Forum Polityka, aktualnościPolityka

Premier: System pierwiastkowy albo śmierć!

Premier: System pierwiastkowy albo śmierć!

Money.pl / 2007-05-31 08:10
Komentarze do wiadomości: Premier: System pierwiastkowy albo śmierć! .
Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.223.* / 2007-06-01 07:56
A dlaczego to niby walka o swoje interesy ma być naganna i skazywać nas na rolę "czarnej owcy"? Czy wg Money.pl byłoby wspaniale, gdybyśmy godzili się na wszystko, co nam podtykają do podpisania? Ciekawe credo, nie ma co. Sęk w tym, że jakieś takie nie polskie.
Jerzy Stefaniak / 85.89.170.* / 2007-06-12 11:42
Koniecznie trzeba, co kwartał waloryzować świadczenia ZUS-u tak by nie traciły one na wartości. To znaczy o ile procent wzrasta średnia krajowa pensja to o tyle samo wzrastają świadczenia ZUS-owskie. Inne metody waloryzacji są krzywdzące, a było tych metod wciągu 30 lat kilka, które doprowadziły moją rentę do utraty jej realnej wartości (siły nabywczej) aż o 60% mniej od jej pierwotnej wartości. Dotyczy to również innych w różnym stopniu. Następnie należy oddać narodowi pieniądze wraz z odsetkami i ich kapitalizacją, które zostały zagrabione na skutek niewystarczających podwyżek emerytur i rent wciągu wszystkich lat. Inaczej jeśli tego Rząd nie zrobi to będzie to zwykłe okradanie tych, których zalicza się do jednych z najbiedniejszych i bezbronnych. Panie premierze w bajce na filmie można było ukraść księżyc, a narodu okradać to jest to wielka hańba i zbrodnia.
Jerzy Stefaniak / 85.89.170.* / 2007-06-12 11:55
Zapomniałem dodać w moim blogu: jerzy47-renta.blog.onet.pl opisuję jak to okrada się naród z ich świadczeń.
rozwado / 2007-06-01 11:22 / Tysiącznik na forum
1. Trzeba przywrocic demokracje , habeas corpus i rozdzial kosciola od panstwa,
2. przywrocic aktywna dyplomacje, skonczyc z koncepcja oblezonej twierdzy, ktora sluzy wprowadzaniu teokratycznego totalitaryzmu na modle Iranu,
3. przywrocic autorytet sadow, odebrac wladze ministrom i prokuratorom,
4. ratowac kulture, nauke i edukacje przed ciemnogrodem i LPRem,
5. przywrocic rowne prawa, w tym gejow,
6. zwalczac ksenofobie, homofobie i antysemityzm w mediach, szkolach,
7. Ograniczyc walke z korupcja do faktycznej korupcji,
zakaza wykorzystywania aparatu sprawiedliwisci do walki politycznej i porachunkow osobistych.
Jerzy Stefaniak / 85.89.170.* / 2007-06-12 14:22
Przede wszystkim to trzeba utrzymać kontakt z narodem, a nie polegać na doradztwie ogromnego sztabu urzędników, jacy są w radzie ministrów (składającym się z ludzi nie myślących racjonalnie). Robić to, co naród oczekuje od rządu, a nie, co garstka pomyleńców (doradców) wymyśli – wtedy Polska nie będzie zmierzać do upadku i braku suwerenności jak to jest obecnie.
Morgenstern / 82.177.9.* / 2007-06-01 12:17
Ratować kulturę i przywrócić równe prawa gejów ? - przecież to sprzeczność sama w sobie. O tym każde dziecko wie.
Odebrać władzę ministrom ... i co ? Może dać ją tobie ?
To jak dać małpie brzytwę do ręki.
Próżne nadzieje, oszołomku spod znaku GW.
f / 217.98.20.* / 2007-06-01 12:28
To lepiej rozdaj te brzytwy Ludziom Pozbawionym Rozumu.
Leszek K / 89.243.96.* / 2007-05-31 18:23
Apeluje aby zaprzestac plugalstwa, prostoty, wulgaryzmow i innym temu podobnym literackim orzeszkom bo jest to wszystko po prostu godne pozalowania. Czy w koncu Narod Polski moze zaczac budowac swoje tozsamosc nie w oparciu o spory, wymadrzanie sie i oblezywosci. Czy juz nie nastal czas aby nabrac oglady moralnej, slownej, politycznej. Az smutek mnie ogarnia gdy czytam te posty. Iz coz z tego ze ktos jest blizszy prawdy lub nie. Widze wiele krytyki adresowanej do innych tylko nie do samego siebie. Caly ten sarkazm, cynizm, kpialstwo jest niczym innym jak to od czego wiekszosc z Was, 'postowiczow', chce w swoim zyciu uniknac i ciagle krytykuje. Moze czas sie obudzic i zaczac naprawiac swoje wlasne panstwo. Czyli samego siebie?
logarytm / 157.25.157.* / 2007-05-31 12:25
Uczone chłopy!
KAP / 162.27.160.* / 2007-05-31 12:16
jak dlugo w UE mozemy jechac rownoczesnie na naszym NIE wyciagajac jednoczesnie rece po pieniadze i po pomoc w sprawie energetycznej i handlu z Rosja. Rozumiem ze powiedzenie NIE podnieca elektorat PiSu, natomiast nie podnieca za bardzo tych , którzy pracuja na kompromisie bedacym podst wartoscia UE do której nalezymy i bez której inwestycji i dofinansowania oraz rynków mielibysmy nadal 20% bezrobicia. To troche tak jakbym policjantowi publicznie powiedzial ze ma bardzo brzydki zapach z ust a potem poprosil o interwencje u sasiada i pomoc w odpaleniu auta.
acomitam / 83.25.223.* / 2007-06-01 08:00
Bez przesadyzmu i egzaltacji. Przeciez Europa nie daje kasy za darmo. Czy widział Pan, aby jakiś kraj dał innemu miliardy dolarów i nic nie chciał w zamian? Jestem przekonany, że dla UE Polska to dobry interes. A czy dla nas także? Tu można dyskutować czy raczej konfabulować, bo przecież nie znamy ceny, jaką mamy zapłacić za nasze członkowstwo w UE..
broker / 82.177.9.* / 2007-05-31 12:32
Z pozoru masz rację, ale jak się lepiej przypatrzeć i pogrzebać w wycinkach prasowych, to zaraz się przypomina ten smutny fakt, że Unia, szczodra ongiś wobec nowych członków, którymi były wtedy Grecja, Hiszpania i Portugalia, a które startowały z o wiele lepszej pozycji do członkostwa, nie mówiąc już o nieformalnym przyjęciu na członka b. NRD, nie była gotowa okazać takiej samej szczodrości w pomocy wobec Polski i nam podobnych krajów. Ponadto warto przypomnieć Chiraca, jak nam pokazywał, że nasze miejsce w kącie.
A jak okazało się, że 2 lata temu RFN przekroczyła ustalone ramy deficytu budżetowego, to Schroeder tylko usłyszał jakieś szepty, ale żadnych kar nie było, choć zgodnie z obowiązującym prawem powinny zostać nałożone. I znów dla porównania: w sprawie obwodnicy Augustowa już grożono surowymi karami.
Tak więc nie chodzi o to, co podnieca elektorat PiS, ale o to, żeby zagwarantować naprawdę przyzwoite traktowanie ze strony "dużych" członków. Jak przychodzi co do czego, to nie ma tam miejsca na zbyt wiele solidarności z nowymi członkami, a ich suwerenność poddawana jest presji nieporównywalnie silniejszej niż w wypadku "starych" członków. Pora dbać o własne interesy, choć może ktoś napisze, że to nieeleganckie, bo inni też myślą o swoich i na innych się nie oglądają. Fasada jest dobra w TV, albo w wirtualnym świecie, ale w UE trzeba mocno artykułować prawdę, nawet gdy komuś to trochę zamiesza w papierach.
fantastic / 83.17.92.* / 2007-05-31 11:56
jeszcze o lekarzach głodujących;

A teraz na poważnie czy ktoś
słyszał, widział, wiedział , dowiedział się aby te związki
lekarskie obecnie podsycające strajk, czy organizacja Radziwiła, a zatem czy ktoś zaprzeczy że one jak wyszła na jaw afera w łódzkim pogotowiu nie zareagowali, nie było ich konferencji parsowej, nie odcieli sie od kolegów, nie potępili ich publicznie. Czy Radziwił protestował i potępiał jak pielęgniarki bawili sie noworodkami i wkladali je sobie do kieszeni fartuchów pozując do zdjęć ? Czy była jakakolwiek reakcja obecnych organizatorów strajku, gdy wychodziły na jaw afery wyciągania kasy z NFZ za uługi , których nigdy nie zrealizowanoi, za fałszywe recepty, czy w podobnych setkach spraw gdzie pacjent został pokrzywdzony, te organizacje potępiały te przest`epcze praktyki swoich kolegów. Otóż nie nigdy !
A te wyłudzone renty, kto pomagał tym ludziom ?
jliber / 212.180.147.* / 2007-05-31 11:03
Heh, gdyby naprawdę umarli to by była dopiero pozytywna wiadomość...
acomitam / 83.25.223.* / 2007-06-01 08:08
Tak, tak... Wtedy prof. Geremek mógłby już opluwać Polskę nie narażając się na żadne publiczne wyrazy dezaprobaty, a A. Michnik zdobyłby wreszcie program 2 lub 3 TVP, aby dalej wmawiac Polakom, że 2x2=5. Prezio zostałby premierem, a biznesmen Stokłosa wróciłby z zagranicy aby dalej, już spokojnie, korumpować urzędników. A gdyby Pan tak osobiście przyczynił się do urzeczywistnienia swoich marzeń, to kto wie, może znalazłby Pan miejsce w paralamencie europejskim, a "drogi Bronisław" złożyłby panu osobiście gratulacje za tak nieugietą i nieprzejednaną postawę i obronę europejskich wartości.
ryszard2 / 83.10.134.* / 2007-05-31 14:10
Ciekawe, czy jest jakiś poziom, poniżej którego takie typki jak ty już nie schodzą?
złośnik / 83.29.123.* / 2007-05-31 10:37
Przypomina się mnie cytat z pewnej bajki
"Zapewne wielu z was zginie...ale jest to poświęcenie na które jestem gotów"
a320 / 80.68.235.* / 2007-05-31 11:09
e, nie, ty po prostu za KRÓTKO go znasz
Koala / 2007-05-31 10:45 / Bywalec forum
Doprawdy fantastyczny komentarz (w domyśle premier nie zginie). :)
szposzcz. / 85.14.126.* / 2007-06-01 08:35
Dzięki za objaśnienie... Z tym, że moje trzyletnie dziecko zrozumiało ten dowcip bez dodatkowej pomocy...
teletubis / 81.190.9.* / 2007-05-31 10:35
prosimy, wybierz to drugie!!!
_jan / 80.50.42.* / 2007-05-31 10:21
Brawo Premierze tak trzymać
Ech!! / 84.234.10.* / 2007-05-31 09:32
Po większości niżej prezentowanych komentarzy widać, że POLACTWO to już bezrozumne bydło. Bój idzie o eurokonstytucję a ściślej czy Europa bedzie federacją państw narodowych czy beznarodową pulpą z jednym ober-rządem. W drugim przypadku Polska straci niepodległość, dopiero co odzyskaną. Na wypadek gdyby Kaczyńscy nie zgodzili się na utratę niepodległości Polski ( nie poparli eurokonstytucji), eurolewactwo szykuje sobie plan awaryjny. Preludium tego to spęd V kolumny eurolewactwa i pożytecznych idiotów z tytułami na Uniwersytecie Warszawskim. Eurolewactwo po prostu zrobi zamach stanu a rządy w Polsce obsadzi swoimi agentami. Jednak Polacy na to nie pozwolą. Polactwu na pohybel.
WydymanyPrzez IV RP / 85.25.148.* / 2007-05-31 10:14
Bardzo nienawidzisz swoich rodaków o innych poglądach i twierdzisz, że zależy Ci na Polsce. Pewnie tylko na Polsce tylko dla tych "prawdziwych" Polaków z młodzieży wszechpolskiej i innych bojówek nacjonalistycznych.
Myślę, że jesteś dowodem na to, że trzeba dążyć do stworzenia federacji państw europejskich na wzór amerykański. Liczenie głosów 1:1 bez pierwiastków, silni, potęg itd. Co by się stało, moim zdaniem, gdybyśmy wybierali jeden rząd europejski? Ano kandydaci wszystko jakiej maści i wszystko jedno jakiej narodowości wchodzili by Polakom w d... bez masła. Te kilkadziesiąt milionów głosów warte byłoby wszystkich zachodów ze strony polityków. Gadki o utracie narodowości, dumy narodowej to niezła propaganda nacjonalistyczna. Ale politycy karmią tym lud, żeby utrzymać się u władzy. Ja jestem za naprawdę zjednoczoną Europą z jednym silnym rządem i władzami krajowymi na wzór władz stanowych w USA.
acomitam / 83.25.223.* / 2007-06-01 08:17
Pan tak na serio? O jakich kilkudziesięciu milionach głosów Pan mówi? Europejsi kołchoz ma być konstrukcją, w której pierwsze skrzypce będą grały dwa kraje: Niemcy i Francja, a reszta pełniłaby rolę satelitów przydzielonych do stref wpływu w/w krajów. Polska i kraje Europy środkowo wschodniej znalazłyby się w orbicie wpływów Niemiec i zostałyby przekształcone w zaplecze surowcowo - produkcyjne swjego hegemona. Z takim pojmowaniem celów, jakie stawia przed sobą "Europa" można się spotkac nie tylko w Polsce. Jaki wpływ miałby Pan i 40 milionów Polaków na bieg spraw? Żadnego!!!
Ech!! / 84.234.10.* / 2007-05-31 10:43
Wydymany przez IV RP w tym sensieo ma się rozumieć, że polonofobiczne lewactwo (niekoniecznie goje) z twojego mózgu zrobiło sobie wychodek. Wychodek przy pomocy antypolskich, polskojęzycznych merdiów. Wiesz wydymany nieszczęśniku jak powstawały Stany Zjednoczone. A jak powstała Europa. Jedynym wspólnym mianownikiem była wiara W Jezusa Chrystusa. W Europie (nie na całym obszarze) od 2000 lat a w Ameryce od zarania USA. Teraz w Europie udaje się, że Jezusa Chrystusa nie ma i próbuje się budować wieżę Babel na lewackim, obłąkanym bagnie. Oj wydymany nieszczęśniku, przetrzyj ty sobie czerep papierem toaletowym po każdej lekturze GWna czy posiedzeniu przed szklanym ekranem. Państwa narodowe i ich dorobek cywilizacyjny to wartość ponadczsowa. Kto tego nie rozumie jest złym człowiekiem. Jest bandytom intelektualnym, który zmierza do totalitaryzmu.
WydymanyPrzez IV RP / 213.254.226.* / 2007-05-31 11:00
Hitler też miał pełne poprcie papieża. Tej dwumilenijnej tradycji. Widzę, że mam do czynienia z religijnym radykałem i fanatykiem nienawidzącym innych. Tego uczy nauka katolicka? Po formie, treści i błędach można też wnioskować o poziomie intelektualnym. Niestety z fanatykami nie można rozsądnie dyskutować na argumenty. Fanatycy stosują metodę obrażania, pomawiania i oczerniania konwersarza, gdyż nie mają lub nie potrafią użyć przekonujących argumentów. Ale to też wyborcy. I wie o tym PiS (socjaliści), Samoobrona (demagodzy) no i główni nacjonaliści LPR.
M P / 195.90.107.* / 2007-05-31 12:23
"Hitler też miał pełne poprcie papieża."

Klamiesz
WydymanyPrzez IV RP / 76.79.72.* / 2007-05-31 13:02
Komentarz krótki prosty i nieprawdziwy. Historia się kłania. Poczytaj. A może nie dopuszczasz bolesnej prawdy do siebie?
leszek 345 / 89.243.96.* / 2007-05-31 18:08
Przysluchuje sie dyskusji. Niestety Panie/Panno M P papiez popieral Hitlera w tym co robil i pomimo ze wzbudza to wielkie zdziwienie z Twojej strony powinienes/nnas poczytac by cokolwiek powiedziec. Tak Watykan nie zawsze reprezentowal wartosci jakie nosil w sobie Jan Pawel II. To gorzka lekcja historii.
M P / 195.90.107.* / 2007-05-31 19:44
Moglby Pan podac jakies przyklady tego popierania Hitlera?
broker / 82.177.9.* / 2007-05-31 10:57
Zasadniczo Ech! masz rację co do tego lewactwa i strategii osłabiania Polski, ale jeżeli już ośmielasz się powoływać na Naszego Pana Jezusa Chrystusa, to wara Ci od takiego słownictwa. Jeśli jesteś katolik i patriota, a na to wskazują Twoje słowa, to nie wolno Ci kompromitować nas takim słownictwem. Przykro mi, że zwracam Ci uwagę publicznie, ale innego kontaktu z Tobą nie mam. Przyjmij to jako braterskie upomnienie, zgodnie z tym, co nauczał św. Paweł. Przy okazji przypominał on też, "żeby żadna szkodliwa mowa u ust waszych nie wychodziła". A sam Pan Jezus ostrzegał, że z tego co mówisz będziesz sądzony.
Szczęść Ci Boże!
Ech!! / 84.234.10.* / 2007-05-31 13:42
Zwracam się w mych postach do stałych czytelników "NIE", więc konwencja językowa jest dobrana do odbiorcy i tyle. Dodam, że wobec urbanowego języka nic nie mam sobie do zarzucenia.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-05-31 10:14
"Bój idzie o eurokonstytucję a ściślej czy Europa bedzie federacją państw narodowych czy beznarodową
pulpą z jednym ober-rządem."
O co by bój nie szedł, przede wszystkim razi użyty przez premiera język. Polityka/dyplomacja polega na rozmowie i szukaniu kompromisu, a nie na dramatycznych gestach. Słowa "bój" i "śmierć" pozostawmy wojskowym.
niekartofel / 195.164.48.* / 2007-05-31 09:01
mam dopiero 30 lat, nie chcę umierać. Jesli premier chce to jego sprawa, ale niech przestanie pier___ olić także w moim imieniu. Ja na niego nie głosowałem w wyborach, to tak na marginesie
gdzie moja zupa / 157.25.157.* / 2007-05-31 09:09
Ale ten dziad, co przed chwilką sikał pod płotem głosował. On i jemu podobni zdecydowali, bo ci niby rozsądni i wykształceni zostali w domu.
broker / 82.177.9.* / 2007-05-31 10:47
Ci niby rozsądni i wykształceni - jak Ty zapewne - zostali w domu, bo już ich ulubieńcy z SLD nie mieli szans. Przyznaj się, że i Ty na nich głosowałeś, a swoje potrzeby załatwiasz za stodołą.
WydymanyPrzez IV RP / 88.198.175.* / 2007-05-31 11:35
Parę pięter wyżej upominasz Ech!! o słownictwo i styl wypowiedzi cytując nawet pismo święte. Tutaj używaż języka Ech!! Czyżby Twoja postawa moralna miała charakter sytuacyjny?
Twoja wypowiedź :"Przyjmij to jako braterskie upomnienie,
zgodnie z tym, co nauczał św. Paweł. Przy okazji
przypominał on też, "żeby żadna szkodliwa mowa u ust
waszych nie wychodziła". A sam Pan Jezus ostrzegał, że
z tego co mówisz będziesz sądzony. "
Hmmmm
ugabuga / 83.17.193.* / 2007-05-31 08:59
brawo, zbieracie moje głosy - jezeli nie zepsujecie gospodarki, to macie moj głos w nastepnych wyborach. Nareszcie rząd co sie w pas nie kłania. Obciachowa jest Fotyga, obciach z Lepperem, ale ogólnie trzymacie się planu - godne pochwały.
bugauga / 157.25.157.* / 2007-05-31 09:06
Elektorat pis to w ogromnej większości drobni niewykształcenie rolnicy, ludzie w mistach z wykształceniem najwyżej podstawowym i biedni emeryci. To wszystko awangarda narodu do której chcesz przystać. Razem będziecie kontynuował realizację wspaniałego planu Kaczyńskich - powrotu do PRL. Gratuluję.
ugabuga / 83.17.193.* / 2007-05-31 09:19
wiesz... ja jestem prawnikiem z wyksztalcenia, znam 4 jezyki i zarabiam (nie w zawodzie) kilka srednich krajowych. Jestem sypatykiem kiedys UPR, dzis pragmatycznie PO, ale to co robi Tusk to dramat. Mają racje, liberalna gospodarka, przyklasne "dwiema rencamy", zgoda - tylko ze to jest sciema. Kaczor jest okropny, caly czas jak patrze na te koalicje i Leppera to mi słabo. Na fotyge. Ale co by nie mowic - gospodarki nie zepsuli (mam nadzieje, ze jeszcze dlugo nei rusza), kraj sie rozwija (i nie jest to zadsługa rządów Millera i Belki). Gdybym miał chociaz cien pewnosci, ze PO wprowadzi liberalne rozwiazania, liniowy conajmniej(ale liniowy PO odliczeniu wszystkich składek na ZUs i nfz!) - to nie ma sprawy. Caly czas wolałbym konserwatywno-liberalną włądze. Ale z drugiej strony - jak patrze na te nienawistna agresje w pewnych srodowiskach, na to opluwanie wszystkiego co robi ten rzad - to chce mi sie rzygac. Cokolwiek nie zrobi Kaczynski - jest złe, niedobre. A ja sie ciesze, ze Polska potrafi powiedziec ruskim NIE. I Rosja musi sie z tym liczyc. Ze wreszcie ktos mowi, ze Polska to nie jest rynek zbuty dla niemieckich producentow piwa, tylko liczacy sie partner...
bugauga / 157.25.157.* / 2007-05-31 15:12
Mówienie NIE i wiara w swoją wielkość to cecha Kaczyńskich. Myślę, że mówienie Rosji NIE sprawia Jarosławowi przyjemność i przychodzi mu to b. łatwo. Gorzej z całą resztą. Dla Polski najważniesza jest teraz likwidacja luki cywilizacyjnej. Musimy się zbliżyć do czołowych krajów Europy aby w tej Europie coś znaczyć. Ostre stawianie się to za mało. Za mocnym prezentowaniem swoich racji musi iść potęga gospodarcza, a tego tu nie ma i długo nie będzie. Nawet 6% wzrost PKB to za mało. Teraz są doskonałe warunki aby się rozwijać dwa razy szybciej. Niestety obniżka podatków, tanie państwo (ograniczenie biurokracji), pakiety Kluski itp. to tylko wyborcze bajanie. Bliźniacy mają swoją wizję Polski - coś na kształt PRL-bis, gdzie będą niepodzielnie sprawować władze aż do 92 urodzin i wszystko służy tylko tej wizji.
Jestem gotowy postawić pieniądze na to, że PO, jeśli przejmie władzę, wprowadzi podatek liniowy (3*15%). PiS nigdy tego nie zrobi wyłacznie z powodu jakichś dziwnych blokad w umysłach bliźniaków. Co PO zrobi z ZUS, KRUS i srus nie wiem, ale sam liniowy to byłby ogromny krok do przodu w tym zacofanym kraju.
ewka34 / 82.177.9.* / 2007-05-31 12:38
Tylko głupki cieszą się z "powiedzenia Ruskim nie". Rzecz w osiągnięciu celu, ale póki co nie odnotowaliśmy żadnego sukcesu. Więc w typowy dla nas sposób napawamy się "sukcesem", a świat po raz kolejny się z nas śmieje. Tak wie, nic nas to nie obchodzi, żyjemy na wyspie oddalonej tysiące kilometrów od cywilizacji...
a320 / 80.68.235.* / 2007-05-31 09:25
Może napisz to w innym języku. W tym, w którym nie będziesz sadził tylu błędów ortograficznych.
ugabua / 83.17.193.* / 2007-05-31 09:27
kilka literówek, a nie ortograficznych, delikatna roznica. Brak znaków diakrytycznych tez nie jest błedem ortograficznym. :)
a320 / 80.68.235.* / 2007-05-31 09:55
Możesz nawet popełniać błędy dielektryczne albo diabetologiczne, ale ortograficzne sadzisz aż miło.
wobis / 83.24.220.* / 2007-05-31 08:37
On powiedział, że odpuszczamy, Kaczor że nigdy w życiu, a wiedźma nic nie powiedziała. oto cała Polska nasza pod rządami Kaczorów.
Andrzej / 2007-05-31 08:41 / Bywalec forum
A odszekasz to jak Donald i reszta poprze stanowisko rządu ?
broker / 82.177.9.* / 2007-05-31 08:37
To kto w takim razie upoważnił amb. Tombińskiego do wypowiadania odwrotnej opinii? Czy przed wypowiadaniem się na forum Instytutu Europejskiego CEPS (Centre for European Policy Studies), Tombiński gdzie stwierdził, że „zgłoszony przez Warszawę tzw. system pierwiastkowy to tylko "jedna z możliwości", by spełnić polski postulat zmiany systemu głosowania w Radzie Unii Europejskiej w stosunku do zaproponowanego przez eurokonstytucję systemu podwójnej większości” amb. Tombiński nie potrzebował instrukcji z MSZ?
Czy amb. Tombiński nie reprezentuje rządu RP? Sądząc po jego wypowiedzi i ripoście premiera chyba niezbyt dobrze reprezentuje.
Co na to Pani minister Fotyga? Wystarczy reprymenda, czy będzie szybkie zakończenie błyskotliwej kariery ambasadora?
Dla zainteresowanych przypominam informację PAP z 2007-05-29 20:24:00 pt. „Ambasador przy UE: Polska nie będzie umierać za system pierwiastkowy”.
Wypowiadającym się na tym forum prostakom (kamrat, a320, woj 12) doradzam na ruszać tematów, na których za grosz się nie znają. Jeśli koniecznie chcą zabłysnąć, to może na innym polu, tyle jest "głębokich" tematów do komentowania, jak choćby talenty Dody i Mandaryny, czy teletubisie. To w sam raz poziom dla nich.
wobis / 83.24.220.* / 2007-05-31 08:41
No właśnie, broker, sam czytałem że amb. Tombiński zapewnił o róznych wariantach. Co jest grane w tym państwie. Już wcześniej ten sam Tombiński zapewniał, że odpuszczamy veto dla umowy UE-Rosja, a Fotyga, że nie odpuszczamy. jajcarze czy pokręceni?
pętelka / 83.5.132.* / 2007-05-31 09:30
Wcześniej jak sądzę was ubędzie, wiemy jak postępować ze zdrajcami.
Andrzej / 2007-05-31 08:33 / Bywalec forum
"12" to twój wiek ? To tłumaczy "głębokość" argumentów przez ciebie przywołanych.

Najnowsze wpisy