Forum Forum prawneZmiany w prawie

Prawo pracy- awans a podwyżka?

Prawo pracy- awans a podwyżka?

Janina Z / 89.75.123.* / 2012-04-02 10:27
Witam,

Może ktos spotkał się już z podobną sytuacją i pomoże rozwiać moje wątpliwości? Pracuję w korporacji, po roku rozpisano konkurs na nowe stanowisko. Wzięłam udział w procesie rekrutacyjnym i na rozmowie dowiedziałam się, że na nowym stanowisku będę musiała łaczyć stare, dotychczasowe obowiązki z nowymi ( w proporcji 50/50 ) Powiedziano mi też, że obowiązuje 3 miesięczny okres próbny w czasie którego moja pensja się nie zmieni, dopiero po tym okresie zostanie mi przedstawiona kwota. Czy taki proceder jest legalny? Czy przedstawiając ofertę awansu pracodawca nie powinien określić z góry kwoty o jaką może być powiększone wynagrodzenie?

Dziękuję za informację
szklarek / 2012-04-02 11:00
Moim zdaniem tak. Bo to konkurs i nowe stanowisko.
Obowiązek podania kwoty wynagrodzenia istniałby, gdyby to było wypowiedzenie zmieniające warunki pracy i płacy.
Również, gdyby to był konkurs na stanowisko już istniejące labo takie, które już ma w firmie odpowiednik tzn. jest 5 dyrektorów regionalnych, jeden odszedł. Więc konkurs ma charakter uzupełniający, a z prawa pracy wynika obowiązek porównywalnych wynagrodzeń za ten sam zakres obowiązków- wiadomo więc, że po wygranym konkursie wynagrodzenie powinno być na poziomie 4 pozostałych dyrektorów.

Najnowsze wpisy