Forum Forum prawneZmiany w prawie

Prawo do przedstawiania w portofolio zdjęc swojego dzieła

Prawo do przedstawiania w portofolio zdjęc swojego dzieła

Zatara / 195.78.236.* / 2008-07-23 09:22
Witam, W zeszlym roku robilam jeszcze jako osoba prywatna akwarium w domu u Klienta. Podpisalismy umowe (niestety nie zamiescilam tam klauzuli z zastrzezeniem praw do wykonania i uzytkowania fotografi na stronie internetowej, gdyz nigdy czegos takiego nie robilam i nie bylo potrzeby, nikt nie oponował), zrobilam kilka zdjec w trakcie pracy - jak akwarium powstawalo. Po zalozeniu firmy zlecilam wykonanie strony www wraz z portfoliem wykonanych do tej pory akwariów i zostaly tam zamieszczone zdjecia. Klient je widzial na stronie i wówczas nie oponował. W trakcie pracy wywiązała się utarczka słowna (nie chce opisywac z jakiego powodu gdyz nie dotyczy to sprawy) w wyniku której podniósł reke na mojego pomocnika (wytrącając mu przy okazji z reki sprzet elektroniczny ktory ulegl uszkodzeniu), a ten zgłosił to na policję za moją wiedzą i zgodą. Klient zostal wezwany do wyjasnienia sprawy. Po jej zakonczeniu kategorycznei zażadał odemnie usuniecia ze strony wszystkich zdjec twierdząc ze nie wyraził zgody na ich publikację.
Moje pytanie jest takie:
Czy mam prawo zostawić na stronie www zdjecia okrojone tak aby nei było widac czesci mieszkalnej domu a jedynie samo wnetrze zbiornika? W końcu jest to moje wykonanie.
Zatara / 195.78.236.* / 2008-07-23 09:25
Zapomniałam dodać, ze od zakończenia prac nad zbiornikiem, a dniem w którym Klient zażądał usunięcia zdjęć mineło 9 miesięcy.

Najnowsze wpisy