Forum Polityka, aktualnościKraj

Prawybory w PO to punkt dla demokracji

Prawybory w PO to punkt dla demokracji

Money.pl / 2010-02-17 08:13
Komentarze do wiadomości: Prawybory w PO to punkt dla demokracji.
Wyświetlaj:
plmbielu / 2010-03-19 22:37
Platforma Obywatelska szykuje nam wielki szoł w postaci tak zwanej debaty przedwyborczej.
Debata wewnątrz partyjna. Przypomina to zamierzchłe czasy kiedy to dwóch członków miłościwie nam panującej partii spotykało się przedstawiając jakie to jedyne i słuszne racje każdemu z nich przyświecają. A wszystko to miało na celu odwrócenie uwagi od spraw istotnych i ważnych jakie miały miejsce w tamtej rzeczywistości.
Jedna partia i dwóch kandydatów na prezydenta. Zaiste piar-owski majstersztyk. Ale czy na pewno. Dla mnie jako obserwatora stojącego absolutnie z boku to wydarzenie kojarzy się raczej z czymś w rodzaju kabaretu. Moim zdaniem można to podciągnąć nawet pod jakiś program satyryczny. Chociaż być może niejeden satyryk mógłby poczuć się urażony tym porównaniem. Moderatorzy, ułożone pytania i odpowiedzi. To nie kabaret ale raczej szopka.
Każde miejsce dla tego wydarzenia moim zdaniem jest nieodpowiednie . No chyba, że jest to namiot cyrkowy. Każdy z nas jako dziecko i jako dorosły uwielbiał występy klaunów.
Wzbudzali ogólny podziw dla ich humoru i błazenady. Mistrzowie w swoim fachu. Wokoło światła oraz muzyka, które to wytrącały każdego z rzeczywistości.
dyboja / 79.191.141.* / 2010-02-18 13:36
... no i ile oszołomów w tej biednej Polsce ? Co by nie zrobić, to im źle! Może jeszcze zostało choćby deko rozumu aby wreszcie nie pluć na lewo i prawo ? Kierownictwo partii wystawia - ŹLE; Prawybory - ŹLE !
To co dobre - pytam tumanów !?! - bo w innych kategoriach trudno racjonalnie ocenić !
Weź się jeden z drugim do roboty, a może popróbujesz ?... jak to smakuje, gdy cokolwiek zrobisz - to cię krytykują,...że gorzej być nie mogło - jak taki mądry, to wymyśl coś, bo krytykować i stać biernie każdy przygłup potrafi !!!
adsfasdf / 213.77.81.* / 2010-02-17 15:18
bedą udawać jacy to oni demokratyczni
r.51 / 62.121.76.* / 2010-02-17 12:03
To nie jest szopka ani spektakl-to jest ostatnie" łapanie powietrza 'jak poprzedniej formacji AWSss z w 2001 roku z którego wykluły się "brzydne kaczątka" 1)PO (kaczor jakiś taki niepolski Donald) i 2) PiS (tzw.parka kaczek nielotów do tego intelektualnych).Wypowiedzi politologow mnie śmieszą i to strasznie bo mie "pamietają,iz Polak dwa razy oszukać się nie da" raz w 2005 r,drugi w 2007roku
izzy34 / 213.158.197.* / 2010-02-17 11:51
Demokracja? To nie politycy a ludzie musza dbac o demokracje i aktywnie sie angazowac. Jaka czesc społeczeństwa pamieta obietnice wyborcza, a tym bardziej ich spełnienie. Spoleczenstwo jest manipulowane przed wyborami. Moze warto korzystac z takich przypominajek jak Promo Polityka. Sledzic wszystkie wydarzenia w kontekscie spelnienia obietnic i pokazywac co zrobili a czego nie...potem zostaje juz tylko ludzki rozsadek..
xxx... / 212.91.17.* / 2010-02-17 10:55
Jaka demokracja jest naszczytach to widać od 1989roku..Najpierw Wałęsa pilnował demokracji pod ddyktando, a teraz jego kolesie z NOCNEJ ZMIANY.To wszystko jeszcze jest skażone komuną.Popatrzcie tylko na nazwiska które się przemieszczaja z koryta na koryta w imię zasług za spokojne sny mocodawców.Demokracja płynąca z ust TUSKA to obelga dla ludzi NIE- POPRAWNIE POLITYCZNIE..NAJGORSZY RZĄD PO PRZEMIANACH 1989ROKU TO OBECNY.
szaren / 213.108.114.* / 2010-02-17 10:20

Politolog Uniwersytetu Warszawskiego Jarosław Flis uważa, że prawybory choć ryzykowne, mogą być bardzo korzystnym rozwiązaniem. - To świetna okazja, by zyskiwać w oczach opinii publicznej i pokazać, że kandydata nie wybierają szefowie partii ani koterie - mówi politolog.

Jak fajnie - kwitnie demokracja. Jest tylko jedno małe ale, kto typuje kandydatów, rozumiem , że kandydaci zgłaszają się sami i kazdy nawet szeregowy członek stronnictwa może byc kandydatem?
Praktyka pokazuje siermięzną rzeczywistośc, jest dwóch "pewnych" kandydatów którym szef daje po 50 szans, ciekawe czy pojawi sie kandydat który zrobi "psikusa" szefowi?
Aby było jasne, jestem za prawyborami, nawet w tak ułomnej formie.
szaren / 213.108.114.* / 2010-02-17 10:21
korekta owinno być 50% szans a nie 50 szans.
janiszek72 / 2010-02-17 09:55 / Tysiącznik na forum
Oszołomy i szopenfeldziarstwo z PO za pośrednictwem kampanii medialnej próbuje na siłę zainteresować normalnych ludzi jakimiś wewnętrznymi przepychankami o prezydencki stołek. Panowie i Panie z PO zajmijcie się wreszcie poważnymi sprawami, które utrudniają życie zwykłym Polakom, a nie bawicie się w gierki jaką metodą wybrać metodę glosowania. Żenująca passa szopenfeldziarzy trwa. Panowie kończcie szopkę i oszczędźcie wstydu Polakom i Polsce. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-02-17 09:51
Owszem punkt, ale tylko jeden. Multum punktów zyska demokracja, gdy w rytm muzyki disco polo, zatańczy na lodzie parami:
Thuzk z LechKaczem,
Niesiołowski z JarKaczem
Pawlak z Millerem.
Binarek / 2010-02-17 09:21 / Tysiącznik na forum
"Szopka" i "spektakl medialny" ???

Nich PiS zamiast znowu krytykować przeprowadzi demokratyczne wybory u siebie bo ostatnia ich decyzja to zawieszenie i odejście Romaszewskiego, który nie posłuchał dyspozycji.
Może SLD lub PSL się na to zdecyduje??

Identycznie jak z ustawą o miediach - "tylko PiS i SLD przejmując media gwarantują ich apolityczność"
Albo obniżenie partiom subwencji z budżetu - "PO cynicznie odbiera demokratycznym partiom niezależne źródła finansowania"
Garand / 2010-02-17 10:00 / portfel / Bywalec forum
naprawdę myślisz, że wybór kandydata z PO będzie demokratyczny...?
Tusk z najważniejszą świtą już wybrali, a te "wybory" to tak żeby pokazać społeczeństwu "jacy to jesteśmy demokratyczni".
Binarek / 2010-02-17 10:22 / Tysiącznik na forum
"Tusk z najważniejszą świtą już wybrali"
To oświeć mnie kogo już wybrali?

Nic dziwnego, że zasad demokratycznych nie zrozumie ten kto nigdy ich w życiu nie stosował

http://www.dziennik.pl/foto/article93715/Kongres_PiS_wybiera_Kaczynskiego.html?gallerySeq=6#top
Garand / 2010-02-17 11:50 / portfel / Bywalec forum
Wybrali tego, kto ma wygrać wybory.
My jeszcze tego nie wiemy, ale to się okaże.

Ale wracając do sedna tutaj naprawdę nie ma co mówić o demokracji... I w PO i w PiSie w całej reszcie rządzi polityka, która za nic nie ma demokracji. Dlatego uważam, że te prawybory nie mają sensu...
Binarek / 2010-02-17 12:15 / Tysiącznik na forum
Staram się unikać retoryki "Ja wiem, że oni wiedzą"
Wychodząc z takiego założenia żadne wybory nie mają sensu

W PiSie jeszcze jak był Zalewski, Ujazdowski, Dorn, Romaszewski takie wybory miałyby sens.
Obecnie nie bardzo widzę osoby, która by odważyła się głosować niezgodnie z dyspozycją.

Choć dla Platformy jest to komfortowa sytuacja to dla Polski nie jest to szczęśliwe, że druga siła w państwie nie zakłada otwartej dyskusji wewnętrznej.
Garand / 2010-02-17 12:30 / portfel / Bywalec forum

Staram się unikać retoryki "Ja wiem, że oni wiedzą"
Wychodząc z takiego założenia żadne wybory nie mają sensu

W tym przypadku chodzi mi tylko o prawybory w PO. I to one tylko nie ają sensu dla mnie.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-02-17 08:13

Prawybory w PO to punkt dla demokracji

jak mawiał wielki poprzednik z Kremla zasłużony w walce o "demokrację" - "nieważne kto jak głosuje ale ważne kto te głosy potem liczy" - wierzę że PO zastosuje się do nauk mistrza.

Najnowsze wpisy