Forum Forum emerytalneInne

Premier za wycofaniem z TK ustawy górniczej

Premier za wycofaniem z TK ustawy górniczej

Money.pl / 2005-11-22 22:16
Komentarze do wiadomości: Premier za wycofaniem z TK ustawy górniczej.
Wyświetlaj:
akogo / 213.192.124.* / 2005-11-28 15:44
wie może ktoś jak obywatele mogą zaskarżać ustawy do trybunału konstytucyjnego?
kudlaty / 84.205.170.* / 2005-11-25 20:47
Wg mnie wszyscy mezczyzni powinni pracowac do jednego wieku!!!
ekonomista / 81.210.119.* / 2005-11-30 11:31
W ogóle powinien być jeden wiek emerytalny dla wszystkich - niezależnie od płci, a jeżeli praca górnika jest tak szkodliwa, to ew. wcześniejsza emerytura powinna być związana ŚCIŚLE! z odpowiednio wyższą składką na ZUS.
Jeśli chodzi o kobiety, to pamiętajmy, że nie wszystkie rodzą i wychowują dzieci, a z kolei duża część tych ostatnich nie pracuje i w ogóle nie nabywa praw emerytalnych....
elka / 83.22.58.* / 2006-01-10 22:43
składka na zus i tak jest wysoka a jeśli górniką jest tak dobrze to zostańmy górnikami i zobaczymy jak to jest i już nikt nie będzie miał pretensji do nikogo
oset / 62.94.18.* / 2005-11-23 11:05
Mamy państwo solidarne tzn. że pozostali obywatele zgadzają się, żeby zrzucić się na emerytury górnicze.
Te wyższe emerytury powinny być uwzględnione w koszcie węgla i tym samym w jego cenie. Wtedy być może spadłby na niego popyt i tylu górników nie musiałoby tak ciężko pracować - ale wtedy nie mielibyśmy państwa solidarnego.
ekonomista / 81.210.119.* / 2005-11-30 11:32
Za to byłoby (nieco) bardzie sprawiedliwe...
A solidarne to nie jest - chyba, że jest to jakś specjalna wybiórcza solidarność...
Zdzisiek / 213.156.109.* / 2005-11-22 23:00
to powrót do PRL-u. Wtedy też górnicy byli uprzywilejowani, bo za węgiel była waluta. Cóż, przecież PiS zapowiadał państwo opiekuńcze. Opiekować się trzeba górnikami, bo znowu pójdą pod Sejm i zrobią rozróbę. Następni będą rolnicy, bo mogą blokować drogi. Prywatni pracodawcy rozrabiać nie będą to niech płacą. Ale oni mogą chociaż podnieść ceny swoich wyrobów lub usług (niektórym się uda, a niektórzy zbankrutują). Szara masa niech płaci w podwyżkach. (podobno inflacja jest ok. 2%, ale podwyżka abonamentu RTV o 6%). Tak trzymać - będzie jeszcze gorzej
???? / 81.219.244.* / 2005-11-22 23:53
A przepraszam, ktoś jeszcze płaci abonament???
ekonomista / 81.210.119.* / 2005-11-30 11:33
podobno 36% tych, co "muszą".
RYSZARD / 213.76.5.* / 2005-11-22 22:16
CZYM PRACA GÓRNIKA RÓZNI SIE OD MOJEJ DO KAŻDEGO NALEŻY WYBÓR CO CHCE W ŻYCIU ROBIĆ
TO JA MAM ZAPIEPRZAC NA GÓRNIKÓW
BEDZIE ROZRÓBA A MOZE OTP CHODZI
real / 81.219.244.* / 2005-11-23 00:29
Rysiu śpij spokojnie. Już niedługo w tym kraju zostaną emeryci, renciści, posłowie i senatorowie. Podobno kiedyś J.Urban powiedział że rząd się sam wyżywi. Zobaczymy.
wiliams / 80.48.35.* / 2005-11-22 22:42
Czym praca gornika rozni sie od kazdej pracy? Przeciez kazdy pracuje 8 godzin i pobiera za to wynagrodzenie. Twierdze ze moja praca przedsiebiorcy jest bardziej niebezpieczna niz gornika. Jestem narazonyn na wielki stres jak utrzymac firme i swoich pracownikow, niebezpieczenstwo na drogach, ciagle nieuzasadnione kontrole, debilnych urzednikow, debilne przepisy. Na dodatek mam swiadomosc pracy do 65 roku zycia i to nie bynajmniej dla siebie tylko wlasnie na jakis gornikow, ktorzy akurat tak mnie obchodza jak zeszloroczny snieg.
