Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Premier wyjdzie i powie, gdzie ma dwa miliony Polaków

Premier wyjdzie i powie, gdzie ma dwa miliony Polaków

Wyświetlaj:
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-02-06 08:03
referendum? Przecież jasne jest bez żadnego referendum, że jak się zapyta kogokolwiek z pytaniem czy chcesz dłużej pracować to odpowiedź jest jasna, po co więc do tego szopka? Może jeszcze zrobić referendum czy trzeba płacić podatki? Albo referendum w sprawie minimalnej krajowej niech każdy sobie sam wpisze ile chce. A może referendum w sprawie obniżenia wieku emerytalnego, wszak jeśli lud tak chce to trzeba tak zrobić.
Rozumiem naturalnie, że można mieć obiekcję, no ale na litość po kiego robić referendum jeśli odpowiedź ludzie jest znana?
Well1050 / 79.184.49.* / 2012-02-06 10:23
Czyli nie jesteś demokratą? Bo niby Polska jest socjaldemokratycznym państwem według konstytucji. A według definicji prawdziwej demokracji wszystkie decyzje powinny być podejmowane wspólnie (np przez referendum).
Zapewne jesteś zatwardziałym socjalistą co nie chce się pytać niewolników czy chcą być wolni.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-02-06 10:56
gdyby wszystko mogłoby być rozwiązywane taką drogą referendum to nas by teraz tutaj na pewno nie było. A co do tego że jestem socjalistą to chyba ci się coś pomyliło, ja jestem tym niewolnikiem jak już chcesz takiej terminologi używać.
Ja po prostu mam świadomość do czego by takie referenda doprowadziły.
Krótka piłka, jak ci się wydaje jak odpowiedzą ludzie na pytanie, czy chcesz pracować do:
odp a) 67 roku
b) 65
c) 50
d) 40
Jestem pewien że zostanie wybrana odpowiedź d, ewentualnie c. I co należy wtedy to prawo wprowadzić? Wiesz jakie będą tego konsekwencje?
Kolejne pytanie, czy chcesz płacić podatki w wysokości:
a) 40%
b) 30%
c) 20%
d) 10%
e) 5%
I jak myślisz jaki będzie wynik głosowania i jakie tego efekty?

Także spójrz lepiej na tą kwestię szerzej, a nie na zasadzie, że jest demokracja i ludzie mają prawo do referendum i basta.
jk 58 / 46.169.6.* / 2012-02-06 20:22
licytacja jest nipotrzebna ale rezerwy proste są i warto je widzieć złe zarządzanie lub złe decyzje przynoszące ogromne straty do budżetu brak odpowiedzialnosci prominentów ,rozdety ZUS zle zarządzany łatwe renty zdrowotne ,emerytury mundurowe ,emerytury górnicze,rolnicze itd rozdety aparat rządowy i samorządowy itd to powoduje bardzo drogie panstwo które powoduje ze kazdy pracowity robotnik pracodawca przez te panstwo jest maksymalnie wykorzytywany
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy