Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Premier: Lekarze łamią przysięge Hipokratesa

Premier: Lekarze łamią przysięge Hipokratesa

Wyświetlaj:
oburzona / 212.76.37.* / 2007-10-03 11:01
Jak przeczytałam te wczorajsze propozycje zarobków lekarzy, to mnie normalnie zamurowało. 2800 brutto dla młodszego asystenta. W mojej firmie tyle zarabia pracownik przy tasmie. Odbębni 8 godzin. Nie musi myslec i wieczorami dokształcac sie.
A ci co krzyczą w Tv,że lekarze ksztacili sie za ich pieniądzę ( tylko dlaczego ci krzykacze maja przewaznie wygląd alkoholików - czyżby kolesie pewnego ministra?) niech wreszcie zrozumieją, ze kiedyś wszystkie studia były darmowe a ci lekarze juz dawno to odpracowali.
el commendante / 79.187.37.* / 2007-10-03 11:51
dlaczego tak nedznie płacisz swoim pracownikom, którzy zarabiaja dla ciebie szmal !
Takie marne pieniądze im płacisz, kiedy zaczniesz ich szanować mądralo ?
Co za bufoneria teraqz żyje !
A.T. / 83.18.191.* / 2007-10-03 12:58
Jeżeli uważa Pan, że 2800 brutto dla pracownika na taśmie to "nędznie", to proszę powiedzeć, jak określi Pan tą samą pensję dla lekarza na stanowisku młodszego asystenta ?

Z niecierpliwością czekam na odpowiedż.
maa / 2007-10-03 11:32 / Tysiącznik na forum
Czemu Pani się dziwi? Jesteśmy po-pańszczyźnianym i post-sowieckim społeczeństwem.

Za Gierka jeden z wiceministrów zdrowia na konferencji lekarskiej na głosy z sali, że zarobki są za niskie, bezczelnie odpowiedział "po co wam podwyżki, przecież bierzecie łapówki". Czy któryś z rządów po odzyskaniu suwerenności próbował to zmienić? Nie, bo to było wygodne. Zamiast podnieść oficjalne składki, likwidować zbędne szpitale (chodzi o bezsensowną sieć szpitali pobudowanych na Śląsku na potrzeby Układu Warszawskiego) lepiej było tolerować korupcję.
Partia Kaczyńskich zburzyła tę sielankę: zaczęła ścigać korupcję, ale pensji nie podniosła. No i zbiera owoce swej głupoty - ma strajki.
Na szczęście dla Kaczyńskich przeciętny ich wyborca jest jeszcze głupszy od członków ich partii.

Kaczyńscy są neobolszewikami, czego Pani oczekuje od nich?
Proszę się zabawić: założyć, że są komunistami, zobaczy Pani jak trafnie będzie można przewidzieć ich posunięcia!
KAP / 2007-10-03 11:51 / Tysiącznik na forum
mialem lekarzy w rodzinie. za socjalizmu. panstwo placilio marnie (kierownik pogotowia zarabial mnie niz np szeregowy inzynier w górnictwie) ale byl prestiz i szacunek ludzi oraz mozliwosci zalatwienia sobie zaopatrzenia (od miesa do lodówki - w zaleznosci kogo sie leczylo) . w latach 90tych zostala gola pensja, bo przeciez juz ani miesa ani lodówek zalatwiac nie trzeba. prestiz pozostal marny (obecnie prestiz ma ten kto ma pieniadze, inny to raczej nieudacznik). A nasze panstwo placi jak placilo, bo przeciez lekarz musi ratowac pacjenta ,a jak musi no to po cholere mu placic. Placi sie gornikom..
man13 / 2007-10-03 10:48 / Tysiącznik na forum
Co taki ZIEMNIAK M wie o tej przysiedze.
5424 / 2007-10-03 10:38 / Fan Linuxa Ubu
miałem na niego głosować ale to dupek.....
+++ / 79.187.37.* / 2007-10-03 11:53
wisi mi to co zrobisz ze swoja kartką człowieku. Kogo to obchodzi, głosuj na Łyżwińskiego jak chcesz to wolny kraj.
raqq / 87.206.7.* / 2007-10-03 12:42
Jak ci wisi to po co się wypowiadasz?
Miś Jogi. / 212.160.214.* / 2007-10-03 09:22
To jest bardzo dziwne, że roboli strajkujących i wymachiwujących na wiejskie czy innej ul. w W-wie się słuch i daje to co chcą, ale jak np. lekarze najpierw przez, co najmnniej rok, chcili romawiać rozwiązać problem, to rządmiał ich w głębokim poszanowaniu, ale jak po protestach, których kłamca kaczyński miał również głęboko w d..., się zwalniają - BO NIE MA PRZYMUSU PRACY - to znów opowiada dyrdymały i szczuje społeczeństwo na lekarzy.
LUDZIE CZY NA PRAWDĘ CHCECIE GŁOSOWAĆ NA TAKIE KŁAMCE JAK KACZYŃSKI?!
luluska / 84.234.10.* / 2007-10-03 10:27
Kiedy cię wypuścili mordo ty moja?
zuluska / 212.76.37.* / 2007-10-03 10:53
Nie pamietasz? Razem wyszliśmy
bizon / 83.12.11.* / 2007-10-03 09:21
Przepraszam, a co PiS robił przez 2 lata swoich rządów? Miała być reforma służby zdrowia i co? I nic. Dlaczego do dziś nie wiemy co ile kosztuje? Dlaczego lekarze w dalszym ciągu przyjmują swoich prywatnych pacjętów w szpitalach i diagnozują ich na szpitalnym sprzęcie nie płacąc za to? Skoro jedyną "reformą" jest ściganie lekarzy za łapówki, a nie rozliczanie z liczby zabiegów i badań przeprowadzonych na nie swoim sprzęcie, to dallej po parę miesięcy będziemy czekać np. na EKG nie nie będziemy czekać - pogrzebią nas - czyli mamy eutanazję tylko nie na swoje własne życzenie!
man13 / 2007-10-03 10:49 / Tysiącznik na forum
Jak to co robil? Leczyl ministra zdrowia z alkocholizmu nastepnym klinem.
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-10-03 09:12
Uwaga tegoroczny maturzysto!

Jeżeli wybierasz się studiować na medycynę, to bądź świadom(-a), że po ukończeniu studiów stajesz się wg teorii jaśnieoświeconego JK, zakładnikiem państwa! Nie masz prawa nie podejmować pracy w nieswoim zawodzie.

Pozdrawiam.
Pracujący w niewyuczonym zawodzie (jak zdecydowana większość ludzi z dłuższym stażem pracy).
konowaływon / 84.234.10.* / 2007-10-03 09:01
Spacyfikować białokitlowy gang!.Tym , którzy się zwolnili kazać zapłacić za studia. Tym, którzy chcą wrócić do zawodu zrobić gruntowny egzamin z wiedzy medycznej i etyki. W Polsce większość zarabia grosze a konowały nie są nadludźmi. Lekarze leczą ludzi i zawsze tak było a nie strajkują, bukielują czy radziwiłują. A tak naprawdę to jest to zemsta białokitlowego gangu za działania niezbędne i konieczne CBA. Białokitlowemu gangowi zapewniajuą bezkarność wrogowie Polski skupieni w PO i LID. Dosyć bandyctwa i anarchii!
bodo / 83.30.28.* / 2007-10-03 11:19
Nie warto zniżać się do poziomu twojej wypowiedzi. Jedno jest pewne potrzebujesz bezwzględnie natychmiastowej wizyty u lekarza!!!
wyborca / 83.12.60.* / 2007-10-03 10:13
Myślę, że też powinieneś zwrócić pieniądze za naukę w szkole podstawowej.
Lekarze to pracownicy i zgodnie z prawem mają prawo do strajku.
Zastanawiam sie tylko po co w Polsce jest ministerstwo zdrowia? Gołym okiem widać, że nie pełni zadnej pożytecznej funkcji - gdyby je zlikwidować to zaoszczędzone pieniądze można by przeznaczyć na służbę zdrowia.
wyborca / 83.12.60.* / 2007-10-03 10:18
a swoją drogą po co nam premier - może by wystarczył prezydent?
com / 83.31.8.* / 2007-10-03 09:50
gdybys skorzystal z porady lekarza byloby lepiej dla wszystkich. Ciebie tez powinno zmusic sie do wykonywania swojego zawodu za marne grosze a w razie odmowy kula w leb. Bylby juz jeden problem mniej. Tym czasem nie zapomnij o tabletkach
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-10-03 09:08
Piękna agitka! Ruszaj na wiec partyjny!
Sabre / 2007-10-03 08:52 / Tysiącznik na forum
Obecnie funkcjonuje przyrzeczenie lekarskie, które zobowiązuje lekarzy by przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, bez żadnych różnic - a to znaczy, że mogą postępować zgodnie z etyką zawodową także za granicą ... .
MN2 / 2007-10-03 08:29 / Bywalec forum
Lekarzy więcej, ministrów mniej!
jliber / 87.203.180.* / 2007-10-03 08:29
Przysięga Hipokratesa nie oznacza że jak już ktoś raz zdecyduje się być lekarzem to do końca życia musi leczyć ludzi nieważne za jakie wynagrodzenie. Przysięga Hipokratesa (przede wszystkim nie szkodzic) ma zastosowanie jako reguła praktyki lekarskiej, czyli wtedy gdy lekarz pracuje, jeżeli w ogóle pracuje.
Andrzej 0310 / 83.31.238.* / 2007-10-03 08:08
Rzadko można spotkać grupy zawodowe/społeczne protestujące bo są sfrustrowani (np.geje) . To sa protesty na tle materialnym - lekarz operujący na ludzkim życiu musi mieć właściwe uznanie materialne .To nie ten sam szczebel w hierarchii co specjalista d/s wszechstronnych w ministerstwie . Wczoraj babina w TV mówiła, że jak leżała w niemieckim szpitalu w czasie wojny to ja przenosili przy zagrożeniu nalotami . Nie słyszałem żeby w ostatnich latach w którymś z krajów Unii dochodziło do takich wydarzeń - jeżeli jesteśmy w fazie dochodzenia do regulacji płac w resorcie zdrowia to niech Min Religa powoła sekcje kryzysową z udziałem NFZ - Swietny Fachowiec wiekszosc czasu poswieca teraz na gaszenie pozarow
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy