Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezes BRE Banku: Rok 2014 będzie lepszy niż obecny

Prezes BRE Banku: Rok 2014 będzie lepszy niż obecny

Wyświetlaj:
1ak / 217.153.72.* / 2013-09-19 14:15
Niech spadną ceny mieszkań jeszcze trochę, to rynek kredytów się ożywi.
cara / 217.67.195.* / 2013-09-19 09:19
ktoś mi wytłumaczy ja to działa? teoretycznie Bank oferuje kredyty na WIBOR + marża, więc z punktu widzenia matematyka czy stopy rynkowe mamy dodatnie czy ujemne. 1% czy 100% marża czyli zysk jest zawsze taki sam. jasne obroty mogą spadać lub wzrastać bo "sprzedaż" to łączna wartość otrzymanych odsetek od kredytu, ale na koniec zysk będzie taki sam. W jaki wiec sposób wysokie stopy wpływają na lepsze zyski banków (btw. pomijam już fakt tego ze przy niskich stopach = cenach popyt na usługi powinien byc większy wiec przy stałej marży zysk większy)
Aperiodyk / 87.204.27.* / 2013-09-19 10:18
WIBOR jest pewnym zabezpieczeniem banku. Określa on wysokość oprocentowania kredytów na rynku międzybankowym - polskim rynku.

To jest jakby cena po jakiej dany bank kupuje pieniądze. WIBOR ustalają baki między sobą i zobowiązują się do respektowania jego wysokości tzn., że będą zawierały transakcje według stawek, które nie będą gorsze od tych ustalonych danego dnia. Bank do tego dolicza marżę czyli to na czym zarabia, ale nie do końca bo WIBOR + marża to dopiero oprocentowanie kredytu.

Bank tak jak napisałeś zarabia tyle samo, ale jest jeszcze prowizja za udzielenie kredytu, ubezpieczenia np. braku wkładu własnego, wycena nieruchomości i inne koszty.

Ważnym aspektem przy braniu kredytów jest także RRSO czyli rzeczywista roczna stopka oprocentowania.

aperiodyk.worpress.com
cara / 217.67.195.* / 2013-09-19 12:29
tyle wiem. chodzi mi o wyjaśnienie zależności zgodnie z którą przy spadającym WIBOR banki mają mieć mniejsze zyski.
skoro bank kupuje pieniądz po wibor i sprzedaje go po wibor + marza to niezaleznie od tego wiboru zarabia marżę.
inne dochody banku nie maja tu wiele do rzeczy gdyż są relatywnie nie zalezne.
Adam222 / 77.88.138.* / 2013-09-19 14:23
To jest proste. Banki to złodzieje. Przy niskim WIBORze nie mogą dołożyć dużej marży. Nikt nie weźmie kredytu na 15% gdy WIBOR wynosi 3%. Natomiast gdy WIBOR będzie wynosił 6% to się narobi wrzawy o dużej inflacji i zażada za kredyt 25%.
Aperiodyk / 87.204.27.* / 2013-09-19 08:49
Dzisiaj już mamy problem z kredytami i nie chodzi tutaj może o wkład tylko zdolność, która jest coraz mniejsza. Zarobki mamy coraz niższe, w obiegu rosną umowy śmieciowe, wiele firm jest w upadłości, a osoby prowadzące działalność o kredytach mogą w ogóle zapomnieć.

Zwiększają się koszty życia, a przede wszystkim, ceny żywności rosną w zawrotnym tempie, opłaty za wywóz śmieci, koszty energii, paliwa czyli koszty dojazdu do pracy itp.

Podatki nie są na niskim poziomie. Banki będą żądały 20% wkładu, a praktycznie tyle wynosi podatek dochodowy jako kara za to, że zarobiło się jakieś pieniądze.

http://wp.me/p3SpNM-C
bankster show / 78.10.75.* / 2013-09-19 08:17
te banksterskie hieny zawsze zarobią , podnieśli opłate w mBanku za karte do 4 zł miesięcznie i wprowadzili 3 zł za sprawdzenie salda w bankomacie ,
Adam222 / 77.88.138.* / 2013-09-19 14:26
A za wysłanie kodów zwykłym listem żądają już 18 zł. Na dodatek wysyłają kody nie zamówione i kasują pieniądze z konta. To zwykła grabież.
bankster show / 78.10.75.* / 2013-09-19 08:17
te banksterskie hieny zawsze zarobią , podnieśli opłate w mBanku za karte do 4 zł miesięcznie i wprowadzili 3 zł za sprawdzenie salda w bankomacie ,
pirek / 89.71.148.* / 2013-09-21 11:57
Zresztą, korzystanie z mBanku obecnie jest takie, jak mina tego młodego człowieka na stronie startowej - głupawe. Ja nie mam ochoty dochodzić po pół godziny, jak wykonać jakąś nietypową operację i powoli zmieniam bank.
Waniek / 2013-09-19 07:55 / Bywalec forum
Tak tak będziemy dreptać w miejscu i gadać że coś dostajemy ale nie potrafimy wykorzystać. Dodatkowo będziemy bulić horrendalnie wielkie prowizje dla banków takiego gościa jak na zdjęciu he he ale naiwniak!!!!

Najnowsze wpisy