Forum Polityka, aktualnościKraj

Premier odwiedzi powodzian. Rząd ma dla nich miliony

Premier odwiedzi powodzian. Rząd ma dla nich miliony

Wyświetlaj:
mieszkanka Sobótki / 83.8.9.* / 2009-08-13 13:42
Uczestniczyliśmy z sąsiadami w „osiedlowej” akcji zapobieżenia przelania się mas wody przez ulicę Leśną w Sobótce. Zabrakło tam niestety obecności przedstawicieli organów samorządu terytorialnego, choć ich obowiązki w tym zakresie wynikają wprost z ustawy o powszechnym obowiązku obrony i zostały szczegółowo sprecyzowane w rozporządzeniach Rady Ministrów. Mieszkańcy mają zatem prawo domagać się pomocy oraz współdziałania w zwalczaniu klęsk żywiołowych, zagrożeń środowiska oraz usuwania ich skutków, a Pan Burmistrz nie powinien obrażać się na mieszkańców, którzy właśnie tego oczekują. Jeśli można mówić o jakimkolwiek zaangażowaniu władz lokalnych, to w opisywanym przypadku ograniczono je do dostarczenia worków z piaskiem i to należałoby rzec… post factum, gdy doszło już do znacznego przelania mas wody przez ul.Leśną. Czy można było temu zapobiec? W mojej ocenie tak, bo nie wszystkie zaniedbania można uzasadnić gwałtownym spływem wód deszczowych z masywu Ślęży. Jednak w tym miejscu pragnę wyrazić swoje rozczarowanie postawami niektórych mieszkańców, bowiem część dostarczonych worków została wykorzystana niewłaściwie. Konkrety?... bardzo proszę, jedna z mieszkanek osiedla Stęczyńskiego/Augustianów (pracownik firmy ZUK Hadlux) obstawiła na swojej posesji workami z piaskiem oczko wodne by chronić je przed ewentualnym zalaniem, inna z mieszkanek (ul.Augustianów) skrupulatnie ułożyła worki przed swoją posesją również „na wszelki wypadek”, natomiast zachowanie i wypowiedzi Pana Prezesa firmy ZUK Hadlux pozostawię bez komentarza, bo w mojej ocenie nie nadają się one do publikowania w tym miejscu… Zachowania żenujące, szczególnie gdy w tym samym czasie innym mieszkańcom osiedla woda zalewała posesje. Gdzie w tym czasie koordynacja działań przeciwpowodziowych? Mieszkańcy osiedla jedynie dzięki własnemu zaangażowaniu uniknęli tragedii. A dziś, choć minęły prawie 2 miesiące od tego zdarzenia, worki z piaskiem pozostawiono w nieładzie (część została już uszkodzona) i utrudnia przejazd ulicą Leśną. Zdumiewa, że tą drogę przemierza codzienne do pracy Pan Prezes firmy ZUK Hadlux, która zgodnie z przedmiotem działalności Spółki jest odpowiedzialna za wywóz i unieszkodliwianie stałych odpadów komunalnych na terenie miasta i gminy Sobótka oraz letnie i zimowe oczyszczanie ulic. Czy zatem skoro widzą to mieszkańcy osiedla może nie zauważać tego Pan Prezes i czy ten stan można usprawiedliwić czymkolwiek? Czy takie zachowania powinno być akceptowalne? hmmm… rzeczywiście z tego osiedla dość daleko do magistratu ale zdaje się, że było to bardziej widoczne gdy jeszcze nie tak dawno uznano za konieczne wybudowanie właśnie w tym miejscu nowej drogi (ul.Leśna). Czasem mam wrażenie, że lokalne władze wolą biernych mieszkańców, którzy akceptują brak właściwego wypełniania obowiązków przez osoby, na których ta odpowiedzialność spoczywa, przykro mi nie należę do tej grupy, zawsze staram się wypełniać swoje obowiązki najlepiej jak potrafię i tego samego oczekuję od innych. Przyznam, że mam jeszcze nieco refleksji na ten temat ale o wybudowaniu nowej ulicy Leśnej… może innym razem.
8848 / 78.8.131.* / 2009-07-07 10:58
Tym ludziom powinno dać się pieniądze na wysiedlenie z terenów zalewowych a nie pozwalac sie budowac nad rzekami!
Bogdan_24 / 87.116.212.* / 2009-06-30 11:13

Chodzi o stację trafo, zasilającą miejscową przepompownię, która została kilkanaście lat temu zaprojektowana poniżej lustra wody. Na skutek dużych opadów deszczu woda zalała transformatory i przepompownia stanęła.

No, nareszcie rzetelna informacja. Wszyscy inni, z TV na czele, mówią, że to właściwą pompownię wybudowano w najniższym punkcie i to dlatego ją zalało, tak jakby to pompownie powinno budować się na górce. Brawo.
BAJERSTACJA / 194.126.166.* / 2009-06-30 04:09
www.BajerStacja GRAMY KAŻDY RODZAJ MUZYKI !!!
andowc / 83.5.3.* / 2009-06-29 22:22
Miliony to ma,- tylko w dziurawej skarpetce,kieszeni,itd..(więc "uciekają").
prremierr / 83.18.138.* / 2009-06-29 15:14
Wiem że macie nieszczęście mamy dla was miliony.mamy ale nie damy a to dlatego że nie mamy.
A Kaczorek ma motorek / 85.221.175.* / 2009-06-29 18:14
Właśnie kto dziś jest wstanie wierzyć w obietnice Premiera?
ennricoVOX / 79.188.238.* / 2009-06-30 09:32
małolaty wyłącznie !
dziad z pod lasu / 83.20.29.* / 2009-06-29 14:19
Premier nie powinien tam jechać,chyba że chciał ze świtą pomóc przy odgruzowaniu,a tak to tylko przeszkadzał.Nie po to został wybrany,aby sprzątał po powodzi.Czy z rządzenia krajem tylko pijar pozostał.Panie Premierze nie o taką demokracje Polakom "chodzi".
FirezeuG / 2009-06-29 13:26 / Tysiącznik na forum
Jasne, oczywiście, co jeszcze?
Jak usłyszę jeszcze raz że komuś mają przelać kasę bo mu dom zalało to chyba się przekręcę. Jasne że można pomóc starszym lub niedołężnym. Inni niech się od......... od moich pieniędzy. Nie chciało się płacić ubezpieczenia to teraz trzeba płakać i iść do banku na odbudowę. Jak podniosą się głosy że to są rolnicy których nie stać na takie ubezpieczenie to proponuję wrócić do reportarzy które były w TV (notabene w każdej) z jedną Panią która się żaliła że dopiero dom skończyli i że go zalało wraz z 3 samochodami !!!!!!!! Nawet sobie sprawdziłem i w PZU komplet takiego czegoś od wszystkich katastrof wychodzi między 80-100 zł miesięcznie. Więc każdego chyba stać na taki wydatek, szczególnie jak pomyśli o kasie którą władował w nieruchomość.

Reasumując: nawet 1 złotówki nie powinno się dawać komuś kto mieszka na terenach zalewowych a nie miał ochoty płacić ubezpieczenia na taką okoliczność
Floyd / 2009-06-29 16:00 / Tysiącznik na forum
A, czy słyszałeś kochasiu, że ubezpieczyciele nie chcą ubezpieczać na terenach zalewowych od powodzi bo zbyt wielki ryzyko? Najchętniej by ubezpieczali od powodzi na Giewoncie. Takie same cwaniaczki jak i ty.
YAMAHAL / 83.30.79.* / 2009-06-29 22:03
a ty slyszales cwianiaczku ze jest wiele firm ubezpieczeniowych nie tylko pzu wiec nie wal tu takich glupot
FirezeuG / 2009-06-29 16:38 / Tysiącznik na forum
A ty kupisz działkę na której bagno to normalka przez połowę roku ?? Ciekaw jestem czy wybudujesz dom w starym korycie rzeki ?? Oczywiście jak rozwalisz sobie samochód to też będziesz mówić że to przez wąską drogę. Właśnie ludzie o takim mniemaniu jakie masz ty to robią a potem ręce w niebo żeby się zlitowali. Najpierw myśleć potem robić, czyli to z czym w naszym kraju jest najsłabiej.
Floyd / 2009-06-29 16:52 / Tysiącznik na forum
Twoja mądrość jest tak wielka jak wieża Babel. Już widziałem takich mędrków, do czasu.
Szkoda też czasu na dyskusje z takimi i na tłumaczenie im czegokolwiek.
eryk z bytowa / 83.15.180.* / 2009-06-29 07:29
Chwała im za to, i szczerze mówiąc tego się nie spodziewałem
ja tu będę ! / 79.188.238.* / 2009-06-29 09:39
poczekaj z tym czołobiciem !
upewnij sie ile dostali z obiecanych ubiegłoroczni powodzianie i pokrzywdzeni przez huragany ! I dopiero później bij czołem w glebę.
Mamy przeciez ministerstwo rozwoju regionalnego
Dlacvzego minister Bieńkowska skreśłiła przeciwpowodziowy projekt PiS - u ?
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-06-29 21:06
A dlaczego kłamiesz jak sfora pisowskich piesków z tymi projektami, które zostały podobno skreślone? Opowiadasz bzdury na tematy, na których się nie znasz.
Żadne projekty NIE zostały skreślone, ponieważ nie ma czegoś takiego jak skreślanie projektów finansowanych z funduszy europejskich. Mogły co najwyżej NIE zostać zaakceptowane o ile zostały przez regiony zgłoszone i o ile zawierały błędy.
Bodek__ / 80.68.236.* / 2009-06-29 09:34
Po co ten jad?
Jest w budżecie zapisana kwota i bardzo dobrze. Trzeba ludziom pomóc w tym czasie.
YAMAHAL / 83.30.79.* / 2009-06-29 22:31
a dlaczego rzad ma pomoc czy to jakis obowiazek najlepiej umierac lub byc zalanym zbiorowo wtedy leca odszkodowania zasilki i robic pokaz przed telewizja jaki to on nie jest dobry zwlaszcza z nie swoich pieniedzy tylko podatnikow czemu rzad nie wyplacaja jakiegokolwiek odszkodowania jesli ktos umrze lub kogos zaleje solo, czy bol i cierpienie tych rodzin poszkodowanych jest mniejsze ???? warto sie nad tym zastanowic po mojemu to dyskryminacja
ja tu będę ! / 79.188.238.* / 2009-06-29 09:40
panie "oczywisty" no powiedz pan którą z obietnic tusk dotrzymał ?

Najnowsze wpisy