Prawo Murphiego

Money.pl / 2007-07-13 17:20
Komentarze do wiadomości: Prawo Murphiego.
Wyświetlaj:
Pooh / 2007-07-16 07:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam Wszystkich. Zielonego...
bebe / 2007-07-16 02:15 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
musze...musze..po prostu musze...

ogladnelam tv2 .................przeczytalam Was./forum/......juz sie pozegnalam....
ale...ale....ale.............................
Panie- Muzyku...haslo : W.Malicki...tv2- bardzo dziekuje......poezja....dla duszy.......ale poprosze isc dalej......my nie znajacy sie....na klasyce....czujemy ja.... a...jak...nie.......to jest....i tak..........brzmi.....
przekaz.....i tak..... poprosze.......jeszcze.....................
pozdro Panie W MALICKI- i Zespol.......czuje sie po tym programie - koncercie...swietnie....jak zreszta wielu.....po prostu.....cacuszko.....SZTUKA.....
bebe / 2007-07-16 02:46 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
poprosze....blizej...do nas....blokowcow z ta piekna klasyka....PAN - to potrafi.....Panie....W.MALICKI.......

kocham.....kocham...kocham....ta klasyke.......juz czas........Pan to przeciez juz WIE....
blokowcy......podworkowcy.....nie w strone szczorow.....NIE.....
poprosze......isc dalej....
WIELCY.....do nas....Panie W. Malicki.....................................
MY blokowscy......czujemy....jak NIKT......a brak nam......................
z powazaniem..........MALI......ale czujacy.................................
kaskadere / 2007-07-16 01:46 / portfel / Tysiącznik na forum
a ja 4 dzień instaluję XP na toshibie co była fabrycznie "only vista". Właśnie robie sobie ghosta coby po raz trzeci nie utracić systemu bezpowrotnie, bo muszę testować wszelkie sterowniki. Ale jestem już blisko sukcesu, bajka maszyna.
lojka / 2007-07-16 00:45 / Tysiącznik na forum
Witam

jest tu jeszcze ktoś?????
bebe / 2007-07-16 00:53 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
no.......wreszcie ktos sie odezwal......
lojka...wypoczelas....nabralas sil....zadowolona kobieto jestes....i witaj...mimo...ze pozna pora...
lojka / 2007-07-16 00:58 / Tysiącznik na forum
witaj, wypoczęłam, kaska spadła a Was nie ma ;(

dobrze, że Ty jesteś :)
bebe / 2007-07-16 01:08 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
juz mi sie humor....poprawil....zmartwilam sie...ze....ludzi ogarnelo ../na forum/..jakies przygnebienie...bombarduja nas wiadomosciami...ze hej.../w tv/ a ..mozze sie myle...ale...ja nie widze zadnej katostrofy....a ze sie obok nas cos dzieje.....kraj...absurdow...no nie ... jakie to jest jeszcze...normal.....och...te stolki....za nasze pieniadze...
ale.....juz jestem zadowolona...ze sie odezwalas....
lepiej mi sie pojdzie spac...
lojka / 2007-07-16 01:12 / Tysiącznik na forum
śpij spokojnie - ja też ( szkoda słów i myśli na nich) i tak nic nie poradzimy ;(

pozdrawiam i do dzisiaj wieczorkiem :)


pa :)))))
bebe / 2007-07-16 01:19 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
tak...zegnam sie i do jutra...dzisiaj...pa.
jutro ostre slonce....i usmiech...
zielonego zycze...pa.
lojka / 2007-07-16 01:28 / Tysiącznik na forum
również zielonego
bebe / 2007-07-16 00:26 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
no coz...na tvp1...slucham juz innego koncertu....
pozno...zmeczeni.....wakacje....gorac zaskoczyl znowu...nie piszecie...ok.
gio / 2007-07-15 23:32 / portfel / Tysiącznik na forum
witam wieczorem
Też poza głównym nurtem - we Wrocławiu rewelacyjne koncerty 3 baroki.
bebe / 2007-07-15 23:45 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witaj...gio...ale smutno jak nikt nie odpowiada....no nie .... ?
pisze....i slucham koncertu na tv2... malo znalam jego piosenek...a jak widze....duzo tego bylo...ot tak...przy okazji odpowiedzi....
tak...tak...tam w lustrze to niestety ja.....ta piosenke znalam....
de havik / 2007-07-15 23:07 / portfel / "Tysiącznik na forum"
off-topic:

finał copa libertadores (brazylia-argentyna) na kanale sportitalia (249 cyfra+)

mam nadzieje, ze bedzie to uczta :)
bebe / 2007-07-15 23:06 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witajcie..
wrocilam z weselicha....ubawiona...zadowolona....
a tu malo kto.......wiec nadrobilam czytanie....
Jarg / 2007-07-15 22:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobry wieczór

Czego by nie powiedzieć... Elektrim jest także niezwykłym zjawiskiem socjologicznym :-)
Chłopaki z Parkietu zapisali w 5 dni 700 stron wątku elefantowego!