Do dupy z takim ustawami!
ela / 81.210.104.* / 2005-11-23 06:46
A tym sie rozni , ze gornik nie wie czy wyjedzie z dolu , jak bylo wczoraj w wypadku , jestem za , ustwa, popieram , ty zjedz choc raz na dol i zobacz w jakich warunkach pracje gornik ,
wiliams / 80.48.35.* / 2005-11-23 18:15
a kto wie czy wychodzac z domu, jezdzac po urzedach, myslac o siedmiu sprawach naraz, wrocic do niego. To jest smieszne jezeli stawiamy teze ze ktos moze z czegos nie wyjechac to niech tam nie zjezdz.
ela / 81.210.104.* / 2005-11-24 06:36
cfaniaku jeden , jakby kazdy tak mowil , to nkt by weg;la nie wydobywal ,
ekonomista / 81.210.119.* / 2005-11-30 11:39
To by było zbyt pięknie, jak na Polskę - wreście nie trzeba by dopłacać do emerytur ludzi, którzy ciągle nie moga się wyzwolić z kłamstw wpojonych in przez dziesięciolecia PRL.
Jeśłi potrzebuję węgla, to go kupuję - i wcale mi nie zależy, aby był z Polski. Właściwie to nawet lepiej aby nie był - mniejsze zniszczenie środowiska.
GÓRNICY - ja nie chę, abyści esię narażali, nie chcę za to ppłacić, nie chcę mieć Was na sumieniu, ani na utrzymaniu. Jeśli Wy chcecie zjezdzać na dół, to róbcie to na własny rachunek!
wiliams / 80.48.35.* / 2005-11-24 18:59
pisze sie "cwaniaku", a co mnie obchodzi Twoj wegiel, czy Ty jestes zainteresowana produkowanymi przezemnie ogorkami kiszonymi! Nie mydlij mi oczu weglem, bo to taki sam produkt jak chleb, stal, pasta do zebow, lekarstwa, buty, majtki, piwo, itd. itp. wszystko jest mniej lub bardziej potrzebne czlowiekowi do zycia. Tylko w Twoim miemaniu wegiel to wszystko zastapi i jest jedynym godnym szacunku towarem. Co za ograniczony tok rozumowania. Wiecej szacunku dla innych!
real / 81.219.244.* / 2005-11-23 00:03
Wili - Ty chcesz pracować do 65 roku życia na górników??!! Oszalałeś, a może masz kogoś z rodziny na Śląsku??
A poza tym jak już dożyjesz 64 roku, to sytuacja budżetu będzie taka zła, że Ci przesuną wiek emerytalny do 75 lat. Tak czy siak na górników, posłów, senatorów, itp., będziesz robił do śmierci (swojej). Ja już to olałem, mam 45 l i postanowiłem już przejść na emeryturę. Życie jest piękne. Na sylwka lecę na Dominikanę. Pozdro.
Teodora / 80.55.185.* / 2005-11-22 23:53
Różni się i to bardzo.Dopóki czegoś nie doświadczysz na własnej skórze to nie będziesz tego znał.Czy Ty myślisz ,że górnik nie odczuwa stresu związanego ze swoją pracą,z możliwością jej utraty,ze świadomośćią ,że może nie wrócić do domu.Popracuj na dole ,a szybko zmienisz zdanie.I nie nazwiesz więcej górnika" jakimś górnikiem."
Do Wiliamsa:Jakbyś się urodził na Śląsku i mieszkał na Śląsku i pracował na Śląsku to z dużym prawdopodobieństwem też byłaby tokopalia.Niezależnie od Twojego wykształcenia i wyboru.Bo co innego możesz zaproponować mały człowieczku?
wiliams / 80.48.35.* / 2005-11-23 18:32
napewno bym tam pracowal i napewno mialbym podobne zdanie do Twojego, ale na szczescie mieszkam gdzie indziej i moge obiektywnie spojrzec na sprawy gornikow. Oczywiscie moge nie zabierac glosu i wtedy bezkrytycznie bedziecie sie nurzac w samouwielbieniu i rozpaczach nad ciezkim losem gornika. Dla Ciebie Wielka Teodoro nie moge nic zaproponowac, jezeli mienisz sie wielkim czlowiekim to moze Ty powiesz dlaczego ja mam swoje pieniadze oddawac gornikom? To takie proste pytanie.
Nemo / 83.17.36.* / 2005-11-23 14:51
Co zaproponować? Przeprowadzkę? Zmianę zawodu? A co by Pani Teodora zaproponowała byłemu pracownikowi PGR-u? A robotnikowi zwolnionemu z zakładów zbrojeniowych? Zawsze mi sie wydawało, że nikt nikogo nie zmuszał do wyboru zawodu (górnika, pielęgniarki, nauczyciela itd.). Przecież każdy może zostać np. przedsiebiorcą czy inżynierem. A jak nie tu to gdzieś dalej (sam sie zastanawiam czy nie zostawic rodziny na pare lat).
Nie mówie, że górnicy maja lekkie życie. Ale tu chodzi chyba o zasady. Mogę oddać część swojego dochodu dla tych, którzy NAPRAWDĘ tego potrzebują. Mogę zapłacić wojakom czy policjantom (pomińmy w tej chwili kwestię mojego poczucia bezpieczeństwa :< ). Ale dlaczego mam płacić za przywileje górników???? Dlatego, że głośniej krzyczą i rzucają więcej jajek??? Tego nie mogę zrozumieć. Chyba jestem za mały i mam za mały rozumek.
Teodora / 80.55.185.* / 2005-11-23 23:19
PGR-y,Łucznik,Starachowice,Wałbrzych,a teraz wg ciebie kolej na Górny Śląsk.Masz pojęcie ile ludzi pracuje na kopalniach?Nie realne jest to ,żeby kazdy stąd wyjechał i kazdy zmienił zawód.Wam zazdrośnikom marzy się kolejne zagłębie biedy i bezrobocia.Wtedy bylibyście zadowoleni,bo inni mają się od Was gorzej.
wiliams / 80.48.35.* / 2005-11-24 19:22
Zadwoleni? Przeciez Wam jest lepiej naszym kosztem, czy to tak trudno zrozumiec. Gornik idac na emeryture w wieku 50 - ciu lat pasozytuje na tych co musza w zusie zostawiac skladki /miedzy innymi z tego powodu sa takie wysokie/ 15 lat dluzej. On za moje pieniadze kopie sobie ogrodek, pije piwo i odpoczywa nad morzem, a ja musze zasuwac i przymusowo placic haracz zusowi, aby mogl gornikowi wyplacic emeryture. A moze zamienic role i ustalic ze kierowcy ida na emeryture w wieku 50 lat, a gornicy w wieku 65 lat. Co wy wtedy na to, jakbyscie sie czuli. Kierowca w wieku np. 53 lat uprawia swoja dzialke i zastanawia sie gdzie jechac na wczasy, a gornik co dzien zasuwa na szychte. Wracajac do trudnej i niebezpiecznej pracy gornika to on za to bierze odpowiednio wieksze pieniadze np. od pielegniarki, naszego kumpla kierowcy /choc on tez ma bardzo niebezpieczna prace/, pracownika zakladow metalowych, nauczyciela, czy drobnego przedsiebiorcy /ktorych jesli Cie to interesuje jest duzo wiecej niz gornikowi, wcale tak duzo nie zarabiaja, a pracuja po 10 dziennie i czesto w soboty i niedziele/
Wam sie za to marzy abysmy dalej jak za komuny wynosili Was na piedestal, musicie sie z tym pogodzic, ale te czasy minely. Predzej czy pozniej kapitalizm zmusi Was do wlasciwej i obiektywnej samopoceny.
milka / 83.18.7.* / 2005-11-27 12:21
pasożytuje? życzę ci pasożycie żebyś chociaż jeden dzień na kopalni przerobił. uciekałbyś aż by sie kurzyło. i przykro to pisać ale z wszystkich komentujących najbardziej ograniczony tok rozumowania masz niestety ty. cieszę się że mój tata już jest na emeryturze ale niejedna koleżanka rozpaczała jak był wypadek a zdarza się to dosyć często niestety. nawet jakbym 30 lat miała na nich pracować to bym pracowała bo to ROZUMIEM. kiś te swoje ogóry i najlepiej się nie odzywaj.
wiliams / 80.48.35.* / 2005-11-27 23:06
tylko potraficie obrazac i szczycic sie , ze pracujecie w kopalni, a przeciez to taki sam zaklad pracy jak kazdy inny. Codzien ktos gdzies ginie i co dzien ktos placze z tego powodu, wg. Was tylko wasz zal sie liczy i Wasze lzy sa wazniejsze od innych lez. Wasza arogancja na szczescie juz sie konczy i coraz czesciej zwykli ludzie to dostrzegaja. Ktos Wam kiedys wmowil ze ciagniecie ten kraj, ale to teraz nieprawda, Wy jestescie jego wielkim hamulcem. Co do mojego toku rozumowania, moze jest ograniczony, ale wlasciwie go zinterpretowalas tzn. ze jestes na takim samym poziomie intelektualnym co ja, chociaz myslisz zapewne, ze jestes lepsza, bo mi zabraniasz odzywania sie. Na szczescie sie nie boje.
real / 81.219.244.* / 2005-11-23 00:22
Teodorcia się wkurzyła, bo dawniej za Gierka górnik to był ktoś, miał własne sklepy (PEWEX), jadł kiełbaskę i szyneczkę kiedy miał smak, a nie jak reszta hołoty na kartki.No a propaganda komunistyczna wmawiała ciemnemu narodowi, że górniczy stan jest wyjatkowy z różnych powodów. No i górnikom się żyło dobrze z partią a partii z górnikami (pomożecie....? Pomożemy!! , 150% normy, itp.) Ale cóż, przyszły nowe czasy. Do górników dociera strach związany z utratą pracy. Szanowni Górnicy w Polsce już dziś jest kilka milionów Polaków, którzy pracy nie mają od dawna, a wasze wygórowane rządania emerytalno - płacowe przyczynią się do bezrobocia i tragedii życiowych kolejnych setek tysięcy ludzi. Ale co to Was obchodzi. Wy jesteście Ślązakami. Życzę dalej dobrego samopoczucia.
rafallus / 83.27.90.* / 2005-11-23 12:24
Górnicy nie mogą pogodzić się z oderwaniem czerwonego korytka, ale dla pocieszenia powiem im, iż dzięki naszemu ociemniałemu elektoratorowi narodowemu ich ukochane czasy PRL'u otrzymały właśnie niepowtarzalną szansę na swój wielki come back!. A w międzyczasie Ty, Ty, oraz Ty do roboty!! Co się gapisz i czytasz jakieś bzdury? Górnik oczekuje Twojej pomocy!!
Teodora / 80.55.185.* / 2005-11-23 23:11
Ile TY masz lat?Chyba nie znasz historii swojego kraju.To w dużej mierze górnicy przyczynili się do upadku komuny i nikt tu nie tęskni za czerwonym korytkiem. Sam potwierdziłeś ,ze napisałeś bzdury.Jaki naród taki kraj .
Teodora / 80.55.185.* / 2005-11-23 23:02
Zasypany górnik ,którego dzisiaj odkpano ,niestety nieżywego miał 36 lat.Na wasze szczęście na jego wcześniejszą emeryturę nie musicie pracować.Jego żona dzisiaj urodziła dziecko,które nigdy nie zobaczy swojego ojca.Wg mnie to jest tragedia.Winą za bezrobocie obarczajcie kolejne rządy i Was samych.Uspokoję niektórych,że ja z wymienianych przez Was dobrodziejstw przyznanych za komuny górnikom nie korzystałam.Mieszkam na Śląsku, ale nie jestem rodowitą ślązaczką.Moi rodzice przyjechali tu za chlebem.Nie żyję z górnictwa.Dorobiłam się w Austrii pracując jako opiekunka i sprzątaczka.Żaden górnik w naszym porąbanym kraju za swoją ciężką pracę nie dostawał takiej wypłaty jak ja zagranicą.Praca na kopalni to większej części przypadków nie wybór ,to konieczność.Ludzie codziennie narażają swoje życie ,nie wspominając o zdrowiu by utrzymać rodziny.Chyba lepsze to niż bycie bezrobotnym.Bo na bezrobotnych też ciężko harujecie.A ja też nie chcę ,by za moje pieniądze z podatku jakiś pan z urzędu cały dzień roboczy p************ w stołek i jakaś pani z sekretariatu szkoły 2 godziny dziennie prowadziła prywatne rozmowy ze służbowego telefonu,a sprzątaczka z bloku przyjmowała sąsiadki na kawce w kamerliku,zamiast odśniezyć chodnik, bo na jej wypłatę przecież też się składam w czynszu.
elka / 83.22.58.* / 2006-01-10 23:03
zgadzam się.też pracuję za granicą i nikt mi nie powie że trudno jest ze znalezieniem legalnej pracy za granicą trzeba tylko chcieć .Krytykować ,dyskutować,lamentować i za wszystko obwiniać innych to potrafimy.Jesteśmy żałośni .Więc kochani przestańmy .A jeśli chodzi o przywileje górników to zabrano im większość .Proszę mi odpowiedzieć czy tylko górnictwo ma nagrody pieniężne?wiem na pewno że nie tylko.
real / 81.219.244.* / 2005-11-24 12:42
Droga Teodoro. Używanie tragedii ludzkich, jakie dzieją się każdego dnia w każdej grupie zawodowej i w kazdym zakątku świata, jako agrumentu jest dużym nadużyciem z twojej strony. Różnica jest taka, że śmierć górnika w kopalni jest medialna (piszą o tym gazety i pokazuje TV), a śmierć innego pracownika np. kierowcy samochodu dostawczego, który rozwoził chleb do sklepów medialna już nie jest, ponieważ na drogach dziennie ginie po kilkanaście osób o czym dowiadujemy się w lakonicznym komunikacie. Według Ciebie, czy kierowcy powinni domagać się wcześniejszych emerytur bo mają niebezpieczną pracę? A może powinni mieć inne przywileje większe niż górnicy bo ginie ich więcej?
Co do pracy za granicą - tam każdy zarabia więcej niż w Polsce. Rada jest prosta, nikt nie zmusza górników do pracy w polskich kopalniach, każda praca za granicą niekoniecznie w kopalni da górnikowi większą kasę. I od razu odpowiem, bo pewnie taki argument padnie, że węgiel jest potrzebny polskiej gospodarce. Owszem ale węgiel można również kupić za granicą i to niejednokrotnie taniej niż wydobywa się go na miejscu. W Polsce węgiel wydobywa się od dawna i trzeba siegać po niego coraz głębiej co wiąże się z coraz większymi kosztami wydobycia. Jeszcze nie tak dawno do każdej tony wydobytego węgla budżet dopłacał, aby kopalnia mogła (bez zysku) sprzedawać go po cenie rynkowej. Ponieważ w gospodarce rynkowej nie jest sztuką coś wyprodukować, czy wydobyć ale sztuką jest sprzedać i na tym ZAROBIĆ. I jeszcze jedno na koniec. Zaproponuj środowisku górniczemu, że jak kopalnie to taki świetny interes to niech górnicy złożą propozycję rządowi że przejmą kopalnie na własność. Myślę że każdy rząd byłby szczęśliwy i na pewno błyskawicznie przekaże ten majątek górnikom gratis (może nawet jeszcze coś dopłaci), no i górnicy pracowali by w końcu u siebie, zarabialiby tak jak na zachodzie, a podatnicy nie mieliby pretensji że do kogoś muszą dokładać nie wiadomo dlaczego. Pozdro
real / 81.219.244.* / 2005-11-27 17:50
Tak jak przypuszczałem. Zero reakcji górniczej braci na przejęcie kopalń i pracę na swoim. Najlepiej doić społeczeństwo i wymuszać na kolejnych głupich przestraszonych rządach i parlamentach kolejne przywileje dla siebie. Ja wypisuję się z tego układu. Zbieram już tylko na swoją wcześniejszą i pokaźną emeryturkę. Głupich już coraz mniej, górnicy musicie się pospieszyć!!

Najnowsze wpisy