Forum Polityka, aktualnościKraj

Prawo łowieckie niezgodne z konstytucją?

Prawo łowieckie niezgodne z konstytucją?

Money.pl / 2015-06-11 13:14
Komentarze do wiadomości: Prawo łowieckie niezgodne z konstytucją?.
Wyświetlaj:
Maja164 / 95.160.186.* / 2015-06-12 08:33
są całe klasy w niektórych technikach o profilu leśniczym. W nich nieletnia jeszcze młodzież uczy się sygnałów łowieckich i są zapraszani do kół łowieckich jako ozdoba polowań.Koła łowieckie im za to płacą, a oni mogą za to kupować np sygnałówki, które są bardzo drogi.Uczą się łowiectwa jako regulacji populacji nieektórych gatunków zagrażających swoją nadmierną ilośc ią innym gatunkom Odstrzeliwuje się tez osobniki chore, kalekie, które nie są w stanie i tak prze żyć same. Myśliwy to nie bandyta, to obrońca zwierzyny.Koła łowieckie dokarmiają zimą zwierzęta, leczą chore osobniki itp.
ald / 89.73.61.* / 2015-06-12 09:02
Dokarmiają żeby potem mieli w co walić.Zamknięte koło.łowieckie chyba.
real / 195.138.200.* / 2015-06-12 09:07
Odstrzeliwuja tylko tyle, ile leśnicy uzgodnią. Dzięki temu w Polsce nie brakuje zwierzyny w lasach.
niemorderca / 185.14.149.* / 2015-06-12 08:33
Kretyni dbają o swoje miejsca pracy bo głównie o to chodzi co kogo obchodzi na co dzieci patrzą ja widziałem zabijane kury i świnki i co jestem mordercą , a co my jemy nie kurki i świnki
myśliwy / 79.138.132.* / 2015-06-12 08:31
nie bedzie prywatnych obwodów zapomnijcie o tym
sternik / 83.3.129.* / 2015-06-12 08:25
Dzieci. Znowu banda kretynów stara się dziecko odizolować od wszystkiego. Dziecko nie powinno przecież wiedzieć, że szynka na kanapce jest ze świnki, czy z krówki. Nie powinno rozumieć, że wszystko co je pochodzi z natury, także mięso. Najlepiej dziecku nie zwracać uwagi, nie krzyczeń, nie dawać klapsa jak zasłuży, nie odmawiać, nie stresować... a potem przychodzi w wieku 20 lat taka ofiara systemu do pracy i przezywa szok, bo go szef opier@@@@ za każdy błąd, współpracownicy okazują się szujami, urzędnicy mają go gdzieś i traktują jak zło konieczne itp. Nagle z piedestału zrzuca się takiego wyrośniętego dzieciaka na bruk i dopiero wtedy styka się ze światem. Dziecko powinno wiedzieć, jaki jest świat. Powinno wiedzieć, że w przyrodzie nie ma łatwo i zwierzęta nie chodzą jak w bajkach i się nie przytulają do siebie nawzajem, a szyneczka na kanapce nie bierze się z innego wymiaru.
Juhas / 195.88.29.* / 2015-06-12 08:55
popieram w całej rozciągłości, a gdzie byli obrońcy zwierząt gdy wybrańcy narodu zezwolili na odstrzał loch już od połowy maja? Z materiału widać, że nie mają "zielonego" pojęcia o łowiectwie, a o życiu nie wspominając.
Pozdrawiam
tomal2004 / 5.172.237.* / 2015-06-12 08:37
Wreszcie jakiś głos rozsądku.
nad151 / 89.77.65.* / 2015-06-12 08:35
nie, tak jak ją nazywasz 'banda kretynów' próbuje walczyć o to, co jest już normalne w wielu cywilizowanych krajach - o ochronę dzieci przez czymś, co niszczy im skutecznie psychikę.
Tomal2004 / 5.172.237.* / 2015-06-12 08:50
Tak, przed czymś, co niszczy im skutecznie psychikę- czyli przed TV która całe dnie pokazuje programy typu "szkoła", "sędzia Anna..." itp. Kultura łowiecka na pewno nie zniszczy psychiki dziecku, bo kultura łowiecka nie będzie wmawiać dziecku że mięsko jest z tacek z marketu, a kurczak z lodówki nie ma nic wspólnego z tą słodziutką kurką z podwórka. Skoro nie pasuje wam Łowiectwo, i jesteście (ekoterroryści) tacy przeciw, to gdzie byliście kiedy trzeba było wypłacać odszkodowania za szkody na Podlasiu? Czemu nie ganialiście dzików z upraw po nocach? Co stało na przeciw?
e. / 91.103.113.* / 2015-06-12 09:16
dlaczego jako rodzic pozwalasz swojemu dziecku ogladac tego typu programy? d kogo masz pretensje? miej do siebie. odszkodowania? kazdy wie jak sa placone, czyli praktycznie wcale. idz sie osmieszac gdzie indziej, ignorancie
Tomal2004 / 5.172.237.* / 2015-06-12 09:37
Grzeczniej trochę. Dla twojej informacji, moje dziecko nie ogląda takich programów, za to w wieku sześciu lat wie czym było powstanie warszawskie, widziało pomnik małego powstańca (mieszkamy w Szczecinie), zna słowa hymnu (całego, nie tylko refrenu). Pretensje mam do zarządów TV że ogłupiają społeczeństwo. A o wypłacaniu szkód wiem pewnie więcej od ciebie. W zeszłym roku zaprzyjaźnione Koło Łowieckie wypłaciło około 160 tyś. polskich złotych za odszkodowania dla rolników, więc nie jest to
praktycznie wcale

Pozdrawiam :)
e. / 91.103.113.* / 2015-06-12 09:56
nie Ty bedziesz mnie uczyl grzecznosci. super, ze skoro mieszkasz w Szczecinie Twoje dziecko widzialo pomnik powstanca! nic tylko bic brawa. wszystkie dzieci, ktore maja normalnych rodzicow wiedza tyle samo ile Twoje, wiec nie badz taki chojrak. moje dziecko wlada 3 jezykami majac 4 lata, wie skad bierze sie szynka, o historii tez wie sporo, bo ma rodzicow pasjonatow. licytujemy sie dalej? myslisz, ze jestes jedynym omnibusem w Polsce? myslisz, ze cala reszta to tluki? skad Ty sie urwales. o odszkodowaniach powiedz ludziom czekajacym na nie od roku 2006-2007. zobaczymy ilu z nich Ci przyklasnie :)
Tomal2004 / 5.172.237.* / 2015-06-12 10:08
Nie uważam się za omnibusa, uczyć ciebie kultury nie zamierzam, chcę tylko merytorycznie porozmawiać. Nie zamierzam skakać nikomu do oczu, mimo że w sieci jest to bardzo proste. Nigdzie w swojej wypowiedzi nie traktowałem nikogo jak "tłuka". Licytować również się nie zamierzam. Gratuluję natomiast pasji jakakolwiek ona jest. Jeszcze raz Pozdrawiam :)
human / 91.103.113.* / 2015-06-12 08:33
szkoda tylko, madralo, ze nie wiesz, ze coraz wiecej wiecej ludzi w Polsce i na swiecie calkowicie rezygnuje z miesa, a dzieci tych ludzi doskonale wiedza skad bierze sie szynka i dlatego tez nie jedza jej wraz z rodzicami! to, ze wypaczysz dziecku umysl flinta i krwia nie znaczy, ze zrobisz z niego mezczyzne, a tylko zboczenca lub bandyte i to mowi Tobie specjalista, a nie zrzeszony w kole klusownikow. zwierze, jak jest glodne zapoluje wlasnymi zebami i pazurami i nigdy nie zabije wiecej niz jest w stanie zjesc. mysliwy bedzie strzelal do zajaca z otwartego okna w samochodzie.
sternik / 83.3.129.* / 2015-06-12 09:06
Inna sprawa, kto te twoje uprawy roślin obroni przed niekontrolowanym wzrostem populacji niektórych gatunków zwierząt? Myślisz, że odstrzał nie jest konieczny w naszych warunkach środowiskowych? Gratuluję pomyślunku. Pamiętaj, że zmieniliśmy przyrodę w znacznym stopniu i rozwój rolnictwa zmienił zarówno krajobraz, jak i ilość dostępnego pożywienia. W takich warunkach zachwianej równowagi to na nas spoczywa obowiązek utrzymania wszystkiego w ryzach. Jeżeli zdecydowaliśmy się na taką ingerencję w przyrodę, to musimy dbać o całość i nie wolno nam pomijać jakiegoś aspektu z powodów ideologicznych. Sarenki pasące się na polach w otoczeniu ludzi i wilków są tylko na obrazkach przedstawiających raj świadków Jehowy.
e. / 91.103.113.* / 2015-06-12 09:32
a Ty juz chyba zapomniales o lekcjach biologii w szkole. natura potrafi swietnie obronic sie sama. pojecia selekcji naturalnej juz dawno z glowki ulecialo. popatrz co sie dzieje na terenach wokol elektrowni w czarnobylu. to natura sobie z tym radzi, nie czlowiek. naprawde myslisz, ze mysliwy trzyma cos w ryzach? on nie potrafi utrzymac w ryzach swojego pijanstwa, wiec o czym my mowimy? troche za duzo propagandy mysliwych sie najadles. poczytaj do wyginiecia ilu gatunkow doprowadzili (m. in. golab wedrowny a A. Pn., alka olbrzymia w Europie, a w Polsce na granicy wymarcia jest wilk, rys i niedzwiedz brunatny, ktore od lat sa traktowane jako konkurencja dla mysliwych, do tego jakis gatunek ptaka (nie pamietam ktory) zostal wybity doszczetnie wlasnie przez naszych odwaznych mysliwych.
sternik / 83.3.129.* / 2015-06-12 09:45
Owszem. Natura wyreguluje się sama, ale nie w warunkach, kiedy to człowiek kontroluje środowisko dostosowując je do upraw rolnych. Środowisko zmienione i regulowane przez człowieka NIE JEST W STANIE wyregulować się samo na terenach poza polami uprawnymi. Nasza działalność rolnicza na to nie pozwala preferując jedne gatunki, a ograniczając inne. Jeżeli twierdzisz, że w lasach usadowionych w morzu pól uprawnych natura sama sobie poradzi, to chyba naoglądałeś się za młodu zbyt wielu kreskówek o jelonku bambi. To się nie stanie. Natura radzi sobie na dość dużych zamkniętych obszarach, ale większość kraju jest non stop zmieniana i toczy się nieustanna walka pomiędzy przyrodą, a cywilizacją. Nawet zwykłe koszenie trawników jest ingerencją w przyrodę i zmienia środowisko. Jeżeli zostawilibyśmy całe środowisko naturalne, to owszem, po kilkuset latach wszystko by wróciło do normy. Ale to by oznaczało, że na terenach Polski przetrwałoby co najwyżej kilkaset tysięcy osób, a nie 35 milionów.
Tomal2004 / 5.172.237.* / 2015-06-12 10:16
Oboje chyba prowadzimy dyskusję z jednym z ekoterrorystów. Pozdrawiam :)
Lis i Kura / 198.36.40.* / 2015-06-12 09:03
Skoro uwazasz sie za "specjaliste" to chyba marnego szczebla skoro sie tak wypowiadasz. Nikt nie kaze Tobie jesc miesa. Natomiast na temat Lowiectwa sie nie wypowiadaj bo masz jak wiekszosc madrali "zielone" pojecie o tej dziedzinie i nie wystarczy tutaj przeczytac kilku "pseudo" ksiazek. Tutaj nie ma nic do rzeczy tzw "flinta" czy "krew". To raczej nie wypacza psychiki. Moze bys sie zastanowil jak wszelkiego radzaju gry i filmy wypaczaja psychike. Dobrym przykladem ostatnich lat jest norweski Brevik, czy Lowiectwo wypaczylo mu rozum i psychike? Panie "specjalisto" ?
bucefał / 178.37.17.* / 2015-06-12 10:02
Brevik był zapalonym myśliwym
sternik / 83.3.129.* / 2015-06-12 08:56
I co z tego, że rezygnuje z mięsa? Czy to, że można żyć nie jedząc mięsa oznacza, że należy tak robić? Nie rozumiem twojej logiki. Mięso nie jest składnikiem który nam szkodzi. Wręcz odwrotnie. Należy je po prostu spożywać z rozsądkiem. W nadmiarze wszystko może być szkodliwe. Jeżeli ktoś nie chce jeść mięsa z przekonania proszę bardzo. To jest wolny kraj i każdy może żyć tak, jak mu się podoba w granicach prawa i przyzwoitości, ale to nie znaczy, że wszyscy muszą tak żyć, bo komuś się wydaje, że tak jest najlepiej. To pierwsza kwestia. Drugą jest to w jaki sposób podchodzisz do ludzi. Uważasz, że polowania zrobią z człowieka bandytę lub zboczeńca? Skąd ci to do głowy przyszło? I ty uważasz siebie za specjalistę? Żałosne i raczej nie wymaga komentarza, bo sam siebie kompromitujesz. PS. Nie mam nic wspólnego z polowaniem. Nigdy nie polowałem. Spędzam jednak dużo czasu w lasach z aparatem i wiem, że zwierzyny jest dużo, wiem gdzie jej szukać i jak do niej podejść. Nie uważam, żeby myśliwi robili złą robotę. Owszem, zdarzają się szuje wśród myśliwych. Pewnie. Ale to jest kwestia statystyki, a nie zajęcia. Znam myśliwych, którzy są bardzo odpowiedzialnymi ludźmi posiadającymi dużą wiedzę i nigdy bym ich nie posądził o działanie na szkodę przyrody. Wręcz odwrotnie.
e. / 91.103.113.* / 2015-06-12 09:00
gdybys mial w zyciu chociaz troche wiedzy nt. rozwoju dziecka nie pisalbys bzdur o braku wplywu polowan, zwiazanej z tym przemocy, krwi i smierci na oczach dziecka na jego rozwoj. lepiej zamij sie swoim aparatem, bo ja twoich kompetencji w zakresie fotografii nie podwazam, a moglabym, bo tez mam w tej kwestii doswiadczenie :)
sternik / 83.3.129.* / 2015-06-12 09:21
A co rozumiesz przed dziecko? W świetle prawa dzieckiem jest się w wieku 17 lat. Jeżeli ustawa zakazywałaby dzieciom udział w polowaniach, to oznaczałoby to nie mniej nie więcej tylko tyle, że mógłbyś brać w nich udział dopiero po osiągnięciu pełnoletności. Nikt nie pisze o zabieraniu na polowania np. 5 latka. Przecież to absurd, bo takie dziecko w lesie to bardziej kłopot niż pomoc. Ty pewnie myślałeś, że ja będę 2-latkowi sztucer do wózka mocował co? Prawda jest taka, że na wsiach dzieci od najmłodszych lat pomagały rodzicom w pracach przy gospodarstwie. We wszystkich pracach, także jak to było konieczne np. w uboju i skubaniu kury. I co? Bandyci z nich wyrastali? Zboczeńcy? Z jednej strony ekolodzy ubóstwiają kulturę wiejską w starym stylu, a z drugiej oburzają się na to, że dziecko może krew zobaczyć. Krew w gospodarstwie rolnym to rzecz normalna. Tak było zawsze i jakąś odsetek zwyrodnialców w populacji specjalnie nie ulegał zmianie przez stulecia, a ludzie byli normalni, pomimo tego, że w młodości kurom łby siekierom odcinali. Wędkarstwo pewnie też jest złe, bo i rybie w łeb trzeba przywalić i wypatroszyć. No i robala na haczyk nadziać. Pewnie dlatego wśród wędkarzy w średniowieczu był największy odsetek zwolenników wbijania na pal. Wiśniowiecki z Ogniem i Mieczem na pewno był wędkarzem. Zboczeniec.
e. / 91.103.113.* / 2015-06-12 09:41
i widzisz jak malo wiesz? zabiera sie nie tylko 5-latka ale rownoiez 2-latka w wozku :) i nie chce mi sie dyskutowac na temat spustoszenia w psychice kilkulatka widzacego strzelanie do uciekajacaych w poplochu zwierzat z Kims kto zajmuje sie wychowaniem tylko i wylacznie swojego dziecka w przerwie miedzy praca a snem. zaden, powtarzam zaden wybitny pedagog nie poparl iea zabierania dzeicka na polowanie, ja jako pedagog zwykly, ale pracujacy przez lata z uposledzonymi dziecmi rowniez jestem przeciw! dzieci nie rodza sie z ukszaltowana psychika, psychike dzieci kszatltuje sie w trakcie ich rozwoju pozaplodowego. dzis sarna, jutro sasiad, strzelanie, Zero empatii lub odwrotnie, wyrzuty sumienia i problemy psychiczne na tym podlozu.
sternik / 83.3.129.* / 2015-06-12 10:18
A byłeś kiedyś na wsi? Tak tylko pytam, bo ja np. byłem i babcia kury na rosół oprawiała specjalnie się nie przejmując, czy dzieci biegają obok, czy nie. Jakąś zboczeńcem od tego nie zostałem i z psychiką u mnie normalnie. Z tatą na ryby chodziłem i też jakąś od tego nic mi nie jest. Wszystko jest kwestią kontekstu, tego w jaki sposób się to odbywa i w jaki sposób się to dziecku przedstawia. Od samego udziału w polowaniach nikt mordercom i zboczeńcem nie został, a mówienie "dzisiaj sarna, jutro sąsiad" to brednie jakich mało. To pierwsza sprawa. Druga sprawa, to to w jaki sposób widzisz polowania. Dla mnie to kupa śmiechu. Jeżeli uważasz, że cokolwiek można upolować z okna samochodu, albo pchając przed sobą wózek, to mam tylko jeden komentarz: buahahahahahaha. Litości. Tak to upolujesz co najwyżej królika sąsiada, albo sarny które przypadkiem utknęły np. na ogrodzonym terenie jakiś parków czy ogródków działkowych. Polowanie nie jest takie proste. Tak samo robienie zdjęć. Gdyby tak łatwo było podejść do zwierzyny i fotki przyrodnicze robić, to każdy laik z kompaktem mógłby zostać zawodowym fotografem przyrody. Czasami godzinami czekasz na jedno zdjęcie leżąc zamaskowany w krzakach i zachowując ciszę. Polowanie nie jest wcale łatwiejsze (nie mówię o ustawkach na biznesmenów, bo to inna bajka). Gadałeś kiedyż z myśliwymi? Próbowałeś podejść zwierzynę? Tobie polowanie kojarzy się tylko ze strzelaniem i zabijaniem zwierzyny, a udział dziecka w polowaniu ogranicza się do tego, że ma ono patrzeć jak piany facet strzela do uciekającego jelonka. Tymczasem tak nie jest. Polowanie to przygotowania, wiedza o środowisku w jakim się poruszasz, a także o zwierzętach na które polujesz itp. itd. Polowanie to ścisłe zasady obchodzenia się z bronią, zasady bezpieczeństwa itp. Jeżeli polujesz z właściwymi ludźmi, to dziecku takie polowanie może dać tylko korzyści w postaci dodatkowej wiedzy i odpowiedzialności za to co się robi. Ale nie... pan specjalista widzi tylko pijackie mordowanie bezbronnych zwierzątek. I powtarzam. Nie jestem myśliwym. Mam sąsiada myśliwego. Bardzo miły i uczynny człowiek i jakąś nigdy go pijanego nie widziałem. Dziwne prawda?
symast / 89.230.230.* / 2015-06-12 08:18
proponuje by te dzieci i psy mysliwskie mialy mozliwosc polowania na pOSŁÓW.Bez możliwości karania ich za to.Coś mi się wydaje że to PSLudki forsuja ten głupi ,idiotyczny przepis!
Kalifax / 178.212.122.* / 2015-06-12 08:16
Nie ma nic przyjemniejszego od polowań na zasiadke lub zbiorowych.Smak kiełborki z dzika jest bezcenny.Dziwie się tylko ludziom dającym wiare eko-szołomom.Eko-terrorystom.Których wiedza nt Łowiectwa jest znikma."Zakazać" i "mordercom" polowań to zaprzeczenie prawom natury.Bez redukcyjnych odstrzałów nadmiaru zwierzyny,nie będzie równowagi gatunków w środowisku.Przez co jedne gatunki wypra drugie.Napierwszym miejscu skorzystają szkodniki chorobo twórcze typu Lis.Pasja Łowiecką ,bycie Memrodem ludzie robią z własnego hobby i własnej kieszeni.Odciążając przy tym nasze Państwo.Pisanie o pijakach biegających po lasach z karabinami i strzelających do wszystkiego co sie rusza z uśmiechem na ustach to profanacja zdrowego umysłu.Proszę sobie wyobrazić watach dzików po kilkaset sztuk w łowiku.Jest to spustoszenie do zera upraw okolicznych rolników.
anty1 / 188.191.200.* / 2015-06-12 08:11
większość myśliwych to bandyci, czerpiący chorą przyjemność z zabijania zwierząt !!! jeden z wielu przkładów: miasto przeworsk-znęcania się nad rannym dzikiem (sprawa umorzona) dlaczego? można o tym przeczytać w internecie.
ja459 / 77.253.213.* / 2015-06-12 08:09
Polowania w ogóle powinny być zakazane! Banda niewyżytych i uzbrojonych sadystów goni po polu za bezbronnym małym zającem! Byłniedawno filmik w necie jak to panowie mysliwi znecali sie nad dogorywającym jeleniem czy łosiem! Po prostu obrzydliwe i wstrzasajace!
pan240 / 195.117.242.* / 2015-06-12 08:39
zakazane? a kto biednym rolnikom wypłaci za szkody? kto zajmie się znikającymi gatunkami zwierząt? Może Pan/Pani?
tez rolnik / 91.103.113.* / 2015-06-12 09:02
a placi im ktos teraz? bo, ze tego, co wiem, rolnicy do tej pory czekaja na odszkodowania srzed lat. niech sobie rolnik plot postawi, a nie wyganiaja zwierzeta z naturalnego srodowiska, druga banda kretynow do nich strzela i jeszcze sie dziwia, ze im na pole albo do ogrodka jakies wejdzie. jakos w calej mojej rodzinie nikt nigdy o odszkodowanie nie wystapil i zadnego nie Dostal. przetrwalismy
realnie / 195.138.200.* / 2015-06-12 09:09
Wyzywasz ludzi od kretynów a niestety sam reprezentujesz żenująco niski poziom wiedzy w temacie. Tak. Koła łowieckie wyceniają szkody i wypłacaja odszkodowania. Nieraz bardzo duże. Ale lepiej ludziom naublizac, prawda?
arkadiusz45 / 5.172.247.* / 2015-06-12 08:04
Siedząc kiedyś wieczorem na działce dwukrotnie usłyszałem świst kul po wystrzale, jedna z nich utkwiła w ścianie domu około 1,2 m od miejsca gdzie siedziałem. Zgłosiłem sprawę na policję, ze względu na opieszałość działań złożyłem zawiadomienie do prokuratury. Prokurator myśliwy umorzył dochodzenie, teraz odwołałem się do prokuratury krajowej i mówię NIE MORDERCOM. Uważam, że minimum 1000m od zabudowań i zezwolenie właściciela na piśmie pozwalające na polowanie na jego gruncie. Ja każdego myśliwego jak spotkam na swojej ziemi to traktorem go rozjadę jak glisdę !!!
mattei / 77.254.51.* / 2015-06-12 09:19
Obyś był trzeźwy jak tym traktorem będziesz jeździł kupionym za dotacje z UE .
wanpeld / 78.28.43.* / 2015-06-12 08:17
tak popieram , masz prawo , załatw wyłączenie z obwodu łowieckiego swych działek i szkodami w uprawach martw się sam , nikt ci odszkodowania nie wypłaci a i myśliwym to będzie pasowało bo zwierzyna podje za damo .
rth179 / 188.122.21.* / 2015-06-12 08:10
Za widły i z pole do roboty. Możesz sobie możesz sobie brudnym paluchem w gumofilcu poruszać a nie zabraniać. Ciekawe do kogo pójdziesz po odszkodowania za szkody.
stopmordercom / 83.26.70.* / 2015-06-12 08:19
jestem z miasta i całkowicie popiera tego gościa, którego sprawę dupowata policja i debilna prokuratura odrzucają. A do roboty to niech bandyci-zwyrodnialcy się wezma i zajarzą, że erekcję można mieć w inny sposób - krew i cierpienie niekoniecznie musi tu dominować, szanowny panie gumlaku
realnie / 195.138.200.* / 2015-06-12 08:09
Masz prawo nie wpuszczać mysliwych na swoją ziemię, jeżeli teren ogrodzisz i oznakujesz jako prywatny. T Tyle, że wtedy tracisz prawo do odszkodowań za szkody łowieckie. A chciałoby sie mieć chałę i pieniądze całe.
asdasdasdasdas / 83.12.204.* / 2015-06-12 08:28
Interesujaca konstrukcja prawna - jesli nie wpuszcze cie do mojego ogrodka to nie dostane odszkodowania jesli walniesz mi autem w dom? A jesli pozwole jezdzic po mojej dzialce za free to laskawie zaplacisz mi odszkodowanie za szkody?

Gdzie do kur wy PRAWO WLASNOSCI? Wara od mojej ziemi - chcesz po niej lazic to mi za to ZAPLAC.
A jak przy okazji narobisz szkod swoimi zwierzetami to oczywiscie placisz dodatkowo.

Panstwo teoretyczne jego mac....
realnie / 195.138.200.* / 2015-06-12 09:05
To jest logiczna konstrukcja prawna. Bo gdybyś miał odrobinę wiedzy w temacie, to wiedziałbys, że odszkodowania za szkody łowieckie wypłacają koła łowieckie i dlatego pilnują, by dziki nie wchodziły w szkodę oraz ograniczają ich polulację. Gdy nie pozwolisz na odstrzał dzików na swoim terenie, to dziki zniszczą np. kukurydzę i nikt ci odszkodowania nie wypłaci. Jeżeli to jast zbyt trudne, to daj sobie lepiej spokój.
norbi215 / 83.6.100.* / 2015-06-12 07:57
Żeby posłowie cokolwiek przemyśleli to trzeba umieć myśleć. A polscy posłowie tego nie potrafią.
Dlatego właśnie nadszedł czas na zmianę systemu. W sejmie muszą zasiąść ludzie inteligentni.
karbon / 79.191.66.* / 2015-06-12 07:57
Dziewuszka chce zabłysnąć i pieprzy trzy po trzy !!! A wiedzy wielkie... " 0 " !!!!
ona111111 / 91.103.113.* / 2015-06-12 07:55
w coraz wiekszej ilosci krajow zakazuje sie polowan, nikt na tym nie cierpi, a polska jak zwykle kolesiostwo i korupcja, dziadostwo robi co chce. lisa wybili, wilka wybili, teraz zostal im dzik, ktorego dokarmiaja, zeby bylo do czego strzelac i dziczyzne sprzedawac! do tego pranie mozgow dzieciom przez zwyrodnialcow z flinta.
frank511 / 83.12.64.* / 2015-06-12 08:26
A gzie zakazuje się polowań bo pierwszy raz słyszę o tym??
sternik / 83.3.129.* / 2015-06-12 08:17
Zakazuje się polowań tam, gdzie próbują obecnie wprowadzić jakiekolwiek dzikie zwierzęta. We Francji nie wiedzą nawet co to dzikie zwierze bo od stuleci poza ludźmi nic tam już nie żyje. A myśliwi chcesz, czy nie, są potrzebni. Zmieniliśmy środowisko naturalne pod uprawy i teraz nie możemy pozostawić populacji zwierząt bez kontroli. Sarny w moich okolicach jest taka masa, że z miasta się wyjść nie da, żeby nie wpaść na jakąś. Jak samochodem, czy pociągiem przez pola jedziesz to całe stada biegają. Lisów też jest sporo. Zające i dziki również norma. Myśliwi jak widać wszystkiego nie wystrzelali. Odstrzał jest konieczny, ponieważ w warunkach nienaturalnych (a takie panują w Polsce), gdzie zwierzyna ma nadmiar jedzenia dzięki rolnictwu, potrzeba kontrolować wielkość populacji. Inaczej będziemy mieli kłopoty. Obecnie liczba dzikiej zwierzyny w Polsce rośnie (eksportujemy nawet zwierzynę do innych krajów w ramach pomocy w odtworzeniu tamtejszych populacji), a nie maleje, więc twoje zarzuty są wyssane z... niech będzie palca ;)
Nemrod NIE polujący / 91.245.87.* / 2015-06-12 08:15
Proszę zgłębić temat łowiectwa oraz myślistwa. Wypowiedź o "wybiciu" jest nacechowana emocjonalnie i nie oddaje prawdy o obecnej sytuacji populacji wymienionych gatunków. Nie poruszyła Pani tematu odszkodowań za straty wyrządzone przez zwierzynę w gruntach, uprawach ,infrastrukturze itd. które w skali kraju idą w miliony a rekompensują (płacą) za nie myśliwi. Dodatkowo myśliwi zaangażowani są w introdukcję i reintrodukuję gatunków które na skutek zmian antropogenicznych prawie wyginęły. Podsumowując, proszę się doszkolić i dopiero brać udział w dyskusji.
Drosera_rotundifolia / 83.24.86.* / 2015-06-12 08:13
Nie wiesz o czym piszesz wystarczy spacer po polu, łące czy też do lasu zobaczysz w tedy ile jest zwierząt zarówno lisów jak i jeleniowatych. Można śmiało stwierdzić, iż populacje dziko żyjących zwierząt cały czas rosną. Drobnej zwierzyny jest wciąż małą ale to wynik dużej populacji lisów i innych drapieżników. Liczba ptactwa również wzrasta dzięki zaprzestaniu stosowania DDT. Ubolewam, że nikt nie prowadzi statystyk ile zwierząt ginie w kolizjach samochodowych. Może wtedy przemówiło by to wam siedzącym za szklanym ekranem frustratów do rozsądku. Jeszcze jedno pomimo, iż liczba myśliwych w Polsce to około 120 tyś osób to średnia wieku sięga pewnie 65-70 lat.
obywatel303 / 37.152.19.* / 2015-06-12 08:08
a w jakim to kraju się zakazuje polowań bo jeszcze nigdy nie słyszałem o czymś takim ?
realnie / 195.138.200.* / 2015-06-12 08:05
Lisa wybili i wilka? Nie, to wy, ekolodzy od siedmiu boleści doprowadziliście do nadmiernego rozmnozenia tych własnie gatunków, które wybijają teraz w pień drobną zwierzynę. Kuropatwy, kaczki, zające,a z grubej zwierzyny sarny - to gatunki, o których można już w wielu regionach zapomnieć. Dzięki takim jak ty, waszym ignoranctwie i bezczelności.A nidługo lisy i wilki będą zjadać same siebie. Tak to jest, gdy nieuki biorą sie za tematy, o których nie maja pojęcia.
Waldemar185 / 31.6.219.* / 2015-06-12 09:05
To czemu myśliwi nie polują na Lisy jastrzębie tylko kuropatwy i zające? Bo jest lepsza rozrywka, a zająców kuropatw już prawie nie ma to se je hodują i wypuszczają żeby potem w nie strzelać kacapy!!
mattei / 77.254.51.* / 2015-06-12 09:33
Poziom twojej wiedzy o przyrodzie która otacza ciebie jest tak nikła jak ilość wody na Saharze. łatwo wpisać coś - ale kompletnie nie wiesz o czym piszesz i w jakim temacie zabierasz głos. Na ptaki drapieżne w Polsce nie poluje się chyba od roku 1975 , a zające sa objęte programami ( zależy od województwa) o zakazie polowania i potrzebach introdukcji zwierzyny drobnej . Jeśli chodzi o lisy sa rzeczywiście tepione. Nie każdemu musi się podabac moja pasja do polowania , ale wyobraź sobie , że nie ma myśliwych w Polsce , nie wykonuje się polowań - zwierzyna dziko żyjąca - jej popolulacja gwałtownie rośnie - wówczas wsiądź do auta i przejedź sobie np. z Tatr nad morze. Ciekaw jestem czy nie posiadając wozu pancernego dasz rade dotrzeć do celu nie mając wypadku ze zwierzyną lesną. Ktoś to musi robić tak jak myśliwi , aby ograniczać wzrost populacji zwierzyny w naszym cywilizowanym świecie - bo inaczej nawet na rower do lasu i parku nie pojedziesz bo zobaczysz dzika i będziesz dzwonił na Strazy Miejskiej ze strachu.
realnie / 195.138.200.* / 2015-06-12 09:14
Jeżeli piszesz o kacapach, to właśnie pokazałeś taką mentalność. Bo jastrzębie nieuku są pod ścisłą ochroną. Bo lisy są przez myśliwych odstrzeliwane a chronione wrzaskiem takich jak ty. Bo kuropatw nie ma, bo je lisy zjadły. Bo tacy jak ty polewali farbą futra z lisów i wrzeszczeli, żeby nie zabijać. Najwięcej szkody robią właśnie tacy niedouczeni ekolodzy. Jak ty.
przemek273 / 91.209.27.* / 2015-06-12 08:02
Proszę wymień w jakich krajach zakazano polowań??? No w jakich...? Jak czytam takie bzdury to stwierdzam, że jednak mamy wielu idiotów w kraju....
walkiria3006 / 212.244.241.* / 2015-06-12 08:13
Zakazano polowania w Holandii. W momencie powstawania szkód, które powodują dzikie gęsi na polach podjęto akcję gazowania. To chyba nie jest dobre rozwiązanie :)
bucefał / 178.37.17.* / 2015-06-12 10:07
podjęto akcję gazowania, bo stowarzyszenia myśliwskie uznały, że to jedyne wyjście.
ona1111 / 91.103.113.* / 2015-06-12 08:09
Europa: Kostaryka, Albania, w Niemczech zakaz polowan na wszystkich terenach prwatnych, a na inne ze specjalnym pozwleniem. nie ma to jak bym tlukiem, a udawac madrego :) a Ty realny idz pod ambone, tam znajdziesz mnostwo saren i innych, bo tam leza Tony warzyw, ktorymi mysliwi 'dokarmiaja' zwierzeta. co za ciemnota. jeden madrzejszy od drugiego.
realnie / 195.138.200.* / 2015-06-12 08:12
O Matko, Kostaryka w Europie, Albania jako przykład światłej cywilizacji. No nie, na takim poziomie nie da się dyskutować. Przedszkole.
ona1111 / 91.103.113.* / 2015-06-12 08:57
o Niemczech zapomniales napisac :) no tak, co Taki maly mozdzek moze napisac o rozwinietym kraju? Twoja wiedza nawet na przedzkole sie nie nadaje, zadnych konkretow i faktow. male przyrodzenie naprawi Ci chirurg plastyczny, a nie flinta :)
realnie / 195.138.200.* / 2015-06-12 09:20
Nie ma wybaczenia dla twojego lenistwa. Zajrzyj sobie do netu na temat łowiectwa w Niemczech. Nikt tam polowań nie zakazuje. Jest bogata literatura na ten temat, tradycja i zazdrość, że w Polsce gospodarka łowiecka kwitnie. Pomimo wrzasków takich bezczelnych ignorantów jak ty. Kłamstwem nic to nie zdziałasz, kazdy może sobie sprawdzić. Może twoje miejsce jest w Albanii, nie myslałaś o tym? Przecież nawet polowań zakazują. Na zwierzęta może tak :)))))
4903 / 95.160.47.* / 2015-06-12 07:54
czy to prawda ,że pełniący obowiązki prezydenta (jeszcze) lubił strzelać do zwierzyny leśnej z RPG7 ?
andy56 / 79.135.161.* / 2015-06-11 13:14
To wstyd i chamstwo, że ja - właściciel 300 ha gruntów nie mogę kupić broni i strzelać do swoich zwierzaków, a taki wojskowy trep, SB-ek czy klawisz może łazić po mojej nieruchomości i strzelać do moich zwierzaków lub moich psów i to 100m od mojego domu. TO JEST SZCZYT BEZPRAWIA !!! Zróbcie coś z tym unijni politycy !!!
pan240 / 195.117.242.* / 2015-06-12 08:33
jakieś głupoty Pan tu pisze. Każda osoba która zdała odpowiednie egzaminy i przeszła badania może zostać myśliwym i dostać pozwolenie na broń. Proszę się dokształcić i głupot nie pisać. WSTYD.
der170 / 188.122.21.* / 2015-06-12 08:26
Obszarnik 300 ha ziemi dostaje z unii takie pieniądze, że niech nie dziaduje a idzie do sklepu i sobie kupi. Pazerność rolników ( przepraszam - obszarników, feudałów) nie zna granic. Przepraszam rolników. W moim kole z rolnikami, żyje się wzorowo, bo to z dziada, pradziada bardzo porządni ludzie, który zawsze się nisko kłaniam - i jedni i drudzy są zadowoleni. Ale jest obszarnik - pazernik, któremu ciągle mało. matoł kompletny.
tomkat77 / 195.33.129.* / 2015-06-12 08:06
Do obywatela andy56 .
Właścicialu 300ha aby strzelać to trzeba się trochę natrudzić , zapisz się do koła zdaj egzaminy i poluj na swoich 300 ha i pilnuj sobie je i nie przychodź po odszkodowania do Kół Łowieckich .
Wiec tylko to że to nie są teoje zwierzaki , według prawa wszystko co chodzi , lata i pływa jest własnością Skarbu Państwa .
Pm3 / 89.229.36.* / 2015-06-12 08:04
Szanowny Pan nie jest na bieżąco. Obecnie raczej nie strzelają SB-cy, bo ich nie ma, a ci byli to już raczej dziadki. Pozostają trepy wojskowe lub klawisze, ale ci też nie są groźni. Najwięcej strzelają nowobogaccy, którym wydaje się, że wszystko im wolno, bo maja kasę. A jak już postawią wypasioną ambonę to okolica jest ich. Mogę wskazać kilka takich ambon w mojej okolicy. Wypasione jak ich fury. A i z fur nocą też strzelają - w końcu jakoś trzeba wykorzystać te szperacze zamontowane na dachu.
realnie / 195.138.200.* / 2015-06-12 07:59
To nie są twoje zwierzaki. Zwierzyna w stanie wolnym jest własnością Skarbu Państwa, tak jak w wielu cywilizowanych krajach na świecie. Inaczej byś ją zwyczajnie zeżarł, jak widać z twojego tekstu.
frank511 / 83.12.64.* / 2015-06-12 07:54
bo ty nie prowadziłbyś selekcji tylko walił do wszystkiego co się rusza. Przejdź staż, skończ kurs i wtedy poluj.
e. / 91.103.113.* / 2015-06-12 07:53
nie moze. TK i Trybunal Europejski orzekly, ze kazdy wlasciciel ma prawo decydowac o swojej wlasnosci i tym, czy jakis zwyrodnialec moze na niej strzelac :)
realnie / 195.138.200.* / 2015-06-12 08:02
Czym innym jest prawo do polowania i wstępu na teren a czym innym decydowanie o odstrzale zwierząt. O ile o prawie wstępu na nieruchomość decyduje właściciel, to do zabijania zwierząt nie ma żadnego prawa. Bo pojęcia nie ma o tym ile i jak, tak jak i ty.
e. / 91.103.113.* / 2015-06-12 08:26
owszem, wlasciciel ma prawo zadecydowac, ze na jego terenie nikt nie ma prawa zabic zadnego zywego stworzenia bez jego zgody chociazby ze wzgeldow etycznych. myslisz, ze wlasciciel zakazuje polowania na swoim terenie, bo chce sam strzelac? gdzie to wyczytales? w mojej wypowiedzi? skoro nie masz pojecia, nie umiesz czytac ze zrozumienien, nie wypowiadaj sie, tak robi kazdy inteligentny czlowiek :) a dla oswiecenia radze poczytac wyrok europejskiego trybunalu z 26.06.2012.
realnie / 195.138.200.* / 2015-06-12 09:24
A może ty spróbuj poczytać ze zrozumieniem? Zakazać wstępu i polowań na swoim terenie moze każdy także w Polsce. Tyle, że z konsekwencjami, które z tego faktu wynikają. Ale to jest chyba dla ciebie za trudne, daj sobie lepiej spokój...
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy