Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Premier: Pomożemy w spłacie kredytów hipotecznych

Premier: Pomożemy w spłacie kredytów hipotecznych

Wyświetlaj:
dorotaolech1961 / 2010-06-03 00:56
Nie muszę pisać jak niewymownie jest mi wstyd,nigdy nie myślałam że
znajdę się w takiej sytuacji,niestety jestem doprowadzona do
ostateczności,Mieszkam z córką 14 letnia w wynajmowanym mieszkaniu na
początku zaraz po rozwodzie wszystko się jakoś układało było skromnie
ale przynajmniej bez strachu do momentu kiedy nie straciłam pracy ..od
tego momentu zaczęła się równia pochyła pukałam do każdych drzwi
wykonałam tysiące telefonów i nic ... zadłużenie rosło wszystkie
pieniądze które pożyczyłam zaraz oddawałam wlasciceielowi blednę kolo
.Na ta chwile mam trzy tysiące zadłużenia za mieszkanie ale nie to jest
największym problemem az wstyd napisać najgorsze doszło już do tego ze
nie mamy co jeść sama nie jem żeby dać córce .....cokolwiek jestem na
skraju załamania .Wiem ze jest pełno naciągaczy i podany prze ze mnie nr
konta będzie "raził" w oczy ale nie mam wyboru ratuje mnie nawet 10 zl
.Numeru telefonu nie podaje w treści ,zapraszam na maila podam adres i
telefon każdemu podziękuje osobiście ......Bank millenium 13 1160 2202
0000 0001 4533 0917 Dorota olech z gore dziękuje za każda złotówkę
dorota olech1961@interia.pl
pinnochio / 83.93.55.* / 2010-06-03 19:51
Trzeba bylo sie nie rozwodzic. Idz do twojih fiministycznyh sostr nieh ci kase dadzom.
??? / 87.207.219.* / 2009-03-13 20:35
Wirtualny świat , przecież pieniądz powinien miec pokrycie w produkcie, ale w jaki sposób kiedy waszystkie zakłady pracy się rozwaliło albo rozwala, mój obecnie też, następuje II etap wywłaszczania Polaków, ja osobiście nie mogę na to patrzeć. Tu mieszkamy, tu jest nasza ojczyzna, czy już nic nie można zrobić????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
lv2 / 83.24.105.* / 2009-02-21 18:07
Bardzo duży kredyt to taki z ratą 5000 - 6000 miesięcznie. Ubwiłem się. Kolejny gołodupiec u władzy.
anubiz / 2009-02-21 11:47
taka decyzja, spowoduje powiekszenie bezrobocia ( ci co maja kredyty i moga sie dogadac z pracowadca przejda do szarej strefy) i beda brali kase z rzadu, ktora de facto zostanie dodrukowana w jakze szczytnym celu! na koniec roku bedzie piekna inflacja, która kazdego posiadacza zł uderzy po kieszeni... mam nadzieje ze to tylko populistyczne tusk show, bo wczoraj w sejmie mowil ze ograniczy wydatki...
axxel / 83.143.213.* / 2009-02-20 21:03
a może o wiele większą pomocą i cywilizowanym wyjściem była by nowelizacja prawa , do standartów wspólczesnej cywilizacji .. poprzez zlikwidowanie lichwiarskiego zapisu .. o bankowym tytule egzekucyjnym .. oraz uznanie ze , klauzule o dobrowolnym poddaniu sie egzekucji komorniczej z dniem ogłoszenia przestaja obowiązywać.

czy to nie była by o wiele skuteczniejsza i perpektywiczna pomoc .. nie obciązająca przy tym kieszeni podatnika?
Agis IV / 77.91.33.* / 2009-02-20 16:48
A co to jest ? czy to nie jest wspieranie banków ?
hipoteza / 79.191.21.* / 2009-02-20 17:19
Przyczyną takiego stawiania sprawy przez Tuska jest prawna konstrukcja umów hipotecznych w Polsce .
W USA w większości przypadków tracisz przedmiot zastawu i masz spokój !
U nas są to umowy " Pseudohipoteczne " - dodatkowe klauzule, a przede wszystkim ta , o dobrowolnym poddaniu się egzekucji komorniczej, sprawiąją , że tak naprawdę odpowiadasz całym swoim majątkiem !!!
To oczywiście skandal !
W PRL-u było tak, że bankowy tytuł egzekucyjny ( wyciąg info. o braku spłat ) wystarczał do działań komornika, ale banki były państwowe !?
Egzekucja komornicza, ze względu na jej koszty, to rozbój w biały dzień !
W wolnym, demokratycznym państwie o egzekucji długu dla firmy prywatnej, czy o poprawności umów, powinien decydować sąd !!!
Amatorzy kredytów w owczym pędzie podpisywali " cyrografy " na siebie !?
Być może Tusk obawia się jeszcze większej tragedii , niż w przypadku " opcji " gdyby zdołowanie złotego się przedłużyło ???
lv2 / 83.24.105.* / 2009-02-21 18:12
Tego typu umowy istnieją w dużej ilości państw UE. Generalnie nie widzę w tym problemu - zabezpieczenie systemu bankowego jest ważniejsze, niż dobre samopoczucie tej, lub innej osoby.

