Forum Polityka, aktualnościKraj

Premier wypowiada wojnę pijanym kierowcom

Premier wypowiada wojnę pijanym kierowcom

Money.pl / 2014-01-02 17:28
Komentarze do wiadomości: Premier wypowiada wojnę pijanym kierowcom.
Wyświetlaj:
ad1970 / 87.205.45.* / 2014-01-04 12:32
winni pijani kierowcy czy pijacka kultura - hinduizm i islam zakazuje alkoholu, a jedynie ta kultura go wręcz kultywuje - wiadomo, bo rozpite masy łatwiej kontrolować i ich umysłami manipulować
pijąca władza / 79.185.30.* / 2014-01-03 02:49
A może pan premier wydałby wojnę kolejkom w szpitalach. Szlag ludzi zalewa gdy władza swoimi limuzynami szaleje po drogach z bardzo dużymi prędkościami, a poucza innych. Jesteście tak samo niebezpieczni jak pijani kierowcy. Zajmijcie się obniżaniem podatków, bo znacznie więcej ludzi na tym ucierpi niż od pijanych kierowców. A może władza już nie ma nic do roboty?
Zi0m / 188.33.39.* / 2014-01-03 00:13
Jak zwykle skończy się n-tymi z kolei restrykcjami, zaostrzeniem kar itp. na czym tylko normalni ludzie stracą: raz, że będą musieli za to zapłacić a dwa - znosić pewne ograniczenia, które nieuczciwi mają po prostu głęboko.
W dodatku to wszystko po fakcie. Skupiamy się na ukaraniu a to zwróci życie tym ludziom? A może by tak nad przyczynami się zastanowić też?
I nawet najsurowsze restrykcje nic nie dadzą, jeśli nie będą egzekwowane a z tym jak wiemy krucho w naszym kraju.
Aha - bym zapomniał o najważniejszym. Jechał 70 zamiast 30. Proponuję tam fotoradar! On na pewno by zapobiegł tej tragedii.
njeyr / 89.231.81.* / 2014-01-02 23:47
Miał na to tyle lat. Teraz przekrzykuje się z innymi partiami?
lukasz.duran@gmail.com / 212.106.167.* / 2014-01-02 23:13
kara za jazdę w stanie po spożyciu lub nietrzeźwości?dla mnie sprawa prosta - konfiskata pojazdu jako narzędzia zbrodni oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. konfiskata prawka nic nie da bo kierowca z wprawą zda je po raz wtóry bez problemu. jeśli ktoś wsiada za kierownicę "pod wpływem" to jest potencjalnym mordercą. mam nadzieję że w tej kwestii nie będzie wreszcie pobłażania i metody "ciepłej wody" bo mnóstwo nietrzeźwych kierowców jest wyłapywanych podczas kontroli ale jeszcze więcej jest bezkarnych.
wał stadny / 83.21.170.* / 2014-01-02 22:55
Co za kretyński pomysł z konfiskatą samochodu? Samochód jest winien wypadku? Druga opcja: Kara finansowa w wysokości wartości samochodu. Takie bezmózgi zwykle jeżdżą samochodami wartymi mniej niż 1000 zł.
Za wypadek ze skutkiem śmiertelnym pijany kierowca bezwzględnie powinien dostać dożywocie!!!
Parę takich wyroków i problem przestanie istnieć.
bergaf / 91.193.208.* / 2014-01-02 23:08
Dożywocie = dożywotne finansowanie przestępcy z podatków obywateli. Konfiskata samochodu pozwoli przynajmniej na częściowe pokrycie kosztów jego utrzymania w więzieniu.
tak uważam / 95.160.95.* / 2014-01-02 22:34
Miałki tenże pŁemier,że afiszuje sie takimi drobiazgami wobec całego kraju.Zdarzenie najzwyczajniej w granicach statystyki zdarzeń z wielkiej liczby ( w nowomowie"poziomu") jezdżących. Niech pokaże PALEC wobec namiestników swoich okradajacych większość narodu . Majstruja w przepisach mylnie zwanych PRAWEM ( tak wygodniej ) , które dokucza w życiu codziennym ,choć niejakiej mniejszości słuzy.
Nuniaki / 89.75.152.* / 2014-01-02 22:07
Jhahahaahahaha to po pedofilach kolejna grupa. Po drodze były jeszcze dopalacze i inne takie-takie :)
pytek. / 81.190.62.* / 2014-01-02 21:48
A jaką szabelką będzie wymachiwał ?
kumcio / 31.175.124.* / 2014-01-02 21:43
premier i polityccy zawsze mają racje. żeby napchac swoje portfele.
AALLEEX / 94.254.148.* / 2014-01-02 21:40
Zbijanie kapitału politycznego na tragedii....a dziwi mnie tylko jedna rzecz, o której nikt nie raczył wspomnieć - braku możliwości badania alkomatem na komendzie....Z każdym razem jak poszedłem na jakąś komendę, żeby zbadać czy mogę prowadzić - mówiono mi, że jak chcę to mogę iść na najbliższą stację benzynową kupić sobie jednorazowy tester
rxxxx / 83.22.244.* / 2014-01-02 23:13
w Katowicach można na Komendzie Policji sprawdzic stan nie,- lub trzezwosci. Sam tego dokonałem przed 2 laty.
bergfa / 91.193.208.* / 2014-01-02 23:05
Jest możliwość przebadania się na komendzie, ale zależy ona od decyzji dyżurnego na komendzie - czy jego zdaniem jest to uzasadnione i czy są fizyczne możliwości (np. czy jest wolny policjant do wykonania badania i spisania protokołu). W trakcie różnych świąt, typowych dni imprezowych (jak np. Andrzejki, Sylwester), w trakcie długiego weekendu itd. ze względu na obciążenie policji, nie ma co liczyć na takie badanie.

Z punktu widzenia przepisów, policja nie ma obowiązku przeprowadzenia takiego badania na życzenie.
kuba83 / 31.2.89.* / 2014-01-02 21:49
heh... miałem tak samo...
kumcio / 31.175.124.* / 2014-01-02 21:40
premier i polityccy zawsze mają racje.
ekomek / 78.9.4.* / 2014-01-02 21:25
Nigdy nie jest za pozno ...ze pan premier chwyci sie roboty rzadzenia....Kiedys trzeba choc troche zaczac.... i przyszedl teraz taki czas....Tragedia ...uruchamia poklady pracy wizjonerskiej ....chociaz....bo na te realna to raczej w tej materii nie ma co liczyc....
Srinagarindra / 77.45.44.* / 2014-01-02 20:16
Jak dotychczas ksiądz, lekarz, polityk, ustosunkowany i dziany człowiek zawsze się wybronił. Zwykły człowiek , trzeźwy i jadący całkowicie przepisowo był karany nawet za potrącenie pijaka mającego ponad promil i przebiegającego przez środek skrzyżowania w nocy i deszczu. Orzeczenie pseudorzeczoznawcy - kierowca nie zachował ostrożności - mógł przecież uciec do rowu aby uniknąć zderzenia !!! Dlaczego mający rodzinę kierowca jadący bezpiecznie ma bezwarunkowo jak napotka przeszkodę w sekundzie podjąć decyzję o skierowaniu samochodu do rowu !? Bo schlany bydlak raczył przebiec drogę środkiem ? Próba manewru prawie się udała - nie złapał pijaka na maskę ale lekko go zahaczył za piętę w migaczu... . Ale kierowca uczciwy ale bez stosunków jest najpierw po miesiącu wzywany w charakterze świadka na komendę- jest szczegółowo przesłuchiwany i w momencie gdy ma złożyć podpis czyta w miejscu podpisu "podpis podejrzanego". Wtedy się dowiaduje że jest podejrzany i dopiero po interwencji jakiegoś adwokata dowiaduje się, że denat był pijany. Policjanci tego mu nie mówią!!!... . Dalej sprawa sądowa i drąca pyski rodzina - "morderca !!! " Wyrok - sztampa - policja już go skazała a wysoki sąd nie chciał słuchać argumentów. Odwołanie i trzy panie sędziny kompletnie nie znające sprawy orzekają choć nie mają bladego pojęcia o sprawie i mylą wszystko - jakie znaczenie ma pomyłka 0,3 metra na sekundę z 3 metrami na sekundę czy nawet 30 ???
Wyrok w zawieszeniu i wysoka kara wartości dwuletniego zarobku płatna w ciągu miesiąca - żadnej szansy na raty albo dłuższy okres spłaty. A DLACZEGO ? ZNAJOMY ADWOKAT po 2 latach MÓWI - A JA ZNAM TEGO RZECZOZNAWCĘ - TRZEBA BYŁO PRZYJŚĆ TO BYM ZAŁATWIŁ... . No ale skoro większość wypadków po pijaku się jakoś "załatwia" to czasem trzeba dać w dupę nawet trzeźwemu kierowcy bo ktoś musi zrobić statystykę. To nic, że nie udowodniono mu nadmiernej prędkości, to nic, że trzeźwy. Nie ma znaczenia, że pieszy pijak nie miał żadnych pleców a i opinię słabiutką. Każdemu można wmówić banał, że nie zachował należytej ostrożności i opowiadać o tym, że pijak też człowiek a samochód można naprawić. No tak - sam się nie naprawi - jak przy śmierci mówić o głupiej naprawie narzędzia pracy płatnej z kieszeni Bogu ducha winnego kierowcy- którego jedyną winą było to, że wracał z pracy o 20.30 w listopadzie - do domu i rodziny i małych dzieci, które widywał praktycznie w weekendy. MIAŁ BIEDAK KREDYTY - WÓWCZAS NA KILKADZESIĄT PROCENT ROCZNIE... . POWIECIE PEWNIE, ŻE JAK BŁAKAŁ SIĘ 20 MINUT WOKÓŁ MARTWEGO CZŁOWIEKA NA PUSTEJ SZOSIE BO NIKT NIE JECHAŁ A KOMÓREK WÓWCZAS NIE BYŁO, TO DOBRZE ZROBIŁ, ŻE NIE UCIEKŁ ? ŻONA I DZIECI PRZEZ 2 LATA ŻYLI W BIEDZIE BO SĄD RACZYŁ GO UKARAĆ K******* KARĄ PIENIĘŻNĄ ! A MOŻE GDYBY WIEDZIAŁ JAKIE ŁAJDACTWO GO SPOTKA W PRZYSZŁOŚCI TO BY UCIEKŁ !?
francopilot / 89.71.99.* / 2014-01-02 20:36
oczywiście ksiądz na pierwszym miejscu...........a przecież to wina naszego tzw.wymiaru sprawiedliwosci!
34sssssssssssssssssssss / 94.154.98.* / 2014-01-02 20:14
Tak jak wypowiedział kibicom? Buhahaha!
Na szczęście jak premier coś powie, to tylko powie i NIC nie robi.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy