Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Premier Litwy oskarża Polskę: Warszawa wykorzystuje interkonektor do nacisku na Brukselę

Premier Litwy oskarża Polskę: Warszawa wykorzystuje interkonektor do nacisku na Brukselę

Wyświetlaj:
Jojo531 / 83.11.197.* / 2015-06-13 17:03
Z tego co przeczytałem, to Litwini chcą byśmy sfinansowali im cały rurociąg i mogli po przez Polskę odbierać u siebie gaz, ale dołożyć się nie chcą. Może nie budujmy do nich tej rury i nie będzie problemu kto ile i za co ma płacić. Niech sobie sami wybudują swoje zbiorniki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jasio445 / 195.117.20.* / 2015-06-13 16:41
Głupi nie jestem, ale nie zrozumiałem o co chodzi poza tym, że Polska chce większej refundacji.
Po co Polsce rura na Litwę i po co mamy za nią płacić ?
nauczyciel278 / 203.117.252.* / 2015-06-13 16:36
litwo ojczyzno moja a ci to chmay jak wesli do uni to sie zrobili dziwni trzeba takich prostych ludzi wychowac
KEJSTUTIS / 109.243.47.* / 2015-06-13 16:16
Zrobił się z Butkiewicza Butkeviczius n.b Algirdas( Olgierd)i prezentuje litewską małostkowość i nacjonalizm. A na początku tak chciał poprawić sytuację Polaków na Litwie!
leon 3 / 85.237.172.* / 2015-06-13 15:12
proszę bardzo, macie kolejnych przyjaciół, którzy was walą w rogi , głupi Polak przed jak i po szkodzie. Kiedy nauczycie się wyciągać wnioski z historii cg=hyba nigdy, bo w szkole jej coraz mniej, a na religii tego nie uczą. O tumany, tumany
Polak422 / 5.172.247.* / 2015-06-13 15:10
Interes z "Litwinami" i Michaiłem Chodorkowskim w Możejkach kosztował Orlen już wcześniej 4 mld dolarów, a w samym 2014 r. -94 mln.
Tankując benzynę w Polsce, poprzez Spółki Orlenu, pompujemy te miliardy na takie oto działania "litewskiego" rządu:
1. Okradanie Polaków z ich ziemi, a w najlepszym razie jej wykup przez Żmudzinów na terenach zamieszkałych zwarcie przez Polaków;
2. Likwidowanie polskich szkół i tworzenie w ich miejsce litewskich z pieniędzy rządowych.
3. Dyskryminację polskich maturzystów;
3. Kary za polskie nazwy ulic na prywatnych domach;
4. Dyskryminowanie samorządów zamieszkałych przez Polaków, przy dotacjach z budżetu państwa;
5. Dyskryminowanie Polaków przy tworzeniu okręgów wyborczych;
6. Zmienianie Polakom nazwisk.
7. Zyski kolei "litewskich", kosztem zawyżonych stawek dostępu płaconych przez Orlen.
Można by jeszcze długo wymieniać...
Dlatego osobiście póki co nie będę kupował benzyny na stacjach Orlenu.