Tusk (domyślam się) obawia się krachu na rynku nieruchomości, co uderzyłoby znacznie w cały system bankowy w Polsce. Wbrew oczekiwaniom tysięcy człekokształtnych hien, radykalna obniżka cen nieruchomości miałaby tragiczne konsekwencje dla całego systemu gopodraczego w Polsce.
issael / 94.254.173.* / 2009-02-22 17:09
argument że tego typu umowy istnieja w innych (nie wszystkich) państwach UE jest śmieszny, zalegalizowane bezprawie jest bezprawiem, obojetnie gdzie wystepuje (oczywiscie w kwestii moralnej, oraz poczuciu tzw sprawiedliwosci)
oczywiście zalegalizowane bezprawie w postaci nierównosci stron, po zalegalizowaniu staje sie prawem, ale co to za prawo?

samo prawo moze jak najbardziej byc niesprawiedliwe, traktujace obywateli nierówno .. przykład segregacja rasowa tu i tam jeszcze wystepujaca ..
issael / 94.254.173.* / 2009-02-22 17:04
zabezpieczenie systemu bankowego? zabezpieczenie lichwy to takie dobre?
mi wydawało sie zawsze ze powinna istniec równośc (prawna) stron kontraktu
prawo które daje fory jednej ze stron jest wadliwe, ale wiekszośc ludzi-ków jest tak wypranych z myślenia ze, nawet tego nie zauważa.
Inny aspekt .. gdzie jest zabezpieczenie .. klienta przed działaniami nieodpowiedzialnych banków.
skad teza ze to tylko klienci sa nieodpowiedzialni?
pozatym, tzw bankowy tytuł egzekucyjny i istne kuriozum , czyli tzw, dobrowolne poddanie sie egzekucji komorniczej, nie przeszkadza bankom doic swoich klientów i działac na ich szkodę,
satyrycznie mozna powiedziec ze odpowiednio powinien byc kliencki tytuł egzekucyjny i banki równiez powinny podpisywac klauzule o dobrowolnym poddaniu sie egzekucjom komorniczym.
mama Michała / 90.141.91.* / 2009-02-20 17:14
Premier chce być dobrym wujkiem za moje pieniądze. Cudownie znalazł miliny, które miały służyć do wspierania firm borykających się z problemem wypłaty wynagrodzeń, ale niestety nie mogą z nich skorzystać, bo dostęp do nich jest utrudniony. Żałuję, że byłam rozsądna i przewidująca, bo teraz załapałabym się na darmowe pieniądze, a tak to zostanę za to ukarana.
Elendir / 2009-02-21 00:07 / Łowca czarownic
Masz na myśli zabezpieczyłaś się przed utratą pracy?

A jeżeli chodzi o źródło finansowania to myślę że wystarczą kwoty otrzymywane przez Skarb Państwa ze sprzedaży nieruchomości (bez sięgania do portfela osób które nie dokonały zakupów nieruchomości).
hipoteza / 79.191.21.* / 2009-02-20 16:28
W artykule pominęliście istotne wątki z bardzo dobrego sejmowego przemówienia Premiera !
A tak na marginesie : !
Nie byłem wyborcą Platformy, bardziej z powodu braku zaufania do polityków dawnej Unii Wolności niż niezgodności programowych . Miałem zresztą sporo racji biorąc pod uwagę jak fikcyjnie obeszli się z lustracją. ( Konszachty z komunistyczno - UW olskim Trybunałem Konstytucyjnym [ skład ] )
W sprawach gospodarczych nie popierałem z kolei PiS-u .
Do dziś należę do tzw. POPiS-owców .
Wracając do przemówienia .
Mam nadzieję , że nie były to tylko słowa pod publikę !?
A oto pominięte wątki ( przybliżone, nie zawsze dosłowne cytaty ) :

