Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Premier Kopacz znów musi gasić pożar. Blokada dróg i marsz związkowców na Warszawę

Premier Kopacz znów musi gasić pożar. Blokada dróg i marsz związkowców na Warszawę

Wyświetlaj:
QWER573 / 88.135.172.* / 2015-01-31 19:45
ZLIKWIDUJCIE W KOŃCU KRUS ! ŻĄDAMY RÓWNOUPRAWNIENIA !!!
rolnik 114 / 83.24.218.* / 2015-01-31 20:14
ok zlikwidujcie, tylko dajcie ceny za produkty rolne aby rolnik miał z czego zapłacić ubezpieczenie w zus np:
za kg wieprzowiny 8,00zł a nie 3,00zł
za kg wołowiny 10,00zł a nie 6,00
za kg papryki 5,00zł a nie 2,00 itd.
miastowe buraki chcecie nażreć się za darmo, zrzucić podatki na rolników, ciężką prace też na rolnictwo a wy odpracujecie 8 godzin dziennie w pracy a potem siłownia a w weekend imprezy. Dziękujcie rolnikom, bo to na nich są zrzucane wszystkie koszty państwa a nie na was.A i jeszcze jedno możecie zabrać wszelkie dofinansowania ale dajcie dobre ceny za produkty rolne to rolnicy nie będą strajkować.
Waniek / 2015-01-31 20:32 / Bywalec forum
To jest śmieszne ja w sklepie płacę znacznie więcej niż te twoje podane stawki. Skoro chcesz wyższych stawek kup sobie masarnie i jak jesteś taki mądry to zarabiaj!!!
rolnik 114 / 178.43.55.* / 2015-02-01 21:15
1. Aby ktoś miał masarnie to ktoś musi wyprodukować produkt do masarni a tym kimś jest rolnik.
2. Jeśli ktoś mnie obraża, to nie mam w zwyczaju pozostawać bierna w stosunku do tych osób.
3. Pomimo tego, że jestem kobietą to mogę się założyć, że więcej i ciężej pracuję od niejednego miastowego nieroba.
4.To,że płacisz więcej w sklepie zawdzięczasz pośrednikom a nie rolnikom.
5. Chcę zarabiać- dlatego produkuję żywność i walczę o wyższe stawki za produkty rolne.
6. Chcesz żyć to daj żyć innym.
ZROZUMCIE!!! ROLNICTWO JEST JEDYNĄ GAŁĘZIĄ GOSPODARKI KAŻDEGO PAŃSTWA KTÓRA UTRZYMUJE POZOSTAŁE GAŁĘZIE. ROLNIK JEST ZMUSZONY KUPIĆ WSZYSTKIE PRODUKTY I PÓŁPRODUKTY, KTÓRE NIEJEDNOKROTNIE WY MIASTOWE OSOBY WYTWARZACIE W SWOICH MIEJSCACH PRACY NP. UBRANIA, MASZYNY, CZĘŚCI DO MASZYN, NAWOZY, ELEKTRONIKĘ, MEBLE, MATERIAŁY BUDOWLANE ITD. TE TRAKTORY KTÓRE WIDZICIE TO W WIĘKSZOŚCI SĄ TO MASZYNY NA KREDYT CZYLI TAK NA PRAWDĘ SĄ BANKU.WIEŚ SIĘ NIE ROZWIJA, TO TYLKO W MEDIACH I PRZEZ OSOBY RZĄDZĄCE JEST TAK WSZYSTKO PRZEDSTAWIANE ABY ŻYCIE NA WSI PRZEDSTAWIĆ JAK SIELANKĘ. KTOŚ NAPISAŁ O MIESZKANIACH,ŻE SIĘ BUDUJĄ NA WSI - TO WY MIASTOWE OSOBY SIĘ BUDUJECIE BO TAK NA PRAWDĘ MACIE KORZENIE WIEJSKIE I KTOŚ Z RODZINY ODPISAŁ WAM DZIAŁKI ALBO KUPUJECIE KAWAŁKI ZIEMI NA BUDOWĘ. WAM SIĘ MARZY TYLKO MIESZKAĆ NA WSI A DOJEŻDŻAĆ DO PRACY DO MIASTA.
WSPÓŁCZUJE BARDZO OSOBĄ KTÓRE ZARABIAJĄ 1300,00ZŁ MIESIĘCZNIE BO JADĄ NA TYM SAMYM WÓZKU CO ROLNIK O OBECNYCH DOCHODACH- CZYLI NA GÓWNIANYM.
JEŚLI ROLNICTWO UPADNIE, A KU TEMU TO WSZYSTKO ZMIERZA TO UPADNIECIE I WY - "SZANOWNE PAŃSTWO Z MIASTA" OD SIEDMIU BOLEŚCI.
A JEŚLI CHODZI O ZUS TO ROLNIK NIE ZAPŁACI ZUSU BO NIE MA DOCHODU ABY GO ZAPŁACIĆ.
WIEŚ JEST MATKĄ WYŻYWICIELKĄ DLA BARDZO DUŻEJ GRUPY POLAKÓW, KTÓRA UKRYWA NIESAMOWITE BEZROBOCIE. ALE ABY TO WIEDZIEĆ TRZEBA ŻYĆ NA WSI A NIE TYLKO NA NIEJ BYWAĆ.
OT CAŁA PRAWDA O NAS WSZYSTKICH.
prawdziwy adam / 95.49.252.* / 2015-02-02 03:45
Odpowiadam na tyradę w punkcie 6.

"ZROZUMCIE!!! ROLNICTWO JEST JEDYNĄ GAŁĘZIĄ GOSPODARKI KAŻDEGO PAŃSTWA KTÓRA UTRZYMUJE POZOSTAŁE GAŁĘZIE." Nieprawda. Polskie niewydolne rolnictwo jest gałęzią, która ciągnie kraj w dół. Obecnie o rozwoju, o poziomie dochodu narodowego decyduje innowacyjnośc, decyduje technologia, a nie rolnictwo.

"JEŚLI ROLNICTWO UPADNIE, A KU TEMU TO WSZYSTKO ZMIERZA TO UPADNIECIE I WY" Bez przesady. W wielu krajach dochód z rolnictwa stanowi nieistotną część dochodu narodowego.

"A JEŚLI CHODZI O ZUS TO ROLNIK NIE ZAPŁACI ZUSU BO NIE MA DOCHODU ABY GO ZAPŁACIĆ." Wielu ludzi z miasta, a zwłaszcza drobnych przedsiębiorców też nie ma dochodu, ale ZUS płacić muszą. Plują krwią, ale płacą. To rolnicy sa bezzasadnie uprzywilejowani.

"WIEŚ JEST MATKĄ WYŻYWICIELKĄ DLA BARDZO DUŻEJ GRUPY POLAKÓW, KTÓRA UKRYWA NIESAMOWITE BEZROBOCIE." Tak, to prawda. Tyle, że dla Polaków bezproduktywnych, którzy nic dla Państwa nie wnoszą. Mogą być, ale mogłoby ich nie być. Bez różnicy. Zamiast zastanowić się, jak zmienić swój status, jak zacząć zarabiać na siebie, wyciągają rękę po kolejne datki.
rolnik 114 / 178.42.140.* / 2015-02-04 18:20
1. Tą technologie i innowacyjność widać w miejscach pracy. Ludzie zastępowani przez robotów maszyny i zamiast w firmie 10 pracowników pracuje 5 osób. Nie rozumie dlaczego miasto narzeka na brak miejsc pracy- no przecież taka innowacyjność i technologia.
2. To czemu w Niemczech Pani Kanclerz broni tak zawzięcie ROLNICTWA, GÓRNICTWA, STOCZNI jeśli to mało dochodowe.
3. Rolnik to dopiero pluje krwią - płaci podatki od wszystkiego czego się da. A na dobra sprawę możemy przejść na ten ZUS i płacić podatek dochodowy. Wreszcie może przekona się miasto że rolnik nie kłamie.
4.Rolnik jest najbardziej produktywną grupa w społeczeństwie. W większości dzięki rolnictwu prosperują małe i duże firmy, bo rolnik jest największym odbiorca wyprodukowanego asortymentu w pełnym słowa znaczeniu.
Skoro rolników mogło by nie być to zastanawiam się kto wyprodukował by ci papa.
Wiesz ciebie tez mogło by nie być bo jeśli jesteś osobą z miasta to dopiero jesteś bezproduktywny. A jeśli jesteś przedsiębiorcą i nie masz dochodu to masz odpowiedź -dlaczego? w punkcie 4.
Mam nadzieję, że nie jesteś Polakiem bo żal było by gdybym miała takiego bezproduktywnego i żałosnego rodaka.
I tak na koniec do osób z miasta:spożywajcie duńskie świnie, chińskie warzywa itd. życzę smacznego i dużooooooooo zdrowia. Pozdrawiam.
andy45678 / 89.230.91.* / 2015-01-31 19:44
Nie dajmy się nabierać pijarowcom. Ten cały 'strajk rolników' to drobny incydent wywołany przez paru byłych członków Samoobrony i to takich którzy z tej Samoobrony zostali wyrzuceni i do tej pory ponosili same klęski w różnych wyborach.
Poczytajcie CV Izdebskiego. Taka słaba podróbka Leppera. Nawet próbował utworzyć coś podobnego do Samoobrony ale mu nie wyszło. Paru rolników z dziesięć traktorów i wielkie halo medialne. Jeden policjant by ten 'strajk' spacyfikował.
Radek1979 / 87.207.91.* / 2015-01-31 19:44
Kmioty. Dość dopłacania do Waszych świadczeń. Do roboty!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dfg / 83.26.225.* / 2015-01-31 19:43
Popieram, koniec wyprzedaży ziemi polskiej dla zagranicy lub prezesów z PSL !!!
anty rolnik / 78.30.81.* / 2015-01-31 19:42
popatrzcie na ich ciągniki, biedaki się znalazły, tak im strsznie źle, że prawie każdy ma John Deera za 500tys. zł
rolnik 114 / 178.43.55.* / 2015-02-01 21:18
CO TY MOŻESZ WIEDZIEĆ, NIE ORIENTUJESZ SIĘ W CENACH CIĄGNIKÓW A SIEJESZ ZAMĘT. ŻENADA
GENIUTKA / 89.230.33.* / 2015-01-31 19:49
związkowcy to nieszczęscie Polski, strajkują , żeby obniżyć wiek emerytalny a sami zajmują miejsca pracy pomimo, że już dawno powinni być na emeryturze. IM CHODZI TYLKO O ICH WYPŁATĘ, TO BANDA OSZUSTÓW, CO TYLKO CHCĄ DOIĆ INNYCH !!!
ika2 / 79.184.130.* / 2015-01-31 19:41
Rolnicy weżcie się do pracy a nie do uprzykrzania podrózy innym ludziom, A wasze dopłaty są tak małe? za co teraz bierzecie je z czystym sumieniem, bo jak wchodziliśmy do UNII to też strajkowaliście, a do tej pory nie jeden żyje jak magnat:)
rolnik 114 / 178.43.55.* / 2015-02-01 21:22
I NA PEWNO ŻYJE JAK MAGNAT ZA TE DOPŁATY? WEŹ SIĘ ZASTANÓW CO PISZESZ A JAK PISZESZ TO Z SENSEM.ZA DOPŁATY TO KUPI ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN I PALIWO. A JAK NIE KUPI J.W TO NAPRAWI MASZYNY ABY JAKO TAKO WYJŚĆ W POLE NA WIOSNĘ.
prawdziwy adam / 95.49.252.* / 2015-02-02 03:49
A nie sądzisz, że powinien zarobić i na te środki ochrony i na paliwo? Bo, jeśli nie jest w stanie zarobić, to oznacza, że jego biznes jest do bani. Nich zmieni branżę.
rolnik 114 / 178.42.140.* / 2015-02-04 18:41
A nie sądzisz, że aby zarobić trzeba mieć cenę za produkty rolne.
Rolnik to nie przedsiębiorca, który z góry ma nałożona cenę za produkt +MARŻĘ. Rolnikowi nikt nie zapewni sprzedaży produktów po cenie takiej, która przyniosła by dochód. I dlatego mamy strajk. Nie udzielaj tak ochoczo rat o zmianie branży bo zrobi się przysłowiowy klops- bo będzie za dużo tych branż.
A może ci o to chodzi bo chciałbyś mieć prace miastowy człowieku a na wieś do pracy nie przyjdziesz bo zapewne dwie lewe rączki posiadamy. Ale co tłumaczyć jak ty jesteś z innej bajki
Wolny1974 / 95.40.241.* / 2015-01-31 20:09
Dajcie mi godziną zapłatę za moje produkty a dopłaty dać miastu wtedy zobaczą jakie to ogromne pieniądze i co za je kupią.Siedzi taki baran i wypisuje p******* jakie to na wsi mieszkają bogacze. Kup ziemię i tez będziesz magnat em.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
prawdziwyadam / 95.49.252.* / 2015-02-02 03:51
Mnie twoje produkty nie są konieczne do życia. Skoro ty nie potrafisz wyprodukować dobrze i tanio, to kupię zaganicą.
rolnik 114 / 178.42.140.* / 2015-02-04 18:47
Patrząc po twoich wpisach to tobie nic nie jest potrzebne do życia. Najlepiej wyprowadź się z kraju skoro tak smakuje ci zagranica. smacznego
Waniek / 2015-01-31 21:17 / Bywalec forum
Kolejny koleś, który za produkt który niewielu chce kupić chce kokosów. Mówisz że odstawisz do hurtowni lub marketu i jesteś cacy za grosz rozsądku. Kasy chcesz i miastowych też chcesz obłupić ale nie interesuje cię gdzie sprzedajesz swoje produkty. Co później skutkuje że w biedronce produkt jest oddawany za 20 groszy a na półce jest po 2 zł. Sam się ostrzygłeś to dlaczego masz pretensję do innych???
Korto / 91.233.160.* / 2015-01-31 19:41
Mam dziecko leczone onkologicznie i mam z nim dojechać do szpitala. Ale tych ludzi to nie obchodzi. "Mysz się nie prześliźnie...."
ika2 / 79.184.130.* / 2015-01-31 19:44
może w drodze wyjątku Cię nie zatrzymają, przecież to wszyscy KATOLICY:)
miecio512 / 89.66.216.* / 2015-01-31 19:41
Krótko mówiąc zamknąć tych cwaniaczków, terrorystów do mamra, podejrzewam że krajanie mają już dość dopłacać do do terrorystów z kopalń i chamów ze wsi.
JASIU 1 / 37.248.23.* / 2015-01-31 19:41
ROLNIKUSIARZE, WSADŹCIE SOBIE W DUPĘ WASZE ŻALE, JA TEŻ BYM CHCIAŁ, ABY MOJE ISTNIENIE ZALEŻAŁO OD RZĄDU!!!!
>WOJ / 176.97.95.* / 2015-01-31 19:39
Izdebski na Ministra Rolnictwa ,Piotra Dude na Premiera
Waniek / 2015-01-31 20:44 / Bywalec forum
i polska wyleci z unii i kasę będzie musiała oddać coś koło 4 rocznych pkb stać cie???
gurujan / 83.22.126.* / 2015-01-31 19:39
Rolnicy!Powinni się za waz wziąć,żebyście płacili ZUS a rozwalili wasz LRUS.Stale wam mało!
zadra109 / 77.253.143.* / 2015-01-31 19:37
Tego oczekuję od rządu mojego kraju. A ABW proszę o sprawdzenie kto ich inspiruje? Bo jak na mój nos to wielki brat ze wschodu.
ja558 / 37.248.255.* / 2015-01-31 19:35
Brawo rolnicy. Za nimi powinni isc pracownicy marketów które przynosza miliony zysków a pracownik tyra za najnizsza i jak w biedronce "pracownik tymczasowy" a dalej reszta społeczeństwa. Pogonić zydów z rzadu i wszystkie obce kapitały wyzyskujace polaków (banki, markety i inne firmy). Trzymam kciuki za rolników, niech ten rzad nie spi spokojnie i każdy nastepny tez nie - dopoki dyma polaków i lobbuje obce firmy.
Dan987 / 94.240.13.* / 2015-01-31 19:24
Jak mi przykro, że Kopacz nie ma kasy, żebby ich uciszyć bo dług osiągnął maksymalny próg i jedyne co mogą zrobić to dodrukować pieniądze ::)
będzie lullaby / 83.238.16.* / 2015-01-31 19:24
Całe szczęście, że trafiło na kobietę z tymi tam...anestezjologami.

Najnowsze wpisy