doskonałe) i jak odnajdą coś co mają w bazie to, w zależności jak dogadali się z danym właścicielem praw, albo blokują materiał, albo wyświetlają reklamy z których kasa idzie dla właściciela praw autorskich.
Ogólnie to wszystkie takie informacje znajdziesz w zapisach regulaminu serwisu na który umieszczasz filmy
checia / 2013-02-19 10:41
żeby uzywac muzyki ktora nie jest Twoim wykonaniem, nalezy miec licencje czyli opłacic odpowiedni koncern fonograficzny na wykorzystanie muzyki w swoich filmikach :)

Najnowsze wpisy