Zolok / 176.221.120.* / 2015-06-13 14:32
Nie lubię Litwinów za ich antypolskie nastawienie, za to że wciąż coś od nas chcą i jakby co to by nóż w plecy wbili. Są zupełnie tacy sami jak Ukraińcy. Nie jestem żadnym kremlowskim trolem, ale trzeźwo myślącym Polakiem dla którego najważniejsza jest ojczyzna. Ukraińcy to chcą wiecznie przysłowiowej ryby, a nie wędki. Do tego jakby mogli to za 13 srebrników sprzedaliby sojusznika. Takimi samymi kanaliami są Litwni, którzy mają kompleksy. Nie lubię Rosjan, ale przynajmniej oni nic nie udą tak jak nasi pseudosojusznicy ze Wschodu. W kwietniu byłem na Białorusi, nie jestem fanem Łukaszenki i nie chciałbym żyć w tym kraju, ale ludzie byli przesymaptyczni, zero wrogości względem Polaków. Wciąż słyszałem: zapraszamy, przyjeżdżajecie. Nie wiem, czy to gościnność, czy chęć po prostu zarobienia pieniędzy, ale wolę dać zarobić Białorusinowi niż wrednemu szkodnikowi litweskiemu, czy też ukraińskiemu, gdzie we Lwowie nawet w piwiarni widziałem bandytę banderę (celowa pisownia małą literą). Dodam jeszcze, że ta wyprawa na Białoruś obnażyła jedną, zasadniczą kwestię. Białorusini mają bardzo duże problemy z tożsamością narodową i stąd może ten wąsaty karakan jest przy władzy. Z drugiej strony mają pracę, jest czysto, w sklepach jest jedzenie (mały wybór). Mimo wszystko o zwykłych Białorusinach zmieniłem zdanie i polubiłem ich. "Bulbasze" są symaptyczni, a ci z Zachodu często jeżdżą do nas na zakupy (u nich badziwny wybór towaru). Litwinów, Ukraińców i Rosjan nie lubię. Jak ktoś mnie chce zapytać kogo lubię to odpowiem, że Polaków, a tym którzy zapytają za co i zaraz będę wymieniać, że Polak to złodziej i pijak to zapytam: A czy ty jesteś złodziejem i pijakiem? Przecież jesteś Polakiem. Są w polskim narodzie kanalie jak wszędzie, ale większość ludzi to wykształceni, mądrzy i przedsiębiorczy ludzie. Uwierzmy w siebie i skończy ze stereotypami. Kanalie gońmy i napiętnujmy, a mądrych wspieramy. Litwini jeszcze będą nam czyścić buty za ich antypolskie nastawienie o ile rząd będzie twardy i pokaże temu śmiesznemu narodowi, gdzie ich miejsce.
JÓZEF GOEBBELS / 89.71.60.* / 2015-06-13 15:59
GENERALNIE MĄDRE PODSUMOWANIE TEMATU.POPIERAM.ALE OSTROŻNIE.
AQQ@ / 87.205.95.* / 2015-06-13 15:11
Dlaczego Litwini maja patrzeć na interes Polski a nie swój, Litwy ?
Widać że jesteś typowym Polakiem. Nikogo nie lubi , bo inni nie działają dla dobra Polski. Zacznij sam działać dla dobra Polski.Zapłać podatki i rzycaj papierków, to na początek.
rafalek.a / 77.253.147.* / 2015-06-13 17:27
Na początek to zadaj sobie pytanie jaki Polska/ Polacy mają interes w tym biznesie, a dopiero później głupio komentuj.
Zolok / 176.221.120.* / 2015-06-13 16:00
Właśnie pokazałeś jak stereotypowo myślisz. A dlaczego z góry zakładasz, że nie płacę podatków? Skąd taka informacja? Dlaczego uważasz, że śmiecę? Pytam skąd o tym wiesz? Znasz mnie? Owszem lubię różne nacje, ale nie jestem masochistą jak Ty. Ty wyznajesz zasadę: jestem gorszy, bo jestem Polakiem to będę wiecznie nadstawiał prawy i lewy policzek. Ile razy udzielaliśmy wsparcia Litwie i Ukrainie? Polska była jednym z pierwszych państw, które uznały niepodległość Ukrainy, a w podzięce czekolady prezydent bandytów z UPA uznaje za bohaterów narodowych kilka godzin po wizycie w parlamencie polskiego prezydenta. Widzę, że to Ty jesteś "typowym Polakiem", ponieważ masz kompleksy. Z góry zakładasz, że muszę mazać po ścianach, wybijać szyby i bić czarnych chociaż mnie nie znasz. W Twoim odczuciu takie państwa jak Niemcy, Francja, czy inne to dbają o czyi interes? Twój? Polski? Zastanów się. Każde państwo dba o swoje interesy. Litwa już wielokrotnie pokazywała, że nie jest uczciwym i szczerym sojusznikiem. Jest sojusznikiem tylko wtedy, kiedy tego potrzebuje. Co chciałbyś powiedzieć polskiej mniejszości na Litwie lub potomkom pomordowanych podczas rzezi na Wołyniu? Płaćcie podatki i nie rzucajcie papierków? Jesteście typowymi Polakami nikogo nie lubicie? A ja pytam Ciebie. Dlaczego Polska ma patrzeć na interesy obcych państw, a nie na interes swój?
jaro889 / 89.204.137.* / 2015-06-14 00:04
klania sie wikipedia i np rzez na wolyniu warto przeczytac i zastanowic sie nad podejsciem ,nie ma co miec zalu o to co bylo kiedys ale trzebawymagac od rzadu ukrainy aby uznal to co stalo sie na wolyniu za zbrodnie bo dzieci przebite sztachetani to bestialstwo ktore wymaga od nas wyszystkich pamieci i potepienia dla sprawcow jednoczesnie nie mozemy palac nienawiscia do ukraincow za to co robili ich dziadkowie bo przeciez niemcy wymordowali w komorach gazowych przy trasznych torturach miliony a teraz sa w polsce normalnie odbierani, wielu u nich pracuje i nie powie zlego slowa
Dla tego nie palajmy nie nawiscia tylko prosmy o uznanie tej zbrodni
gosc3 / 89.75.187.* / 2015-06-15 00:21
"ładnie" napisane, ale Niemcy w przeciwiństwie do obecnych władz w Kijowie nie heroizują nazistów, słyszałeś by Niemcy pochwalali działalność hitlera , himlera gebelsa czy innych? a nasi "bracia " ukraińcy jak najbardziej! pojedz na Ukrainę (zwłaszcza zachodnią0 i popatrz i poczytaj: pomniki, nazwy ulic - bandera , suchewycz i i inni zbrodniarze , i jeszcze sie tym chlubią ...
takitam / 79.191.154.* / 2015-06-13 14:56
Pewnie nie lubisz też Czechów, Słowaków i na pewno Niemców. Tacy jak ty przyczyniają się do stereotypów o polakach.Może twój mózg nie przyjmuje tego że to Polacy są w głównej mierze winni ze nie są lubiani za swoją butę, i za to że myślą że każdy naród powinien się im kłaniać.Jesteś zerem.
Zolok / 176.221.120.* / 2015-06-13 16:07
Cóż, pokazałeś jaki reprezentujesz poziom nazywając mnie zerem. Nie zniżę się do Twojego poziomu, ponieważ wyznaję, że w dyskusji najważniejsze są argumenty. Jednym stwierdzeniem pokazałeś, że nie zasługujesz na publiczną debatę. Współczuję Ci.
Frankis1298 / 83.238.94.* / 2015-06-13 14:26
Polska zawsze próbuje ograć Litwinów i jeszcze się dziwi, że Litwini nie lubią Polaków.
A za co mają lubić?
marek563 / 83.22.232.* / 2015-06-13 13:33
Nie lubię Litwinów. Ratlerki zgrywające się na psy obronne. Mogą jedynie potarmosić za nogawkę i to jedynie jak właściciel spodni im na to pozwoli. Inaczej dostanie kopa i ze skowytem spiep....
Zolok / 176.221.120.* / 2015-06-13 14:14
Ja też nie lubię Litwinów wrednych, nastawionych przeciw nam, małych gnojków. Niech każdy kto teraz ma zamiar napisać komentarz jak to my jesteśmy straszni jak my im krzywdę robiliśmy niech weźmię zimną kąpiel.
robas / 89.66.71.* / 2015-06-13 13:21
Litwini mają ogromne kompleksy.
Pytanie dlaczego cały czas czepiaja sie Polski , w każdej mozliwej dziedzinie ?
m338 / 87.205.63.* / 2015-06-13 13:03
"Złoty" interes. Oni naprawdę myślą, że oni są mocarstwem, a my frajerami, którzy nie dość, że będa przymykać oczy na jawne okradanie Orlenu w Możejkach, to jeszcze im konektor gazowy za swoją kasę wybudują.
fafutek / 176.221.121.* / 2015-06-13 12:50
Skąd te antagonizmy na Litwie? Mają jakąś manię prześladowczą w odniesieniu do Polski
gośc / 89.72.247.* / 2015-06-13 12:43
A durni Polacy bronią ich nieba polskimi samolotami żenada.
bolo22 / 86.63.124.* / 2015-06-13 12:40
.........Litwa macha szabelką a prawdę mówiąc baz Polski nic nie znaczy.....podobno kiedys byliśmy bratnim narodem - kiedyś Zółkiewski pogonił Szwedów a teraz w ramach rekompensaty Litwini gonią Polaków - co za niewdzięczność !!!!!Putin przyjdzie i wyprostuje dumę Litwinów - a potem co ??....znowu nowy Zółkiewski ??? a po co , nie chcieli Polski to niech płacą za własne błędy ...........
true708 / 89.66.54.* / 2015-06-13 11:59
chyba czes dogadać się z naszym bratnim narodem i odzyskać ziemie na, których powstały te pseudo-państewka...

Najnowsze wpisy