Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezes Drutex S.A. dla Money.pl: Nie wybieram się na giełdę, nie lubię dzielić się władzą

Prezes Drutex S.A. dla Money.pl: Nie wybieram się na giełdę, nie lubię dzielić się władzą

Wyświetlaj:
m684 / 79.187.14.* / 2015-03-02 15:32
drutex kojarzy mi się jedynie ze śpiewającymi pracownikami..
Manolo / 193.111.166.* / 2015-03-02 14:50
Tak taniej siły roboczej nie ma nawet w Bangladeszu !!!!!!!!!!!!!!!
asd1234 / 87.204.223.* / 2015-03-02 14:38
Poco on tak odkrycie opowiada tajnikach swojej firmy? To jest jego sprawa i sprawa powodzenia jego firmy.
Hudy gość / 80.53.169.* / 2015-03-02 12:50
Amerykanom też trzeba buty czyścić.
killer1970 / 31.63.51.* / 2015-03-02 12:11
muszę stwierdzić, że kiepsko się czyta wypowiedzi tego Pana:(.
ogólne wrażenie jest takie, że właściciel uważa, że ma monopol na wiedzę i jest zamknięty na know-how z rynku. póki "biznes się kręci" jego rodzinna "grupa trzymająca władzę" może jeszcze ogarnia firmę, ale jestem ciekaw co wydarzyłoby się przy pierwszych wahaniach rynkowych. jak owa ręcznie sterowania, hermetyczna firma poradziłaby sobie bez analizy procesów, analizy rynku, wsparcia prawnego, wsparcia pr'owego, oraz wsparcia specjalistów od restrukturyzacji, bo obecnie, jak czytamy, zamiast gruntownych analiz i weryfikacji danych zarząd bazuje przede wszystkim na własnej intuicji. rozumiem, że facet jest ojcem swojego sukcesu, ale gdy interes osiąga pewną rynkową masę krytyczną, przychodzi czas przekazania władzy kompetentnej kadrze i odejście do rady nadzorczej oraz realizowanie własnych prywatnych pasji.
co do zaś zwiększania kadry manager'skiej to oczywiście, można podejść do wielu decyzji rozwojowych, że wystarczy obecnemu pracownikowi dopłacić "parę złotych" więcej i dowalić roboty "za dwóch" zamiast stworzyć dodatkowy etat, ale pytanie czy ów dociążony pracownik dźwignię zwiększony zakres obowiązków na tym samym poziomie jakości.
poza tym, zwiększanie wyłącznie kadry kierowniczej odpowiedzialnej za nadzór operacyjny nad danymi obszarami nigdy nie zastąpi kadry strategicznej ponieważ tam gdzie kończy się intuicja ktoś musi tworzyć wizję rozwoju w oparciu o dokładną znajomość rynku. kadra operacyjna musi w tym czasie skupiać się na zapewnieniu obsługi procesów w firmie na oczekiwanych poziomie (produkcja, sprzedaż, logistyka).
dodatkowo, z wypowiedzi dot. tworzenia kadry zrządzającej a'la mafia rodzinna:), ale i z wątku mówiącego o wyborze firmy budowlanej też przebija tendencja do właściciela, że najważniejszą cechą dla niego jest zaufanie, opierające się na więzach krwi, a śmiem przypuszczać, że niekoniecznie na kompetencjach. cóż, jego wola, ale jak pokazała już wielokrotnie historia i większych graczy rynkowych, tak w kraju jak i zagranicą, takie podejście ani nie gwarantuje gospodarskiego podejścia do, mimo wszystko, nie swojego biznesu ani trafności podejmowanych decyzji.
przepraszam, że może za bardzo atakuję właściciela, ale w moim odbiorze każda zamieszczana w mediach wypowiedź tego Pana jakoś ma dla mnie mocno negatywny wydźwięk przez który przebija znany polski trend biznesowych, że jak polski biznesmen na kimś zarobi to znaczy, że zrobił super interes, ale jak ktoś na nim zarobił pieniądze tzn. że go oszukał czy okradł. ot taka jarmarczna, jak dla mnie, logika:/
PS. jakoś nie wiem dlaczego osoba Pana właściciela, nieodmiennie kojarzy mi się z osobą Prezesa Bucholca z "Ziemi obiecanej" W. Reymonta...
kllk.mm. / 94.246.147.* / 2015-03-03 12:40
Ilu ja już takich ludzi w firmie przeżyłem... przychodzi 30-latek, który w życiu nie pracował na produkcji i mówi mi co ja mam robić, bo on się zna, bo ukończył studia, bo kursy pokończył, bo wiele firm podniósł na nogi, itp. itd... szkoda tylko, że taki palant zawsze ma jedną zasadę. Pracownicy mają robić szybciej i najlepiej za mniejszą pensję. A wszystkich nie-specjalistów wyrzucić na umowy zlecenie. I co? I sukces. Bo na wykresach wszystko wygląda pięknie i ładnie. Tyle, że po 2-3 latach wszystko się sypie, bo ludzie jak tylko się czegoś nauczą to z firmy odchodzą. A zamiast zawalać nocki, zawalają pracę, bo nie mają do niej szacunku. A nawet jak ich zwolnią to co? To nic, bo za taką pensję robotę znajdą zawsze. I później pretensję do całego świata, tylko nie do tego dupka, który tak kazał zarządzać, żeby pracowników wykorzystać. A jak pokazuje przykład największych na świecie firm, np. Microsoft, Google, Facebook, pracownika trzeba szanować, bo tylko to może zapewnić sukces.
absurd patologiczny / 164.126.79.* / 2015-03-02 14:50
No proszę, gość zaniepokojony.. , że inny gość z głową na karku nie daje się ponieść 'modnym' trendom. Nie ma zamiaru poddawać się stertom analiz, które najczęściej poza tym , że kosztowne są najczęściej niewiele warte.
Nie martwił bym się w imieniu i za przedsiębiorcę, widać, że w kryzysie doskonale daje sobie radę, ba rozwija się w tempie niemal niemożliwym do osiągnięcia dla korporacji obsiadłych przez różnego rodzaju biurwy i analityków. Kłuje w oczy doradcze .. oj kłuje .. radzą sobie sami, firma rodzinna a obroty korporacyjne .. no no .. kto to widział?
Gratuluję pomysłowości, pracowitości , mam nadzieje, że nie jest to wyjątek.
Oczywiście różnego rodzaju doradcy, czy różnego rodzaju audyty są potrzebne .. ale we wszystkim wskazany jest tzw. zdrowy rozsądek.
Sztuka dla sztuki .. dobra jest .. ale nie w realiach gospodarczych. Niejedną korporację pogrążyła jej biurokracja.
alterro / 109.164.228.* / 2015-03-02 13:24
Nie bardzo rozumiem, dlaczego krytykujesz sposób zarządania. Działa? Firma się rozwija? Ma zyski? Więc widocznie firma jest dobrze zarządzana.
rygar / 83.5.83.* / 2015-03-02 12:49
jakże cenne porady forumowego mędrka...
masz podobnej wqielkości firmę czy tak pitolisz co ci sie ostatnio przyśniło?
killer1970 / 31.63.51.* / 2015-03-02 14:06
krytykuję, bo restrukturyzuję na co dzień, zawodowo, takie firmy, których właściciele uważali, że mają monopol na wiedzę w prowadzeniu biznesu, w oparciu przede wszystkim o intuicję. a gdy trendy rynkowe się zmieniają, i przychodzi kryzys, nagle zaliczają plajtę, bo właściwy moment i zakres wprowadzenia ewentualnych zmian przerósł ich rozbujane ego.
a do wyrażania opinii mam prawo takie samo jak każdy na tym forum.
bolo1113 / 46.113.248.* / 2015-03-02 20:10
no tak wyglada na to ze ty hiena i czekasz na padline a padlina dobrze sie trzyma na nogach
@@@ / 89.79.183.* / 2015-03-02 14:41

a do wyrażania opinii mam prawo takie samo jak każdy na tym forum.

Oczywiscie ze masz prawo pokazac nam tutaj swoje:
rozbujane ego
wasz klient. / 81.190.59.* / 2015-03-02 11:51
Panie prezesie, zanim rozpoczniecie ekspansję światową ,przedtem przyjrzyjcie się przedstawicielom handlowym Waszych produktów w Polsce.
Konkretnie firmie "B2B" na ul. Morskiej w Gdyni,gdzie nie respektują przepisów dotyczących udzielania gwarancji na sprzedany towar przez Was wyprodukowany. Tzn.po sprzedaży okien w których są niedociągnięcia(!) zapominają o kliencie.
Jak się z tym uporacie ,wówczas myślcie o sprzedaży Waszych produktów za oceanem.
Bytowiak / 46.77.124.* / 2015-03-02 10:50
To nie prawda że z umowami jest wszystko ok. Zatrudnienie w dwóch firmach na zmianę. Tak aby nie dać umowy na stałe. Obejście składek itp. A podejście do pracownika w niektórych przypadkach poza granicami wszystkiego. Ale może to sposób na miliony
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
czeski obserwator / 46.135.17.* / 2015-03-02 10:09
Polak potrafi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
taxFree / 194.230.159.* / 2015-03-02 06:18
a mnie to smierdzi na kilometr ucieczka w raje podatkowe z przykrywka usa. Bujac to my a nie nas!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Gucio :) / 83.21.13.* / 2015-03-02 20:15
No i bardzo dobrze. Ucieczka do raju podatkowego jest tylko próbą obrony przed hienami tutaj.
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy