Forum Polityka, aktualnościPolityka

Premier chce rozmawiać z obywatelami. Będzie z kim?

Premier chce rozmawiać z obywatelami. Będzie z kim?

Wyświetlaj:
xxx229 / 83.23.185.* / 2014-01-06 20:09
Do starszych internautów. Czy Wam te wizyty u rodzin czegoś nie przypominają. Mnie tak. Gierka.
putto / 178.37.97.* / 2014-01-06 13:27
Redaktorze reforma emerytalna jest najodważniejsza reformą w Polsce od czasu reform Balcerowicza. Przedłużenie wieku emerytalnego, odebranie przywilejów mundurówką, zlikwidowaniu pomostówek oraz ograniczenie bezsensownego Ofe jest fundamentem dla ekonomii i finansów w Polsce, radzę się nad tym zastanowić bez politycznych i populistycznych emocji. Posłanie 6-latków do szkoły jest ważne dla edukacji i trwa już od lat 80 tych XX wieku proszę sobie przypomnieć zerówki to właśnie 6-cio latkowie, to jest czas na rozpoczęcie edukacji, gdyż wtedy umysł jest najchłonniejszy są kraje gdzie system edukacyjny obejmuje nawet 3 latków. Redaktorze warto skończyć z takim opisem sytuacji i zacząć analizować te sprawy z pozycji rozsądku.
Waniek / 2014-01-06 14:06 / Bywalec forum

Redaktorze reforma emerytalna jest najodważniejsza reformą w Polsce od czasu reform Balcerowicza.
to jest reforma w rodzaju nie ma młodych to trzeba aby starzy wcześniej w pracy padli. Jakie przywileje zostały niby odebrane?? Najwcześniej zostaną odebrane za 25 lat.

ograniczenie bezsensownego Ofe jest fundamentem dla ekonomii i finansów w Polsce

Jak mi się nie chcę też tak robię, to nie było pomyślane aby ulżyć emerytom, tylko po to aby budżet przetrwał do wyborów(ulga to więcej pieniędzy u emerytów do rozporządzenia a tych jest bardzo mało a dzięki likwidacji ofe będzie jeszcze mniej bo rząd nie dba o zus). Pokaż, gdzie w tych dwóch sprawach jest coś co przypomina jakiś rozsądek bo ja takowego nie widzę!!!!
putto / 178.37.97.* / 2014-01-06 15:09
Ludzie zawsze pracowali do śmierci, dzisiaj gdy ktoś ma prywatną inicjatywę to tez nie myśli o emeryturze, za PRLu nie było problemu bo mężczyźni żyli statystycznie 3 miesiące po przejściu na emeryturę, Państwo to nie jest "stoliczku nakryj się" to nasze pieniądze i podatki jeśli ktoś chce mieć wcześniejszą emeryturę to musi się zgodzić na większe podatki.
Następny punkt. Nie napisałem tylko o OFE, pisałem o całym pakiecie emerytalnym. Likwidacja OFE jest ratowaniem finansów Państwa. Gdy padną finanse to nie będzie żadnych emerytur. Więc likwidacja OFE, pomostówek itd było słuszne, gdyż były one błędem z punktu widzenia finansów Państwa jak i w wymiarze indywidualnym. Zauważ, że już Miler a potem Kaczyński wypowiadali się krytycznie o OFE i pomostówkach ale nic nie zrobili dopiero Tusk miał odwagę wziąć się za to, oczywiście w "oparach religii smoleńskiej" Tusk to nie Premier ale wspólnik Putina i sługa Merkel więc źle o nim mówić to patriotyczne i katolickie ale Państwo to ekonomia.
Waniek / 2014-01-06 16:04 / Bywalec forum
Jestem jak najbardziej daleki od dyskusji o religii i smoleńsku!!! Co do działań rządu nie uważam, że cokolwiek poprawił, wręcz większość pogorszył, a reform nie przeprowadził żadnych. Jeśli puste obietnice zusu nazywasz reformą to rzeczywiście gratulacje. Ofe nie jest najlepsze, ale też nie uważam, że były złe bo tak mówi rząd. Przestań o jakiś wspólnikach bo to pustosłowie a jak chcesz pisać po próżnicy to idź na jakiś portal gdzie demagogie się wylewa a nie tu.
putto / 178.37.97.* / 2014-01-06 16:37
nie piszę o żadnych wspólnikach, gdzie to znalazłeś, piszę o wymiarze finansowym i ekonomicznym, trudno ściślej i konkretniej, Państwo to finanse, ZUS to nie puste obietnice tylko urząd wypłacający renty i emerytury z podatków które wpływają do kasy państwowej i nigdzie to inaczej nie funkcjonuje, jedynie bogaci ludzie tworzą sobie III filary z indywidualnych składek, tworząc indywidualne kapitały, kapitały organizowane przez państwo nigdzie się nie udały nawet w Chile na których wzorowaliśmy się, zauważ że OFE nie ma w USA, Niemczech itd krajach daleko bogatszych od nas, był to utopijny model wymyślony przez ideologów finansowych, składka emerytalna jest to podatek na emerytów płacony przez pracujących, zrezygnowanie z części tego podatku doprowadziło do ogromnego zadłużenia Państwa, gdyż emerytury wypłacano a część składki(podatku)szło na inny cel niż bieżące realizacje emerytur, na takie rozwiązanie może stać by było Kuwejt ale nie nas, to nie jest demagogia chyba, że zmęczyłeś się tym tematem
Waniek / 2014-01-06 17:01 / Bywalec forum
Nie zmęczyłem się tematem a dobre zarządzanie pieniędzmi nie jest mi obce(robię to od wielu lat i uważam że polska nie mając własnego kapitału dąży do miłego upadku bo nikt jej nie pożyczy na dotychczasowych dobrych warunkach). Brak ofe to nie jest tylko obecna kasa, ale pieniądze które ofe zmuszono do inwestycji w papiery skarbu państwa(które przepito a jeszcze nikt o tym nie wie). Zus jest niewydolny z powodu dużych przywieli wielu wysoko postawionych polityków, a także kilku grup społecznych, które nie za bardzo mają chęć długo pracować. Jednych się zmusza do pracy do 67 lat a politycy i sitwa rodzinna beztrosko pociotów zatrudniają na państwowych stanowiskach nie przejmując się, że dla emerytów nie starczy pieniędzy.
zrezygnowanie z części tego podatku doprowadziło do ogromnego zadłużenia Państwa, gdyż emerytury wypłacano a część składki(podatku)szło na inny cel niż bieżące realizacje emerytur, na takie rozwiązanie może stać by było Kuwejt ale nie nas, to nie jest demagogia

Te ubytki pieniędzy miały w zamyśle zostać uzupełnione z prywatyzacji, ale państwo polskie pochłonęło je na własne funkcjonowanie (zabezpieczenia pod inwestycje unijne, a że nie trafione a co tam!)
putto / 178.37.97.* / 2014-01-06 17:41
Państwo to nie jest byt osobny w stosunku do społeczeństwa, ono wynika z niego, choć fakt może być źle rządzone ale to tez nasza sprawa i naszych wyborów
Waniek / 2014-01-06 21:45 / Bywalec forum
Tak tylko polscy politykierzy od lat na tym samym stołku pod różnymi barwami jakoś o tym zapominają!!! (nasza sprawa tak, tylko że brakuje do wyboru grup, które chociaż będą mówiły prawdę!!!)
bąk / 178.42.164.* / 2014-01-06 08:47
Młodzi wykształceni z dużych miast już czekają
zerro / 81.219.195.* / 2014-01-06 08:04
gadał naród do obrazu a ten obraz ani razu,,,

Najnowsze wpisy