Forum Polityka, aktualnościPolityka

Premier: Nie obawiamy się wyborów

Premier: Nie obawiamy się wyborów

Money.pl / 2007-07-09 23:07
Komentarze do wiadomości: Premier: Nie obawiamy się wyborów.
Wyświetlaj:
kpiarz / 83.7.162.* / 2007-07-10 20:40
To po co czekać do września Panie Premierze? Pensji szkoda co?
bubu / 2007-07-09 23:07 / Bywalec forum
Trzeba przyznać że moment na nowe wybory zakładając nawet że dymisja Leppera nie była przygotowana wcześniej jest wyjątkowo sprzyjający: PiS po prawie 2 latach ma niemal takie same poparcie jak w okresie gdy wygrywał wybory. W kampanii wyborczej wykorzysta z pewnością fakt iż gospodarka rozwija się najszybciej od wielu lat (i to bez zwiększania deficytu), płace rosną ,bezrobocie spada, giełda na szczytach. Nie ma znaczenia czy przyłożył do tego rękę czy nie. Z pewnością wzrosło poczucie bezpieczeństwa a ostatnie wypadki po raz kolejny ukazały PiS jako partię ludzi "czystych" i walczących ze "złem ". Warto podkreślić że w tym okresie nie było żadnej poważnej afery gospodarczej z udziałem polityka PiS. Spora część społeczeństwa za sukces uznaje też negocjacje z UE i twardą politykę wobec Rosji.
Patrząc od strony opozycji sytuacja też nie jest różowa - trwają wakacje i trudno prowadzi się w takim okresie kampanię. LiDowi który liczył na powrót Kwaśniewskiego do gry może zabraknąć czasu na ponowne wprowadzenie eks-prezydenta do gry (właściwie nie było żadnej poważnej inicjatywy z jego strony w ostatnich tygodniach). PO też pogrążona jest w maraźmie i nic poza krytyką PiSu nie przychodzi jej do głowy. Niestety na programie "anty" nie zbuduje sie sensownej alternatywy (vide porażka Gora z Bushem). A.Lepper w przypadku postawienia zarzutów może się pożegnać z polityką na zawsze. Giertych i Pawlak mogą nie przebić się przez wyborczy próg.
Warto też zwrócić uwagę iż poza ramówką znajdują sie popularne programy publicystyczne "Teraz My" i "Co z tą Polską" które nigdy za tym rządem nie przepadały co dodatkowo sprzyja PiS.
Jeżeli to wszystko zostało wyreżyserowane to J.Kaczyński jest Mefistofelesem polskiej polityki. Jeżeli nie - Szczęściarzem.
Lorunia / 87.96.74.* / 2007-07-09 23:29
Ale wyborów chyba nie będzie ! myślę , że spora część SO przejdzie do PiS z obawy przed ryzykiem nieprzekroczenia progu wyborczego . Resort rolnictwa może przypaść PSL i większość gotowa . Platformie obywatelskiej pozostałoby jałowe jak dotychczas negowanie wszystkiego , zresztą byłaby to kontynuacja w ich stylu ! ! !
marek 19-53 / 83.24.18.* / 2007-07-10 02:04
PO ma problem. Jeżeli zanegują wzrost gospodarczy, spadek bezrobocia jako osiągnięcia kaczorów to jednoznacznie przypiszą je Belce, Kwaśniewskiemu i SLD. Przecież nie sobie.
A programu na tak ciągle brakuje.
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-07-10 12:48
Do marek 19-53: wzrost gospodarczy nie jest dzięki PiS te oszołomki pretendują tylko do roli faraona, który "przepowiada" coroczne wylewy Nilu- ciemnota była za faraona i cześć tej cemnoty żyje do dzisiaj.

Wejście Polski do UE co stało się za rządów SLD (PiS było septyczne, SO i LPR przeciwne) ma zdecydowany wpływ na gospodarkę.
Przestań być śmieszny. Zauważ, że za rządów PiS gospodarka się schładza, inflacja rośnie. Debile w spółkach skarbu państwa ciągną tylko dywidendy. To, że Polska się unosi na fali globalnej koniunktury i ciągle z powiększającym się deficytem 30 mld jest faktem ale przypisywanie PiS tej zasługi- żałosne. Przeraża mnie, że fanatyk Rydzyk, homofob Giertych, aferzysta Lepper są postaciami nr obecnej sceny politycznej. Obciach przy znajmoych z zagranicy, wstyd wnukom będzie to wytłumaczyć. Stracone 2 lata i to w najlepszym momencie. Znowu tylko emigracja ratuje, już dzisiaj wielu światłych znajmoych wypięło się na ten grajdoł. Piana na pysku, słoma w bucie i kropidło w ręku. Fałsz i obłuda wewnątrz a wzorce rodem z najczerwieńszego PRL.
kpiarz / 83.7.162.* / 2007-07-10 20:41
Mareczka nie przekonasz:)
antyPiSuar1 / 85.222.25.* / 2007-07-10 23:16
Do kpiarz: Szkoda mi tego Pana Marka 19-53. Choć nick mam taki jaki mam kilku polityków PiSu szanuje np Marka Jurka, przynajmiej umieją przegrywac z honorem de facto zyskują co nieco. jak widać nie był to beton partyjny bo się go pozbyli.
Ludzie popierający PiS wierzą w hasła, które są często słuszne. Tylko co nam z haseł jak robią dokładnie odwrotnie niż mówią. To jest powód dla którego PiS i IV RP to jedna wielka pomyłka.
kpiarz / 195.205.100.* / 2007-07-11 12:56
Dokładnie.
bubu / 2007-07-09 23:35 / Bywalec forum
Taki scenariusz jest oczywiście możliwy ale po tym co usłyszałem dziś w trakcie telewizyjnego wywiadu wydaje mi się mniej prawdopodobny.
TaS / 2007-07-10 01:52 / Tysiącznik na forum
Bubu,

powiedz mi czy jakbys mogl to odebralbyś sobie z wlasnej woli 15tys zł pensji?

no no...

no właśnie, poza pewniakami - skrajnymi idiotami nikt w sejmie tak nie zagłosuje :) nie sa az tak głupi, by nie dba o własną d%%% :)

na nasze nieszczescie :(
Lorunia / 91.94.161.* / 2007-07-10 13:00
Samoobrona jako partia jest już skończona ! Podzielą los Korwina , a co mądrzejsi członkowie jak w porę się nie zmiarkują to zostaną na lodzie . Jeśli L..........er cały czas wszystkich oskarżał , obiecywał walkę z łapownictwem i i przekrętami , a tu teraz sam jest umoczony w coś takiego to oznacza tylko koniec kariery politycznej ! . Oczywiście te przysłowiowe 15 tys . pomoże niektórym posłom w podjęciu decyzji , przecież 360tys zł . przez 2 lata to niezły grosz ! ! !

Najnowsze wpisy