PS. A oglądając wieczorny magazyn Fakty i przedstawioną w nim zwięzłą notkę o ojcu Rydzyku i Radiu Maryja zacząłem zastanawiać się, czy aby ojciec Dyrektor nie utopił m.in. w Elku owej kasy przeznaczonej na Stocznię? Ale może tylko przywidziało mi się... :-))
rpp / 2007-07-15 22:43 / Tysiącznik na forum
ha! może napiszę o nim mgr? :)

Elektrim a "sprawa polska"
Jarg / 2007-07-15 23:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj RPP

Naprawdę, dzieje Elektrimu na GPW mogłyby być tematem co najmniej pracy magisterskiej, a może nawet doktoratu :-))
Tato / 2007-07-15 22:42 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Witam serdecznie,
To kupiles w koncu w piatek, czy zdzierzyles pokuse ;-))))
Jarg / 2007-07-15 22:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj równie serdecznie

Zdzierzyłem :-) ... Troszkę odstałem ostatnio "wydarzeniowo" od aktualnej sytuacji Cesarza... i wlaśnie wieczorem nadrabialem zaległości :-)) Nie lubię bowiem nawet spekulacyjnie wchodzić w papier nie znając jego aktualnej sytuacji...
Będę obserwował... jest poważna linia wsparcia na 10,20 - 10,00... ciekawe, czy wytrzyma.

Pozdrawiam serdecznie
Tato / 2007-07-15 22:48 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
PS
zapisalem sie w piatek 13 na PWK, celowo nie czekalem do poniedzialku, portfel o 25% chudszy, ale jestem spokojny :-)
PedroGonzalez / 2007-07-15 21:36 / Uznany Gracz Giełdowy
Mala analiza dolara jako wyznacznika dlaszych zachowan rynku w USA.
Na pierwszym rysunku z okresem -miesiac- widac, ze euro wzmacnialo sie do 2004r.
aby w 2005 przejsc korekte, ktora "zagarnela" 38% fali wzrostowej (ksiazkowa korekta wedlug skali fibonacciego). W tej skali widac, ze dopiero niedawno dolar zamkna luke tej korekty i dopiero teraz zaczyna kontynuacje wzrostu. W tej skali liczac wedlug fibonnaciego powinien wzrosnac do poziomu 1,6818 (!!) w okresie ok 2lat
co raczej wydaje sie nieprawdopodobne i dlatego uwazam, ze dalszy spadek dolara zostanie zahamowany np. podniesieniem stop przez FED. Tak czy inaczej wybicie nabierze rozpedu.
http://tinyurl.com/2l8aqn

Idziemy dalej do troche mniejszej skali -tygodniowej-. widac na niej jak kurs zbliza sie
do wybica z trojkata (robi mu sie ciasno pomalu w tym zawezajacym sie tunelu ;-) ).
Mysle, ze to wybicie nastapi wlasnie w momencie gdy w USA w zwiazku z tanim dolarem zaczna zyskiwac amerykanskie rpzedsiebiorstwa i zacznie spadac bezrobocie i przedewszystkim zwiekszy export amerykanskich towrow. Po pierwszych pozytywnych danych po okresie, w ktorym dane byly delikatnie mowiac mizerne, wywola to prawdopodobnie bardzo pozytywna reakcje inwestorow, ktora przelozy sie na notowania gieldowe (moze ten proces wlasnie sie juz rozpocza).
http://tinyurl.com/2nxmzp

W ostatnim rysunku okres -tydzien- wiadc wybicie po majowej korekcie, ktore trwa do dzis.
Wzrost tego wybicia powinien byc kontynuowany conajmniej do poziomu 1,415 (wedlug fibo. ;-) )
http://tinyurl.com/2oqyar

Dlatego upadek DJ nie powinien nam grozic w najblizszym czasie (najblizszym >= do konca roku) Jednak nie jestem w stanie powiedziec jak nasz WIG sie zachwowa :) Biorac jednak pod uwage, ze majowa '06 korekta obiela DJ tak samo jak wig, a skoro DJ ma teraz rosnac to jesli nawet bedzie u nas korekta to raczej nie takich rozmiarow jak w zeslym roku :-)
rpp / 2007-07-15 22:25 / Tysiącznik na forum
jedna drobna uwaga - moim zdaniem w tym klinie może się jeszcze znaleźć miejsce na jedno odbicie przed przebiciem
PedroGonzalez / 2007-07-15 22:44 / Uznany Gracz Giełdowy
no wlasnie tez sie zastanawialem czy bedzie odbicie od gornej linii...ale zerknij na wykres dzienny tam z fibo. wynika ze ponad 1,4 sie wybije a to juz jest sporo ponad "sufit" i chyba to juz bedzie w tym "posiagnieciu". Chyba ,ze sie wysoki knot utworzy i faktycznie jeszcze raz sie wahadlo zabuja zanim wybije w gore :-)
rpp / 2007-07-15 22:55 / Tysiącznik na forum
hmmm - jeszcze trudniejsza jest sytuacja na usdpln - nie mam żandej koncepcji na jutrzejszą złotówkę
Tato / 2007-07-15 21:41 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Cenne analizy walutowe, odnosnie Twojego poprzedniego postu - ja od dawna uwazam, ze Amerykanie zdewaluowali sobie swoja walute kosztem calego swiata, a glownie krajow biednych bo w takich oszczedza sie w $
Natomiast odnosnie prognoz, boje sie tylko, czy jak wszystko przemawia za dalszym wzrostem DJ (rok przedwyborczy, slaby dolar, itd) to czy to nie jest za latwe?
Pozdrawiam
grant / 2007-07-15 21:34
co myslicie o spolce armatura niedlugo debiut
blueberg / 2007-07-15 21:41 / Tysiącznik na forum
az mi brakuje czasu na czytanie tych prospektów, sypią sie debiuty jak jaja z koszyka
czy to nie zwiastun zimnego prysznica??

nawiasem mówiąc armatura powinna wypaść dobrze, lubie firmy, które mają coś/dużo do powiedzenia w swojej branży
blueberg / 2007-07-15 21:00 / Tysiącznik na forum
Autor: brokem1706 [85.222.11.*], 2007-07-15
A tak to widzi ten debiut analityk z RSG:AnalizyWyceny


Prognozowana stopa zwrotu: -18,82%

Tabela. Założenia do oszacowania prognozowanej stopy zwrotu.

Bieżąca cena akcji 227,00 zł
Długookresowa stopa wzrostu spółki -14,15%
Długookresowa rentowność kapitału własnego (ROE) -16,48%
Długookresowa rentowność netto -2,70%
Długookresowy wskaźnik obrotowości aktywów 2,27
Długookresowa dźwignia finansowa 2,68
źródło: opracowanie własne.

Tabela. Prognozy.

2008-07-14 2009-07-14 2010-07-14
Cena akcji 184,28 zł 149,61 zł 121,46 zł
Zysk netto na akcję -10,58 zł -9,09 zł -7,80 zł
Wartość księgowa na akcję 64,24 zł 55,15 zł 47,34 zł
Wskaźnik C/Z - - -
Wskaźnik C/WK 2,87 2,71 2,57
źródło: opracowanie własne.
pklark / 2007-07-15 22:01 / portfel / -
Przymierzam się do zakupu -juz po debiucie ........mysle ,że bedzie podobnie jak z LCC - spory spadek .....potem trzeba kupic i ..............trzymac na longa...........
de havik / 2007-07-15 23:54 / portfel / "Tysiącznik na forum"
mysle, ze bedzie spory odpal juz na poczatku
blueberg / 2007-07-15 22:04 / Tysiącznik na forum
tak, te dane nie uwzględniają znalezienie ropy - jak znajdą, będzie jazda
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-07-15 21:16
Duża redukcja zapisów na akcje Petrolinvest
Redukcja zapisów inwestorów indywidualnych w ofercie Petrolinvest wyniosła 91 proc. Blisko 900 graczy chciało kupić 1,47 mln akcji. Przyznano im 132 tyś. Przypomnijmy, że ustalona cena emisyjna wynosi 227 zł. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się akcje Petrolinvest wśród inwestorów instytucjonalnych, którzy nabyli 396 tyś. papierów. Duzi gracze gotowi byli wydać na zakup akcji ponad 2,5 mld złotych i kupić 28 razy więcej akcji niż oferuje spółka.

źródło - www.petrolinvest.pl
blueberg / 2007-07-15 21:38 / Tysiącznik na forum
będzie ciekawie.. to na pewno
cinek / 2007-07-15 21:13 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Pomyliłeś fora, z tym lepiej idź na bankiera
cinek / 2007-07-15 20:57 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
A ja marzę iż pewnego dnia (np w najbliższą środę) Lubawa połączy się z Levis Strauss i zacznie produkować namioty i kamizeli z serii 501 :))))
artbor1 / 2007-07-15 21:27 / Bywalec forum
Czasy na 501 już chyb minęly :-)
cinek / 2007-07-15 21:46 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Kurcze a ja ciągle noszę, pewnie jestem niemodny :)))
wiw / 2007-07-15 22:41 / Bywalec forum
moda to jeden z fetyszy tłuszczy więc spoko
nowicjusz1982 / 2007-07-15 21:58 / Dzieciak *€* forum
skoro jeszcze nosisz to zdecydowanie jestes nimodny ale tutaj to bez znaczenia to forum nikt ci nie widzi i nie musi widziec np ja teraz jestem tylko w szortach i to tez bez znaczenia tu znaczenie maja madre rady poglady innych i roznego rodzaju prognozy takze nie przejmuj sie jak wygladasz i w czym chodzisz tu gdzie mieszkam czesto spotykam kobiety w czarnych nakryciach ze tylko im oczy widac ,a kilka ulic dalej zyda ktory jest w ponczoszkach czarnym plaszczu i futrzanej czapce[dzis temp32 stopnie] a spod tej czapki wystaja mu dlugie pejsy a idac dalej spotkac mozna cimnoskora kobiete ktorej ubraniem jest kilku metrowy pas materialu [wielo kolorowy] madrze owiniety tak aby nie spadl [i to wszystko w jednym miescie :)) ] i ci wszyscy ludzie nie przejmuja sie swoim ubiorem ale jednego jestem pewien minimum 90 % z nich mysli jak zarobic co robic aby miec wiecej tylko ze jak sam sie przekonalem miec wiecej to dziwne okreslenie poniewaz nigdy nie jest wystarczajaco takze zycze powodzenia oby bylo tak zebys zarobil a lewisy nos skoro dobrze sie w nich czujesz
blueberg / 2007-07-15 22:06 / Tysiącznik na forum
jerozolima??
nowicjusz1982 / 2007-07-15 22:31 / Dzieciak *€* forum
antwerpia w belgi mieszka to kilka roznych kultor
zyd
turek
maroko
senegal
kongo
yugoslawia
wiekszosc krajow wschodniej europy lacznie z polska
portugalia80% krajow afrykanskich
pakistan
indie
irak /iran
i to wszystko w jednym miescie :))) i nikt nikogo nie atakuje i nie zwraca uwagi na np.ubranie innej osoby kazdy tu jest po to aby godnie zyc i zarabiac normalnie
artbor1 / 2007-07-15 21:50 / Bywalec forum
ale za to jakie wytrzymale!!!
JOLKA00 / 83.12.116.* / 2007-07-15 18:58
Aja mysle ze PPWK to przyszłosc.Obejma społe z telefoni--internet itp.a przeciez sie pisze telefonia-.mobilne--internet to przyszłosciowy sektor.A planuja cos duzego przejecie tej społki to poczatek czegos oczym sie mowi ale jeszcze my niewiemy.
anonim_03 / 2007-07-15 20:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tego typu przejęcia zwykle kończą się rozczarowaniem ... Pare latek temu firma garbująca skóry chciała zostać gigantem internetowo-medialnym (i wzrosła 1000% zanim ogłosiła updałość). Jedyna, moim zdaniem, przyszłość PPWK to urządzenia GPS.
blueberg / 2007-07-15 19:02 / Tysiącznik na forum
no widzisz.. po co sie węc pytałaś? :)

artykuł sponsorowany przez ppwk:
http://www.marketing-news.pl/message.php?art=10903
anonim_03 / 2007-07-15 20:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na tym rynku jest już google -- działa to jak zwykle szybko i precyzyjnie.
blueberg / 2007-07-15 20:25 / Tysiącznik na forum
pewnie jest lub będzie więcej nowych
masz w aucie?
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-07-15 18:19
w kolejny tydzień na GPW wkraczam z:
radpol- lider portfela, kręci się wokół 13 i śmiałości mu brakuje- jestem dobrej myśli- na longa trzymany
mci- tutaj ta korekta mogłaby się zakończyć- niepokój odczuwam i chęć realizacji zysków
gtc- hmm- na mercor zamienię jak tak dalej pójdzie
pegas- w tygodniu zobaczymy z kim posiadamy konika
zdzich- walne- ciekawy jestem co SN kombinuje
bytom z pp- bez obaw trzymamy
igroup- i grób- prawdopodobnie na debiutanta pójdzie
gotówka ok. 8%- dziecko hossy...

w ostatnim tygodniu nieudane dt na LCC i sprzedaż ze stratą ok. 10 % i udana (miała być longterm)zagrywka na Makrum!
Jutro jak czas pozwoli to wchodzę w Petro- ale jakieś zebranie mi się szykuje a bez obserwacji trochę głupio zaatakować:((
Ależ ci nasi siatkarze zmęczeni...
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy