Forum Forum emerytalneInne

Premier ostrzega: To likwidacja II filara

Premier ostrzega: To likwidacja II filara

Money.pl / 2011-02-25 15:48
Komentarze do wiadomości: Premier ostrzega: To likwidacja II filara.
Wyświetlaj:
paulbociek / 2011-02-26 12:44 / Bywalec forum
Premier nagle stał się obrońcą OFE bo propozycja całkowitego zawieszenia składki wyszła z opozycji (nie ważne jakiej). Gdyby propozycja ocięcia składek do OFE np. o 2,3% wyszła od opozycji to POpremier by się najpierw długo zastanawiał i pomysł skrytykował za coś... A po dłuższym czasie projekt by wrócił w zmienionej wersji np. podobnej do dzisiejszej. Temu facetowi nie można ufać!
Budyń / 89.78.50.* / 2011-02-25 20:53
... ale czy premier w ogóle kontroluje chociaż swój własny rząd ? :D
fafaff / 83.23.232.* / 2011-02-25 18:58
obowiązkowe wpłaty do OFE - prywatne środki pod przymusem transferowane do prywatnych kieszeni... haha.. dobre - za taki biznes nie dziwię się że naszych polityków cenią na Zachodzie
żenua / 83.25.71.* / 2011-02-25 16:29
gdyby pan Premier nie ruszał OFE to nie byłoby przed czym ostrzegac.
My znamy te wasze gierki - w dobrego i złego policjanta.
nie znami te numery. My nie ciemny lud - panie premierze
tade / 83.2.33.* / 2011-02-25 16:18
Zauważył że sami mają spore kwoty w OFE
A wygrać już nie wygrają.

Jeśli dzisiaj ktoś zdecyduje się na zawieszenie wpłat do OFE, to proszę mi pokazać w przyszłości parlament, rząd, który podejmie decyzję o odblokowaniu wpłat do OFE

A emeryturka z OFE będzie większa jak z ZUS.
Na GPW stagnacja a BŚ ciśnie
to inaczej kwiczy
PO co mi to było. / 77.115.86.* / 2011-02-25 16:08
To teraz Premier jest obrońcą OFE? Mówią, że akwizytorzy pokrętnie tłumaczą :) ale premier bije ich na głowę! Czy z perspektywy rządu wyglądamy na debili? Mówią, że trzeba zlikwidowac akwizycję bo to wciskanie głupot klientowi dla własnego zysku. To może tez zlikwidowac wybory - bo to też wciskanie głupot - nie bezinteresowne. Tylko koszt zacznie wyższy!!
żenua / 83.25.71.* / 2011-02-25 16:03
teraz lansuje się na obrońcę naszej kasy.
to tak jakby złodziej przyszedł na drugi dziń po kradzieży i proponawał, że popilnuje ci majątku.
maxymili / 2011-02-25 15:48 / Tysiącznik na forum
Wystarczy aby ograniczyć dziurę budżetową na tyle, aby rząd nie musiał kraść nam emerytur.
Ale nie po co, lepiej sadzać do więzienia za posiadanie konopi 5000 w większości młodych Polaków rocznie. 95% z nich nigdy nie handlowało narkotykami. Takie są fakty, koszty więzienia i degradacji społecznej tysięcy ludzi ponosi także całe społeczeństwo.

Uważam, że to wystarczający powód aby postawić odpowiedzialnych za obecny stan rzeczy polityków przed trybunałem stanu.
marynarz098 / 2011-02-25 16:22 / Tysiącznik na forum
Legalizacja.......... chociaz by powrot do prawa z przed roku 2004, gdy w kieszonce mozna bylo miec na wlasna konsumpcje......legalizacja byla by piekna i kasie panstwa na reke, dopalacze choc scierwo i trucizna pokazaly popularnosc urzywek innych niz alkohol........ale czy cos tak liberalnego w tym naszym panstwie wyznaniowym jest mozliwe?????
Ojciec Rydzyk i swita wyszla by na ulice, nowy krzyz bysmy mieli, przed sejmem tym razem.
maxymili / 2011-02-27 09:44 / Tysiącznik na forum
Prawa sprzed 2001.
tesa1959 / 2011-02-25 19:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

byla by

byłaby
urzywek

używek
a ja nie jestem za legalizacją. Byłby łatwiejszy dostęp, a więc więcej dzieci i młodzieży skorzystałoby z tego, co nie wyszłoby im na zdrowie. Papierosy są legalne i chyba nie masz pojęcia ile dzieci w szkole podstawowej pali, bo jeśli im w sklepie nie sprzedadzą, to znajdzie się ktoś, kto im kupi.Z "podziemia" trudniej im korzystać.
marynarz098 / 2011-02-26 13:58 / Tysiącznik na forum
Podziemie ma interes w tym by do klienta dotrzec, dzieciaki nie musza sie starac, kazda szkola ma swojego dilerka, bo w kazdej szkole sa dzieci dla ktorych pieniadze sa wazniejsze od edukacji.
marynarz098 / 2011-02-26 13:55 / Tysiącznik na forum
Witaj tesa.

Dzieki za poprawki.

Mam pojecie ile dzieci palilo papierosy, gdy to ja jeszcze do podstawowki chodzilem, mam tez pojecie jak mlodziez reaguje w kontakcie z czarnym rynkiem.

Dzieci.....moje pokolenie ,,wychowalo,, w czasie gdy palenie bylo modne ojciec palil, matka palila, babka i dziadek tez. Oczywiscie dosc wczesnie sprobowalem jak to z tym dymkiem jest...........a kupowalem w kiosku dla taty oczywiscie......dzis nie pale.

Dzieci i alkohol....wiemy, ze inicjacja w tej dziedzinie spadla ponizej roku 15.....ja pierwszy raz padlem od alkoholu majac 16( sylwester)..... dzis tylko wino i to umiarkowanie.

Marija Huana.....kontakt 16 (srodowisko muzyczno-artystyczne) ....i nawiazujac do czarnego rynku.......mysle, ze zdajesz sobie sprawe z tego jak huliganstwo, kontakty z tzw. mlodocianymi przestepcami, rozmowy o czarnym rynku, przynaleznosc do grypy (czy to kibolskiej, czy zlodziejskiej, itp) jest atrakcyjne dla mlodego czlowieka, to jest wrecz trendy, cool, by znac kogos kto moze.......zalatwic cos, cokolwiek, od narkotokow, poprzez srodki dopingujace przyrost masy miesniowej, po tansze plejstejszyn......media uczynily atrakcyjnym tego rodzaju kontakty.

Z wlasnego i moich rowiesnikow przykladu wiem, ( pewny jestem co do wiekszosci- a pisze tu o grupie 10 osob) nasi ojcowie byli i sa uzaleznieni od alkoholu. Nikt z grupy o ktorej pisze pomimo ze uzywa alkoholu nie jest alkoholikiem.

Z obserwacji wiem do czego moze doprowadzic naduzywanie alkoholu, czyli moja swiadomosc jest inna, wiedza jest wieksza.

Dlatego jestem popierwsze: przeciwnikiem czarnego rynku, bo wiem ze do zwyklej ,,rosliny,, aby wzmocnic jej dzialanie wszelkiej masci dilerzy dodaja roznych chemikali, lub namaczaja taki susz wczyms tlustym, oleistym by zwiekszyc wage i wartosc rynkowa.....tego typu niekontrolowane grupy czy pomysly na zwiekszenie jej mocy i masy sa niebezpieczne, nie sama maria....znana przynajmniej od 2000 lat.

(Pomimo roznych opini na jej temat: odsylam cie do internetu, prosze zapoznaj sie z opiniami roznych znawcow, tymi za i tymi przeciw......dobrze miec balans na taki temat, i wlasna wyrobiona opinie, nie oparta na mitach i przesadach, a faktach.)

Po drugie wierze w edukacje: Wzrost swiadomosci, edukacja, zlikwidowanie tabu jakim sa narkotyki, i jeszcze raz edukacja, edukacja i dostepnosc........by to co niedostepne nie bylo pozadane, a kontrolowane.

W krajach gdzie madziaga rosnie dziko, nikt sie nie martwi o to, ze dzieciak skreta sobie zrobi i popali.........to tak jak u nas z grzybkami halucynogennymi, rosna na calym obszrze kraju, i jakos nie ma z nimi problemu...bo nawet jak cal wioska wie ze ,,potupajki,, -(tak babcia na nie wolala,)- rozbawia cie i podkreca, to nie czyni ich popularnymi....w miastach mlodzi o nich marza.... na wsi nikt o ,,potupajki,, nie dba.

Tesa tak jak sie troszke poznalismy, nie probuje cie przekonac, poznaj tylko moja opinie na ten temat.
Podrozuje duzo, nie bylem tylko na Antarktydzie, Grenlandii, i w Australii ( nie wiem co z tym ii :-)) czesto mialem okazje pokrecic sie po roznych miejscach, w wielu krajach bylem gosciem prywatnych domow. W wiekszosci krajow rownikowych gandzia wystepuje jako okaz prywanych ogrodow.......pytam sie znajomych jak to, a Policja, a dzieci..........i z zycia wziete.....kolega wzol mnie za reke i pokazuje nabita strzelbe u progu drzwi, jego 5 i 9 letnie dzieci wiedza co to jest, i nie dotykaja, tata zabronil......u nas sie dzieci juz nie wychowuje, u nas sie dzieci przed telewizorem sadza.........tak tez jest, mi powiedzial z wiski, gandzia, i papierosami......swiadomosc tego co moze i co zrobi z toba uzywka, jesli sprobujesz sprobowac i swiadomosc oparta na prawdzie a nie mitach jest rozwiazaniem.

ps: mam w domu 5 latka, niewiele mi czasu zostalo by sie przygotowac na pytania zwiazane z alkoholem i narkotykami, mam nadzieje, ze sie nie pomyle.
tesa1959 / 2011-02-26 14:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Oczywiście zgadzam się z Tobą, że przede wszystkim edukacja, bo zakazany owoc lepiej smakuje. Jednak myślę, że nie jesteśmy jeszcze na tym etapie, że legalizując ustrzeżemy się od nadmiernej narkomanii. Przykładem jest legalizacja dopalaczy (ile osób się zatruło?). Chyba, że teraz po zamknięciu sklepów po prostu media nie podają o takich przypadkach.
Mam troje dorosłych dzieci: najstarszy syn ma 30 lat, córka 27 i najmłodszy 21. Najstarszy spróbował kiedyś marichy - powiedział mi o tym i stwierdził, że to świństwo. Oboje z córką palili papierosy (syn dłużej) i rzucili bez problemu, bo to nie jest nic dobrego. Najmłodszy ustrzegł się od tego, bo jest bardziej asertywny. Ja dużo rozmawiałam z dziećmi (niekoniecznie na temat używek) na każdy temat - nie było tematów tabu i myślę, że to ustrzegło ich od bardzo złych decyzji. Teraz dzieci się chowa, a nie wychowuje (tak jak zwierzęta), telewizor, komputer, byle był spokój. Powoli to się zmienia. W moim miasteczku nie widzę już tyle młodzieży pod wpływem, co kilka lat temu. Z papierosami na ulicy też jest niewielu. Chyba przestało to być modne i dobrze. Jak świadomość zagrożeń będzie większa, można zalegalizować, bo kto będzie chciał, to i tak będzie brał, a reszta będzie wyedukowana.
popierwsze:

po pierwsze
chemikali

chemikaliów,
wczyms


wczyms

w czymś
Grenlandii, i w Australii ( nie
wiem co z tym ii :-))

bardzo dobrze, bo Grenlandia, Australia,końcówka jest samogłoską, a więc ii
marynarz098 / 2011-02-26 15:01 / Tysiącznik na forum
.....Przykładem jest legalizacja dopalaczy (ile osób się zatruło?).

Bo nie bylo wystarczajacej kontroli, w gre wchodzily zwiazki chemiczne tworzone przez domoroslych chemikow ( w szopach....dodawano nawet trutke na szczury......)
Jestem i bede przeciwnikiem dopalaczy, i zwiazkow chemicznych tworzonych sztucznie.
Nie chce wyjsc na hipokryte.......ale przyznam sie ze naturalnie rosnacy krzak traktuje inaczej........
Ciekawostka.... wiesz kto w latach 70 byl za delegalizacja gandzi......koncerny farmaceutyczne, to za ich pieniadze i przez ich wplyw zdelegalizowano najtanszy srodek przeciwbolowy na swiecie......wyczytalem to w internecie, moze to teoria spisku.....ale potwierdze, ze jako srodek przeciwbolowy M jest fantastyczna.....i jesli ma sie swoja w domu wychodowana to jest to srodek za darmo, a jak nasze spoleczenstwo swiatowe jest uzaleznione od srodkow przeciwbolowych........mysle ze wystarczy otworzyc domowa apteczke, i odpowiedz sama sie nasunie.

To ze najstarszy probowal to jedno, wiekszosc probowala, a to ze mu nie smakowala, to drugie......w przeciwienstwie do alkoholu madzia nie na wszystkich dziala..... co tylko dobrze o niej swiadczy.
tesa1959 / 2011-02-26 15:10 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Bo nie bylo wystarczajacej kontroli, w gre wchodzily zwiazki chemiczne
tworzone przez domoroslych chemikow

Właśnie, a skąd pewność, że po legalizacji ustrzeżemy się tego? Nie wierzę w dostateczną kontrolę.
A na marginesie - skąd jesteś, jeśli można wiedzieć (ja jestem spod Gniezna).
marynarz098 / 2011-02-26 15:26 / Tysiącznik na forum
Plantacjie i sklepy powinny byc rzadowe w 100%, a sprzedawcy licencjonowani.
Kontrola punktow sprzedazy wysoka, a kary za zlamanie przepisow dotkliwe.
Czarny rynek, by sie nie utrzymal, nieoplacaloby im sie, ani mlodym szukac znajomosci......w dalszym ciagu problemem i tak pozostaly by srodki hardcore, mniej popularna heroina, bardzo droga kokaina, i srodki pobudzajace dla dyskotekowiczow, extasy itp......na to nie mam pomyslow, poza edukacja.
tesa1959 / 2011-02-26 15:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

pozostały by

pozostałyby
E tam, Koszalin. Myślałam, że Gdańsk, albo Szczecin, to ponieważ jesteśmy jedynie myślącymi ludźmi :) poszlibyśmy na piwo:). W Gdańsku mam syna, a w Szczecinie ciocię:)))
marynarz098 / 2011-02-28 18:23 / Tysiącznik na forum
a ja mieszkam pomiedzy Gdanskiem i Szczecinem, w kazda strone tak samo blisko, i w kazdym z tych miast mam znajomych......jak bedziesz kiedys planowac podroz, czy do cioci czy do syna, daj znac.
tesa1959 / 2011-02-28 19:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
W# sumie... planuję podróż na przełomie marca i kwietna "na skróty" do Szczecina przez Podlasie, Bydgoszcz (zostawić psa u córki), Gdańsk, Szczecin i powrót do Bydgoszczy po psa i do domu :)
marynarz098 / 2011-02-28 21:08 / Tysiącznik na forum
.....ach te przelomy miesiaca, pewnie bedzie mi trzeba na wode znowu wyjechac.....ale kto wie co przyszlosc przyniesie, zostanmy w kontakcie.
tesa1959 / 2011-02-28 21:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Żartowałam z tym, piwem. Przecież nie będziesz spotykał się z "panią w słusznym wieku" :), chociaż miło byłoby mi poznać osobiście osobę, z którą przyjemnie się gawędzi na forum. Swoją drogą będę przejazdem w Koszalinie (jeśli tamtędy pojadę - komputer wytycz mi inna trasę), a za kierownicą nie piję:).
marynarz098 / 2011-03-01 13:49 / Tysiącznik na forum
Sluszny wiek nie jest przeszkoda, ja tez tam kiedys dojde, i wcale a wcale mnie to nie martwi, mysle ze bedzie fajnie.........a jak bys miala przejezdazc przez Koszalin, pisz,pisz ze bedziesz.....piwa nie pijesz, ok, ja tez nie, wole wino.....ale obiad zjesz, zapraszam.
tesa1959 / 2011-03-01 14:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dziękuję za zaproszenie. Podoba mi się Toje poczucie humoru. A tak na poważnie, to nie znam Koszalina (nigdy tam nie byłam - tylko przejazdem pociągiem do Kołobrzegu), a mapa w mieście nic mi nie daje - zawsze błądzę pierwszy raz i dlatego nie lubię zbaczać z kursu. Pojeździłam sobie po Gdańsku zanim trafiłam do syna, a potem drugi raz, gdy zmienił mieszkanie. Nie mam jeszcze GPS i już właściwie tam, gdzie jeżdżę nie jest mi potrzebny. Musiałabym kupić specjalnie na Koszalin:)
marynarz098 / 2011-02-26 15:16 / Tysiącznik na forum
ps: powinienem powiedziec ze zewzgledu na bliskosc granicy Liberalny-Koszalin. Ostoja PO........ale do tego na tym forum to strach sie przyznawac.
maxio2000 / 95.51.74.* / 2011-02-28 14:37
ciekawa dyskusja, rowniez jestem za legalizacja MJ lub przynajmniej depenalizacja aby z ludzi, ktorzy na wlasny uzytyek maja MJ nie robic kryminalistow. wlaczylem sie tylko tutaj po to abys nie przecenial PO, to sa ludzie, ktorzy u koryta sa od 20 lat, tyle tylko ze pod roznymi sztandarami, haslami i twarzami - nic dobrego nie zrobili dla Polski i bedzie jeszcze gorzej :/
marynarz098 / 2011-02-28 16:22 / Tysiącznik na forum
dzieki za rade....nie jestem bezkrytyczny, bardziej krytykuje PO niz jaka kolwiek partie, oni sa u wladzy i oni wzieli na siebie odpowiedzialnosc, ale wyboru wielkiego u nas nie ma..........jesli juz sa jakiekolwiek programy polityczne roznych ugropowan, to sa one do siebie podobne, i nie ma dla mnie wiekszej roznicy pomiedzy PIS, PO, SLD itp......bo wszyscy juz mieli swoja szanse, i co???? i nic!!! a z programow o ktorych mowili tylko wspomnienie zostaje......PKP,Autostrady, podatek 19%, itp.......PO choc troche liberalnijsze jest niz PIS, i mniej sie stracha kosciola, PIS programowo podobni do PO, ale prezesa maja z kosmosu....i on mi przeszkadza......no i to panstwo koscielno-policyjne stworzone za PIS.......moze i do tej pory nic sie nie zmienilo z ta inwigilacja.....ale gdy prezes byl u wladzy to sie zaczelo.....i tego mu nie zapomne.....i tego lizusostwa koscielnego.
maxio2000 / 95.51.74.* / 2011-02-28 17:32
dlatego proponuje zapoznac sie z programem UPR - nisza, ale dopoki ludzie nie zaryzykuja nic sie w Polsce nie zmieni. rozwiazania najprostsze sa najlepsze, a takie wlasnie proponuje czy to UPR czy Korwin Mikke. Nie sa idealni, ale przynajmniej wyrywaja sie ze schematow PO, PiS, SLD, PSL oraz wczesniejszych korzeni tych partii.
marynarz098 / 2011-02-28 18:38 / Tysiącznik na forum
....musze zdradzic sie z pomyslem jaki nosze w sobie, moze to idealistyczne podejscie, ale mam cicha nadziej, ze jesli jakas partia rzadzaca przetrwa dluzej niz kadencje to moze ochlonie, nabierze dystansu do wladzy i kierowania krajem......brak mi slow by opisac ta nadzieje......ale szlag mnie trafia gdy co 4 lata coraz to inne partie obsadzaja stanowiska.

I tak juz od dawna, 4 lata rzadow, pozniej zmiana, a nowi zamiast rzadzic rozliczaja.....ostatnio nawet Napieralski obiecal rozliczac, jak sie go wybierze.....najpolularniejszy plan polityczny w Polsce.....


Wszystkie partie rzadzace po 4 latach koncza slabo.....a skoro pomiedzy nimi nie ma roznicy, to mysle ze nie ma co zmieniac frontu, czy formacji....sa takie same, zycie to pokazuje.......a jak nie ma roznicy, to.....ech......stabilizacja mi sie marzy i opozycja do rzadzacych co bedzie konstruktywna, i wymagajaca od rzadzacej partii jakosc i porzadku i przedewszystkim pracy, nie krzykiem, nie ujadaniem, i nie wprowadzaniem chaosu.

PIS z taka sila jaka ma, jest poroporcionalnie do tej sily nieudolne, potrafia destabilizowac i uprzykrzac zycie.......ale jak by to bylo, gdyby zamiast potrzasac reka, zaczelo wspolrzadzic.....mysle ze lepiej.


ps: Pan Mikke nigdy mnie nie przekonal do siebie, ale sprawdze sobie o czym mysli UPR.
maxio2000 / 95.51.74.* / 2011-03-01 14:44
dobrze to ujales - partiom chodzi o wladze nie o rzadzenie dla dobra spoleczenstwa. dlatego ujadaja, krzycza i kloca sie bo chodzi im tylko o roszady na krzeslach.
4 lata to az nadto aby cos zrobic, niestety kolejny raz zostaly tylko puste obietnice (a zaczynaja sie juz nowe i markowanie szybkimi ustawami przed kolejnymi wyborami - bo spoleczenstwu trzeba cos "rzucic" - ze niby cos sie robi w ich interesie) - a gruntownych reform jak nie bylo tak nie ma.
okregi wielomandatowe jeszcze bardziej utrudniaja i rozmywaja odpowiedzialnosc dlatego jedynym rozwiazaniem sytuacji jest szukanie nowych, wartosciowych ludzi bo "stare" juz pokazalo ze mysli tylko o sobie.

Najnowsze wpisy