prawo poboru?

pragnacypomocy / 2011-07-21 21:24
Powiedzcie czy dobrze rozumiem jest to prawo do objecia nowej emisji papierow wartosciowych w stosunku do juz posiadanych czyli jak posiadam 100 to kupuje jeszcze 100. Najgorsze jest to ze w ksiazce "czas na giełde" niema szczegułów np. skąd wziaźć powiedzmy takie PP- prawo poboru. albo skąd wziaźć kcje uprzywilejowane, co mi ztego ze autor pisze regółke a ja dalej niewiem z czym sie to je. Prosił bym o wyrozumiałość i pomoc.
Pozdrawiam
pragnacypomocy
Wyświetlaj:
ad... / 62.21.32.* / 2011-07-21 22:46
http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page=0&news_cat_id=181
pragnacypomocy / 2011-07-21 21:59
niechcem otwierac noewgo tematu macie moze jakis link ze szczegółowym opisaniem kontraktow terminowych czyli jak je wystawicz itp.
ad... / 62.21.32.* / 2011-07-21 22:45
http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page=0&news_cat_id=105
Pragnacypomoc / 83.5.62.* / 2011-07-22 12:27
niestety pod linkem do kontrkatow kryje sie tekst który już przeczycztalem chodzilo mi oszczegolowe wyjasnienie jak podkreslam KUPIC I SPRZEDAC wiem ze pozycja dluga to kupno a pozycja krotka to sprzedaz, lecz dla poczatkujacego inwestora czyli dlamnie jest dobra lecz zbyteczna jak nawet niewiem jak zalozyc kontrakt (powiedzmy ze sprzedaje) z nabywca. Jak wchodzilem na notowanie na ktoras ze stron to kontrakty normalnie byly notowane. dlaczego? Prosił bym o troche bardziej wyczerpujaca pomoc niz kopiuj wklej (LINK)
Napewno i ja kiedys gdy moja wiedza dobrnie do szczytu moich oczekiwan, bede zmuszony pomagac poczatkujacym, lajkomitp.
Pozdrawiam
Pragnacypomocy
ad... / 95.108.87.* / 2011-07-22 16:43
Kontrakty dzialaja podobnie jak akcje, aby otworzyc pozycje L kupujesz kontrakt (tak samo jak ma to miejsce z akcjami), jesli zas chcesz otworzyc pozycje S to musisz wystawic zlecenie sprzedazy waloru. W przypadku checi zamkniecia pozycji robisz odwrotnie niz wyzej napisalem tzn. Posiadajac L musisz sprzedac zas posiadajac S musisz kupic walor.
Przestrzegam przed rozpoczynaniem przygody z inwestowaniem od kontraktow, wymagaja mechanicznych i wycwiczonych decyzcj, ktore to nabyws sie z doswiadczeniem.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy