Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Prezent RPP przed świętami

Prezent RPP przed świętami

Money.pl / 2008-12-23 17:02
Komentarze do wiadomości: Prezent RPP przed świętami .
Wyświetlaj:
ROOT / 83.29.134.* / 2008-12-23 17:02
Moi drodzy, cóż mogę napisać. Po raz pierwszy od kilku miesięcy wypowiadam się jako osoba bezstronna. Moje zaangażowanie w parkiet w dniu dzisiejszym zmalało do zera. Pozbyłem się wszelkich walorów i aktywów, ponosząc przy tym spore straty. Jak na razie podtrzymuje swoje prognozy? Mam bardzo słaby parkiet. Najsłabszy w Europie. Popatrzcie na dzisiejsze wskaźniki...WIG20 + 0,3 %...gdy średnia to ponad 1 %. Występuje duża awersja do ryzyka i akcji. Praktycznie nikt ich nie chce kupować. Rodzimi inwestorzy się mocno zrazili, a zagraniczni opierają się na opiniach agencji, które są dla nas coraz gorsze...ostatnia publikacja zakłada u nas recesję i spadek PKB o –0.5%. Oczywiście to jest dla nas bardzo krzywdzące, ale co zrobić ?. Niestety większe prawdopodobieństwo wybicia z trendu bocznego jest w kierunku dolnym. Co sesję notujemy spadek obrotów. Indeksy małych i średnich spółek przedstawiają się jeszcze gorzej. W styczniu, kiedy firmy opublikują swoje roczne bilanse, nastąpi kolejna fala spadkowa, która może nawet przebić dno z października. Wtedy dopiero będzie formacja podwójnego dna i silne odbicie w granicach 25 %. Bacznie będę obserwował nasz rynek, kto wie może za kilka tygodni sprawa się wyjaśni. Jak na razie życzę wszystkim ZDROWYCH WESOŁYCH SWIĄT i hossy na horyzoncie...
Maciek Kr / 213.158.196.* / 2008-12-23 21:47
To, że spadek obrotów, że konsolidacja, etc. to znaczy, że jest dobrze. Takie są zwykle symptomy ...:):):)
Udanych Świąt Bożego Narodzenia
Frunio / 83.29.162.* / 2008-12-23 22:22
Tak właśnie widać te symptomy w Stanach, znowu doły...ale do dna zostało już tylko kilka procent. Musimy wytrzymać. Gorzej jak przebije...oni dopiero spadli 40 %. Nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy rynek w USA spada, a u nas rośnie. Masakra, WIG20 na 1000 pkt. Trzymam kciuki żeby tego nie było.
dudek_AQs / 83.29.135.* / 2008-12-23 19:50
Znowu spadki w USA. Jezu czym to się skończy ?Tylko spekulanci na WIG20 i kontraktach zarabiają. ROOT masz rację. To nie koniec, to tylko była mała przerwa :{
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy