Forum Polityka, aktualnościKraj

Prawo spadkowe. Nowe regulacje mniej bolesne dla kieszeni?

Prawo spadkowe. Nowe regulacje mniej bolesne dla kieszeni?

Wyświetlaj:
Olenka726 / 78.88.67.* / 2015-02-05 12:42
Dla mnie to nie zrozumiałe chyba ,albo zupełnie tak samo wygląda.Jestem uczciwą kobietą mam dzieci nigdy nikomu 1 zł nie byłam winna,nic też od nikogo nie dostałam ,a za nie odpowiedzialną rodzinę kuzyn-kuzynka ,wujek .Muszę biegać odrzucać spadek i występować do Sądu w imieniu małoletnich dzieci. o odrzucenie spadku całość kosztuje ok 500 zł i nerwy.Dlaczego to takie dziwne żona odrzuci ,choć z tego korzystała i śmieje się w twarz,teraz kto się nie dopatrzy ma spłacac cudze kredyty.
Kisis / 83.14.130.* / 2015-02-05 11:14
czyli przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza - nic nowego
elmi / 62.246.113.* / 2015-02-05 11:48
Nowe jest to, ze przejmujesz spadek z dobrodziejstwem inwentarza niejako z automatu. Wczesniej dziedziczyles dlugi wujka z ameryki, nawet jesli go nie znales.
b309 / 81.18.201.* / 2015-02-05 10:57
WRESZCZIE! Szczytem absurdu prawniczego było dopuszczenie do takiej sytuacji, w której spadek mgło odziedziczyć niepełnosprawne dziecko, (matka nie utrzymuje kontaktu z rodziną chłopca, więc o śmierci "spadkodawcy" nie miała pojęcia), po wujku (siódma woda po kisielu). Wszyscy wcześniej spadek odrzucili, dziecko nie miało takiej możliwości i ma setki tysięcy złotych długu!
blee / 83.24.210.* / 2015-02-05 14:18
Dziecko czyli małoletni z urzędu dziedziczyli z dobrodziejstwem inwentarza, więc nie do końca dziedziczyło długi, chyba że majątek był ogromny, ale wtedy przecież nie jest nic stratne.
jan kowalski 181 / 213.158.218.* / 2015-02-05 10:51
NIE POwinno być żadnej odpowiedzialnosci osób trzecich za kogoś kto umarł i zostawił długi ,jak ja mogę odpowiadać za czyjeś decyzje kredytowe lub inne zobowiązania brata ,siostry,dziadka,ciotki czy innej rodziny każdy odpowiada za siebie a jak umrze to niech się martwi ten co pożyczył lub miał jakieś zobowiązania administracyjne w stosunku urzędów państwowych urząd skarbowy,zus ,inne.każdy ma odpowiadać tylko za swoje czyny .
kk336 / 81.15.149.* / 2015-02-05 13:05
ale aktywa to chciałbyś dostać? ;)
pio697 / 77.45.114.* / 2015-02-05 10:31
Jak można odpowiadać za długi kogoś z rodziny .Jeżeli taki ixsinski otrzymał kredyt z banku to dlaczego banki przed udzieleniem kredytu nie informują całej rodziny ,aby ich ostrzec .parodia.
agga78 / 150.254.153.* / 2015-02-05 09:44
Dziedziczenie do wysokości otrzymanego spadku po zmarłym jest OK!!! W życiu są różne sytuacje i społeczeństwo jest różne - czasami zdaża się, że kontakt z biologicznymi rodzicami zostaje urwany a ich losy stają się "nieznane". Gdy umiera taka osoba i zostają po niej długi dlaczego jest 6 miesięcy na odrzucenie spadku od śmierci takiej osoby [mimo, iż nie ma rozprawy w Sądzie o jego nabycie]. Czasami niewinne i nieświadome istosty dziedziczą długi. Moja kuzynka była w takiej sytuacji. Jej były mąż miał po niej jeszcze dwa związki [z jednego 3 dzieci i z kolejnego też 1 dziecko]. Nie miała z nim kontaktu przez 9 lat [ani ona ani jej córka]. Ich wspólna córka dorosła zdążyła odrzucić spadek. A o śmierci dowiedziały się pocztą pantoflową [na pogrzebie nie były bo nikt ich nie powiadomił]. Kuzynka wiedział, że jej były mąż tonął w długach - szybko córkę do notariusza i zrobiły odrzucenie spadku. Długo nie czekały - niespełna rok po śmierci komornicy zaczęli sie dobijać do córki. Ona na to dokument notarialny i załatwione! Gorzej było [jak się później dowiedziały z tą drugą partnerką [matką trójki małoletnich dzieci] - na odrzucenie spadku było zbyt późno. Spadku żadnego nie było bo facet nic nie miał poza ługami.Dzieci zyskały obciążenie na całe życie - co one są winne?! Ogólnie facet się stoczył. Dlaczego nabywanie spadku następuje automatycznie. Powinna być to świadoma decyzja na rozprawie w Sądzie [ i to decyzja samego zainteresowanego a nie decyzja np. pazernej matki w imieniu dzieci - bo może ściągnąć kłopoty na dzieciaki].
Beta846 / 89.71.28.* / 2015-02-05 04:21
To i tak nic nie zmieni, no może trochę. Miałam sytuację, gdzie żona po bracie ciotecznym odrzuciła spadek ( kredyty ok 30 tys ) Natomiast przytuliła po Nim ubezpieczenie 70 tyś. Całą rodziną musieliśmy chodzić po sądach i też odrzucić. Tak też nie powinno być, ubezpieczenie po zmarłym powinno wchodzić do spadku
zaraz prawnuki będą płatnikami / 178.37.246.* / 2015-02-04 16:46
Żeby jeszcze zbiorową odpowiedzialność za długi rządzących zdjęto, dla tych, co nie wyjechali.
opitnamaxa / 77.89.74.* / 2015-02-04 16:42
PO znowu opóźnia tą dla Polaków korzystną ustawę .Poprawki mogli zgłaszać WCZEŚNIEJ !
Mama284 / 178.36.143.* / 2015-02-05 10:06
PO chce jak najwiecej przygarnac dla siebie. Jeszcze przez kilka miesiecy a moze i lat da sie niejedno ukrasc.

Najnowsze wpisy