D.Tusk " ...lobbyści i eksperci nie przekonają mnie, żeby z pieniędzy publicznych wspierać instytucje, które do kryzysu doprowadziły po przez lichwiarskie instrumenty finansowe z kredytami hipotecznymi włącznie, rozdawanymi lekką ręką ...! "
" ...Będziemy za to w miarę możliwości wspierać ludzi pokrzywdzonych przez te instytucje ! ..."
" ... będą opracowane instrumenty gwarantujące płynność w sytuacjach naprawdę kryzysowych, ograniczymy się do banków, na które mamy pełny wpływ ... , ... wobec pozostałych zastosujemy nowe przepisy o { tymczasowej } nacjonalizacji ( przymusowa odsprzedaż akcji !? ) ..."

Dosłowny cytat : ... efektem naszych działań nie może być " gigantyczna kwota pienędzy dla całego zastępu lichwiarzy !!! "

Szanowni państwo, nic dodać , nic ująć !
Premier potwierdził tym samym własne słowa z konferencji prasowej sprzed tygodnia :
" ... nie będziemy pompować pieniędzy podatnika do prywatnych banków ! .."

To wciąż jedynie słowa, konkretne i dosadne , słowa, słowa, słowa !???
Donald Tusk / 2009-02-20 16:33 / Bywalec forum
Zapomniałeś pan o KDL-u tam to się kręciło lody ;-)))
r.51 / 62.121.76.* / 2009-02-20 16:23
Szanowny Panie Pierwszy Ministrze (zw. premierem) czy to ma być darowizna to ja przepraszam nie moim kosztem.Czy kredytobiorcy brali pożyczki pod przymusem?
Dziennik Łódzki / 83.20.23.* / 2009-02-20 16:13
Mnie kryzysy niestraszne! Głodowałem, w łachmanach łaziłem,nie piłem,nie paliłem... dopóki nie wziąłem pierwszego miliona na kredyt!!!
andowc / 83.30.79.* / 2009-02-20 16:11
W ciągu 3-4 tygodni rząd przygotuje projekt ustawy, która gwarantowałaby bezrobotnym pomoc przy spłacie kredytu hipotecznego - zapowiedział premier Donald Tusk.

Bezrobotnym Ministrom, to tak "zgoda",-(co z innymi Obywatelami ?).
Tego "ustawa" nie "przewiduje.
Donek załóż Sobie "Kondonek" będziesz bezpieczniejszy (lepiej Szanowny) inni Tobie "pomogą" jak nie umiesz założyć "Kondoma".
dziadek yankesa / 83.20.23.* / 2009-02-20 16:02
Jak patrzę na tę fizjonomię to widzę oczy liberała
flądra / 194.187.144.* / 2009-02-20 15:27
ja też chcę domek za miastem ?? może państwo mi pomoże!!!!tak, to może jeszcze jeden w górach!!!! przecież oddam po smierci !!!!!!!!
Jacqb / 2009-02-20 15:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Za dużo za dużo tu bluzgów. Żadnych pomysłów własnych, żadnej alternatywy a jeszcze problem ze zrozumieniem tekst (np. wow). Pomysł zły wcale nie jest. Nie znamy żadnych konkretów a co niektórzy już wyją. Jeżeli Państwo będzie rozsądnie smarowało tryby gospodarki (w tym wypadku instytucji finansowych) to nie będzie trzeba później robić remontu kapitalnego. Kwestia uregulowania i rozwiązania kilku problemów.
lv2 / 83.24.105.* / 2009-02-21 18:16
Szkoda Naszego czasu na tą bandę baranów !
Donald Tusk / 2009-02-20 15:27 / Bywalec forum
Masz całkowitą rację !!
posmarujemy duże tryby, a te małe szczekające wyrzucimy !!
po co nam one, tylko straty przez nie, a potem chcą emerytury !!
do gazu z biedakami !!!
heil !!!
wow / 85.134.192.* / 2009-02-20 15:00
Co za łeb bananowy. Pomoze w splacie kredytow a mi moze pomoze w uzyskaniu kredytu wogole.
Baran bedzie rozdawal kase tym co maja wiecej odemnie. A ja co na odstrzal albo za granice ?
Mowi sie trudno nie masz pracy, nie masz kasy, nie masz chaty ! PROSTE a nie interwencjonizm na miare prawdziwego LIBERAŁA. Ja tez nie mam kasy nie mam chaty moze mi pomoze ja dostac ?
Baran jeden i to za moje pieniadze. Niech pomaga ze swojej kieszeni.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy