Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezes NBP ruga: porównania do Grecji trącą brakiem profesjonalizmu

Prezes NBP ruga: porównania do Grecji trącą brakiem profesjonalizmu

Wyświetlaj:
taki tam / 213.227.93.* / 2010-08-27 14:04
Gadki tego pana są tyle warte ile jego zapowiedzi, że podatek od zysków kapitałowych zostanie wprowadzony na 1 rok.
Obama = terrorysta / 85.89.170.* / 2010-08-27 14:01
Niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego te 3% deficytu to taki święty gral.
Co to za kolejna magia liczb, ci ekonomiści to świry.
Antey / 89.78.184.* / 2010-08-27 20:19
Jedno z kryteriów do przyjęcia Euro. Deficyt budżetowy < 3% PKB, Inflacja poniżej 3% i jeszcze coś tam...
racja / 178.37.129.* / 2010-08-27 14:42
3% inflacji, 3% bezrobocia, 3% deficytu to wg ekonomistów gospodarka w równowadze (wtf?!!!)
janiszek72 / 2010-08-27 13:51 / Tysiącznik na forum
Jeżeli założenia rządu nie spełniają oczekiwań Prezesa belki, to na jakiej podstawie twierdzi, że sytuacja finansów naszego Państwa będzie z roku na rok poprawiać się w znaczący sposób. Czy radykalne cięcia w roku 2012 nie spotkają się z podobnymi sprzeciwami społecznymi, jakie obserwujemy obecnie w Grecji? Już we wrześniu zapowiadana jest potężna manifestacja w stolicy. Czy Pan prezes nie widzi w tym niczego niepokojącego? Tym bardziej, że bierność i lekceważenie rządu tuska w tym zakresie może spowodować eskalację negatywnych nastrojów wśród coraz słabiej zarabiających Polaków. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Natter / 2010-08-27 14:37 / Tysiącznik na forum
Serdecznie dziekuję , ale nasz budzet czyli Państwo potrzebuje pieniędzy pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy.Jak mozna je zdobyc -są dwa wyjścia albo je zaoszczędzić albo podnieść podatki ,nie wiem czy jest trzeci wariant?Owszem jest taki -poprostu trzeba zwiekszyc zatrudnienie. O q.. sie zaplątałem bo mozna zwiekszyć ilość urzedników w administracji którzy będą płacić podatki ,ale ich wynagrodzenia idą z budzetu.Błędne koło? ? Nikt wiekszych podatków płacic nie chce i ja też nie.
kwant2000 / 2010-08-27 14:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak zwiększyć PKB w wydaniu Tuska i spólki....Zwiększyć zatrudnienie w sferze budżetowej zgodnie ze wzorem:
PKB = dochody z pracy + dochody z kapitału + dochody państwa + amortyzacja.
A że przy okazji wzrośnie deficyt budżetowy, to tym pan Thusk i jego ferajna już się nie chwali. W 2009 roku Polska podobno była zieloną wyspą. Czy aby na pewno?
goldcoast / 2010-08-27 13:40 / Bywalec forum
co to znaczy : "nadmierna fluktuacja zlotego"? "z cena zlotego dzieje sie cos niedobrego"? to oznacza, ze kurs jest tak niby wolny, ale wielki brat dokladnie wie, ile wolnosci chce dac i te wolnosc scisle reglamentuje. a jezeli cos nie wyjdzie wielkiemu bratu, to wtedy wszystkiemu sa winni ci okropni spelulanci, a zwlaszcza spekulanci miedzynarodowi. nawet jak wyjdzie dziura w budzecie, to zawinil miedzynarodowy kapital.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy