Forum Polityka, aktualnościKraj

Prawo o wywozie śmieci jest dobre. Tylko zdaniem wiceministra?

Prawo o wywozie śmieci jest dobre. Tylko zdaniem wiceministra?

Wyświetlaj:
T. / 81.190.61.* / 2012-12-05 20:17
Jeszcze 25 lat temu ze śmieciami nie było żadnego problemu .
Śmieci były regularnie wywożone na wysypiska. Pojemniki na śmiecie były ogólnodostępne. Na chodnikach i osiedlach wszędzie stały kosze na śmiecie . Było czysto i schludnie. Nikt do lasów śmieci nie zawoził ,bo i po co skoro śmietniki były wszędzie pod ręką .Wszyscy też niewiele płacili za wywóz śmieci.
Teraz raptem powstał problem ze śmieciami .
Zanik pamięci ?
Cofnąć się do lat ubiegłych , wprowadzić te same zasady,sposób naliczania i po problemie.
monty python / 2012-12-06 11:18
chyba żaryujesz? wtedy to dopiero było zaśmeicone wszytsko, alsy przeważnie, poza tym wszyscy na potęgę palili śmieci w piecach, dlatego pojawia się wrażenie, ze nie było problemu
T. / 81.190.61.* / 2012-12-05 20:17
Jeszcze 25 lat temu ze śmieciami nie było żadnego problemu .
Śmieci były regularnie wywożone na wysypiska. Pojemniki na śmiecie były ogólnodostępne. Na chodnikach i osiedlach wszędzie stały kosze na śmiecie . Było czysto i schludnie. Nikt do lasów śmieci nie zawoził ,bo i po co skoro śmietniki były wszędzie pod ręką .Wszyscy też niewiele płacili za wywóz śmieci.
Teraz raptem powstał problem ze śmieciami .
Zanik pamięci ?
Cofnąć się do lat ubiegłych , wprowadzić te same zasady,sposób naliczania i po problemie.
1999 / 81.246.196.* / 2012-12-05 11:26
Wdrozenie dyrektywy unijnej z 2008 r. dotyczacej zarzadzania odpadami mialo nastapic do grudnia 2010.
Co przez ten czas robil rzad i parlament?
Wiekszosc czasu chyba przenaczyl na "gonienie zarodkow".
---
A co z dyrektywa "Pacjenci bez granic", ktora wchodzi w zycie w styczniu 2013 r?
Media na ten temat milcza.

Czy znow KE bedzie musiala skorzystac z instrumentu finansowej kary i za kazdy dzien spoznienia od wydania wyroku przez Trybunal UE Polska bedzie musiala placic kare w wysokosci 67 tys. euro dziennie?
arwens_love@yahoo.co.uk / 2012-07-27 10:13
Heh, tak się składa, że z branży śmieciowej jestem od strony cyferek. Burmistrz się stawia? Nic dziwnego! Spółka zewnętrzna ma zoptymalizowane koszty, więc cena będzie bardziej konkurencyjna. Poza tym, gdybym był mieszkańcem Inowrocławia, nie chciałbym płacić większej opłaty z racji tego, że muszę utrzymać sztab ludzi w miejskiej Spółce i zapewnić tym samym mandaty panu burmistrzowi. Znając życie, Spółki miejskie i tak będą "brać" przetargi i obsługiwać je podwykonawcami. Cena będzie zaniżona, a Spółka wygeneruje stratę, która zostanie i tak pokryta z budżetu, czyli przez Kowalskiego. Suma sumarum - dołożymy wszyscy i tak do tego. A! A dlaczego gminy nie chcą przetargów? Bo nie umieją skalkulować ceny. Skąd wiem? Bo pracownicy z urzędów dzwonią do mnie (do innych z branży również) i podpytują jak kalkulujemy ceny.

Puenta: a ja za to wszystko płacę :/

Najnowsze wpisy