Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Premier: Lekarze łamią przysięge Hipokratesa

Premier: Lekarze łamią przysięge Hipokratesa

Wyświetlaj:
olo olo / 87.105.25.* / 2007-10-12 20:26
proponuję zamknąć akademie medyczne- te pier....ne wylęgarnie konowałów .
w trybie natychmiastowym
dodatkowo gdy ktoś ma pretensję do konowała to konował do p******
konował powinien dopłacać do tego że może leczyć człowieka
za kążdego leczonego 50 pln do skarbówki
za jazdę samochodem lepszym niż maluch grzywna 1000/ miesiąc
za brak wyleczenia kara śmierci
jooo35 / 213.158.196.* / 2007-10-04 09:31
Jak premier kaczorek martwi się o moralność innych. Ale nie o swoją - obecne własne działania naruszające ustawę zasadniczą (konstytucję) jakoś nie rzuciły mu się w oczy. Ale zawsze łatwiej zobaczyć w bliźniego oku źbło niż belkę we własnym.
Cóż - Orwell miał chyba wizję rzeczpospolitej kaczyńskiej.
olo olo / 87.105.25.* / 2007-10-03 18:03
proponuję ankietę

czy chciałbyś zostać lekarzem?

odp a tak

odp b nie

ad a lub ad b dlaczego
zdegustowany / 212.182.82.* / 2007-10-03 23:19
tak, najlepiej psychiatra, zebym mogl leczyc niektorych panow z obecnie rzadzacej opcji politycznej z oszolomstwa...
olo olo / 87.105.25.* / 2007-10-03 17:57
Lekarz – osoba posiadająca właściwe kwalifikacje, potwierdzone wymaganymi dokumentami, do udzielania świadczeń zdrowotnych, w szczególności do: badania stanu zdrowia, rozpoznawania chorób i zapobiegania im, leczenia i rehabilitacji chorych, udzielania porad lekarskich, a także wydawania opinii i orzeczeń lekarskich (art. 2 Ustawy o zawodach lekarza i dentysty

W Polsce tytuł lekarza zdobywa się kończąc sześcioletnie, jednolite studia na wydziale lekarskim uczelni medycznej (wyjątek od Deklaracji Bolońskiej). Dyplom lekarza jest równorzędny z dyplomem magistra. Prawo wykonywania zawodu lekarza zdobywa się po odbyciu trzynastomiesięcznego stażu podyplomowego oraz zdaniu z wynikiem pozytywnym Lekarskiego Egzaminu Państwowego ( zalicza go 66% podchodzących)



Znaczny rozwój nauk medycznych spowodował konieczność wprowadzenia specjalizacji podstawowych i szczegółowych. Tytuł lekarza specjalisty w danej specjalności medycznej uzyskuje się po odbyciu trwającego zwykle 5-6 lat szkolenia w trakcie pracy zawodowej. Szkolenie lekarza przed uzyskaniem tytułu specjalisty w szczegółowej specjalności (tj. możliwej do uzyskania dopiero po zakończeniu szkolenia w podstawowej specjalności) ze względu na procedury administracyjne oraz wymogi formalne trwa zwykle około 15-20 lat, licząc od momentu rozpoczęcia studiów.

egzaminy zdaje ok 66% podchodzących

ci co są najlepszymi lekarzami trenowali swoje umiejętności przez ok 25 lat po specjalizacji

czy ten nakład pracy jest wart tych pieniędzy zarabianych w zawodzie?

myślę,że lepszy efekt ekonomiczny mniejszym "kosztem osobistym" jest w innych zawodach.

dlaczego w UE prowadzi się rekrutację lekarzy z polski ( nie tylko)?
bo brak jest tam kadr medycznych i istnieje zapotrzebowanie na "ręce do pracy"

lekarz to trudna i ceniona w świecie profesja ( nie warto dodawać, że dobrze płatna )
zapytajcie "zagranicznych polaków" (oni tam zarabiają )dlaczego leczą się w polsce
olo olo / 87.105.25.* / 2007-10-03 17:19
Przysięgam Apollinowi lekarzowi, Eskulapowi, Hygiei i Panakei, wszystkim bogom i boginiom, biorąc ich na świadków, jako przysięgi tej i zobowiązań następujących dochowam ściśle według sił moich.
Mojego nauczyciela w sztuce lekarskiej na równi z rodzicem moim szanować będę, moje mienie z nim podzielać, a w przypadku, czegokolwiek zapotrzebuje, z wdzięcznym sercem dostarczać mu będę; dzieci jego za rodzonych braci uważać, a na żądanie uczyć je będę sztuki lekarskiej bez wynagrodzenia i bez jakiegokolwiek z ich strony zobowiązania.
Prawidła sztuki, wykład jej ustny i całą naukę właściwą wygłaszać będę moim synom, mojego nauczyciela synom i innym przysięgą lekarską związanym uczniom: oprócz tych nikomu więcej.
Sposób życia urządzać będę chorym dla ich dobra podług sił moich i zdolności, dalekim będąc od wszelkiego uszkodzenia i krzywdy wszelkiej.
Nigdy nikomu, ani na żądanie, ani na prośby niczyje, nie podam trucizny, ani też nigdy takiego sam nie powezmę zamiaru, jak również nie udzielę żadnej niewieście środka poronnego. W czystości i niewinności świętej zachowam życie moje i sztukę moją.
Do czyjegokolwiek domu wejdę, celem wejścia mojego będzie jedynie dobro chorego, jako nigdy kierować mną nie będzie rozmyślne bezprawie, ani występek, ani chęć lubieżna, bądź względem niewiasty, bądź względem mężczyzny, ani wolnych, ani niewolników.
Cokolwiek podczas pełnienia obowiązków zawodu mojego, a nawet poza obrębem czynności lekarskich, w życiu ludzkim zobaczyłbym lub posłyszał co rozgłaszane być nie potrzebuje, przechowam w milczeniu, nigdy nikomu nie wydając tego.
Jeżeli przysięgi tej dotrzymam w świętości i w niczym jej nie naruszę, oby mi wolno było w szczęśliwości i poważaniu wszystkich ludzi wieść życie po wsze czasy i błogich owoców sztuki mojej używać w obfitości; jeżeli naruszę przysięgę tę i stanę się wiarołomny, przeciwnej niech doznam doli.
pacjanek / 83.18.135.* / 2007-10-08 09:02
Przysięga Hipokratesa!
Już 25 wieków temu pan Hipokrates nie mając zaufania do konowałów, że uczciwie będą leczyć ludzi, próbował ich doprowadzić do jakiej takiej uczciwości każąc im składać przysięgę, że jako lekarze czynić wyłącznie dobro bliżniemu będą. Można zastanowić się dlaczego taka przysięga była konieczna. Przecież nie składali przysięgi absolwemci innych szkół, bo oni nie zagrażali swoim klientom, że będą im szkodzić przy okazji wykonywania zlecenia. Lekarze zawsze mieli więcej możliwości i pokus by pacjentowi zaszkodzić - i szkodzili używając cykuty czy innych środków trujących, przy pomocy których wysyłali klientów w zaświaty, realizując przy okazji swoje lub zlecone cele! Hipokrates próbował ukrócić te niecne praktyki i wymyślił przysięgę. Jak ona zadziałała - wiemy dzisiaj. Człowiek nie zmienia się w tych kwestiach mimo mijających wieków. Zawsze będzie zawiść, zazdrość, przekupstwo, zemsta czy nienawiść. Przysięganie jest próbą zmniejszenia zakusów złych ludzi do szkodzenia innym, nie jest i nie będzie jednak skuteczne w zadowalającym stopniu. Sama kwestia potrzeby składania przysięgi świadfczy już o gorszej moralności lekarzy niż ludzi innych profesji, od których takiej przysięgi się nie wymaga. Zawód lekarza nie jest tak szlechetny jak niektórzy lekarze próbują nam wcisnąć, za to łatwiej jest znależć wśród nich łajdaków!
olo olo / 87.105.25.* / 2007-10-12 18:19

Przysięganie jest próbą zmniejszenia zakusów
złych ludzi do szkodzenia innym, nie jest i nie będzie jednak skuteczne w zadowalającym
stopniu. Sama kwestia potrzeby składania przysięgi świadfczy już o gorszej moralności
lekarzy niż ludzi innych profesji, od których takiej przysięgi się nie wymaga

przysięgają żołnierze, pielęgniarki,strażacy,uczniowie,studenci posłowie i senatorzy i ci, których nie wymieniłem.
panie kolego małżonkowie też
też
man13 / 2007-10-03 16:04 / Tysiącznik na forum
Polskiego spoleczenstwa nie tylko nie stac (finansowo) na lekarzy ale oni na nich nie zasluguja (moralnie). Tyle jadu ile zionie z postow na onecie i kilku innych ogolnie dostepnych, tyle nagonki w prasie, w imie czego? Ponizenia lekarzy, ktorzy potem z usmiechem maja "sluzyc", leczyc na najwyzszym poziomie, miec czas dla kazdego pacjenta, byc usmiechnietym, wypoczetm i zarabiac na poziomie robotnika niewykwalifikowanego. Koledzy nie dajcie sie! Skladajcie wypowiedzenia z pracy po cichu, bez rozglosu. Idzcie na swoje lub szukajcie lepszego pracodawcy w Niemczech, UK, Irlandii, Hiszpanii czy krajach skandynawskich. Europa na Was czeka. A polsce lekarze to najlepszy towar jaki Polsce udalo sie wyeksportowac.
grzegrzuł / 213.158.196.* / 2007-10-03 13:35
Lekarze juz dawno oderwali sie od ludzi i tego co moralnoscia czy etyką sie nazywa. Lekarze stracili prawo do zajmowania głosu w sprawach społecznych. Swój zawód powinni przemianowac ze Słuzby Zdrowia na Biznes na Zdrowiu. Wstyd mi za lekarzy.
v2309 / 83.14.134.* / 2007-10-03 16:46
Tytuł lekarza zabrała nam reforma i Kasy Chore.
Staliśmy się najemnymi "wykonawcami usług medycznych".
No to jesteśmy!
NoPis2007-10-21 / 195.245.68.* / 2007-10-03 13:15
Szanuj bliźniego jak siebie samego! Czyli jeżeli bliźni po 8 godz. pracy idzie na piwo, to lekarz też, szanując siebie jak bliźniego ma obowiązek do wypoczynku po 8 godzinach pracy a nie może zabijać się pracą
~Kris / 195.205.150.* / 2007-10-03 13:14
A kto chce, może sprawdzić.
http://carenurse.com/creeds/hippo2.html

Demagogia tego i innych stwierdzeń polega na tym, że kierowane są przede wszystkim do ludzi, którzy nie sprwadzą. Ciemny lud to kupi, prawda Panie Premierze?
zdegustowany / 212.182.82.* / 2007-10-03 23:22
Racja!

1. ODDŁUŻENIE SŁUŻBY ZDROWIA
Lekarze się zwalniają, wyjeżdżają => zamknięcie szpitali => kasa dzielona na mniej szpitali, może pozostali lekarze dostaną wyższe pensje (może...)
2. TRZY MILIONY MIESZKAŃ
Zamknięcie szpitali => mohery, emeryci, renciści, najwięcej korzystający z państwowej pomocy medycznej umierają z powodu długich kolejek, braku pomocy na czas => zwolnione mieszkania, będzie tego dobre 3mln!
3. ODDŁUŻENIE ZUS
Umierają mohery, emeryci, renciści, a także bezrobotni, chorowici, czyli najwięcej biorący z ZUS => eureka, udało się oddłużyć ZUS

Czy to nienagłośniony jeszcze nowy program PiS, czy tylko fikcja?
KAP / 2007-10-03 12:59 / Tysiącznik na forum
mysle ze w ogóle trzeba sie tej zakaly leakrskiej pozbyc z
kraju. Taki sobie do pracy przychodzi, caly dzien bierze
lapówki , popija koniak i cygara. A po pracy molestuje na
zmiane siostry i pacjentki lub jesli jest gejem to lekarzy i
pacjentów w swojej 300 metrowej willi albo w luksusowym
samochodzie sprawionym mu przez firmy medyczne . Nie wiem w ogóle po co taka swolocz bylo ksztalcic.
man13 / 2007-10-03 13:12 / Tysiącznik na forum
Wreszcie cos madrego. Proponuje wydalenie bez prawa powrotu.
v2309 / 83.14.134.* / 2007-10-03 16:40
"mysle ze w ogóle trzeba sie tej zakaly leakrskiej pozbyc z
kraju."
Waham się z wyjazdem, bo mi szkoda tych "moich" dziadków w poradni. Wiem, że za 750.- miesięcznie nikt tam nie przydzie po mnie.
Ale skoro tak uważacie, żeby wydalić z kraju.... to idę wyrobić nowy paszport.
PJW / 83.18.21.* / 2007-10-03 12:31
Niech Premier zajmie się swoją przysięgą, i nie łamie Konstytucji RP pod skrzydłami swego brata.
Ciekawe co będzie po wyborach, może zobaczymy jawny nepotyzm.
Dla nieznających tego terminu, ... popieranie swoich, szczególnie rodziny.
teoretyk-praktyk / 2007-10-03 11:37 / portfel / Toddler giełdowy
Przysięga jest warunkowa a pacjent musi również dać coś z siebie drogi premierze inaczej mamy niewolnictwo. W zasadzie nie trzeba płacić w ogóle lekarzom, bo po co, obowiązuje ich przecież przysięga Hipokratesa.
zwykly pacjent / 83.26.213.* / 2007-10-03 12:03
Brawo! Niech Kaczynscy sami pracuja za 1200zl a swoje "nadwyzki" przekaza lekarzom.
Kaczynscy coraz bardziej uwidoczniaja sie, jako cholerni komunisci.
KAP / 2007-10-03 11:32 / Tysiącznik na forum
rece i nogi opadaja. przy okazji przypominam wszytkim grupom spolecznym glosujacym na PiS ze pielegniarki i lekarze PiS poparli w wyborach. No i dostali za to '3 miliony mieszkan'. Proponuje wiec wyborcom: zawierzcie we wszystkie obietnice JarkaK i glosujcie na PiS, jako iz tylko PiS obieca Ci wszystko co chcesz uslyszec. My kierowcy juz mamy setki kilometrów autostrad, my kolejarze mamy nowoczesne pociagi, my Polacy nie musimy juz prowadzic polityki zagranicznej na kolanach - po prostu nie ma juz przed kim kleczec -wszyscy wyszli, my rybacy mamy zero szans na lagodne stanowisko w sprtawie polowów dorsza, my stoczniowcy mozemy liczyc na pomoc UE dla stoczni gdanskiej. Za to wszyscy mozemy pojechac ekspresem do Wloszczowej.
el commendante / 79.187.37.* / 2007-10-03 11:46
przypomne ci KAPusto, że program 3 milionów mieszkań był obvliczony na 8 lat ! i wcale nie jestem pewien że sie pomylili biorąc pod uwage dynamikę w ostatnich 2 GUS-u na koniec kwietnia 2007 w budowie było 647 000 mieszkań a w pierwszym półroczu wydano kolejne 110 000 pozwwoleń na budowę mieszkań. Przestańc zytać pomyje wyborcze a zobaczysz inna Polskę.
NoPis2007-10-21 / 195.245.68.* / 2007-10-03 13:26
Rok 2007 spółdzielnie zapamiętają jako najgorszy w historii. Liczba oddanych przez nie mieszkań może spaść nawet poniżej 8 tysięcy - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita".
Jeszcze na początku lat 90. spółdzielnie oddawały co miesiąc tyle lokali, ile teraz udaje im się ukończyć w całym roku.
Za kilka lat nowe mieszkania kupimy już tylko od dewelopera lub wybudujemy sami. Spółdzielnie ograniczą swoją działalność do administrowania istniejącymi już lokalami. Co to oznacza? Zniknie szansa na nieco tańsze (spółdzielnie z definicji nie mają uzyskiwać zysku) niż u prywatnych inwestorów mieszkania.
wyborca / 83.12.60.* / 2007-10-03 12:33
a możesz mi zacytować ten program - bo po za obietnicą 3 mln mieszkań jakoś nic nie słyszłem, a ustawa o budownictwie społecznym została uchwalona tak jakoś w ostatniej chwili?
KAP / 2007-10-03 12:14 / Tysiącznik na forum
8 lat, to bylo takie niewinn doprecyzowanie po wyborach. Na tej samej zasadzie mozna obiecac rzecz kazda, jako iz nie wykracza poza kadencje. czyli gonimy króliczjka za WielkimBratem. Wiez przeciez, el commendante, ze ciemny lud plany i 9-letnie kupi.
rene van de berg / 79.187.37.* / 2007-10-03 11:30
ale sie przstraszyli tym CBA, juz nie moga pasożytowac na pacjetach, maja taak jak wszyscy pensje no a byli przyzwyczajeni do luksusów. Pacjeci, firmy medyczne wszyscy ich rozpieszczali.
Dobrze, ze wreszcie sie to skończy ! za te łózko na korytarzu gdy izolatki stały puste ! pamietam
KAP / 2007-10-03 11:36 / Tysiącznik na forum
mysle ze w ogóle trzeba sie tej zakaly leakrskiej pozbyc z kraju. Taki sobie do pracy przychodzi, caly dzien bierze lapówki , popija koniak i cygara. A po pracy molestuje na zmiane siostry i pacjentki lub jesli jest gejem to lekarzy i pacjentów w swojej 300 metrowej willi albo w luksusowym samochodzie sprawionym mu przez firmy medyczne . Nie wiem w ogóle po co taka swolocz bylo ksztalcic.
maa / 2007-10-03 11:06 / Tysiącznik na forum
Myślę, że recepta jest prosta Panie Premierze:
CBA aresztuje wszystkich lekarzy po zarzutem korupcji. Nie da się posiadać rodzin, mieszkań, samochodów itp za 1200 zł (bez specjalizacji) 1400 (I stopień).
Więc oczywistą oczywistością jest - brali łapówki!

Taki lekarski areszt powinien być urządzony następująco:
Każdy lekarz ma osobny, obszerny pokój. Pokój wyposażony jest we wszystkie niezbędne instrumenty, by lekarz mógł się spełniać zawodowo i przyjmować w areszcie pacjentów. Za darmo! Zaoszczędzone pieniądze można by przeznaczyć na cele społeczne - na RollsRoyce'a dla Ojca Dyrektora (biedaczyna jeździ marnym Audi A8!), na Świątynie Opatrzności Bożej, Euro 2012, itp..

Pomysł nie jest mój - tak pracowali za Stalina naukowcy w ZSRR ( np. ci, którzy wdrożyli skradzione USA plany produkcji bomb nuklearnych)

Problem naboru na studia i przyszłości zawodu proponuję rozwiązać następująco: w przedszkolach badać inteligencję dzieci. Te, które można podejrzewać, że zostaną wykształciuchami rejestrować i przymusowo kierować na do liceów i na studia (medyczne też). Potem zamykać w miejscach pracy przymusowej na 20lat, by mogli odpracować dobrodziejstwa IV Rzeczpospolitej - możliwość kształcenia się całe 6 lat.
el commendante / 79.187.37.* / 2007-10-03 11:35
o co ci biega człowieku, miałes swojego Balcerowicza, przecież on przez 18 lat siedział na polskich finansach na różnych stanowiskach w RP! weź się czep ludzi odpowiedzialnych za to. Jarek jest niespełna 2 lata , które i tak przesiedział na wulkanie cały czas. Podobno potraficie myśleć, Atakuj libero-komunę co rządziła cały czas RP.
KAP / 2007-10-03 12:17 / Tysiącznik na forum
no i jakzesz to mogles zapomniec o Michniku i Geremku?
el commendante / 79.187.37.* / 2007-10-03 11:36
i przez te 2 lata dostaliście najwięcej podwyżek w całej 18 letniej historii !
amen / 212.76.37.* / 2007-10-03 11:33
A te dzieci, które mają niska inteligencje od razu na Wiejską do sejmu albo nawet dalej na asystentów premiera i ministrów.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy