Forum Forum prawneBankowe

Prawo czy samowolka angielskiego banku.

Prawo czy samowolka angielskiego banku.

janekowalski / 2008-12-19 02:12
Witam. Mam problem z angielskim bankiem. Mianowicie Barclays udostępnił mi możliwość ustanawiania debetu za opłatą 20 funtów tygodniowo za każdy kolejny tydzień utrzymywania się tego debetu na koncie. Postanowiłem zrezygnować z tej usługi i poszedłem z tą prośbą do banku , konsultantka zaakceptowała tą decyzję i obiecała wprowadzić ją w życie jeszcze tego samego dnia , po paru dniach na koncie utrzymywał się jeszcze dodatni bilans, w krótce wyjechałem do Polski, a po zalogowałem się do konta okazało się , że bank nie przyjął moich dyspozycji, ustanowił na koncie debet i dodatkowo naliczył swoją prowizję. Nie mam ochoty jechać do anglii aby wyjaśniać tą sprawę, obawiam się sankcji ze strony angielskiego banku.
Mam kilka pytań :
1. W jaki sposób angielski bank mógłby zarządać odemnie jakichkolwiek należności w Polsce ?
2. Czy działania Banku są legalne (bank nie dał mi żadnego potwierdzenia na piśmie)
3. Czy mam prawo czuć się oszukany ?
4. Co właściwiem mógłbym jeszcze zrobić aby bronić się przed tym, moim zdaniem nielegalnymi poczynaniemi angielskiego banku ?
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy